Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, stench napisał:

Miniaturyzacja... straszny naleśnik, jak na 350W combo... ten 600W też do smoków nie należy... ciekawe jakim kosztem, jakie mają trafa, kondy itp, bo wydaje mi się, że mniejsze, niż zwykłe końcówki rotela z nowej serii... ktoś już zaglądał na schematy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, baksiu napisał:

Miniaturyzacja... straszny naleśnik, jak na 350W combo... ten 600W też do smoków nie należy... ciekawe jakim kosztem, jakie mają trafa, kondy itp, bo wydaje mi się, że mniejsze, niż zwykłe końcówki rotela z nowej serii... ktoś już zaglądał na schematy?

Czy 15 cm wysokości dla integry to jest naleśnik? Moja poprzednia końcówka RB-991 (300 W w 4 ohm) miała niecałe 13 cm wysokości, obecna integra Modwrighta (400 W w 4 ohm) ma 16,5 cm wysokości (wysokie nóżki), poza tym 45 cm szerokości na 45 cm głębokości (!) - musiałem zrobić nową szafkę. X3 ma 48,5 cm szerokości (!) i 45 cm głębokości. Jak dla mnie to niezły kloc.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo porządnie wyglądająca płyta tylna . Szkoda tylko że współcześnie Michi tylko czarne.

 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, krzysiek napisał:

Czy 15 cm wysokości dla integry to jest naleśnik? Moja poprzednia końcówka RB-991 (300 W w 4 ohm) miała niecałe 13 cm wysokości, obecna integra Modwrighta (400 W w 4 ohm) ma 16,5 cm wysokości (wysokie nóżki), poza tym 45 cm szerokości na 45 cm głębokości (!) - musiałem zrobić nową szafkę. X3 ma 48,5 cm szerokości (!) i 45 cm głębokości. Jak dla mnie to niezły kloc.

Myślałem, że Rotel podaje moc dla 8 ohm... to wtedy są 2x mocniejsze piece, niż Twoje! Chyba że to moc dla 4 ohm, wtedy się wszystko zgadza i wielkość jest ok, jednak to już żadne wielkie moce nie są, zwlaszcza 350w/4ohm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, krzysiek napisał:

Oczywiście, że są to moce dla 4 Ohm ? duże cyferki lepiej brzmią ? wejdź na rotel.com, masz tam pełną specyfikację. 

 

06604F36-9E77-4F70-A247-D6E25D4B67A4.jpeg

No to kiepsko, w takim razie fura marketingu, a piecyki o przeciętnych osiągach za worek siana. Jeszczedo niedawna firma podawała moce przy 8 ohm. 20kzł za 150W integrę i 30kzł za 300W to już chyba nie mój target ? Ja tam wolę sprzęty ze śmietnika od Niemca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, baksiu napisał:

a piecyki o przeciętnych osiągach za worek siana.

ale same cyferki nie grają... ? jest np. taka integra Karan KA I 180 mk2, na papierze 180/300W into 8/4 Ohms. Wprawdzie jej nie słuchałem, ale opinie jej dotyczące są mega entuzjastyczne i ponoć daje sobie bezproblemowo radę z trudnymi monitorami Dynaudio. To jest dopiero naleśnik ?

A że drogo... Michi chyba nigdy nie było tanie? Poza tym, to są integry. Jak potrzeba mocy, to są monobloki ?

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, baksiu napisał:

20kzł za 150W integrę i 30kzł za 300W to już chyba nie mój target ?

Jeszcze niedawno chciałeś kupić Krella KAV-300i (2x 150W/8Ohm) lub KAV-500i (2x 250W/8Ohm), a Michi X3 (2x200W/8Ohm) i X5 (2x350W/8Ohm w dual mono) to według Ciebie słabizna - ciekawe podejście. Foty wnętrz też do obejrzenia na stronie Rotela - X3 wygląda na kolejną reinkarnację końcówki z RB-990BX, a X5 prawdobodobnie zmodernizowaną z RB-1590. Oczywiście wiadomo, że Krelle kupisz 4-5 razy taniej, ale tu już masz DAC na pokładzie i nówkę na gwarancji, a nie 25 letni wzmak. Ceny jak na Rotela trochę poszybowały i mało którego dotychczasowego miłośnika marki Rotel na nie stać, ale przy obecnych cenach konkurencji to jednak wcale mnie nie dziwi.

