Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym grzebany nie grzebany, nie sprawdzony etc, można książki pisać. Jeden napisze zgodnie z prawdą, drugi na ściemnia po dach a potem przychodzi coś zupełnie innego. W starym sprzęcie nigdy nie ma gwarancji że nikt nic nie ruszał i to pro lub amatorsko. Potem przychodzi i nie wiesz czy się śmiać czy płakać. Czasami się trafi na handlarza, który ma w d.. sprzęt i wali jak leci na sztukę i taki wbrew pozorom jest "najlepszy" bo tutaj masz jakąś szansę że faktycznie nie grzebany w Polsce. Ale może być grzebany za granicą co wcale nie znaczy że jest lepiej, bo często tam też jest druciarstwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mol01 napisał:

nie wiadomo na jakiej podstawie samo stwierdzenie...

 

2 godziny temu, mol01 napisał:

Mi to wygląda na to, że pojechałeś słuchać, być może daleko, a na miejscu sprzedawca sam oznajmił Ci, że go naprawiał. Ty zaś masz ból tyłka, że pojechałeś na marne, bo jak byś przeczytał o tym w opisie, to na wstępie sprzęt byłby u Ciebie skreślony. Nie wiem jak dokładnie było i w zasadzie to nie mój problem

Skoro nie twój problem, to pozwól innym osobom z boku wysnuć odpowiednie wnioski, z tego co pisałem , a nie snuj własnych domysłów na co ci to wygląda (co delikatnie mówiąc niezgodne z prawdą). Powtórzę, części osób może zależeć na zakupie nienaprawianego sprzętu, do tych osób była skierowana wcześniejsza informacja. Tej informacji z ogłoszenia się nie dowiedzą, ale mogą o to zapytać sprzedawcę, tym samym go "sprawdzić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, grzehu82 napisał:

Chodzi tylko o zwrócenie uwagi na uczciwość, a nie utrudnianie komuś sprzedaży. Zauważ że ta informacja jest wśród fanów marki, którym może zależeć na zakupie niegrzebanego sprzętu.

jeżeli spytaleś, a facet powiedział, że naprawiał, to chyba wszystko jest ok?! no chyba że zagladałeś do środka, a tam odwalona maniana... ja informuję o naprawach na pytanie kupującego, choć najczęściej w ogłoszeniu. większość nawet nie zagląda do środka, a niektórych temat napraw w ogóle nie obchodzi i twierdzą, że skoro działa, to jest git?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prośba o waszą poradę odnośnie końcówki mocy. W szczególności użytkowników obecnych i tych którzy mieli w swoich systemach do czynienia z niżej wymienionymi - RB1080, RB1090 lub RHB 10 Michi. Jak nie było w czym wybierać to nie było a teraz mam okazję zakupić jedną z tych trzech końcówek (każda z nich jeszcze aktualna). Oczywiście ceny są zróżnicowane z czego RB 1080 jak zapewne się domyślacie jest najtańszą opcją. Michi cenowo w środku stawki a najdroższy RB 1090. RB1080 i Michi jestem w stanie obejrzeć osobiście ale RB1090 już musiałbym brać trochę w ciemno bo sztuka jest jeszcze w Norwegii i miałaby być przywieziona wyłącznie na moje zlecenie po uzgodnieniu ceny. Powiedzcie proszę jakie są waszym zdaniem walory i wady przywołanych przeze mnie modeli. Jakich różnic w dźwięku można się spodziewać między nimi. Po zakupie końcówki dopiero dobierałbym pod nią PRE i zapewne byłoby to RC1090 dla RB1080 lub RB1090, dla Michi szedłbym raczej w stronę RC995 lub jeżeli się trafi to dedykowany RHC10.

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Mariusz Marciniak napisał:

RB 1080 jak zapewne się domyślacie jest najtańszą opcją. Michi cenowo w środku stawki a najdroższy RB 1090.

