Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

procesory rotela (bo R nie rozwija już tego segmentu, zostały wielokanałowe końcówki) wypadły z oferty tohifi pod koniec zeszłego roku, firma zeszła z ceną do pięknego poziomu (z czego skorzystałem) 🙂

pewnie można jeszcze gdzieś kupić nowe (jak rtvmax), czy warto za tę cenę ? hmmm, do tej końcówki rmb-1555 można coś innego podpiąć bo to dobry sprzęt, tylko co ? nowe procesory innych firm - niewiele i też drogo.

można szukać używanego sprzętu, ale na polskim rynku to trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Byłem dziś na Audio-Video-Show i muszę powiedzieć, że dobrze grające systemy mógłbym policzyć na palcach jednej ręki - największe wrażenie zrobił na mnie system JBL, Nagry i węgierskie elektrostaty Popori Acoustics - przy nich to nawet Martin Logan wymiękał. A jak Wasze wrażenia? Ktoś był?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mol01 napisał:

przy nich to nawet Martin Logan wymiękał.

W tym roku nie byłem ale... w zeszłym roku ML miał tak dupiatą obsługę gdzie ciągle suby podkecali, na zwrócenie uwagi, żeby to wyłaczyli bo nie słychac piękna elektrostatu padała odpowiedź " nam kazali włączać wszystko aby całą gamę sprzętu zaprezentować" i tak o to zabili tam wszystko. Gdybym nie znał , gdybym nie miał, nigdy bym po AVS nie kupił.

Stąd pytanie czy:

5 minut temu, mol01 napisał:

dobrze grające systemy mógłbym policzyć na palcach jednej ręki

nie wynikało to z aranżacji warunków odsłuchu i zdolności łaczenia klocków w całość. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, eMCZe napisał:

nie wynikało to z aranżacji warunków odsłuchu i zdolności łaczenia klocków w całość. 

No wiele systemów było dziwacznie zestawionych lub tragicznie ustawionych. Ciekawie grały też kolumny/cały zestaw Lyngdorfa, ale ich wygląd jest totalnie nie w moim guście.

U Nagry też dużą rolę odegrały kolumny Usher TD-20. Niestety @baksiu kolumny Audio Physic totalnie mi nie siadły. Nieźle też było w pokoju Horda z jakimiś dziwacznymi kolumnami Monitor Audio.

Cytat

 

 

Jak na nieszczęście Rose miał stoisko w holu i RA-180 nie był wpięty w żaden system, a bardzo chciałem go posłuchać. Teraz jest taniej w Polskiej dystrybucji niż używki za granicą...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dan D'Agostino Momentum S250 MxV wygląda realnie niepozornie, ale drzemie w nim wielka moc - byłem w szoku, jak ten maluch szarpał jakimiś dużymi kolumnami - nie pamiętam już co to było... Aha, no i pokoje Moona i Naima też brzmiały całkiem całkiem - nawet znienawidzone przeze mnie kolumny Focala (Scala Utopia Evo) z Naimem zagrały bez "magafonowej" naleciałości.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, mol01 napisał:

No wiele systemów było dziwacznie zestawionych lub tragicznie ustawionych. Ciekawie grały też kolumny/cały zestaw Lyngdorfa, ale ich wygląd jest totalnie nie w moim guście.

U Nagry też dużą rolę odegrały kolumny Usher TD-20. Niestety @baksiu kolumny Audio Physic totalnie mi nie siadły. Nieźle też było w pokoju Horda z jakimiś dziwacznymi kolumnami Monitor Audio.

 

Jak na nieszczęście Rose miał stoisko w holu i RA-180 nie był wpięty w żaden system, a bardzo chciałem go posłuchać. Teraz jest taniej w Polskiej dystrybucji niż używki za granicą...

Audio physic się skończył w okolicy roku 2000, jak z resztą wiele innych marek, odszedł założyciel, produkcję stopniowo przeniesiono do Chin i zrobiło się tandetnie. Dzisiejsze avanti to jakiś ponury żart, kolumny 2x mniejsze od avanti III, 3 chińskie głośniki zamiast 7 skandynawskich na kolumnę i chińskie skrzynki z dykty, zamiast drewnianych duńskich hornów, daj Pan spokój z takim chłamem 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mol01 napisał:

Na pocieszenie Ci powiem, że zestaw Classe Delta z Sonus Faberami Stradivari G2 też nie zagrał jakoś wybitnie...