Między tymi 350/600W z X5, a 380/700W z Twojego RB-1090 gwarantuję, że nie usłyszysz się różnicy w mocy.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mol01 napisał:

Jeszcze niedawno chciałeś kupić Krella KAV-300i (2x 150W/8Ohm) lub KAV-500i (2x 250W/8Ohm), a Michi X3 (2x200W/8Ohm) i X5 (2x350W/8Ohm w dual mono) to według Ciebie słabizna - ciekawe podejście. Foty wnętrz też do obejrzenia na stronie Rotela - X3 wygląda na kolejną reinkarnację końcówki z RB-990BX, a X5 prawdobodobnie zmodernizowaną z RB-1590. Oczywiście wiadomo, że Krelle kupisz 4-5 razy taniej, ale tu już masz DAC na pokładzie i nówkę na gwarancji, a nie 25 letni wzmak. Ceny jak na Rotela trochę poszybowały i mało którego dotychczasowego miłośnika marki Rotel na nie stać, ale przy obecnych cenach konkurencji to jednak wcale mnie nie dziwi.

Między tymi 350/600W z X5, a 380/700W z Twojego RB-1090 gwarantuję, że nie usłyszysz się różnicy w mocy.

Krelle chciałem kupić, by poznać ich brzmienie i niekoniecznie zmieniać z rotela na nie... mój rb1090 kosztuje 1/6 tego, jeszcze mnie chyba mentalnie nie stać na zakup nowych sprzętów tej klasy... wiemy ile ciekawszych rzeczy można kupić na rynku wtórnym za taki grosz, nie mówiąc o tym, że można kupić w tej cenie cały hi-endowy zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam kolegów. Coś tu u nas ostatnio ucichło więc może mój wpis trochę ożywi wątek po powiało grobowcem ?.

Od jakiegoś czasu szukam "dzielonki dla siebie" ale jak na razie nie trafiło się nic fajnego w sensownych pieniądzach więc aby nie stać w miejscu postanowiłem w międzyczasie zająć się kolejnym elementem mojej układanki stereo. Chciałbym sprawdzić czy brzmienie analoga wniesie jakieś dodatkowe emocje do codziennych odsłuchów i dlatego zacząłem rozglądać się za gramofonem. Jak zawsze pojawia się kilka pytań na które mam nadzieję otrzymać odpowiedzi od bardziej doświadczonych forumowiczów. Mianowicie - jakie jest wasze zdanie o wejściu PHONO w Rotelach (w szczególności interesuje mnie wejście w moim RA980BX) - na necie przeważnie spotyka się opinie iż sekcja preampa gramofonowego w integrach Rotela jest na tyle dobra, że  w niektórych przypadkach nie ma sensu iść w koszta związane z zewnętrznym wzmacniaczem gramofonowym. Pewnie wszystko jak to w audio zależy od oczekiwań i głębokości portfela, ale ponieważ ja wychodzę z założenia że winyle mają być dla mnie, na początku tylko doświadczalnym poligonem, to raczej skłaniam się do skorzystania właśnie z wbudowanego w RA980BX pre gramofonowego, przynajmniej na początku zabawy. Co do samego gramofonu to właśnie pojawia się kolejny dylemat - czy zostać w "rodzinie" czy może zrobić lekki skok w bok i szukać gramofonu zupełnie innego producenta bo np. waszym zdaniem te ROTELOWSKIE mają jakieś wady lub niekoniecznie dobrze się sprawdzą jako pierwszy gramofon, ewentualne inne wasze opinie za i przeciw.  Na rodzimych portalach widziałem kilka modeli w aktualnej sprzedaży są między innymi RP900, RP1500, RP1001 - wszystkie to chyba manuale z tego co widzę po nich. Chyba że się mylę bo moja widza o gramofonach jest raczej na poziomie podstawowym  ?. W zasadzie nie jest to wadą a wręcz może być zaletą ze względu na mniejszą awaryjność, no ale właśnie ja chyba wolałbym przynajmniej pół-automat i tutaj moje pytanie czy Rotel miał w swojej ofercie gramofony semi lub w pełni zautomatyzowane? A może ktoś z was ma w swoim systemie RA980BX z jakimś gramofonem i może napisać z czym to jeść i jak sprawdza się sama integra w roli pre dla analoga... jak zawsze dziękuję z góry za wasze odpowiedzi.

