Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby cena katalogowa w Polsce wynosila 7500, to faktycznie przywozenie Caspiana z UK nie mialoby najmniejszego sensu. Warto zaplacic te pare stow wiecej za wygode zakupu i gwarancje lokalnego dystrybutora. Ja jednak nie wierze w te 7500 - zobaczycie, ze cena bedzie wystrzelona w kosmos :-)

Ale... chcialbym sie mylic :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No roksan caspian nie jest tani i zdążyliśmy się przyzwyczaić. Cały czas choruję na platinum, ale ceny są kosmiczne i nikt jeszcze nie zdał jakiejkolwiek relacji jak ta seria platinum gra. Ciekaw jestem również jak gra m2. Może przez wyjście m2 platinum potanieje?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucam fotki mojego obecnego systemy przydalby sie jeszcze tylko cd caspiana :/ pozniej jeszcze chce zainwestowac troche w listewe i sieciowki :)) ogolem maly troche pokoj 14m ,mysle ze system rozwinolby skrzydla w 16-17m napewno by sie pojawilo wiecej powietrza, jak narazie ograniczenie pokojowe ,,slychac''

post-24674-100000018 1278942012_thumb.jpg

post-24674-100000019 1278942012_thumb.jpg

post-24674-100000020 1278942012_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz chyba zakupiony niedawno na aukcji co? (pomalowane gałeczki), ale nie zmienia to faktu, że jest to roksan caspian! Gratuluje

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie tez na jednej gałce lekko zeszła ta ''guma''. Wydaje mi sie ze to był niewypal z tym ''gumowaniem'' Gorna pokrywe rowniez mam lekko podrapana. Zastanawiam sie czy nie zedrzec te powłoke i przemalowac jeszcze raz...

 

 

Aha Teraz male ogłoszenie:) Jak by ktos szukal tunera caspiana lub dvd kandy to zapraszam na PW:)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mojego caspina ma juz troszke czasu malowanie galek robilem we wlasnym zakresie bo byly mocno podrapane ;/ wypiaskowalem i do lakiernika ktory maluje felgi :)) farba naprawde dobra maam jeszcze troche porysowana obudowe ale jest to w miare malo widoczne i narazie mi to mocno nie przeszkadza ale w przyszlosci moze tez omaluje :) a tak nawiasdem jakie byscie polecili sieciowki i jakas listwe ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogrzebałem się cen serii M2 w jakimś duńskim sklepie audio:

- Integra M2 13000 Koron co daje około 7400

- Cd 14000 Koron co daje około 8000 PLN.

Najciekawsze jest to ze jak ktoś zamawiał do 30 czerwca "w ciemno" to dostawał 25% rabatu więc nowe M2 można w Danii było dostać za około 5500 PLN.

Ciekawe co na to polski dystrybutor ;)

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba Twój sprzęcik - gratuluję, tylko TV szpeci :)

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Mam pytanko:)

 

Czy ktos z forumowiczow mial okazje porownywac zestaw caspiana integra+koncowka+cd z naim nait CD5i + NAC 122x + NAP 150x ? Pytam poniewaz mam mozliwosc kupna naima a swojego roksana moge sprzedac:) Czy gra warta swieczki? Jezeli naim był by bardziej dynamiczny, bardziej szczegołowy od caspiana to jestem chetny na zamiane...

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystko zależy jak Naim zgra się z Twoimi głośnikami.

Ja porównywałem XS+Cd5i z integrą Caspian M1+cd Cyrusa i ten drugi zestaw był stanowczo bardziej szczegółowy. XS+cd5i grał jakby ktoś zarzucił koc na głośniki, dlatego uważam, że powinieneś odsłuchać przed podjęciem decyzji o zmianie bo Naim gra specyficznie.

Pzdr

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam kolumn epos es22 i raczej ich nie zmienie poniewaz wg mnie graja bardzo przyzwoicie takze naim musialby zgrac sie z nimi:) Problem w tym ze sprzet uzywany nie mam jak odsluchac( dalekooo wiec tylko kurier i w ciemno) a ryzykowac chyba nie bede poniewaz cena jest ''normalna'' wiec jak sie nie sprawdzi to moge jeszcze na tym stracic...

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stecko

 

>Jezeli naim był by bardziej dynamiczny - tak

>bardziej szczegołowy od caspiana - nie, chyba że najwyższe modele naima ale to inna kasa.

Jak słuchałem naimów to wyraźnie było słychać podbity góry bas czego u caspiana niema, ale rytm owszem fajny i dynamika, realizm leży i się śmieje, a caspian ma bardzo realistyczny środek w tej klasie i może spokojnie konkurować z droższymi od siebie w tym aspekcie.

Caspian powinien mieć kolumny z raczej krótkim i kontrolowanym basem i nawet twardym nieco, bo może się zlewać i co najmniej nie brzmi to ciekawie.

 

Cyrusy (6vs i 8vs coś tam, te ostatnie)są takie ..... flegmatyczne, fajna barwa ale takie do poduszki.

Jeśli chcesz więcej dynamiki to Primare I30, i masz więcej detalu i dynamiki od caspiana, i scena lepsza, wzmacniacz dość przezroczysty, słychać przez niego CD caspiana więc nawet przezroczysty jest.

Ale o Primare mówi się że martwy jest, zimny, może i tak, ale jest przede wszystkim neutralny, nie ociepla, nie osładza, nie zmiękcza, nie czaruje, nie dodaje, nie ściemnia jest tak jak jest na płycie, i wiele osób tego nie lubi i woli sprzęt z dodatkiem tego co napisałem przed momentem.

 

Pytanie tylko czego Ty szukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We

 

Dzieki za info. Niestety lub moze stety ten zestaw naima juz poszedl:) Pomysle nad primare, porozglądam sie za cenami. Czy cd ze tej samej serii jest godne polecenia? Przyznam ze zaczynaja mi sie podobac zestawy z tej samej seri. Wczesniej mialem ''mixy'' ale od jakiegos czasu (byl rotel, musical a teraz caspian) wole zestaw ze tej samej serii. No i zona juz tak nie klnie na mnie bo zestawy jej sie podobaja wizualnie a nie ''choinki'' jak wczesniej...:)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stecko

 

Stety ;-).

Primare musisz posłuchać, i najlepiej na następny dzień po podłączeniu.

Primare cd jest bardzo dobre, w klubie krella bodajże porównywali go z wysokim krellem i bardzo niewiele mu ustępował a w czymś nawet był lepszy, już nie pamiętam dokładnie, więc CD to tez nie byle pikuś.

Żona ostatnio tez się pyta, a to tak będzie z innej parafii i kolorze, no ja mówię że dźwiek jest najważniejszy a nie wygląd, ona-aha :-I.

Jeśli wzmocnienie to najlepiej z jednej firmy (jeśli dzielone, wzmak/pre), tzn najłatwiej bo najlepiej tez może być z różnych firm, ale to szukania i zabawy trochę.

I wygląd primare jest na prawdę fajny, solidny wygląd, no ale posłuchaj, bo zupełnie może ci nie podejść, już kolega z klubu jeden słuchał i zawiedziony był wiec wiesz, wszystko możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.