 

Odkąd Ckasse plajtło i kupił je bowers, całkowicie zmieniono koncepcję projektu, jak i brzmienia, ze starych classe został tylko znaczek, stało się to w podobnym czasie jak w audio physic, dlatego koniec złotej ery audio datuję na okolicę roku 2000, to samo spotkało Thetę... Można mnie śmiało uważać za nekrofila hifi 😜 Nie da się porównać tego rozpasania, które oferowały ostatnie omega do współczesnej delty, to nie ten segment/liga, ten segment w ofercie classe odszedł do lamusa.

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, baksiu napisał:

Odkąd Ckasse plajtło i kupił je bowers, całkowicie zmieniono koncepcję projektu, jak i brzmienia, ze starych classe został tylko znaczek, stało się to w podobnym czasie jak w audio physic, dlatego koniec złotej ery audio datuję na okolicę roku 2000, to samo spotkało Thetę... Można mnie śmiało uważać za nekrofila hifi 😜 Nie da się porównać tego rozpasania, które oferowały ostatnie omega do współczesnej delty, to nie ten segment/liga, ten segment w ofercie classe odszedł do lamusa.

Mnie się granie Classe podobało, natomiast Audio Physic z Musical Fidelity faktycznie cieniutko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, baksiu napisał:

został tylko znaczek

Podaj przykład gdzie tak się nie stało. 

Większośc firm przejeły wielkie konsorcja nastawione na zarobek. Były właściciel stracił pakiet kontrolny i odszedł... został tylko znaczek i sentyment. 

Wielcy świata audio też poszli w koszta, przenieśli produkcję na daleki wschód, inwestują w wodotryski zamiast jakość. To już nie wróci, tego czego szuka świadoma dzwięków osoba znajdzie tylko w tej pozostałej niszy często za niemały majątek albo na lokalnym straganie ze starociami które po małym przeglądzie czy remoncie oddadzą to co w audio najważniejsze.

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Riczi75 napisał:

Mnie się granie Classe podobało, natomiast Audio Physic z Musical Fidelity faktycznie cieniutko .

nie lubię MF, nie spodziewam się nic dobrego po Audio Physic we współczesnej odsłonie. Na T6 skończyły im się bardzo udane konstrukcje, dobrze wypada jeszcze chyba T25, a te współczesne od nowa zaprojektowane i wyprodukowane w Chinach to dla mnie upadek firmy. Classe zdecydowanie nie upadło, jednak odpuściło hi-end, przynajmniej ten bezkompromisowy i postawiła na niższy segment cenowy, taki lepszy Rotel ma być z tego i na pewno to się udaje.

6 godzin temu, eMCZe napisał:

Podaj przykład gdzie tak się nie stało. 

Większośc firm przejeły wielkie konsorcja nastawione na zarobek. Były właściciel stracił pakiet kontrolny i odszedł... został tylko znaczek i sentyment. 

Wielcy świata audio też poszli w koszta, przenieśli produkcję na daleki wschód, inwestują w wodotryski zamiast jakość. To już nie wróci, tego czego szuka świadoma dzwięków osoba znajdzie tylko w tej pozostałej niszy często za niemały majątek albo na lokalnym straganie ze starociami które po małym przeglądzie czy remoncie oddadzą to co w audio najważniejsze.

wszystko się zgadza, poza lokalnym straganem ze starociami. Mimo wszystko najwyższej jakości sprzęt rzadko zdarza się lokalnie, no chyba że rozumiemy przez słowo "lokalnie" europejską płytę kontynentalną... z małym przeglądem też bym nie uogólniał, bo jedne sprzęty kupiłem niedziałające i wymagały dużego przeglądu, inne w idealnym stanie nie wymagały żadnej ingerencji, pomiary wykazały parametry katalogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Riczi75 napisał:

Mnie się granie Classe podobało, natomiast Audio Physic z Musical Fidelity faktycznie cieniutko .

