Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,bardzo lubie sprzęt tej marki....ale pare fotek nie dało ostatnio mi spokoju zobaczyłem żelazka firmy Rotel,niech ktos wyprowadzi mnie z błędu bo tak serio to aż mi się płakac chciało.Wyobraziłem sobie że może stało się to co z Sansui która za niedługo deski klozetowe będzie produkować.

Pozdrawiam 

P.S. Przepraszam ze nie w temacie ale nie daje mi to spać.

rotel.jpeg

rotel1.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, MarcinStereo napisał:

To inna marka "ROTEL Professional" także możesz spać spokojnie ?

A co do audio nie miałem jeszcze awarii żadnego wzmaka rotela i japońskiego i tego robionego w chinach.

też kiedyś mnie to zainteresowało. ja awarie wzmaków miałem, czasem sie palą w rotelach końcówki mocy i ich sterowanie... w sumie standardowa awaria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.01.2021 o 19:56, Namon34 napisał:

ale pare fotek nie dało ostatnio mi spokoju zobaczyłem żelazka firmy Rotel,niech ktos wyprowadzi mnie z błędu bo tak serio to aż mi się płakac chciało.

Ja widziałem też (a raczej przede wszystkim) odkurzacze marki Rotel, ale nawet gdyby to była ta sama marka (a nie jest), to mnie to ani ziębi ani grzeje, co dana marka produkuje poza sprzętem audio - ważne, że sprzęt audio trzyma klasę. Poza tym, nawet gdyby... to byłyby to zapewne zupełnie inne zakłady produkcyjne i Pan składający jednego dnia żelazka nie nawijałby następnego dnia trafa do nowych Miśków... Martwić może coś zupełnie innego - że Rotel zdaje się opuścił B&W Group i obecny właściciel może zacząć wymuszać projektowanie sprzętu pod dyktando księgowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z B&W mieli jedynie umowę na dystrybucje i reklamowali się wzajemnie.

Jest zgoła inaczej, to B&W wszedł pod skrzydła Sound United, właściciela m.in. Denona i Marantza.
I to nie jest moim zdaniem dobra wiadomość bo tworzy się moloch.

Zresztą w zeszłym roku Sound United chciał kupić Onkyo razem z Pioneerem, ale ich wykiwal. Korposzczury...

Rotel jest całkowicie niezależny i w dobrej kondycji finansowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T14 też tego niema , ale strata mała.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.02.2021 o 08:32, negatyw napisał:

Jest zgoła inaczej, to B&W wszedł pod skrzydła Sound United, właściciela m.in. Denona i Marantza.

To zastanawiające jest co mówisz, bo najpierw Sound United odkupiło Classe, by potem przejąć całe B&W Group i Rotela (dużo dłużej współpracującego z B&W niż Classe) to całkowicie ominęło? Japońce z Rotela mieliby aż tak silną pozycję w odróżnieniu od ziomków z Denona czy Marantza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Witam jedzie do mnie Rotel RB-1582 MKII i pytanie do was czy można kupić urządzenie włączające ową końcówkę triggerem 12v ? niestety mój preamp yaqin ms12b nie posiada wyjścia trigger a włączanie i wyłączanie przyciskiem końcówki prędzej czy później doprowadzi do jego uszkodzenia tak miałem w RB-03 po roku takiej zabawy włącznik chodził ciężko i się zacinał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, MarcinStereo napisał:

Witam jedzie do mnie Rotel RB-1582 MKII i pytanie do was czy można kupić urządzenie włączające ową końcówkę triggerem 12v ? niestety mój preamp yaqin ms12b nie posiada wyjścia trigger a włączanie i wyłączanie przyciskiem końcówki prędzej czy później doprowadzi do jego uszkodzenia tak miałem w RB-03 po roku takiej zabawy włącznik chodził ciężko i się zacinał.

ja włączam rb1090 guzikiem i nic mu się nie dzieje... on nie ma funkcji stanby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
21 minut temu, baksiu napisał:

ja włączam rb1090 guzikiem i nic mu się nie dzieje... on nie ma funkcji stanby.

RB 1582mk2 ma mały transformator do standby tak samo jak moja stara RB03 dla tego chciałbym go włączać poprzez inne urządzenie bo włączanie i wyłączanie mojej starej końcówki uszkodziło guzik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, MarcinStereo napisał:

tak miałem w RB-03 po roku takiej zabawy włącznik chodził ciężko i się zacinał.

Nie miałem RB-03, ale wątpię by to była norma - te przyciski mają żywotność na poziomie tysięcy wciśnięć.

Nie widziałem takiego urządzenia, ale zawsze można coś takiego wykonać, by po "wykryciu" sygnału na drugim (nieużywanym) wyjściu preampa puszczało 12V na Trigger końcówki (i po zaniku sygnału przestawało).

3 godziny temu, negatyw napisał:

Sprzęt za 6 klocków i ma się uszkodzić guzik...? ?