W tych okolicznościach szedłbym w RHB-10, choć nie posiadałem ani jego, ani RB-1090. Raczej nikt z tu obecnych nie miał i RB-1090 i RHB-10 - a tym bardziej równocześnie, aby porównać bezpośrednio (do innych porównań raczej podchodziłbym ostrożnie, bo będą to z pewnością niuanse zależne od wielu czynników). Pasywkę RHC-10 niemniej jednak bym sobie odpuścił, jak i aktywne pre RHA-10 (miałem) - myślę, że RC-995 (miałem) byłby najlepszym wyborem (bezpośrednie porównanie). O różnicach brzmieniowych nie będę pisał, bo RHB-10 słyszałem w obcym systemie, a RB-1090 wcale - swoje typy opieram tylko na różnicach konstrukcyjnych. Oczywiście zaraz pewnie tu się podniosą głosy, że RB-1090 nowszy i mocniejszy, ale w RHB-10 są takie podzespoły, że pewnie przeżyje RB-1090, a wyżyłowana moc to nie wszystko. Tak czy inaczej, warto na pewno obydwu posłuchać - możesz też posłuchać RB-1080 i RHA-10 i wyrobić sobie opinię, czy warto dopłacać, bo jeśli według Ciebie nie, to tym bardziej nie warto jeszcze więcej do RB-1090 bez odsłuchu...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, mol01 napisał:

W tych okolicznościach szedłbym w RHB-10, choć nie posiadałem ani jego, ani RB-1090. Raczej nikt z tu obecnych nie miał i RB-1090 i RHB-10 - a tym bardziej równocześnie, aby porównać bezpośrednio (do innych porównań raczej podchodziłbym ostrożnie, bo będą to z pewnością niuanse zależne od wielu czynników). Pasywkę RHC-10 niemniej jednak bym sobie odpuścił, jak i aktywne pre RHA-10 (miałem) - myślę, że RC-995 (miałem) byłby najlepszym wyborem (bezpośrednie porównanie). O różnicach brzmieniowych nie będę pisał, bo RHB-10 słyszałem w obcym systemie, a RB-1090 wcale - swoje typy opieram tylko na różnicach konstrukcyjnych. Oczywiście zaraz pewnie tu się podniosą głosy, że RB-1090 nowszy i mocniejszy, ale w RHB-10 są takie podzespoły, że pewnie przeżyje RB-1090, a wyżyłowana moc to nie wszystko. Tak czy inaczej, warto na pewno obydwu posłuchać - możesz też posłuchać RB-1080 i RHA-10 i wyrobić sobie opinię, czy warto dopłacać, bo jeśli według Ciebie nie, to tym bardziej nie warto jeszcze więcej do RB-1090 bez odsłuchu...

mol01 dziękuję za rzetelną i fachową odpowiedź. Myślę że jeżeli chodzi o moc to każda z tych końcówek napędzi spokojnie moje Dali 870E. Wiem że w RB1090 zapas mocy jest największy ale nie zależy mi tylko na samych watach. Chciałbym zyskać również na jakości i dynamice przekazu. Lata produkcji nie są dla mnie w tym przypadku również żadnym decydującym kryterium - nie boję się serwisu i ewentualnej konieczności przeglądu. Wręcz uważam że każdy używany sprzęt po zakupie pasuje sprawdzić u kogoś kto wie co i gdzie pomierzyć - mam kogoś takiego na miejscu więc to nie jest problem. Co do PRE to spodziewałem się że właśnie Ty będziesz mi doradzał RC995 i też wydaje mi się on najmocniejszym kandydatem do pary z RHB 10 Michi. W zasadzie miałem już nagrany komplet RB1080 z waśnie RC995 ale sprzedawca się rozmyślił i chce sprzedać samą końcówkę i to raczej w normalnej cenie rynkowej a PRE zostawia sobie więc po ewentualnym zakupie Michi będę musiał szukać PRE dla siebie. Rozważam też RC990 bo konstrukcyjnie to chyba to samo co RC995 tylko bez wyjść "zbalansowanych" - liczę że podpowiesz czy są miedzy nimi jeszcze jakieś różnice? 

