Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W rotelach do pewnego momentu niewiele się konstrukcyjnie zmieniało, więc zamiast tuningowac starszą wersję, wiedząc że to strata kasy przy odsprzedaży-można kupić sprzęt z nowszej serii, a nawet z 2x nowszej, który nie będzie wymagał tuningu, będzie utrzymywał nadal 90% fabrycznych parametrów, a przy ewentualnej odsprzedaży strata będzie minimalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, mol01 napisał:

  



Poza tym, dość znacznie odeszliśmy od sedna sprawy, którym był szwankujący przełącznik TONE ON/OFF - tuning na pewno mu nie pomoże,  a samym czyszczeniem może się zająć nasz forumowy kolega @Bumpalump, jeśli kolega @jacek99 nie radzi sobie w kwestiach renowacyjnych i podoba mu się aktualne brzmienie tego wzmaka. I wcale mu się nie dziwię - mi też się podoba brzmienie tego wzmaka, a jak dopiero co go kupił, to chce się z nim na pewno osłuchać w oryginale.

Witam kolegów w Nowym Roku.Sprawą szwankującego przełącznika ,jak i przeglądem mojego 985BX zajmie się kolega Bumpalump. Jestem już z nim po rozmowie,na dniach wysyłam wzmacniacz.Chciałbym zachować o ile jest to możliwe jego oryginalność.Ale na "oko" wygląda całkiem dobrze.Rozkręciłem obudowę żeby zobaczyć czy ktoś nie walczył z nim po pijaku z lutownicą,i nie widzę żadnych śladów

IMG_20191231_112646_optimized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jacek99 napisał:

 

IMG_20191231_112646_optimized.jpg

Ja niczego niepokojącego nie dostrzegłem. Czyżby kolega @Bumpalump zrobił się tak leniwy, że bierze tylko egzemplarze, których bebeszki zobaczy na fotce i niema na nich niepokojących oznak?

3 godziny temu, rafx napisał:

Chcę wymienić pasek wysuwu szuflady w moim rcd 02,czy może mi ktoś podać wymiary i gdzie można taki pasek kupić.

Najprościej będzie jak sam sobie to zmierzysz jakąś nitką/żyłką mając sprzęt "na tapecie" - nikt Ci nie powie "z powietrza" co tam powinno być, ale wydaje mi się, że akurat mechanizm lasera KSS-213C niema paska wysuwu szuflady - poruszana jest kołem zębatym. Jeśli masz problemy z "wariującą szufladą" (po wysunięciu sama się wsuwa itp.) to jest ogólnie znany problem krańcówek tego napędu, znany dobrze użytkownikom RCD-971 - trzeba je przeczyścić i "naprostować".

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mol01 napisał:

Ja niczego niepokojącego nie dostrzegłem. Czyżby kolega @Bumpalump zrobił się tak leniwy, że bierze tylko egzemplarze, których bebeszki zobaczy na fotce i niema w nich niepokojących oznak?

 

Nie. Fotki nie widział,nie żądał.Zdjęcie sobie zrobiłem na wszelki wypadek jakby chciał zobaczyć.

Edytowane przez jacek99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mol01 napisał:

Ja niczego niepokojącego nie dostrzegłem. Czyżby kolega @Bumpalump zrobił się tak leniwy, że bierze tylko egzemplarze, których bebeszki zobaczy na fotce i niema na nich niepokojących oznak?

Najprościej będzie jak sam sobie to zmierzysz jakąś nitką/żyłką mając sprzęt "na tapecie" - nikt Ci nie powie "z powietrza" co tam powinno być, ale wydaje mi się, że akurat mechanizm lasera KSS-213C niema paska wysuwu szuflady - poruszana jest kołem zębatym. Jeśli masz problemy z "wariującą szufladą" (po wysunięciu sama się wsuwa itp.) to jest ogólnie znany problem krańcówek tego napędu, znany dobrze użytkownikom RCD-971 - trzeba je przeczyścić i "naprostować".