Edytowane przez Mariusz Marciniak

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam preampa z Rotela RTC 950AX i jestem bardzo zadowolony. 

co do gramofonu, to głownie gra wkładka, wiec ważne aby można bylo w gramofonie ja idealnie ustawić, czyli wszystkie ustawienia musi mieć, warto kupić wagę jubilerska, za chyba 9zl na znanym portalu. Reszta to juz kwestiua gustu , czy pasek czy naped bezpośredni, czy automat czy pół etc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Mariusz Marciniak napisał:

Witam kolegów. Coś tu u nas ostatnio ucichło więc może mój wpis trochę ożywi wątek po powiało grobowcem ?.

Od jakiegoś czasu szukam "dzielonki dla siebie" ale jak na razie nie trafiło się nic fajnego w sensownych pieniądzach więc aby nie stać w miejscu postanowiłem w międzyczasie zająć się kolejnym elementem mojej układanki stereo. Chciałbym sprawdzić czy brzmienie analoga wniesie jakieś dodatkowe emocje do codziennych odsłuchów i dlatego zacząłem rozglądać się za gramofonem. Jak zawsze pojawia się kilka pytań na które mam nadzieję otrzymać odpowiedzi od bardziej doświadczonych forumowiczów. Mianowicie - jakie jest wasze zdanie o wejściu PHONO w Rotelach (w szczególności interesuje mnie wejście w moim RA980BX) - na necie przeważnie spotyka się opinie iż sekcja preampa gramofonowego w integrach Rotela jest na tyle dobra, że  w niektórych przypadkach nie ma sensu iść w koszta związane z zewnętrznym wzmacniaczem gramofonowym. Pewnie wszystko jak to w audio zależy od oczekiwań i głębokości portfela, ale ponieważ ja wychodzę z założenia że winyle mają być dla mnie, na początku tylko doświadczalnym poligonem, to raczej skłaniam się do skorzystania właśnie z wbudowanego w RA980BX pre gramofonowego, przynajmniej na początku zabawy. Co do samego gramofonu to właśnie pojawia się kolejny dylemat - czy zostać w "rodzinie" czy może zrobić lekki skok w bok i szukać gramofonu zupełnie innego producenta bo np. waszym zdaniem te ROTELOWSKIE mają jakieś wady lub niekoniecznie dobrze się sprawdzą jako pierwszy gramofon, ewentualne inne wasze opinie za i przeciw.  Na rodzimych portalach widziałem kilka modeli w aktualnej sprzedaży są między innymi RP900, RP1500, RP1001 - wszystkie to chyba manuale z tego co widzę po nich. Chyba że się mylę bo moja widza o gramofonach jest raczej na poziomie podstawowym  ?. W zasadzie nie jest to wadą a wręcz może być zaletą ze względu na mniejszą awaryjność, no ale właśnie ja chyba wolałbym przynajmniej pół-automat i tutaj moje pytanie czy Rotel miał w swojej ofercie gramofony semi lub w pełni zautomatyzowane? A może ktoś z was ma w swoim systemie RA980BX z jakimś gramofonem i może napisać z czym to jeść i jak sprawdza się sama integra w roli pre dla analoga... jak zawsze dziękuję z góry za wasze odpowiedzi.

rotelowe pre dają rady, ale dedykowany pre z rynku wtórnego za 1000zł zje go na śniadanie. z gramiaków szukaj raczej marek z epoki jak dual, thorens, technics. Rotel nie słynął z ich produkcji... gramiak powinien mieć regulację azymutu, antyscatingu, masy i najlepiej najpopularniejsze mocowanie koszyka, do tego najmniej problemu jest z kwarcowym napędem bezposrednim i pełną obsługą manualną... kable powinny być na rca rzec jasna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, MarcinStereo napisał:

Witam planuję zmianę mojej wysłużonej końcówki RB-03 na RB-1582 MkII i teraz pytanie czy warto ją zmienić czy też dać do odnowienia RB-03.