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Mariusz Marciniak napisał:

Rozważam też RC990 bo konstrukcyjnie to chyba to samo co RC995 tylko bez wyjść "zbalansowanych" - liczę że podpowiesz czy są miedzy nimi jeszcze jakieś różnice?

Pisałem już o tym kilka razy - niby RC-990BX, RC-995 i RHA-10 nie różnią się prawie niczym w samym obwodzie głównym (poza przekaźnikami wyboru wejścia w RC-995 i lepszymi przełącznikami w RHA-10), ale RC-995 wypada lepiej, zaś RC-990BX i RHA-10 grają niemal identycznie. RC-955 ma przewagę na przestrzenności i dynamice, a w dodatku masz możliwość wyboru wejść z pilota, zaś gniazda XLR w nim to moim zdaniem nieporozumienie - dużo lepiej brzmi na gniazdach RCA. Oczywiście opieram to na współpracy głównie z RB-990BX, a więc może ktoś z inną końcówką może mieć inne odczucia. XLR-y zaś testowałem z Primare A30.2 i Krellem KAV-400xi i w obydwu przypadkach w brzmieniu była mocno wypchnięta średnica i ogólne zmatowienie brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, stench napisał:

Napisz o cenie z dostawą do domu. Będzie łatwiej coś powiedzieć.

RB1080 za 2700 pln

RHB 10 jest wystawione za 4000 zł ale myślę że coś się uda utargować

RB1090 około 4700 lub może nawet okolice 5000 zł w zależności od tego jak mocno Norweg będzie uparty...

 

Tak sobie myślę że chyba nie warto dokładać aż 1000 zł do tej ostatniej pozycji w porównaniu do ceny RHB 10.

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, stench napisał:

A nie styka Ci 1080 ?

Mocy wystarczy, jedynie może uwierać świadomość że jest misiek i 1090.

Targuj najtańszy i ciesz się kasą która ci została z droższych końcówek.

RB1080 było w fajnym pakiecie razem z RC995 oraz RCD971 i już miałem w zasadzie uzgodnione ze sprzedającym i cenę i termin odbioru ale koniec końców RC995 wypadło z zestawu i cenowo przestało już to być aż tak atrakcyjne jak na początku. Gdyby to RB1080 kosztowało 2000-2200 to pewnie bym się nie zastanawiał tylko kupił i nie szukał nic innego. Ale w międzyczasie pojawiła się możliwość nabycia i RHB 10 Michi i RB1090 więc teraz się mocno zastanawiam czy na tle ceny 2700 za RB1080 nie warto dołożyć do któregoś z dwóch wyższych modeli. Jestem w trakcie przeglądania ostatnich kilkunastu stron naszego klubowego wątku bo wiem że kolega baksiu miał wcześniej RB1080 i teraz ma RB1090 i chciałem doczytać czy robił jakieś porównanie między nimi...

W sobotę mam otrzymać dokładniejsze foty RHB 10 - się zobaczy jak będzie...

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, stench napisał:

Misiek to klasa, ale lata to ryzyko, a im więcej właścicieli przed tobą tym większe.

I dla mnie to paskda ?

No wizualnie Misiek najmniej pasowałby do pozostałych klocków u mnie ale cóż - nie kolor i wygląd grają a to co jest w środku ?

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, stench napisał:

 

I dla mnie to paskda ?

Ja tam bym dopłacił do drewnianych boczków.

Pikne som .

Niestety rzuciło mnie w inną stronę.

