Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@ we

Na jednym z odsłuchów jak podłączyli Primare I30 to mnie zamurowało, niestety w złym tego słowa znaczeniu. Było sucho, tak jakoś bezpłciowo, gitara, fortepian kompletnie bez barwy. To oczywiście moje odczucia na temat tego wzmacniacza z moimi kolumnami. Może rzeczywiście tak jak napisałeś Primare'a trzeba przesłuchać już dobrze rozgrzanego i również przychylam się do opinii, że Primare trzeba zweryfikować osobiście i zakup w ciemno tu nie wchodzi w rachubę

Pozdrawiam

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

squad05

 

Pierwszy dzień to porażka, ostre twarde wysokie, męczący dźwięk, bas nijaki, na następny dzień jakby grało zupełnie inne urządzenie, co wciąż nie oznacza że każdemu musi się podobać.

Dopiero na następny dzień jak mu dałem popalić to dopiero było słychać charakter caspiana, a pierwszy dzień niema mowy nawet, porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem moze byc z odsłuchem niestety. Jak widze cos ciekawego to 500km w jedna strone a to za daleko zeby posluchac:) Poszukam jakis komisow w mojej okolicy moze cos sie trafi...

Widzialem dzis primare integre I21 za ok 3500zl ... Chyba raczej nie podołam finansowo za komplet I30. Trzeba pewnie miec z 8 tys zl? No i druga sprawa: sprzet musi byc wlaczony na noc zeby dobrze zagrał?:) Dla mnie porażka. Jak mam ochote to wlaczam i sprzet ma grac :)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sprawdzić Yaqin MC-100B.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaopatrzylem sie nareszcie w pozadna listwe sieciowa :) jest to Gigawatt PF-1 :) kupilem razem z dedykowanym kablem sieciowym LC-1 ale wykorzystalem go do mojego CD :D powiem szczerze ze nie myslalem ze listwa cos wniesie a jednak sie mylilem ;p nie sa to zmainy bardzo slyszalne ale sa :D przedewszystkim cale pasmo sie wygladzilo nabralo wiekszej dokladnosci i nabralo mieska :) basik stal sie lepiej kontrolowany a wysokie tony bardziej dzwieczne i wyraziste.osobiscie mysle ze warto zainwestowac w dobra listwe i zasilac czystszym pradem nasze klocki :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a ja wczoraj zupelnie przypadkiem rowniez zakupilem listwe :) Wyrwałem Monster HTS 950 nowke za ok 190zl z wysyłka.Tniej chyba sie juz nie da. W sumie przeprowadzam sie i tak na wszelki wypadek pomyslalem ze kupie jakas listwe zabezpieczajaca nasze zabawki. Nie licze na jakas poprawe dzwieku. No ale widze ze one niby cos pomagaja...:)

post-11813-100000055 1281785614_thumb.jpg

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stecko

 

Pomagaja pomagaja ale slyszalem ze dopiero listwy od ok 500 zl wzwyz z calym szacunkiem do twojego zakupu :)) rozmawialem z gosciem ktory mial troszeczke juz listw i mowi ze wlasnie te gigawatt nic nie psuja a nawet troszke wznosza ooczywiscie w porownaniu ze zwykla komputerowaz i jest to racja bo komputerowe naprawde przenosza zaklucenia i obnizaja jakosc dzwieku;/ ponoc jeszcze dobra listwa jest Supry jest na allegro za 700 z dwiema diodami. ale jest bez zasilajacego kabla.ja sie zdecydowalem na Gigawatta :D wychaczylem uzywke za 700 z kablem sieciowym Gigawatta za nowe bym musial dac 1100 takze nie najgorzej :)) naprawde polecam sobie pozyczyc na odsluch jakas dobra listwe i posluchac,moze ktos tez sie skusi na lepsze zasilanie sprzetu :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolo989

 

