Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, MarCosRe napisał:

Zobacz na zdjęcie powyżej do fajnego zestawu Accuphase ma stramerek ja mi się dobrze wydaje Rose i gdyby nie cena sam bym go chętnie kupił... pomijając że świetnie gra to jeszcze jako jeden z nielicznych ma wyjście hdmi by był podgląd na tv. Sam szukam czegoś podobnego ale nie wiem czy np. Cocktail Audio N25 podobne się sprawdzi.

CA jest zdecydowanie słabszy zarówno pod względem dzwięku jak i pod względem funkcjonalności, a o aplikacji nawet nie wspomnę, bo jest słabiutka. Nie żeby Rose miała zero problemów, ale jest zdecydowanie lepiej. To już od CA wolałbym Arcama st60.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam szanownych użytkowników  Accuphase . Powoli rozglądam się za nowym wzmacniaczem i chciałbym zasięgnąć  rady w sprawie firmy Accuphase , więc kilka słów o moim systemie 

1. Kolumny Paradigm Studio 100v5 2. Źródło Dac Matrix sabre pro + konwerter spdif 2 ( Pliki Z NAS , Cd Pioneer Pd 9700 po Coax }3. Gramofon Muzyka . Metal , Rock wszystkie odmiany prog, stary hard , klasyka , minimalnie Jazz pochodne 

Brzmienie jakie lubię analogowe raczej ciepłe . Budżet wstępnie 10-15 tys plus minus 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.12.2021 o 11:05, WojtekB1 napisał:

Panowie

szukam kolumn do Accuphase E-530

pomieszczenie ok25m budżet do 20tys

muzyka głównie rock, elektronika i po trochu wszystkiego

najlepiej podłogówki do 1m wysokości 

mogą być nowe lub używane ale tutaj raczej z nowszych konstrukcji

możecie zaproponować co wart byłoby posłuchać?

Ja 530ke podłączałem do Electra 1028be, 936, 926 oraz mini utopia. Do 25m2 numer 1 to mini utopia lub 926 - jeśli zależy Ci na cieplejszym brzmieniu oraz niższym basie.

aktualnie pozostałem z 926 i raczej szybko tego nie zmienię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.01.2022 o 12:17, MACBI napisał:

Ja 530ke podłączałem do Electra 1028be, 936, 926 oraz mini utopia. Do 25m2 numer 1 to mini utopia lub 926 - jeśli zależy Ci na cieplejszym brzmieniu oraz niższym basie.

aktualnie pozostałem z 926 i raczej szybko tego nie zmienię.

 

Arie 926 własnie niedawno sprzedałem i kupiłem Audiovector R3

temat już nieaktualny

Edytowane przez WojtekB1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Ma ktoś Accu e380 . Kiedyś słuchałem i miałem go ok. dwóch tygodni. Teraz chcę do niego wrócić. Pytanie: Czy po jakimś czasie wysokie tony się zmieniają , są bardziej rozdzielcze?

Jakie kolumny są zalecane do odsłuchu przed zakupem. Teraz mam Dynaudio c20 i Harbeth 30,2

Z jednych będę musiał zrezygnować na rzecz Accu.

Z Moonriverem brzmią bardzo dobrze , ale Accu jest bardziej uniwersalny , ładniejszy i ma świetną dziurkę na słuchawki.

Moonriver jest świetny , ale ta regulacja potencjometru mnie denerwuje.

Proszę użytkowników o jakieś wskazówki.

Dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Accuphase 380 w minionym roku około 3mce (więc trochę dłużej niż Ty). Osobiście nie zauważyłem zmiany wysokich tonów (ale od czego jest pokrętełko treble :).

Co do doświadczeń głośnikowych to pewnie zależy od repertuaru jaki słuchasz. Miałem u siebie Contour 20 i to jest fajne granie. Bardzo muzykalne, ale takie trochę cięższe. Harbethów słuchałem tylko w salonie audio i mi zupełnie nie podeszły. O wiele lepiej i muzykalnie grały od nich monitory Opera Callas.

Jakbym ja stał przed takim wyborem to uwzględniając muzykę jakiej słucham zostawiłbym Dynaudio. Są chyba uniwersalniejsze niż Harbethy.