Reszta toru audio.

Kolumny STX Electrino 150

Preamp Yaqin MS12B 

DAC Cambridge Audio DacMagic100.

ja miałem rb-1080 i grało to jak na 2500zl bardzo dobrze, polecam. jeśli rb-03 to mniej więcej następca rb-1070, to śmiało wymieniaj i będziesz zadowolony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można porównywać RB-03 z RB-1582 MK2. Dwie klasy wyżej i trzy razy mocniej plus XLR.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, marek-1969 napisał:

Nie można porównywać RB-03 z RB-1582 MK2. Dwie klasy wyżej i trzy razy mocniej plus XLR.

zgadzamy się ? Dla mnie to wiadomix, na tuning 03 szkoda czasu i kasy!

XLR fajne, nawet jeśli lepiej nie grają, to obcowanie z nimi jest przyjemniejsze, no i fajnie wyglądają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.09.2020 o 18:52, baksiu napisał:

zgadzamy się ? Dla mnie to wiadomix, na tuning 03 szkoda czasu i kasy!

XLR fajne, nawet jeśli lepiej nie grają, to obcowanie z nimi jest przyjemniejsze, no i fajnie wyglądają ?

Ja tam nie żałuje ani czasu ani wydanej kasy na tuning RB 03 ważne że różnica jest słyszalna na duży plus przy stosunkowo nie dużym nakładzie finansowym w moim przypadku. Jak zwykle punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia ale nie o tym. Mam pytanko czy może ktoś z szanownych forumowiczów miał możliwość porównania kolumn MA Silver 8 do Silver 10 ? Chodzi mi głównie o bas i jego ilość w stosunku do modelu Silver 8 bo tam przetworniki niskotonowe są zauważalnie mniejsze. Z wielu opinii wynika że SIlver 8 moze zagrać lepszą średnicą co wynika z lepszego zszycia z dołem ? Ciężko o odsłuchy bo model ten nie jest już produkowany. Zauważyłem również że następca czyli Siler 300 ma wyższą impedancję 8ohm a więc jest to kolumna bardziej przyjazna wzmacniaczowi. Byłbym wdzięczny za info i sugestie. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.09.2020 o 16:16, baksiu napisał:

rotelowe pre dają rady, ale dedykowany pre z rynku wtórnego za 1000zł zje go na śniadanie. z gramiaków szukaj raczej marek z epoki jak dual, thorens, technics. Rotel nie słynął z ich produkcji... gramiak powinien mieć regulację azymutu, antyscatingu, masy i najlepiej najpopularniejsze mocowanie koszyka, do tego najmniej problemu jest z kwarcowym napędem bezposrednim i pełną obsługą manualną... kable powinny być na rca rzec jasna ?

Częściowo wpisałem się w Twoją poradę i nabyłem Duala CS 731Q. Ma chyba wszystko o czym pisałeś z tą różnicą że to full automat ?. Sprzęt wygląda zacnie i jak tylko znajdę odpowiedni serwis żeby mi zrobili porządny przegląd z wymianą smarów, olejów, silikonów to sparuję go z moim Rotelkiem RA980BX i zobaczymy co pokaże ?.