Jak dla mnie nietrafione jedno i drugie zestawienie - Sonus Faber nie niwelował złagodzenego ataku i jasnej góry Classe, a Musical Fidelity w zestawieniu z Audio Physic uważam za totalny mezalians jakościowy - tylko stare Musicale grały, np. w jednym pokoju w Sobieskim pracował Musical A1 w prezentacji jakichś niszowych kolumn bodajże i zagrało to lepiej w malutkim pokoju niż te nowe Musicale z Audio Physic.

W jednym pokoju był też Krell KSA-300S bodajże i też wypadł cieniutko - jak na moje raczej brakowało mu renowacji.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak w ogóle, to Wam trochę zazdroszczę, nawet się łamałem, by w tym roku pierwszy raz się wybrać na AS, ale 80 urodziny taty ostatecznie pokrzyżowały plany, jak by któryś z Was się wybierał za rok, to chętnie bym się zabrał... no chyba, że nie warto wg Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, baksiu napisał:

80 urodziny

Trzeba było tacie bilet na urodziny kupić i z nim przyjechać 🙂

Warto czy nie warto... to zależy, dla mnie to jak Moto show. Nie pojeździsz ale poogladasz. Więc jak chcesz zobaczyć linie wzornictwa na nadchodzący rok i na żywo zobaczyć nowości to warto. Jeżeli chcesz posłuchać i wybrać coś dla siebie to warunki zerowe a tylko sobie opinie popsujesz o większości wyobrażeń. 

Ludzie też różni. Od przyjemnie zakręconych na punkcie audio do zjebanych snobow. 

 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eMCZe napisał:

Trzeba było tacie bilet na urodziny kupić i z nim przyjechać 🙂

Warto czy nie warto... to zależy, dla mnie to jak Moto show. Nie pojeździsz ale poogladasz. Więc jak chcesz zobaczyć linie wzornictwa na nadchodzący rok i na żywo zobaczyć nowości to warto. Jeżeli chcesz posłuchać i wybrać coś dla siebie to warunki zerowe a tylko sobie opinie popsujesz o większości wyobrażeń. 

Ludzie też różni. Od przyjemnie zakręconych na punkcie audio do zjebanych snobow. 

 

Tacie zrobiłem z bratem imprezkę na 30 osób, lubi muzykę i sprzęt, ale nie aż tak, a do Warszawy mam trochę daleko z Żywca i nowości mnie średnio interesują, raczej ich nie kupię, u mnie srebrne krążki rządzą, a te są w odwrocie aktualnie u producentów. Bardziej mnie interesuje porównanie, czy dobrze kombinuję, czy gdzieś nie popełniłem mega błędu, ale takie systemy odniesienia to chyba raczej nie na AS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.11.2023 o 13:08, negatyw napisał:


Ale idzie chociaż coś dojrzeć przez tłum, czy tylko główka przy główce?

Jak chwilę poczekasz lub trafisz dobrą porę to zajmiesz optymalne miejsce odsłuchowe w każdym pokoju, a jak masz dużo czasu, to i własną muzykę możesz sobie zażyczyć do odsłuchu (poza tym ja tam też podkręcałem głośność na większości sal, aby ogólny zgiełk nie był problemem). Ludzie raczej starają się tak lokować, aby nie zakłócać pola odsłuchowego, ale ogólnie na stadionie w większości pomieszczeń masz okna na całej ścianie za kolumnami, a kolumny często ustawione blisko szyb, aby było więcej przestrzeni na krzesła/fotele odsłuchowe, więc to raczej odsłuchy orientacyjne promujące kable i inne gadżety niż referencyjne.