A skad ze, pomoge koledze poza terminami bo zrobienie tego modelu od A do Z to 4-5h, chociaz czasem faktycznie nie podejmuje sie napraw sprzetu ktory zostal przeorany przez kilka serwisow, nie dlatego ze nie potrafie tylko nikt nie zaplaci 2 krotnosci wartosci sprzetu np, mysle ze wiesz co mam na mysli

 

a takie rzezby zdarzaja sie bardzo czesto niestety, maly offtop ale pokaze o co mi chodzi

 

 

Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Bumpalump napisał:

a takie rzezby zdarzaja sie bardzo czesto niestety, maly offtop ale pokaze o co mi chodzi

Hot-airem ten klej "rozpuszczasz"? Nie boisz się stawiać tak wzmaka na sztorc na krawędzi biurka, że trącony spadnie na glebę?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 

czy ktos z was uzywa moze rotela ra 12, czy on ma taka cicha glosnosc wrodzona czy cos jest nie tak znim. TV na opticalu ledwo na 50 slychac, gramofon od 60 mozna juz posluchac, CD juz od 35. Ale dlaczego tak cicho, dlaczego trzeba mu dac tyle mocy. Mam ra04 to tam moc jest odrazu a jest slabszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czułość wejść. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marek-1969 napisał:

Czułość wejść. 

tz. Mozesz mi to bardziej rozwianac, wlasnie zrobielm test to 04 niema poròwnania do 12, to smieszne jest. Nawet do polowy sie nie da rozkrecic bo tak daje. Zaczyna mnie to irytowac dlaczego to tak cicho gra 

 

 

Sprawdzilem specyfikacje obu i sa takie same procz digital section 

Edytowane przez Maciek Lubowiecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, killbwoy napisał:

Witam

szukam nowych kolumn do rotela RA-11. Obecnie są Tannoy M2 (za dużo basu) ale idą pod młotek. Mam na oku B&W DM602 S2, czy to dobry wybór? Ewentualnie trochę droższe 685. Co wg was dobrze zagra z rotelem?

Hej ja sluchalem z rotelami kefow, bw, tdl 3 , i najelepiej wypadly monitor audio rs6, na obecna chwile graja z rotelem ra12.

 

czy masz ten sam problem z glosnoscia ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minutes ago, Maciek Lubowiecki said:

Hej ja sluchalem z rotelami kefow, bw, tdl 3 , i najelepiej wypadly monitor audio rs6, na obecna chwile graja z rotelem ra12.

 

czy masz ten sam problem z glosnoscia ????

TV podłączone po optyku i też zaczynam oglądać od 50. Ale z drugiej strony jak odpale spotify (też TV) to już muszę ściszyć do 30.

edit: i rotel ra-11 uciągnie monitor audio rs6?

Edytowane przez killbwoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

04 uciagnal to i 11 uciagnie , on niby ma 40 watt ale mowia o 63  generalnie jest mocniejszy od 04, ale nazwal bym to przenosnia, ale generalnie tu chodzi o prad a nie watty, da rade .

Edytowane przez Maciek Lubowiecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerywając dysputy z piaskownicy, chciałem opisać brzmienie rotela rb-1090, którego mam od pół roku. Sprzęt towarzyszący to audio physic tempo 6, rorel rc-1090, rotel rcd-1072 oraz technics SL-1200mk2

Sprzęt nie ma w polskim Internecie prawie żadnych opinii, a szkoda, bo wg mnie w porównaniu do niższych modeli z tej serii ma sporo do zaoferowania.

 

 

Przede wszystkim słuchanie na tym zestawieniu w pokoju 36m2 to pełny relaks. Mamy nieskrepowany bas, który nie ma podbicia na wyższym zakresie, jak w rb-1080, średnicę zlicowaną z resztą zakresów, bez jazgotliwego wypchnięcia, a u góry na reszcie, po tych wszystkich rotelach- jest przyjaźnie, można słuchać godzinami i się relaksować, jak dla mnie super sprawa! Nawet poprzednio skreślone remastery mają rację bytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzeń jest wielka, jak na stadionie, a szczegóły zachwycają, ale pozostają szczegółami, jak spiew ptaków na black velvet stallion Budgie, i nie mówię tu tylko o końcówce utworu ?, jak i bzyczenie muchy na the division bell Pink Floyd , i nie mówię tu o początku! Wzmak ma moją pełną rekomendację, podejrzewam że jego następca z racji licznych podobieństw, też jest wart zainteresowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czytałem forum i inne publikację i postanowiłem się jeszcze dopytać.

 

Od dłuższego czasu planuję kupić wzmacniacz który pracowałby z dynaudio audience 52. 

Warunek konieczny to pilot (przynajmniej głośniej/ciszej).