No ale moj monster to hi-end:)Bajerow ma pełno:) Normalna cena to ok 600zl w UK, w PL pewnie cos kolo tysiaca bedzie znajac zycie. Mi udało sie wygrac aukcje dlatego tak tanio. Tak na powaznie to licze ze w krytycznej sytuacji zrobi swoje i nie sfajczy mi sie sprzet. O to glównie mi chodziło przy zakupie. Zobaczymy jak przyjdzie.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na tym forum (w domyśle klubie Roksana) jakikolwiek posiadacz gramofonu Radius? Chciałbym dopytać o kulturę pracy silnika, spotkałem się z opisem na innym forum, gdzie ktoś opisywał jego pracę jako stosunkowo głośną jak na sprzęt audio tej klasy, a już szczególnie gramofon. Ciekaw jestem jak wygląda to w praktyce. Samo ramię znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolo989

 

Ja właśnie będę konstruował własną listwę DIY. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem za tydzień powinna być gotowa wersja "beta". Jak projekt się sfinalizuje to chętnie bym ją porównał do Twojego Gigawata. Wersja wyjściowa nie powinna wpływać na dźwięk. Dalsze modyfikacje teoretycznie powinny prąd wyczyścić, ale odsłuch dopiero wykaże czy będą to zmiany na +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki byscie polecili CD do mojego Caspiana mk I bo mam zamiar wymieniac mojego Thula.chce na to przeznaczyc ok 2500 za uzywke od razu mowie ze stary caspian MK I odpada bo slyszalem ze nie sa za dobre i jak bym mial kupowac Caspiana to tylko M-series ale to znowusz przekracza moj budzet ;/;/ myslalem nad jakims angielskim sprzetem Exposure,naim,arcam ? chcialbym ladna srednice szczegolnie wyrazne przy perkusji :)) ma ktos w tej kwestii jakies doswiadczenia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ktoś miał okazję już go słuchać?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

------------------------------------------------------------------------------------------

Gdyby mi się chciało, tak jak mi się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś mało konkretny ten test. Nie wynika z niego zbyt dużo. Na pewno fajne klocki, pytanie ile poprawili w stosunku do M1.

 

Moim zdanie poprawili opakowanie, wzorniczy mix Caspiana z Kandy, moc ta sama, tam chyba małe trafo doszło i ma XLRy, ale jakoś trudno mi uwierzyć w zbalansowanie tego zestawu, chyba bardziej pod rynek to zrobili.

 

Zacząłem się ostatnio zastanawiać na Coplandem CTA 405, znalazłem stronę gdzie koleś ma ten wzmak z focalami Be. Muszę dozbierać kasy i zabrać go do domku na obadanie, 50watt na lampie, to już nie przelewki, ale się zobaczy mam nadzieję niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Mam problem z wymianą lasera w Caspian MKI

 

Mianowicie w orginale działa Sanyo sf-p1, który jest niedostępny z 6/8 pin.

Czy Sanyo sf-90 6/8 będzie odpowiedni?

 

Gdzieś na forum jeden z użytkowników opisywał, że ten laser pójdzie.

 

Druga sprawa, że sama wymiana polega na lutowaniu.

I tu jest mały ale ważny szczegół.

 

Wtyk 9pinowy jest przylutowany do lasera ale tylko na 8 pinów.

Spotkał się ktoś z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Widze ze klub zamiera powoli chyba ze wszyscy uzytkownicy roksana nie maja czasu na pisanie tylko delektuja sie muzyka:) Ja przyznam ze juz od ok 3 miesiecy a moze wiecej( to chyba rekord) przestalem myslec o zmianie systemu na inny:)... az do wczoraj:) Roksan gra dobrze ale co zagrało by jeszcze bardziej dynamicznie , szczególowo w przedziale do 8 tys zl (wzmak+cd uzywka oczywiscie)? Na co forumowicze sie przesiadaliscie z roksana?

 

 

pozdr

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.