Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, mcemsi napisał:

No i mamy nastepcę A-klasowej 650-tki:

 

Nowy E-700

https://www.accuphase.co.jp/model/e-700.html

Jak widać dolożyli regulację obciążenia dla wkładek MC i filtr subsoniczny , dobry ruch bo brakowało tego w zintegrowanych modelach.

Ciężko pojąć ich politykę. Najpierw wypuszczają e-800 i teraz po 2 latach robią krok wstecz w a-klasowych integrach, chyba pierwszy raz coś takiego się zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, mcemsi napisał:

E-800 chyba jest traktowana nieco wyżej , choć oprócz mocy , rozmiarów , drobnych technicznych zmian i oczywiście odbioru brzmienia jest bardzo podobna do 650.  Mimo to obydwa modele były równocześnie w sprzedaży. Teraz 650 zapewne już wyleci z dystrybucji.

Jednak do tej pory A klasa szła po kolei od pięćsetek, potem 600, 650 i po nich 800, a teraz krok w tył. Pewnie 800 słabo się sprzedaje ze względu na bardzo wysoką cenę i dlatego postanowili się cofnąć albo od razu był taki plan, najpierw pokaz siły topową inegrą, a potem coś trochę tańszego.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, mcemsi napisał:

Zawsze tak na początku jest.

Ok, czyli normalka. Mam sprzęt Accu od 2 lat, nie śledziłem tego wcześniej. 

Może teraz uzywki 600, 650 trochę potanieją. Choć nie wiem czy warto zamieniać moją 550 na te nowsze. To ostatni wzm, który miał 8 zamiast dwóch kondensatorów filtrujących, co zdaniem np. Creeka jest lepszym rozwiązaniem bo dużo mniejszych ma szybszą reakcję niż dwa duże, ale nie miałem okazji bezpośrednio porównać 550 vs. np. 600, 650, więc to raczej gdybanie.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2024 o 18:00, mcemsi napisał:

No i mamy nastepcę A-klasowej 650-tki:

 

Nowy E-700

https://www.accuphase.co.jp/model/e-700.html

Jak widać dolożyli regulację obciążenia dla wkładek MC i filtr subsoniczny , dobry ruch bo brakowało tego w zintegrowanych modelach.

Wolałem czasy tradycyjnych wskaźników VU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.02.2024 o 20:05, izapat napisał:

Trochę z innej beczki.

Podłączyłem streamer do cd accuphase po coaxialu i co kolejny utwór w cd pstryka przekaźnik. 

To normalne?

W przerwach między utworami nie widzi sygnału?

Nie chodzi o utwory, a o jednorodność sygnału, jaki dostaje DAC w CD... Przerwy między utworami na płycie, ani nawet na jej kopii [CD-R], lub kopie całych płyt na HDD nie są brakiem impulsu podtrzymującego DAC w trybie pracy.

Też mi "pstryka", a dokładnie przechodzi w stan pogotowia, jak na HDD mam pliki poskładane z pojedynczych utworów. Denerwująca jest utrata ok. pół sekundy, zanim DAC załączy się do trybu pracy. Tak jest w DP67, a jaki masz Cd, to nie wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MV2 napisał:

Nie chodzi o utwory, a o jednorodność sygnału, jaki dostaje DAC w CD... Przerwy między utworami na płycie, ani nawet na jej kopii [CD-R], lub kopie całych płyt na HDD nie są brakiem impulsu podtrzymującego DAC w trybie pracy.

Też mi "pstryka", a dokładnie przechodzi w stan pogotowia, jak na HDD mam pliki poskładane z pojedynczych utworów. Denerwująca jest utrata ok. pół sekundy, zanim DAC załączy się do trybu pracy. Tak jest w DP67, a jaki masz Cd, to nie wiem.

 

Dzięki. Częściowo rozwiązałem problem. Miałem wyłączony gapless w streamerze.

Czyli cała płyta idzie bez pstryknięć. DP450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.02.2024 o 18:00, mcemsi napisał:

No i mamy nastepcę A-klasowej 650-tki

....  no to już chyba oficjalnie SFiatowo:   https://www.accuphase.com/model/e-700.html

 

Co jest fajną nowością to z panelu możliwa regulacja obciążenia wkładek MC i wł/wył filtra subsonic. Niby tylko dla nowej karty AD-60 , ciekawe czy poprzednie (AD-30, AD-50) też by z tym działały ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.04.2024 o 16:09, Artistplant napisał:

Koledzy jakby ktoś miał ochotę na piękne i pięknie grające  z Accuphase SF Olympica 2 w orzechu to zapraszam to kontaktu

kolumny jak nowe, używane niecały rok

niestety mam pokój 16mkw i są za duże

 

jakie kolumny polecacie do Accuphase E-380 do pomieszczenia 4mx4m? zależy mi żeby było słychać bas przy cichym odsłuchu, moje aktualne SF Olympica  2 są super ale tego basu jest za wiele dzięki serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Artistplant napisał:

jakie kolumny polecacie do Accuphase E-380 do pomieszczenia 4mx4m? zależy mi żeby było słychać bas przy cichym odsłuchu, moje aktualne SF Olympica  2 są super ale tego basu jest za wiele dzięki serdeczne

Mam teraz falcony m10 w 12m i jest super. Ewentualnie   vienna acoustics haydn.

Z większych spendor 2/3,też miałem,   ale u mnie odrobinę za duże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.