A żeby nie było tak łatwo i przyjemnie to ponieważ Duala zakupiłem za śmieszną kwotę zdecydowałem się na jeszcze jeden zakup. Wpadł mi w ręce zestaw SABY 9260 wraz z tt PSP 250 oraz DECK CD 260 w komplecie z szafką z epoki. Wygląda przepięknie a słuchając go od jakichś 4ch godzin leje się miód na moje uszy ?. Pod względem muzykalności i stereofonii moja integra dostaje po tyłku w bezpośrednim starciu. Mam też wrażenie jakby SABA generowała więcej BASU schodzącego do takich częstotliwości że aż czuć we wnętrznościach. Jest może ciut mniej dynamiczna niż ROTEL ale nie jest to aż tak wyczuwalne, wokale są jakieś bardziej soczyste i wyraziste, środek na swoim miejscu a góra nie kłuje w uszy. Eivor nad fiordem brzmi jak żywa. Jestem pod mega wrażeniem ? tym bardziej że taki amplitunerek radzi sobie świetnie z 4 omhowymi paczkami które grają na co dzień u mnie z Rotelem. 

Edytowane przez Mariusz Marciniak

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Mariusz Marciniak napisał:

Częściowo wpisałem się w Twoją poradę i nabyłem Duala CS 731Q. Ma chyba wszystko o czym pisałeś z tą różnicą że to full automat ?. Sprzęt wygląda zacnie i jak tylko znajdę odpowiedni serwis żeby mi zrobili porządny przegląd z wymianą smarów, olejów, silikonów to sparuję go z moim Rotelkiem RA980BX i zobaczymy co pokaże ?.

A żeby nie było tak łatwo i przyjemnie to ponieważ Duala zakupiłem za śmieszną kwotę zdecydowałem się na jeszcze jeden zakup. Wpadł mi w ręce zestaw SABY 9260 wraz z tt PSP 250 oraz DECK CD 260 w komplecie z szafką z epoki. Wygląda przepięknie a słuchając go od jakichś 4ch godzin leje się miód na moje uszy ?. Pod względem muzykalności i stereofonii moja integra dostaje po tyłku w bezpośrednim starciu. Mam też wrażenie jakby SABA generowała więcej BASU schodzącego do takich częstotliwości że aż czuć we wnętrznościach. Jest może ciut mniej dynamiczna niż ROTEL ale nie jest to aż tak wyczuwalne, wokale są jakieś bardziej soczyste i wyraziste, środek na swoim miejscu a góra nie kłuje w uszy. Eivor nad fiordem brzmi jak żywa. Jestem pod mega wrażeniem ? tym bardziej że taki amplitunerek radzi sobie świetnie z 4 omhowymi paczkami które grają na co dzień u mnie z Rotelem. 

dual wygląda fajnie, jednak wolę ramię typu S choć proste też mają swoich fanów. w sabie masz więcej dudniącego basu, bo nie panuje nad głośnikami, posłuchaj jeszcze trochę i oceń jakość, a nie ilość. duży niekontrolowany bas może podkoloryzować średnicę, która wtedy brzmi bardziej mięsiście, co na pierwszy rzut ucha może się podobać, a przy dłuższym kontakcie męczy, nie wyrzucaj pochopnie Rotela! A ten gramiak możesz próbować sam trochę przeczyścić, a co w nim nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, baksiu napisał:

dual wygląda fajnie, jednak wolę ramię typu S choć proste też mają swoich fanów. w sabie masz więcej dudniącego basu, bo nie panuje nad głośnikami, posłuchaj jeszcze trochę i oceń jakość, a nie ilość. duży niekontrolowany bas może podkoloryzować średnicę, która wtedy brzmi bardziej mięsiście, co na pierwszy rzut ucha może się podobać, a przy dłuższym kontakcie męczy, nie wyrzucaj pochopnie Rotela! A ten gramiak możesz próbować sam trochę przeczyścić, a co w nim nie działa?

Spokojnie niczego nie mam zamiaru wyrzucać ani skreślać. Wiadomo że dłużej muszę poobcować z tym sprzętem żeby wyrobić sobie o nim konkretne zdanie i nie dać się zwieść przez "pozakupowy efekt WOW". ROTEL w tej czy innym secie i tak będzie u mnie gościł. SABĘ traktuję jako inwestycję (zobacz jak mało ich na rynku w dobrym stanie i ile kosztują same ampli 9260), poza tym zawsze przyda się drugi zestaw do sypialni ?. Basu SABY nie oceniam jako "dudniący" tylko mniej konturowy, delikatniejszy ale schodzący na pewno niżej "więcej mięska". Kolejne odsłuchy zweryfikują oczywiście moją wstępną ocenę ale czas pokaże.

