Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  400 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Szeryfo napisał:

I co, tak się rozglądałeś, że kupiłeś 7300? 🙂

 

 

unnamed.jpg

 

Tak,😀

Po wielu latach z klasą A przyszła pora na AB.Im dłużej słucham to nie żałuje tego zakupu.

A skąd to takie informacje kolega ma?😉 

Edytowane przez skolopendra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Szeryfo napisał:

No właśnie z tego zdjęcia 🙂 Widziałem ogłoszenie o sprzedaży C-2800. Zaciekawiło mnie, co w zamian?

Pełna inwigilacja 😁

Postanowiłem odmłodzić trochę system .Tym razem przeskok" będzie trochę mniejszy .Zamiast 2800  jutro przyjedzie  2810.Kiedyś wyczytałem że z serii 28" to jeden z największych przeskoków jakościowych ,o ile nie największy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, skolopendra napisał:

Pełna inwigilacja 😁

Postanowiłem odmłodzić trochę system .Tym razem przeskok" będzie trochę mniejszy .Zamiast 2800  jutro przyjedzie  2810.Kiedyś wyczytałem że z serii 28" to jeden z największych przeskoków jakościowych ,o ile nie największy?

C-2810 jest bardzo gęsty, ciekawe jak to się polubi z Ayonem, któremu też "body" nie brakuje...

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Szeryfo napisał:

Ten z ogłoszenia? Też się na niego czaiłem 🙂

Chyba tak🤣

15 minut temu, p0is0n napisał:

C-2810 jest bardzo gęsty, ciekawe jak to się polubi z Ayonem, któremu też "body" nie brakuje...

No właśnie nie wiem jak gra.Jutro się przekonam i dam znać.W Ayonie lubię to że można go sobie łatwo modyfikować .Wymieniłem w nim lampy,kondensatory i wzmacniacze operacyjne ,i już nie gra tak "body"

☺️

Edytowane przez skolopendra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2810 dotarło całe i zdrowe . Jest w stanie perfekcyjnym ,jak prosto z fabryki.☺️

Podłączyłem i słucham .Pierwsze co mi się rzuciło w uszy to genialna „średnica. Analogowa i wielobarwna .Następnie dynamika i mikro dynamika ,więcej „powietrza w nagraniach ,lepsza rozdzielczość, scena i holografia .Duża poprawa wysokich tonów, jest ich więcej i lepszej jakości.

 

To tak w skrócie  😉

IMG_0192.thumb.jpg.a82581b54d58447855b963f6bc3844ae.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Szeryfo napisał:

Wiem, wiem, SR Blue.

Nawet nie wiedziałem ze są tak drogie bezpieczniki 🙂

Gra spokojnie ,choć jak trzeba to z pazurem ,analogowo .Dźwięk nie wskazuje na to że jest to urządzenie tranzystorowe,a to chyba rzadkość .Ze świetną górą .

Kto mi powie do czego służy ten przełącznik?

unnamed.jpg.c865786d817253c06cbc601a688aa869.jpg

🙂

Edytowane przez skolopendra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, skolopendra napisał:

Nawet nie wiedziałem ze są tak drogie bezpieczniki 🙂

Gra spokojnie ,choć jak trzeba to z pazurem ,analogowo .Dźwięk nie wskazuje na to że jest to urządzenie tranzystorowe,a to chyba rzadkość .Ze świetną górą .

Kto mi powie do czego służy ten przełącznik?

unnamed.jpg.c865786d817253c06cbc601a688aa869.jpg

🙂

Wyciszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się dowiedziałem 😀

Cytat

To ukłon dla użytkowników gramofonów, niegdyś system popularny (określany mianem Muting), z czasem niemal zapomniany. Attenuator pozwala na szybie tłumienie sygnału o -15 dB, co jest rozwiązaniem idealnym na czas opuszczania ramienia (aby dźwięk uderzenia igły o powierzchnię płyty nie był nieprzyjemny, a nawet groźny dla głośników).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minutes ago, skolopendra said:

jak po prostu mogę ściszyć pokrętłem ?

Instrukcja mówi np. o włączaniu ATT w momencie opuszczania igły gramofonu

 

Eeeeeeeeee ten tego , już 2 posty wyżej opisane , sorry za dubel😉

Edytowane przez mcemsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
7 minut temu, audiofan01 napisał:

Jakie kolumny polecilibyście do E-550 w budżecie do 20 tys. używane, pokój 36 mkw?

 

Harbeth SHL-5, jakieś wyższe Focale...może Blumenhofery albo Legacy Audio.Zależy jaki dźwięk lubisz i jakich gatunków słuchasz.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, p0is0n napisał:

Harbeth SHL-5, jakieś wyższe Focale...może Blumenhofery albo Legacy Audio.Zależy jaki dźwięk lubisz i jakich gatunków słuchasz.

Harbethy ze skutecznością 86dB do A klasy i na 36 mkw?

Nigdzie nie  znalazłem wykresu przebiegu impedancji. Wiem, że Harbethy lubią się z Accu ale chyba raczej z mocniejszymi.

Pozostałe marki oprócz Focali rzadkie i trudno znaleźć używane.

Muzyka prawie każda ale najlepiej takie, które dobrze zagrają symfonikę i big bandy, bo wtedy będzie dobrze w każdym gatunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, audiofan01 napisał:

Harbethy ze skutecznością 86dB do A klasy i na 36 mkw?

Nigdzie nie  znalazłem wykresu przebiegu impedancji. Wiem, że Harbethy lubią się z Accu ale chyba raczej z mocniejszymi.

Pozostałe marki oprócz Focali rzadkie i trudno znaleźć używane.

Muzyka prawie każda ale najlepiej takie, które dobrze zagrają symfonikę i big bandy, bo wtedy będzie dobrze w każdym gatunku.

Spokojnie, Harbethy dadza rade, cwiczylem je z A-20V i wierz mi, ze bedzie ok.

A co wg Ciebie znaczy "klasa A"? Nie operujmy uproszczeniami. Zreszta, klasa A w Accu przechodzi na skraju swoich możliwości w AB, więc gdby jakimś cudem zdarzyło Ci się zgłośnić do poziomu głośności helikoptera...

6 minut temu, Sofokles napisał:

Dołączam wreszcie do klubu ze swoim e 280. Na razie się wygrzewa więc nie będę się rozpisywał na temat brzmienia. Niedługo przyjdzie kolejna przesyłka tym razem DP 450, który używany będzie jako DAC.

Gratuluje. Podobno te małe skurczybyki całkiem nieźle grają.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.