Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako swiezy posiadacz zestawu caspian(cd,integra, koncowka,tuner,kolumny) mam pare pytanek do Was:)

Ja rozpoznac ktora mam wersje integry i koncowki? Nigdzie nie jest napisane czy mkI czy MKII.

 

Jakie polaczenie bedzie lepsze: kolumny 3 drozne epos. Srednie i wysokie pod integre a bas do koncowki czy odwrotnie? Zalezy mi na lepszej gorze i srednicy niz na basie.

 

Z gory dzieki za info.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srecko daj foty sprzętu bo naprawdę jestem ciekaw jak to wszystko ładnie wygląda

A co do mk1 a mk2 to mk1 ma gałeczki gumowe.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Fotka na szybko:) Nie ma na nim kolumn i tunera ktore nie sa mi potrzebne wiec ida na sprzedaz. Zestaw słucham na swoich eposach es22. Co do gałek to sa one jakby aluminiowe tylko ze zewnetrzna czesc jest ''gumowana'' czy o to chodzi? Jakie sa w MKII?

 

No i pare strzałow od srodka:)

post-11813-100000069 1278098969_thumb.jpg

post-11813-100000070 1278098969_thumb.jpg

post-11813-100000071 1278098969_thumb.jpg

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że naprawdę zacny sprzęcik :) A jak to gra widzę, że miałeś MF możesz troszkę opisać? Masz MKI, gdyż MKII chwali się, że to mk2, a mk1 jak ktoś prędzej wspomniał nie informuje co to za model.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ze jeszcze nawet porzadnie sobie nie usiadlem przy tym zestawie. Na weekend na spokojnie poslucham i wtedy cos naskrobie:). Jestem zadowolony ale nie ma zadnej przepasci w stosunku do mojego musicala(musical to jednak kawal dobrej elektroniki). Jest inaczej. Troszke wiecej detali slychac. Gdyby nie okazyjna cena nie bral bym tego caspiana wcale bo jest cholernie drogi w second hand.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi bo jest to naprawde dobry sprzecik i nawet przez tyle lat jeszcze ta klasa dzwieku troszke kosztuje :)))hehe ale bedziesz zadowolony mowie CI im dluzej jest tym lepiej sie go slucha :D ja teraz sobie siedze i slucham na swiezo zakupionych Physik audio SPARK III i jest naprawde przyjemnie :) podro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie prosze jaka jest zasada łaczenia. Eposy sa 3 drożne. Ja mam integre i jedna koncowke. Wiec srednie + wyskokie do integry a bas do koncowki czy odwrotnie? A moze inaczej?

 

 

pozdr

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eposy bynajmniej wersja m22 jest naprawdę bardzo podatna na zmiany podłączeń kabelkami - jest to naprawdę żmudna praca więc zostaw sobie tą przyjemność z testowania:)

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wkoncu miałem czas w sobote i sobie posluchalem roksana. Zestaw napewno zostaje:) Gra naprawde dobrze. Jedynie kolumny mnie troszke zawiodły. Pewnie dlatego ze porownywałem je z eposami ktore jednak graja o klase lepiej i sa 2 razy drozsze. Nie zgadzam sie z opiniami ze cd jest zamulony i slaby! Gra dynamicznie bez mulenia i swietnie komponuje sie z zestawem. Tuner to rowniez klasa - gra jak dobre CD. Jedynie co to nie zauwazylem tego mocnego basu jak inni pisza:) U mnie jest ale bez przesady. Powiem ze musical e100 wiecej wyciagal z moich kolumn. Za to roksan bie go srednica i gora. To tyle roksan zostaje choc znajac mnie to pewnie do zimy bedzie juz cos innego na stoliku a roksan pojdzie dalej :)

 

pozdr

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałem z podlaczeniem i wg mnie najlepiej gra jak srednie+gora sa podpiete pod koncowke a bas pod integre. Gdybym mial jeszcze jedna koncowke kazdy głosnik byłby napędzany osobno:)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolo989

 

Był taki temat Roksan Caspian vs Naim 5i-2, byłem u kolegi z forum na porównaniach, i ....... najlepiej caspian gra z caspianem jeśli chodzi o tę krzyżówkę.

Czytałem test w audio video i tam podobno caspian najlepiej gra pomieszany z exposure, nie wiem nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no no A jakieś dokładniejsze parametry?

i Jaka cena?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inputs 5 Line & Tape RCA Gold plated

CD Input also switchable to XLR Balanced Gold plated

Input Impedance 47 kΩ

Input Sensitivity (85W) Line 240mV

Outputs Gold plated RCA Tape & 2 Preamplifier

Output Voltage 240mV (Tape Out)

700mV (Pre Out)

Power Outputs Loudspeaker, L & R

Output Power 85 Watts, into 8Ω both channels driven

125 Watts, into 4Ω both channels driven

Power Supply 350VA Ultra Low Noise Toroidal Transformer

60VA Ultra Low Noise Transformer Preamp Section Toroidal

5 Regulated Supply Rails

Current Output 60 Amps Peak to Peak

Damping Factor 160 (8)Ω

Frequency Response -3dB, <1Hz �90kHz

Gain 40dB Overall (Pre & Power)

9.3dB Preamplifier

30.7dB Power Amplifier

Harmonic Distortion 0.002% 1kHz, 0.015% 20kHz 10W - 8Ω 0.0025% 1kHz, 0.03% 20kHz 50W - 8Ω

Signal to Noise Ratio Line 108dBa (ref. 500mV) 85dBa (ref. 1W, 8Ω)

Power Source 100V �120V 50Hz / 60Hz

220V �240V 50Hz / 60Hz

(via Mains inlet filter)

Power Consumption < 230 W

Dimension 432 x 330 x 70 (W x D x H) mm

432 x 330 x 80 (including feet)

Weight 13 Kg

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny jeszcze nigdzie nie znalazłem bo dopiero od przyszłego tygodnia ma trafić do sprzedaży w UK (info ze strony Roksana) a w Polsce to może w sierpniu się pojawi.

Jako że obecnie poszukuje integry i po kilku odsłuchach M1 zdeklasował wszystko czego wcześniej odsłuchiwałem, M2 strasznie mnie ciekawi i jak tylko się pojawi to odsłuch obowiązkowy.

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M2 wyglada super! no i osobne zasilanie dla sekcji pre w integrze - mniam, mniam. Ale bylaby "mega wojna" gdyby udalo mi sie porownac m2 z moim m1... Roksan nie przestaje mnie zadziwiac.

------------------------------------------------------------------------------------------

Gdyby mi się chciało, tak jak mi się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.