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mariusz Marciniak napisał:

RB1080 było w fajnym pakiecie razem z RC995 oraz RCD971 i już miałem w zasadzie uzgodnione ze sprzedającym i cenę i termin odbioru ale koniec końców RC995 wypadło z zestawu i cenowo przestało już to być aż tak atrakcyjne jak na początku. Gdyby to RB1080 kosztowało 2000-2200 to pewnie bym się nie zastanawiał tylko kupił i nie szukał nic innego. Ale w międzyczasie pojawiła się możliwość nabycia i RHB 10 Michi i RB1090 więc teraz się mocno zastanawiam czy na tle ceny 2700 za RB1080 nie warto dołożyć do któregoś z dwóch wyższych modeli. Jestem w trakcie przeglądania ostatnich kilkunastu stron naszego klubowego wątku bo wiem że kolega baksiu miał wcześniej RB1080 i teraz ma RB1090 i chciałem doczytać czy robił jakieś porównanie między nimi...

W sobotę mam otrzymać dokładniejsze foty RHB 10 - się zobaczy jak będzie...

ja to widzę tak:

skąd jesteś? Może podskoczysz posłuchać?!

cena za michi fajna do negocjacji, nie miałem, nie wypowiadam się.

cena za 1080 słaba, nie wziął bym, zwłaszcza jeśli miałbym kapuchę, żeby kupić 1090, różnica jest jak stąd do adis-abeby, niestety jego cena też jest słaba ?

konkluzja: czekaj na lepsze oferty 1090 lub posłuchaj michi, jeśli nie jest zmasakrowany w serwisie, czy mocno wytyrany, to mimo kiepskiej prezencji może zadać szyku. Z Norwegią może pomóc kol. @Riczi75, ale z tej ceny będzie ciężko zejść w rozsądny pułap...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, baksiu napisał:

ja to widzę tak:

skąd jesteś? Może podskoczysz posłuchać?!

cena za michi fajna do negocjacji, nie miałem, nie wypowiadam się.

cena za 1080 słaba, nie wziął bym, zwłaszcza jeśli miałbym kapuchę, żeby kupić 1090, różnica jest jak stąd do adis-abeby, niestety jego cena też jest słaba ?

konkluzja: czekaj na lepsze oferty 1090 lub posłuchaj michi, jeśli nie jest zmasakrowany w serwisie, czy mocno wytyrany, to mimo kiepskiej prezencji może zadać szyku. Z Norwegią może pomóc kol. @Riczi75, ale z tej ceny będzie ciężko zejść w rozsądny pułap...

 

Jestem z małopolski. Mieszkam w połowie drogi między Krakowem a Katowicami.

Cena za 1080 jest można powiedzieć standardowa więc nie jest to żadna okazja i wiem o tym. W pierwotnym założeniu jak pisałem miała być w pakiecie z RC995 oraz RCD971 i wówczas w kwocie 4000-4200 bym wziął taki zestaw. Ale jak jest już pisałem.

Teraz czekam na foty przede wszystkim tego miśka i zobaczymy czy uda mi się dogadać z obecnym właścicielem.

Z transportem RB1090 do Polski raczej nie byłoby problemu po sprawcą tematu miałby być kolega od którego chciałem nabyć pakiet 1080+995+971. Pracuje tam i zjeżdża do polski co pewien czas. Tylko ta cena ?

 

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, baksiu napisał:

ja to widzę tak:

skąd jesteś? Może podskoczysz posłuchać?!

cena za michi fajna do negocjacji, nie miałem, nie wypowiadam się.

cena za 1080 słaba, nie wziął bym, zwłaszcza jeśli miałbym kapuchę, żeby kupić 1090, różnica jest jak stąd do adis-abeby, niestety jego cena też jest słaba ?

konkluzja: czekaj na lepsze oferty 1090 lub posłuchaj michi, jeśli nie jest zmasakrowany w serwisie, czy mocno wytyrany, to mimo kiepskiej prezencji może zadać szyku. Z Norwegią może pomóc kol. @Riczi75, ale z tej ceny będzie ciężko zejść w rozsądny pułap...

 

Jestem z małopolski. Mieszkam w połowie drogi między Krakowem a Katowicami.

Cena za 1080 jest można powiedzieć standardowa więc nie jest to żadna okazja i wiem o tym. W pierwotnym założeniu jak pisałem miała być w pakiecie z RC995 oraz RCD971 i wówczas w kwocie 4000-4200 bym wziął taki zestaw. Ale jak jest już pisałem.

