Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale barwa dźwięku jest podobna do RB-1070 bardziej niż 3806. Do surroundów się nadaje.

Z tym się mogę zgodzić,

przerobiłem kilka amplitunerów, z wyższych modeli to Yamahę RX-V3900 oraz Z9, twojego Denona nie słuchałem, ale żaden z nich, które posiadałem nie zagrał jak kombinacja Rotel RSP-1068 z końcówką.

Proponuje jednak pozbyć się tego Denona i pomyśleć o procesorze, ciężko mi uwierzyć aby twój Denon miał zbliżone Pre Out, brzmieniowo co Rotel

 

Dlaczego z twoją Petardą nie zagrały? Naprawdę nie wiem? !!!!!

Co mam napisać?

może metraż nieodpowiedni do testu tych monitorów, albo te kolumienki więcej już nie potrafią,

lub moje uszy po prostu przywykły do innej półki grania;)

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki czy Rcd 971 jest wart wymiany na Rcd 1070?

 

Nie, szkoda forsy. Jeśli to laser, to lepiej kupić nowy.

 

może metraż nieodpowiedni

 

To raz

 

moje uszy po prostu przywykły do innej półki grania;)

 

To dwa

 

kolumienki więcej już nie potrafią,

 

Potrafią :)

 

Tylko nie każdemu pasuje taki dźwięk. Jednemu syczy, drugiemu muli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sittek czyli twierdzisz ze pada laser na 100%,zaznaczam ze tak sie dzieje tylko z pilota z poziomu odtwarzacza nie ma takich objawów.

To może wystarczy wymienić baterie w pilocie? :-)

 

Możesz jeszcze raz opisać te objawy?

Czy w czasie odtwarzania ucina nagranie, zatrzymuje napęd i trzeba wtedy przewinąć na następne?

Czy przeskakuje w połowie na następny utwór?

Czy zdarza się, że nie wszystkie po kolei odtwarza?

Czy poprawnie działa programator?

Czy szuflada sama się otwiera?

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał je czymś zastąpić, to tylko ProAc 100.

Słuchałeś ich u siebie?

w nich siedzą SS

obawiam się, że RA-1520 z nimi sobie nie poradzi.

 

PS:Mój RB-1070 nie radził sobie z wysterowaniem po jednym na kanale SS 18W/8545-K00,

dopiero RB-1080 je ruszył i pokazał co te głośniki potrafią.

Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może wystarczy wymienić baterie w pilocie? :-)

 

Możesz jeszcze raz opisać te objawy?

Czy w czasie odtwarzania ucina nagranie, zatrzymuje napęd i trzeba wtedy przewinąć na następne?

Czy przeskakuje w połowie na następny utwór?

Czy zdarza się, że nie wszystkie po kolei odtwarza?

Czy poprawnie działa programator?

Czy szuflada sama się otwiera?

Po wybraniu kolejnego utworu odtwarzacz zaczyna przerzucać nagrania aż do ostatniego i w odwrotna stronę to samo ( tak dzieje sie tylko przy wybierania z pilota i nie ma to znaczenia czy jest to pilot z rcd 971 czy z ra 05 se). Takie objawy sa gdy rotel jest włączony nie dłużej około 2,3 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś z Rotelowców tego gościa?

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/10/156985.php

Pilot mnie kusi...

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do kolumn ja polecam Acoustic Energy Aelite Two

Przejechałem 250 km w deszczu, wróciłem po 5 godzinach zmęczony jak pies po włóczędze, wycieraczki będą mi się śniły całą noc, ale po podłączeniu Aelite 2 , puszczeniu kilku kawałków wszystko ustąpiło . Jestem bardzo zadowolony, nie jestem audiofilem ale w 100% spełnia moje oczekiwania - może dlatego że mało zestawów do tej pory słyszałem.

Dają rady i bez suba, a pewnie i tak się na niego skuszę ale nie teraz...

 

Wielkie dzięki koledze tomaszE .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz zrobić z tym pilotem? Zapolować na niedźwiedzia? Żebyś się nie przestraszył jak go zobaczysz :) A cena fajna jak za idealny stan.

1200 za samego pilota to bym nie dał :) Wiem jak wygląda :(

Ale za przyjemność niepodnoszenia się z fotela - tak (no i w końcu możliwość sterowania kaseciakiem)

Więc chyba się skuszę i RA-980 będzie szukał nowego pana...

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od pewnego czasu jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu ROTELA , napędzanym RA-985BX grającego z kolumnami DYNAUDIO AUDIENCE 62.

 

Takie zestawienie powinno grać ładnie ale jednak do muzyki którą słucham basu jak dla mnie jest zbyt mało - szczególnie przy cichszym słuchaniu. Dlatego postanowiłem wyposażyć swój zestaw w SUB, a że niedawno pojawił się na ALLEGRO w dobrej cenie DYNAUDIO SUB 250 , postanowiłem go kupić.

 

I teraz dylemat jak go podłączyć?

 

Wzmak nie ma wyjścia do pod sub aktywny , a SUB 250 nie ma wejścia po "wysokich"

 

Z tego co się orientowałem pozostają mi cztery możliwości:

 

1. Podłączenie Sub-u pod wyjście ZONE

 

/ problem : nie mam oryginalnego pilota a mój Logitech nie włącza funkcji ZONE/

 

2. Podłączenie pod nagrywanie

 

/ Wydaję mi się że nie będę miał sterowania głośnością SUB-a ? ?

 

3. Podłączenie pomiędzy PRE OUT a MAIN IN -

 

do takiego podłączenie się skłaniam , ale czy nie odczuję znaczącego spadku jakości dźwięku na kolumnach ?

