Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam fanów Accuphase.

Miałem okazję posłuchać E-380 i trochę mnie zauroczył. Obecnie jest poza moim budżetem.

Przeczytałem ostatnie 3 lata wątku i się trochę gubię w mnogości sprzętu.

Dlatego zwracam się z pytaniem do Was, co z gamy Accuphase brzmi podobnie?

Może być sprzęt starszy, nie musi być integra, może być końcówka.

Nie potrzebuję też tak dużo mocy, nie słucham bardzo głośno muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, smichal1 napisał:

Witam fanów Accuphase.

Miałem okazję posłuchać E-380 i trochę mnie zauroczył. Obecnie jest poza moim budżetem.

Przeczytałem ostatnie 3 lata wątku i się trochę gubię w mnogości sprzętu.

Dlatego zwracam się z pytaniem do Was, co z gamy Accuphase brzmi podobnie?

Może być sprzęt starszy, nie musi być integra, może być końcówka.

Nie potrzebuję też tak dużo mocy, nie słucham bardzo głośno muzyki.

Nic nie gra podobnie, ze starszych.Te nowe znacznie lepsze.A koncowki są droższe niż integry, bo bez pre to żadne granie.Z tanich i dobrych polecam a20v-dynamiczna, rozdzielcza i barwna,za ok 10k kupisz.Dodaj do tego dobry dac z dobra regulacja glosnosci i można żyć.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, p0is0n napisał:

Nic nie gra podobnie, ze starszych.Te nowe znacznie lepsze.A koncowki są droższe niż integry, bo bez pre to żadne granie.Z tanich i dobrych polecam a20v-dynamiczna, rozdzielcza i barwna,za ok 10k kupisz.Dodaj do tego dobry dac z dobra regulacja glosnosci i można żyć.

Te nowe zaczynają się od którego roku?

Jako pre może robić DAC z regulacją głośności, teraz tak mam do lampy i sprawdza się.

Jak duże są różnice pomiędzy modelami? Czy E280 oprócz mniejszej mocy ma zupełnie inny dźwięk?

Podobnie z seriami z końcówkami xx70 xx60 - to są starsze generacje, też mają inny dźwięk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, smichal1 napisał:

Te nowe zaczynają się od którego roku?

Jako pre może robić DAC z regulacją głośności, teraz tak mam do lampy i sprawdza się.

Jak duże są różnice pomiędzy modelami? Czy E280 oprócz mniejszej mocy ma zupełnie inny dźwięk?

Podobnie z seriami z końcówkami xx70 xx60 - to są starsze generacje, też mają inny dźwięk?

Podstawowe pytanie . Z czym ma zagrać ? Miałem przez chwilę E280 i wymieniłem na E4000 , sygnatura dźwięku można powiedzieć , że zbliżona ale kontrola niższych rejestrów to całkowicie inny level.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, smichal1 napisał:

Te nowe zaczynają się od którego roku?

Jako pre może robić DAC z regulacją głośności, teraz tak mam do lampy i sprawdza się.

Jak duże są różnice pomiędzy modelami? Czy E280 oprócz mniejszej mocy ma zupełnie inny dźwięk?

Podobnie z seriami z końcówkami xx70 xx60 - to są starsze generacje, też mają inny dźwięk?

Nowa generacja:

280,380,480,e4000,e800

A70/75/80

P7300/7500

Mniejszymi końcówkami się nie interesuje, trzeba by prześledzić osobno.

Edytowane przez p0is0n

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, ormats napisał:

Podstawowe pytanie . Z czym ma zagrać ? Miałem przez chwilę E280 i wymieniłem na E4000 , sygnatura dźwięku można powiedzieć , że zbliżona ale kontrola niższych rejestrów to całkowicie inny level.

Jeśli chodzi o głośniki, to własna konstrukcja, 3 drogi na Seas i AMT. Sądziłem, że przy takim sprzęcie głośniki wymiękną, miło mnie zaskoczyły, ładnie się zgrały. Co do źródła, to tylko streaming.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Moj zestaw:
Accuphase E-480
B&W 805 D4
Kimber Cables KS 3033
received_999427704724908.thumb.jpeg.116bafe53f27ae370aea94516f2943fe.jpeg


jeżeli w niedalekiej przyszłości finanse pozwolą to może kupię B&W 803 D4 lub Focal Sopra No 2 jako drugi zestaw głośników.

Ja bym zaczal od golych scian

Przy akustyce a‘la lazienka, to ani 801 D4 nie pomoga
Accuphase dac-60 + AirPort express, muzykę przesyłam bezprzewodowo za pomocą AirPlay. Rozwiazanie tymczasowe dlatego się tym nie chwale  docelowo może pomyśle o jakimś bluesound node. 