Czy warto się wybrać? Na pewno fajnie jest zobaczyć i posłuchać sprzętów, o których istnieniu nie miało się pojęcia, na żywo obejrzeć i pomacać klocki za kilkaset tysięcy (w tym roku się zawiodłem, bo zestawów za naprawdę bajońskie sumy w zasadzie nie było), ale z ferowaniem jakichkolwiek wyroków na temat brzmienia trzeba być ostrożnym, bo czasami zestawiania są dziwaczne - pod osobliwe gusta/układy wystawcy.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Leszek33 napisał:

Witajcie, napiszcie coś, proszę, o Rotel Michi s5, jestem ciekaw opini

pozdrawiam

 

Było kilka stron temu, kolega @Knaplukasz z Anglii bardzo go chwalił, poszukaj. Tych co tu najczęściej piszą nie stać na takie nowości, siedzimy w średniosieczu hifi i liczymy na szóstkę w totka 😜

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Jak tutaj napiszesz, że kupiłeś sprzęt za 20-40k to ludzie odpiszą Ci w ten sposób, żebyś się nie cieszył. Ponieważ to nie jest jakiś hi-end, a przeciętny sprzęt. Taki mental tutejszych ludzi.

 

Najlepiej zapytać na grupach facebookowych o Rotelu (anglojęzycznych). Polecam też recenzję na Audio com pl S5 + P5.

Warto też zajrzeć do czeskiego recenzenta z google translate:  

https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/zesilovace-vykonove/2591-rotel-michi

 

Są tam też recenzje X5s2 i X3. I naprawdę fantastyczne recenzje Bowers Wilkins 700 s3 i serii 800. 703 s3 jako przykład:

https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/reprosoustavy-podlahove/4195-bowers-wilkins-703-s3

Bardzo fajne, merytoryczne źródło.

Możesz jeszcze zerknąć na forum AVS, ale tam raczej o Rotelach/Michi rzadko piszą. W USA najczęściej kupują amerykańskie konstrukcje typu McIntosh/emotiva.


Od siebie dodam: zostaw dzielonkę, weź integrę X5. I chyba wolałbym X5 niź X5s2 ze względu na Dac-a i strojenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prosił bym o pomoc. Aktualnie posiadam amplituner onkyo TX-RZ830. Rozbudowałem system z 5.1 do dolby atmos 7.1.2 i dokupiłem kolumny frontowe monitor audio gold 300 . Pokój 32m. Do napędzenia kolumn frontowych poszukuję wzmaczniacza main in do 9000 zł najlepiej używanego . Jaki polecacie żeby odczuć różnicę. Mam chęć na rotela RA-1592 , czy jest sens dopłacać do MK2? Muzyka będzie puszczana z eversolo. Nawet nie wiem , czy rotel ma main in.Jak ma to jak podłączyć do Onkyo? Jakieś propozycje żeby pasował do tych głośników i lepiej grało w stereo .Bardzo proszę o wszelkie sugestie.

Edytowane przez wujekd07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wujekd07 napisał:

Mam chęć na rotela RA-1592

1592 to świetny pomysł. W tej cenie nie ma lepszej integry. Czy warto MKII? Nie, MKII ma innego DAC-a i integra została pod niego zestrojona, aby jak najbliżej było jej do MK 1. Niestety ta operacja słabo się udała i MK II brzmi gorzej (odrobinę sucho).

1592 posiada funkcję, dzięki której może działać jako wzmacniacz dla prawego i lewego kanału w kinie domowym
 

Cytat

Wdrożono funkcję Home Theater Bypass, umożliwiającą wykorzystanie przednich głośników lewego i prawego do odtwarzania zarówno muzyki, jak i filmów. Podłącz analogowe przedwzmacniacze Front Left i Front Right z odbiornika kina domowego lub procesora dźwięku przestrzennego do wejść źródłowych Rotel AUX lub BAL-XLR, a następnie włącz funkcję Home Theater Bypass w menu konfiguracyjnym Rotel.

Gdy źródło Home Theater Bypass jest wybrane za pomocą panelu przedniego lub pilota do zdalnego sterowania produktu Rotel, dźwięk analogowy omija regulator głośności i jest przesyłany bezpośrednio do stopnia wzmacniania, umożliwiając wykorzystanie wzmacniaczy jednostki Rotel do przednich kanałów dźwiękowych z produktu kina domowego. Dostępna jest również opcja regulacji poziomu wzmocnienia — Home Theater Bypass Level — w menu KONFIGURACJA po włączeniu funkcji Home Theater Bypass, umożliwiająca precyzyjną kontrolę wzmocnienia stopnia wzmacniania.