 

4 Podłączenie pod słuchawki z przodu - jeżeli nie wyłącza głośników - nie sprawdzałem

 

Dzięki za wszystkie sugestie.

 

gniazda wzmaka : https://img2.sprzedajemy.pl/540x405_wzmacniacz-zintegrowany-rotel-ra-23147487.jpg

 

złącza SUB-a : http://www.soundandvision.com/images/archivesart/907Dynaudio.2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jedynym rozwiązaniem jest podłączenie pod magnetofonowe, ale nie będzie regulacji, nie zawsze sub zgra się z wzmacniaczem i może być kiszka. Nie wyciągniesz samego najlepszego z tego suba.

 

ad.1 - obawiam się że może nie zadziałać, to nie jest wyjście pre-out

ad.2 - j.w.

ad.3 - gdy je rozłączysz i nie podłączysz nic w zamian wzmak nie zagra

ad.4 - że co proszę ?????????????????

 

Po wybraniu kolejnego utworu odtwarzacz zaczyna przerzucać nagrania aż do ostatniego i w odwrotna stronę to samo ( tak dzieje sie tylko przy wybierania z pilota i nie ma to znaczenia czy jest to pilot z rcd 971 czy z ra 05 se). Takie objawy sa gdy rotel jest włączony nie dłużej około 2,3 godzin.

Miałem identyczne objawy, jednak przyznam szczerze, że nie pamiętam żeby była różnica pomiędzy remote control a przyciskami na odtwarzaczu. Byłem chyba zbyt leniwy. Może być to elektronika, ale z uwagi na niskie koszta lasera i łatwość jego wymiany spróbowałbym najpierw z nim.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA-985BX za 1250zł? Aż się uśmiechnąłem. Nie sądziłem, że wzmacniacz który posiadam jest jeszcze tyle wart :-) Ten model to zaiste zacne granie ale przyznam, że powoli skłaniam się do zmiany...

 

PS. Pilot faktycznie szkaradny. Ważne że działa :-)

 

Pzdr

 

Sivy33 - objawy padającego lasera bywają różne, dawno temu wariował mi 951, wielu magików szukało przyczyny. Twierdzili, że laser sprawny, bo im nie skakał i odtwarzał wszystkie płyty. U mnie od czasu do czasu skakał, przycinał, zatrzymywał muzyke itp itd. Czasem już od pierwszego utworu, innym razem po godzinach słuchania. Koszt wymiany niewielki. Robota łatwa, szybka i przyjemna. W moim przypadku rozwiązał wszelkie bolączki.

 

Pzdr

Edytowane przez Borron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA-985BX za 1250zł? Aż się uśmiechnąłem. Nie sądziłem, że wzmacniacz który posiadam jest jeszcze tyle wart :-)

 

Forum, a w tym przypadku Klub Rotela napędza koniunkturę na stare, legendarne klocki jeszcze z naklejką Made in Japan ;P

 

Obiecałem tą recenzję RB-990BX ale niestety musze poczekać na aparat cyfrowy żeby ładne fotki popstrykać. Chce żeby to była wypasiona recenzja na miarę artykułów w renomowanych, audiofilskich periodykach ;P

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

legendarne klocki jeszcze z naklejką Made in Japan ;P

 

Na rotelu? Przecież on musiałby mieć ze sto lat :) (michi pomijam).

 

Ok rozumie a czy 06 tez jest na wolfson bo z tego co wiem to 06 a 06se sa różnymi cd playerami?

 

Nie, tam jest chyba BB niskich lotów. Generalnie "goły" 06 to słabiak jakich mało. Szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum, a w tym przypadku Klub Rotela napędza koniunkturę na stare, legendarne klocki jeszcze z naklejką Made in Japan ;P

 

Słuchałem kilku nowych wzmacniaczy Rotela w przeciągu kilku ostatnich lat i w pełni popieram takie właśnie podejście. Moim skromnym zdaniem nowe konstrukcje do mnie nie przemawiają. Być może to już moje przyzwyczajenie po tak długim czasie ( posiadam ten wzmacniacz od nowości ) wywołuje niechęć do zmiany. Moim zdaniem ten model gra pięknie, tworzy fantastyczny duet z 991. Współczesne Rotele grają tak...hmmm, elektronicznie??? Bezdusznie....???

 

Ps. U mnie Made in China

 

Pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc będzie trzeba dbać o te stare klocki, a jak jakieś elementy padną to części zamienne sprowadzać z kraju kwitnącej wiśni :] Mój pre RC-990BX podobnie jak końcówa też „Japan”. W sumie nawet stary CD Denona które teraz robi za transport dla DACa jest „Germany”. „China” u mnie w stereo jest tylko tani, plastikowy pilot uniwersalny za dwie dychy kupiony z marketu ;)

 

Może troszkę przesadzam z tym hołubieniem japończyków ale od jakiegoś czasu mam takiego hopla, książki czytam o Japonii, filmy japońskie oglądam, nawet języka się zacząłem uczyć ;P Ostatnio coś myszka zaczęła mi padać (wyszło kilka lat katowania WoWa). Chciałem kupić coś lepszego ale po gruntownym przewertowaniu forów komputerowych nie znalazłem godnego następcy mojego IntelliMouse 1.1, swojego kupiłem za ok. 70zł, teraz po zaprzestaniu produkcji na allegro ceny wahają się w granicach 130zł :] Ostatecznie zdecydowałem się na wymianę mikrostyków, oczywiście kupiłem specjalne, wytrzymalsze... japońskie ;P

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.