No i kwotowo muszę się zamknąć w 1'000 (max 1'200)

Wstępnie byłem zdecydowany na RA945. Ale mam obawy, czy da radę tym głośnikom.

Myślę też o 972, 1060, 1062, 02, 06. Ale w związku z tym że to wszystko używki, to trudno będzie je odsłuchać. 

Oczywiście moim faworytem jest 985, ale tego trudno znaleźć w dobrym stanie z pilotem w moim budżecie. 

Pytanie mam czy model 945 będzie wystarczający? Ewentualnie który inny model będzie godny polecenia?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, baksiu napisał:

1062 i 02 miałem i były slabe, a twoje dynki mają mega niską skuteczność. Tak słabe wzmaki bym sobie darował... Chyba że traktujesz to jako prowizorkę

Tak też myślałem i tego się obawiałem. 

Boję się też, że 945 będzie za słaby. 

985 na pewno będzie wystarczający bo takie zestawienie widziałem i słyszałem.

Zastanawia mnie jeszcze ten 972.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, baksiu napisał:

Jeśli 972 to protoplasta ra-1070, to polecam, to pierwszy godny rotel, jakiego miałem i nadal pozostaje w rodzinie, tylko to koszt ponad 2kzl... jednak moim zdaniem warto.

1070 z tego co się orientuję to następca 980/985. 972 to chyba model niżej, a i tak jest o 100% droższy od 945 (1'200÷600zl).

Edytowane przez Miniof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, baksiu napisał:

No to szkoda Twojego czasu. Zbieraj i czekaj na 980/985, albo zbieraj dłużej i jeszcze dłużej czekaj na ra-1070, reszta to półśrodki

Nie takiej odpowiedzi oczekiwałem ? Aczkolwiek spodziewałem się. 

Chciałem kupić już, ale skutecznie mnie "ostudziłeś". ?

Zrobię sobie prezent na "zajączka" a nie noworoczny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Miniof napisał:

Nie takiej odpowiedzi oczekiwałem ? Aczkolwiek spodziewałem się. 

Chciałem kupić już, ale skutecznie mnie "ostudziłeś". ?

Zrobię sobie prezent na "zajączka" a nie noworoczny.

Pozdrawiam.

Jak tak poczekasz jeszcze do 2021, to może na dzielonke styknie ?. A tak na poważnie, to 1070 bierz w ciemno, nie będzie mezaliansu z tymi podstawkowymi dynkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Miniof napisał:

1070 z tego co się orientuję to następca 980/985. 972 to chyba model niżej,

Patrząc po konstrukcji, RA-1070 to następca RA-985BX, zaś RA-1060/1062 następcami RA-972, zresztą wszystkie modele serii 10 mają numerację "zaniżoną" o jedną dziesiątkę od poprzedników. RA-945 to zdaje się poprzednik RA-02 - raczej to low-end Rotela, ale porównując je cenowo, ten pierwszy wydaje się dużo lepszą inwestycją.

7 godzin temu, baksiu napisał:

Przerywając dysputy z piaskownicy,

Ale Tobie @baksiu to już woda sodowa 1090 chyba uderzyła do głowy... nie odstraszaj młodych adeptów tym, że wszystko, co nie jest flagowcem, to prowizorka i półśrodek. Miałem RA-1060 i RA-1062 i to są bardzo fajnie grające wzmaki - nie mam pojęcia, czy się sprawdzą z tymi Dynkami, ale wcale przepaści między nimi i RA-1070 niema i 1070 nie jest też wcale taki super. Nikt z nas tak naprawdę nie wie, czy za jakiś czas nie będziemy nazywać aktualnie posiadanego sprzętu jako półśrodek, ale od czego trzeba zacząć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem i bezpośrednio porownywałem 1062 i 1070 i dla mnie zmiana na top integrę była przełomem. Przesiadka z 02 na 1062 wielkiego wrażenia nie zrobiła... po prostu piszę co warto kupić. mol01, popatrz sobie na podaż ra-1070 względem 1060/1062, chyba to wiele mówi o rotacji ww w środowisku ? Myślę, że o wodzie sodowej na pewno będzie mozna mówić, jak zacznę się rozpisywać nt podstawek pod kable i sciereczek antymagnetycznych ? Jeszcze co do RB1090, to powiem, że ma również scenę rozciagnietą do tyłu, w poprzednich wzmakach tego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.