Pożycz do siebie E380 i przekonaj się sam. Dystrybutor nie robi z tym problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 380- jest olbrzymią kopalnią do doświadczeń dla przewodów zasilających i rca (Siltech,Oyiade,Audioqest,PAD,Acrolink i moich Harmonix-ów) ...nie miałem okazji natomiast sprawdzenia pod względem zmian głośnikowych 

Tak jak Jacek wspomniał dużo zależy od repertuaru jakiego słuchasz ale i od jakości nagrań

Wczoraj zrobiłem doświadczenie z płytami Tangerine Dream(płyta "Poland") 2 sztuki w różnym wydaniu

- JIve electro (firma  ) przyduszone, mniejsza scena stereo natomiast Reactive scena i dźwięk przesunięty wyżej bardziej słyszalna ...drobnica  i stereo

Na moich Xavianach (Perla) należych do muzykalnych ale i bliskich neutralności wygładzonych ale potrafią lekko może za mocno powiedziane "zaiskrzyć"przy bardzo słabych nagraniach) brakuje w nich basu tego nizszego...ale uważam że 380 grają b.dobrze chodź na pewno i tutaj jest  (w tym temacie i na innych głośnikach)  wiele do poprawienia

W testach wspominają żeby wzmaki Accu (tranzystory) trzymać pod napięciem-robiłem i tak ale czy były pod tym względem zmiany

może na granicy percepcji...na pewno nowy trzeba trzymać cały czas a najlepiej sprawdzić na takim co już "swoje grał"

Wzmak wart zainteresowania...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jaxcek napisał:

Miałem Accuphase 380 w minionym roku około 3mce (więc trochę dłużej niż Ty). Osobiście nie zauważyłem zmiany wysokich tonów (ale od czego jest pokrętełko treble :).

Co do doświadczeń głośnikowych to pewnie zależy od repertuaru jaki słuchasz. Miałem u siebie Contour 20 i to jest fajne granie. Bardzo muzykalne, ale takie trochę cięższe. Harbethów słuchałem tylko w salonie audio i mi zupełnie nie podeszły. O wiele lepiej i muzykalnie grały od nich monitory Opera Callas.

Jakbym ja stał przed takim wyborem to uwzględniając muzykę jakiej słucham zostawiłbym Dynaudio. Są chyba uniwersalniejsze niż Harbethy.

Pożycz do siebie E380 i przekonaj się sam. Dystrybutor nie robi z tym problemów.

Najchętniej zostawiłbym jedne i drugie , ale wiadomo w czym rzecz.

Słucham wszystkiego, Nie mam określonego repertuaru. Z tego co pamiętam Accu 380 ma delikatną , rozdzielczą , ale taką cukierkową górę , przynajmniej tak grał z Dynaudio c20. Nie do końca mi to odpowiadało , dlatego wtedy zdecydowałem się na Octave , która jednak po czasie zaczęła mnie męczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, co za miły wątek.

Moja przygoda z Accuphase zaczęła się dość późno, pierwszy był E-260 który mnie powalił na kolana po latach słuchania i wiary że audio Yamahy brzmi dobrze włączając najwyższą serię 3000. Z Yamaha się wtedy rozwiodłem a do 260-tki dołożyłem wtedy karte AD50 i podpiąłem swojego technicsa mk5 i to była/jest prawdziwa nirvana. 

Potem przypadkowo wpadł mi w ręce E-370 wokół którego zbudowałem drugi system, z dodatkiem Marantza SA10 a potem playera Cocktail Audio X50D. 

Ostatnio zachciałem spełnić marzenie z młodości i wreszcie pocieszyć sie Zingali. Kiedy już para Twenty EVO stała w pokoju, pomyślałem że może być bardzo ciekawie po podłączeniu jakiegoś wzmaka klasy A. I tak pojawił się trzeci E-800 i gra do dzisiaj. 

Od jakiegoś czasu chciałbym pozbyć się dwóch pozostałych albo przynajmniej jednego wzmaka Accuphase, ale do każdego jestem przywiązany bo każdy ma jakiś swój charakter. E260 gra cieplo i miekko. E370 ma wiekszy temperament i świetnie nadaje się do ostrej muzy. Natomiast E800 z Zingali to prawdziwy "sweet spot" (złoty środek) który łączy oba style poprzednich integr. 

W międzyczasie do jednego systemu dołączył DG-58 bardziej jako ciekawostka a potem DP-570. 
Jedno co bardzo lubię w Accuphase to fakt że on cieszy nie tylko ucho ale i oko. Drugie to większość pań domu nie będzie protestować.
W związku z tym i wilk jest syty i owca cała.
Pozdrawiam

P.S . jeśli macie jakies pytania n.t. wymienionych klocków,  to chętnie sprawdzę i odpowiem.

20220215_080006_copy_1913x966.jpg

2021-Dec-20_17-10-53_copy_1296x1628.jpeg

20211228_111851_copy_1080x1407.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eskwadrat jak oceniasz dźwięk Sa10?

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
[mention=891]eskwadrat[/mention] jak oceniasz dźwięk Sa10?
Wyśmienity. Wręcz wolę go czasem słuchać niż Accu DP570. Ale to zależy w jakiej konfiguracji. Tak czy siak, chyba nie spotkałem lepszego playera w tej klasie przy tej cenie. Polecam.

Sent from my SM-N960U using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.