Teraz czekam na foty przede wszystkim tego miśka i zobaczymy czy uda mi się dogadać z obecnym właścicielem.

Z transportem RB1090 do Polski raczej nie byłoby problemu po sprawcą tematu miałby być kolega od którego chciałem nabyć pakiet 1080+995+971. Pracuje tam i zjeżdża do polski co pewien czas. Tylko ta cena ?

 

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadałem do właściciela tego Michi - widzę facet nieźle zakręcony na jego punkcie. Nawet mi wysłał foty bebeszków, by mi udowodnić jego wyższość nad moim "słabowitym" Primare ?

Zadowolony, bo zrównał moc wzmacniacza i kolumn po pozbyciu się "przereklamowanych Dynaudio 25"... Czy jest coś do dopowiadania?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T+A + PMC

Edytowane przez klecha

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie natchło...
A co by było gdyby dodać do RC-1580/RB990 i Infinity Kappa 8.2i drugą końcówkę mocy, co by zagrać na Kappach w bi-ampngu?
Zakładam że RB990 na niskie, a co dać na wysokie?

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mol01 napisał:

Zagadałem do właściciela tego Michi - widzę facet nieźle zakręcony na jego punkcie. Nawet mi wysłał foty bebeszków, by mi udowodnić jego wyższość nad moim "słabowitym" Primare ?

Zadowolony, bo zrównał moc wzmacniacza i kolumn po pozbyciu się "przereklamowanych Dynaudio 25"... Czy jest coś do dopowiadania?

To mi napisał że jest w delegacji i foty może wysłać do mnie dopiero w okolicach weekendu. A kiedy do niego pisałeś jeśli wolno spytać? Teoretycznie miał mi go zarezerwować a widzę że jakoś to chyba nie bardzo u tego sprzedawcy w tej kwestii. Byłbyś uprzejmy podzielić się tymi fotami i ewentualnie powiedzieć czy widzisz coś niepokojącego?

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mol01 napisał:

RB-991

Taa...wczoraj czy przedwczoraj uciekł mi sprzed nosa 991 na ebay. A coś innego, i niekoniecznie ze stajni Rotela?
Może coś w klasie A?

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Mariusz Marciniak napisał:

A kiedy do niego pisałeś jeśli wolno spytać?

Wczoraj wieczorem napisałem, a dziś dostałem odpowiedź i nic nie wspominał o rezerwacji - zapraszał do siebie i był gotów do wysyłki z miejsca.

26 minut temu, Mariusz Marciniak napisał:

Byłbyś uprzejmy podzielić się tymi fotami i ewentualnie powiedzieć czy widzisz coś niepokojącego?

Wydaje mi się, że foty wnętrza są raczej z neta, a nie jego egzemplarza, bo każda na innym tle - zaraz sprawdzę EXIF dla pewności. Fot zewnętrza, które zasugerowałem, że mogą mnie przekonać do zakupu nie otrzymałem, więc może i jest w delegacji... nie wiem, nic mi o tym nie wspominał. 

7 minut temu, P4R4D0X napisał:

A coś innego, i niekoniecznie ze stajni Rotela?
Może coś w klasie A?

W klasie A to raczej na dół bym dał, a nie na górę. A Primare A30.2 może być? ?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, mol01 napisał:

W klasie A to raczej na dół bym dał, a nie na górę. A Primare A30.2 może być? ?

Ciekawa propozycja ?
Ideą 990 na dole jest to że bardzo dobrze się sprawdza na niskich, a słabiej na górze.
Właśnie trafiłem na
MUSICAL FIDELITY FX2, nada się?

Przyznam, że niewiele wiem o innych markach wzmacniaczy, prawie 20 lat z rotelami i człowiek głupieje jak się rozejrzy ?

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mol01 napisał:

A więc zdjęcia są z audioweb.ro i hihi4sale.net ?

Czyli może nie nakłamał z tą delegacją ?

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.