Wnioskuje ze zrodlem przed AirPlay jest jakis iPhone, iPad albo Mac

Podlacz iPad albo iPhone bezposrednio do DAC kablem USB (bez AirPlay) i wystartuj Apple Music, to sie zdziwisz

IMG_2715.thumb.jpg.50a4850a05b51b59af79cc390f3bca9d.jpg

IMG_2717.thumb.jpg.f46a1e2b5599db2e06af36ee82559d17.jpg

IMG_2716.thumb.jpg.a1763d708ecfcc5372c59d3a9871365e.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, izapat napisał:

450 . Gra z e380 i usher sd520

Muszę tylko wybrać jakieś XLR do połączenia cd z wzmakiem.

Jakieś pomysły?

No to opisz  jak gra ta dp-450  i z czym porównywałeś.. ja po testach wyższych modeli nie byłem specjalnie zachwycony

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, p0is0n napisał:

No to opisz  jak gra ta dp-450  i z czym porównywałeś.. ja po testach wyższych modeli nie byłem specjalnie zachwycony

...spokojnie , delikatnie, dostojnie , idealne uzupełnienie e380.

A to dopiero początek. Teraz połączony tellurium Q Black RCA.

Zobaczymy jak będzie z xlr.

No i ta szuflada, jak masełko.

Przed accuphase, miałem unisona CD due , unison był żywszy i dźwięki grały jakby nie co wyżej,ale to szczegół.

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, izapat napisał:

...spokojnie , delikatnie, dostojnie , idealne uzupełnienie e380.

A to dopiero początek. Teraz połączony tellurium Q Black RCA.

Zobaczymy jak będzie z xlr.

No i ta szuflada, jak masełko.

Przed accuphase, miałem unisona CD due , unison był żywszy i dźwięki grały jakby nie co wyżej,ale to szczegół.

a to znaczy, ze dlugo na nim nie pograsz, bo szybko dojdziesz do przekonania (slusznego), ze bez PRAT i różnicowania, nie ma grania. Tym nie mniej, delektuj sie, bo to arcydzieło sztuki użytkowej 🙂

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, p0is0n napisał:

a to znaczy, ze dlugo na nim nie pograsz, bo szybko dojdziesz do przekonania (slusznego), ze bez PRAT i różnicowania, nie ma grania. Tym nie mniej, delektuj sie, bo to arcydzieło sztuki użytkowej 🙂

Wszystkim można się znudzić. W dużym procencie chodziło mi o wykonanie , pracę szuflady i że jest już komplet.

Teraz zostaje żonglerka kolumnami i zabawa trwa🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, izapat napisał:

Wszystkim można się znudzić. W dużym procencie chodziło mi o wykonanie , pracę szuflady i że jest już komplet.

Teraz zostaje żonglerka kolumnami i zabawa trwa🙂

Oj to kolega buduje system od d... strony.Ja wyznaje zasadę:kolumny, wzmak, źródło, druty. Najtrudniej znaleźć synergie pomieszczenia, gustu i kolumny, potem wzmaka a cała reszta...to dodatek

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pytanie, co lepiej skręcić pre czy końcówkę?
Teraz mam jak na fotkach. Jest jakaś żelazna reguła?



Jest.

„Z przodu“ pracujemy z wysokimi poziomami sygnalu a „z tylu“ z malym wzmocnieniem
Dzieki temu mamy wyzszy/lepszy S/N Ratio (odstep sygnalu od szumow)

Zakladam ze te elementy przy tych roznych ustawieniach w dalszym ciagu poprawnie pracuja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, xajas napisał:

Zakladam ze te elementy przy tych roznych ustawieniach w dalszym ciagu poprawnie pracuja

Nic złego się nie dzieje.

Gdzieś wyczytałem, że Accuphase zaleca gain 18 db na przedwzmacniaczu ale nie doczytałem nic na temat końcówki.

Co dla ciebie jest przodem a co tylem?😀

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, p0is0n napisał:

Oj to kolega buduje system od d... strony.Ja wyznaje zasadę:kolumny, wzmak, źródło, druty. Najtrudniej znaleźć synergie pomieszczenia, gustu i kolumny, potem wzmaka a cała reszta...to dodatek

Kolumny zmieniam jak rękawiczki. Accu miał być i jest. Spokojny o wzmocnienie i źródło , dalej będę zmieniał głośniki wmawiając sobie za każdym razem , że to już koniec podróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nic złego się nie dzieje.
Gdzieś wyczytałem, że Accuphase zaleca gain 18 db na przedwzmacniaczu ale nie doczytałem nic na temat końcówki.
Co dla ciebie jest przodem a co tylem?
 


Przod to zrodlo (DAC, preamp, procesory), tyl to koncowka mocy.

Chodzi o to, by wchodzic do koncowki z glosnym sygnalem uzytkowym, wtedy koncowka nie musi pracowac z wielkim wzmocnieniem (wzmacniajac takze podstawowe szumy, ktore sa stale i niezalezne od poziomu sygnalu uzytecznego)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.02.2024 o 10:55, xajas napisał:

Podlacz iPad albo iPhone bezposrednio do DAC kablem USB (bez AirPlay) i wystartuj Apple Music, to sie zdziwisz

Zachęcony tą podpowiedzią, kupiłem nazwyklejszy kabel USB B - USB C, podłączyłem do DAC w  CD i …. cisza. Co robię nie tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.