Co do DUALA to na pewno jest problem z automatyką. Tzn lift działa i ramię się podnosi - dalej trzeba sterować jak w manualu tzn. przesunąć ramię nad płytę i opuścić lift - obstawiam że tutaj będzie standardowy problem tych modeli czyli pimpel automatyki do wymiany. Dodatkowo jest chyba jakiś problem na linii przesyłu sygnału na wzmacniacz (wkładka gra) bo po zapuszczeniu płyty z głośników nic nie słychać. Dopiero w momencie jak w trakcie odtwarzania wcisnę STOP lub START to na kilka sekund dźwięk pojawia się na głośnikach po czym ramię się unosi i tyle.... Może któraś masa uwalona albo inne ustrojstwo - nie znam się na tyle żeby samemu w tym grzebać. Może dzisiaj zaglądnie do mnie znajomy, który ogarnia elektronikę w lepszym stopniu i spróbujemy razem coś wydedukować.

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Mariusz Marciniak napisał:

Dopiero w momencie jak w trakcie odtwarzania wcisnę STOP lub START to na kilka sekund dźwięk pojawia się na głośnikach po czym ramię się unosi i tyle....

Wygląda na to, że sygnał był kluczowany przez automatykę i gdy automatyka nie opuszcza ramienia to nie załącza wyjścia sygnału - dlatego, gdy wciskasz START i STOP przez chwilę kluczuje sygnał, a przy ręcznym opuszczaniu już nie.

 

15 godzin temu, Mariusz Marciniak napisał:

Pod względem muzykalności i stereofonii moja integra dostaje po tyłku w bezpośrednim starciu.

To zaleta wielu kloców z tamtej epoki, ponieważ wtedy mocniej skupiano na średnicy, natomiast skraje pasma często dość wcześnie opadały na charakterystyce. Teraz producenci skupiają się na poszerzaniu pasma pod nowe gęste formaty, a środek jest bo musi być...

Niby powyższe nie tłumaczy tego mięsistego basu, ale tu też upatrywałbym się w powyższym tego efektu - wtedy budowano dużo kolumn zamkniętych, których charakterystyka u dołu pasma zaczyna opadać wcześnie, ale dużo mniej stromo niż w bass-refleksie i dlatego sprzęt z tamtych czasów czasami miał nieco podbity skraj dołu (który leżał wyżej niż obecnie), by ten wczesny spadek kolumn uzupełnić. Na dzisiejszych kolumnach masz efekt podbicia basu w dzisiejszej środkowej jego części, który odbierany jest bardzo pozytywnie. A tak poza tym RA-980BX jak na Rotela ma dość "chudy" bas.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, tym napisał:

znajomy widok ? ale gościa podsumowali na przeglądzie... mozna kupić 1,5 pre 1090... dawno tego nie było na PL internecie, moim zdaniem warto się zainteresować, gdyby rb1090 dały się mostkować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.10.2020 o 14:37, mol01 napisał:

Wygląda na to, że sygnał był kluczowany przez automatykę i gdy automatyka nie opuszcza ramienia to nie załącza wyjścia sygnału - dlatego, gdy wciskasz START i STOP przez chwilę kluczuje sygnał, a przy ręcznym opuszczaniu już nie.

Jeżeli będzie tak jak mówisz to zrobiłem interes życia bo koszt nowego pimpla 3 generacji do tego modelu to całe 42zł razem z przesyłką - już do mnie idzie. Muszę dobrze przeglądnąć serwisówkę do niego i zobaczyć czy wymiana tego ustrojstwa jest bardzo skomplikowana. Może sam dam jakoś radę (w końcu chodzi tylko o założenie kawałka gumki na końcówkę ?).