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby w "sprzęcie za 6 klocków" był ten sam wyłącznik, co w RB-03 i być może także tunerze Rotela za kilka stówek (choć w końcówce mocy płynie przez jego styki dużo wyższy prąd) - nie oceniał bym akurat jakości wyłącznika (elementu wykonawczego oczywiście, a nie wykonania samego guzika widocznego z zewnątrz) przez pryzmat ceny klocka, bo często jest to element tożsamy w całej linii danego producenta.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, MarcinStereo napisał:

RB 1582mk2 ma mały transformator do standby tak samo jak moja stara RB03 dla tego chciałbym go włączać poprzez inne urządzenie bo włączanie i wyłączanie mojej starej końcówki uszkodziło guzik ?

miałeś pecha... może najłatwiej zmienić preamp na taki np rc-1090, który ma wyzwalacze i fajnie gra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, negatyw napisał:

Troszkę przygoda "guzika" nie idzie w parze z " koncepcją zrównoważonego projektu"...
Mam cichą nadzieję, że to nie jedynie marketingowy bełkot?
 

nie twórzmy teorii spiskowych, to odosobniony przypadek, miałem ok 10 urządzeń Rotel i wszystkie guziki chodziły bez szwanku, są to solidne urządzenia, sprzęty innych marek zawodziły mnie częściej.

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, negatyw napisał:

Troszkę przygoda "guzika" nie idzie w parze z " koncepcją zrównoważonego projektu"...
Mam cichą nadzieję, że to nie jedynie marketingowy bełkot?
 

Jak dla mnie, właśnie jak najbardziej to idzie w parze z koncepcją "Balanced Design", bo wyłącznik niema żadnego wpływu na brzmienie, więc warto na tym zaoszczędzić, by zainwestować np. w lepsze kondensatory, trafo, czy cokolwiek innego bezpośrednio w torze audio. Dlatego też trochę się zawiodłem, gdy seria 15 zaczęła mieć świecące obwódki wokół guzików "POWER" i zaokrąglane boczki frontu z aluminium, bo to niejako świadczy, że firma poszła w stronę nikomu niepotrzebnych wodotrysków (marketingowo opłacalnych dla ludzi kupujących wzrokiem...) kosztem środków, które mogły "wzbogacić brzmienie", co kłóci się z tą właśnie koncepcją.

3 godziny temu, MarcinStereo napisał:

W dalszym ciągu nikt nie odpowiedział na moje pytanie

Ja się wypowiedziałem, jak byś nie zauważył...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2021 o 17:30, MarcinStereo napisał:

Miałem wcześniej RC 03 i w starciu z yaqin ms12b i lampami psvane poległ sromotni

Wyrokujesz opinię o całej gamie preampów Rotela bazując na najniższym modelu - ciekawe podejście. Nie twierdzę, że ten Yaqin gra źle, ale RC-03 według mnie nie jest wart w ogóle uwagi, w odróżnieniu od RC-1090, którego spokojnie można postawić w szranki z preampami za naprawę ciężkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, negatyw napisał:

Co nie oznacza, że sprzęt ma być brzydki.

Mi osobiście bardziej się podoba surowy wygląd serii 900 niż obecnych klocków z podstawowej serii Rotela. Oczywiście seria 15 też mi się podoba (zwłaszcza w wersji srebrnej), ale to już nie jest ten sam Rotel, co kiedyś - skromny z zewnątrz z bogatym wnętrzem, które robi robotę. Wydaje mi się to wyznacznikiem obecnych czasów, gdzie skromność i sumienność nie są "w cenie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2021 o 11:25, mol01 napisał:

Mi osobiście bardziej się podoba surowy wygląd serii 900 niż obecnych klocków z podstawowej serii Rotela. Oczywiście seria 15 też mi się podoba (zwłaszcza w wersji srebrnej), ale to już nie jest ten sam Rotel, co kiedyś - skromny z zewnątrz z bogatym wnętrzem, które robi robotę. Wydaje mi się to wyznacznikiem obecnych czasów, gdzie skromność i sumienność nie są "w cenie".

mi najbardziej się podoba seria 10, która miala wyglądać na profesjonalny sprzęt ze swoimi uchwytami i radiatorami, potem nadeszły czasy nudy, seria 0 to nijakie naleśniki, wolę już faktycznie 15, choć jej panele przednie i narożniki wyglądają cienko, jak by chińsko, na pewno zaoszczędzono sporo aluminium względem 10XX ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mol01 napisał:

Seria 0 ma plastikowe fronty imitujące aluminium - miałem u siebie RCD-12 i przeżyłem szok jakościowy (pod względem wykonania i brzmienia).

może dlatego klocki z tej serii miały tak atrakcyjne ceny, pamiętam, że jako niepracujący student kupilem ra-01 i rcd-02 nówki sztuki i cieszyłem się ich nowością. po przebojach z tanim używanym sprzętem marek Cambridge audio, NAD itp. Rotel wydawał mi się ostoją solidności i niezawodności ? Właściwie uważam tak i dziś, tylko wybieram klocki z przeciwnego bieguna w ofercie marki Rotel i kupuję z 2 i n-tej ręki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
10 godzin temu, baksiu napisał:

może dlatego klocki z tej serii miały tak atrakcyjne ceny, pamiętam, że jako niepracujący student kupilem ra-01 i rcd-02 nówki sztuki i cieszyłem się ich nowością. po przebojach z tanim używanym sprzętem marek Cambridge audio, NAD itp. Rotel wydawał mi się ostoją solidności i niezawodności ? Właściwie uważam tak i dziś, tylko wybieram klocki z przeciwnego bieguna w ofercie marki Rotel i kupuję z 2 i n-tej ręki ?

Też stawiam na Rotela bo gra tak jak chciałem i nie miałem nigdy awarii sprzętu tej marki+ jest wyceniony bardzo dobrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.