 

Do muzyki sugeruje nie używać Onkyo... Rotel 1592 będzie zdecydowanie lepiej brzmiał niż Twój amplituner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, pawel.pl napisał:

1592 to świetny pomysł. W tej cenie nie ma lepszej integry. Czy warto MKII? Nie, MKII ma innego DAC-a i integra została pod niego zestrojona, aby jak najbliżej było jej do MK 1. Niestety ta operacja słabo się udała i MK II brzmi gorzej (odrobinę sucho).

1592 posiada funkcję, dzięki której może działać jako wzmacniacz dla prawego i lewego kanału w kinie domowym
 

 

Do muzyki sugeruje nie używać Onkyo... Rotel 1592 będzie zdecydowanie lepiej brzmiał niż Twój amplituner.

Po to chcę Rotela żeby poprawić stereo. Tylko w kinie będzie pracował z Onkyo. Czyli podłączając w ten sposób w kinie będę mógy sterować głosem Rotela i Onkyo pilotem ampli. Czy dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem jeszcze na Twoje eversolo, nie znałem tego urządzenia. Masz tam obsługę DSD. Jeśli używasz tego formatu to warto dodać, że 1592 MK I obsługuje DSD, a 1592 MK II nie obsługuje. MK II obsługuje MQA. Natomiast MQA nie jest wart uwagi i nie warto interesować się tym formatem.

Przy podłączeniu jak powyżej, głośnością prawego i lewego kanału będziesz sterować poprzez przedwzmacniacz w ONKYO. Rotel będzie robił o co ONKYO poprosi ☺️.

Aby sobie odjąć problemów, polecam wpinać się do Rotela przewodami optycznymi. AKM w MK I jest świetnym DACiem, a całe urządzenie jest świetnie zestrojone. Znacznie lepiej niż np. RC-1590 + RB-1590. 

Przy Twoich Goldach warto też posłuchać filmu na samym stereo. Możesz puścić na Rotela sygnał Atmosa/DTS Master/DD, on sobie z tym poradzi. Możesz też puścić PCM 2.0. Zawsze wybieraj źródło dźwięku o najgęstszym zapisie.

Do tych kolumn i Rotela warto kupić kable o większej pojemności. RealCable TDC500F to przewód o przekroju 5 mm, składający się z żył grubych i cieńki o sensownej izolacji - patrząc od strony fizyki, przewodniki są skręcone, odseparowane od siebie i w oplocie dielektrycznym. Miedź jest super miękka.
Jeśli nie masz horroru w kablach, tj. 5 odtwarzaczy DVD, starych kaseciaków, tunera FM, trzech wzmacniaczy, pięciu listw zasilających, ładowarek itd. - wielu źródeł wprowadzających szum i zakłócenia, nic więcej nie potrzebujesz. Miałem u siebie AudioQuesta Rocket 44 za kilka tysięcy złotych i sprzedałem, ponieważ ten powyższy przewód robił taką samą robotę i dawał lepszy, głębszy bass (właśnie dlatego, że miał szerszy przekrój całkowity od AQ R44). Faktem jest, że jeśli użyjesz nawet topowej marki przewodu o małym przekroju, imprezy z fajerwerkami nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, pawel.pl napisał:

1592 to świetny pomysł. W tej cenie nie ma lepszej integry. Czy warto MKII? Nie, MKII ma innego DAC-a i integra została pod niego zestrojona, aby jak najbliżej było jej do MK 1. Niestety ta operacja słabo się udała i MK II brzmi gorzej (odrobinę sucho).

1592 posiada funkcję, dzięki której może działać jako wzmacniacz dla prawego i lewego kanału w kinie domowym
 

 

Do muzyki sugeruje nie używać Onkyo... Rotel 1592 będzie zdecydowanie lepiej brzmiał niż Twój amplituner.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Kiedyś mi wcisnęli jakieś podobno niezłe kable robione na zamówienie. Nigdy nie wierzyłem w kable a na nich usłyszałem różnice.

Edytowane przez wujekd07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.