W dniu 2.10.2020 o 14:37, mol01 napisał:

To zaleta wielu kloców z tamtej epoki

Nie tylko to. Popatrz jak ładnie się SABCIA prezentuje. Może nie był to na tamte czasy jakiś hiper sprzęt hi-endowy ale swoje też kosztował bo za sam ampli trzeba było dać 1500 DM - nie mam wiedzy ile trzeba było wybulić na taki secik jak mi się trafił. Czy gra lepiej od Rotela 980BX? Jeszcze nie umiem odpowiedzieć. Na pewno gra inaczej tak jak napisałem powyżej i to przede wszystkim zrobiło na mnie wrażenie. Z Rotelem jestem już trochę osłuchany i po prostu zdążyłem się przyzwyczaić do jego charakteru i sposobu prezentacji muzyki (który zresztą bardzo mi się podoba).

3 godziny temu, baksiu napisał:

znajomy widok ? ale gościa podsumowali na przeglądzie... mozna kupić 1,5 pre 1090... dawno tego nie było na PL internecie, moim zdaniem warto się zainteresować, gdyby rb1090 dały się mostkować...

Oj znalazłbym miejsce na taki zestawik na mojej szafeczce ?. Tylko jak żona dowiedziałaby się ile PLNów takie cudo kosztuje to mógłbym skończyć z nim w garażu ? (co wcale nie jest taką złą opcją pod warunkiem że podałaby mi do kompletu paczki i okablowanie ?). Do gościa mam 40 km a w Katowicach jestem praktycznie codziennie bo mam tam jedną z budów.

 

A to moja już SABA ?

SABA.jpg

Edytowane przez Mariusz Marciniak

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Mariusz Marciniak napisał:

Oj znalazłbym miejsce na taki zestawik na mojej szafeczce ?. Tylko jak żona dowiedziałaby się ile PLNów takie cudo kosztuje to mógłbym skończyć z nim w garażu ? (co wcale nie jest taką złą opcją pod warunkiem że podałaby mi do kompletu paczki i okablowanie ?). Do gościa mam 40 km a w Katowicach jestem praktycznie codziennie bo mam tam jedną z budów.

 

A to moja już SABA ?

SABA.jpg

wynieś te 3 zestawy do garażu, albo spróbuj opchnąć, pochwal się żonie ile za nie dostałeś, a potem wydaj zarobione pieniądze na rotela, żona będzie zadowolona, bo zamiast tylu gratów zostaną dwa konkretne. ja tak zrobiłem i jest ok, tylko się niepotrzebnie wczoraj wygadałem ile to prądu żre na biegu jałowym... dobrze że instalacja pv na dachu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.10.2020 o 08:07, baksiu napisał:

wynieś te 3 zestawy do garażu, albo spróbuj opchnąć, pochwal się żonie ile za nie dostałeś, a potem wydaj zarobione pieniądze na rotela, żona będzie zadowolona, bo zamiast tylu gratów zostaną dwa konkretne. ja tak zrobiłem i jest ok, tylko się niepotrzebnie wczoraj wygadałem ile to prądu żre na biegu jałowym... dobrze że instalacja pv na dachu!

Oj nawet gdybym się zdecydował na taki krok to i tak miałbym może połowę kwoty której żąda sprzedający. Prędzej mógłbym kupić za to coś takiego. Ale na razie jeszcze muszę finansowo dojrzeć do takiej decyzji. No i trzeba by jeszcze dobrać jakiś PRE i zrobi się pewnie jakieś 5k zł.

https://www.olx.pl/oferta/koncowka-mocy-rotel-rb-1092-CID99-IDGCQ2n.html

23 godziny temu, mol01 napisał:

Ja jednak wolę inny design jeśli chodzi o klocki tamtej epoki, ale o gustach się nie dyskutuje...

Spoko ?. Nie możemy być wszyscy tacy sami i nie wszystkim musi się podobać taki czy inny klocek. Po to dzielą nas różnice żebyśmy mogli się powymieniać opiniami i podyskutować na forum. Byłoby trochę nudno gdyby wszyscy rozpływali się z zachwytu nad jedną i tą samą stylistyką czy sposobem grania sprzętu ?

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.