Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofony szpulowe.


Marek-41
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem magnetofon ZK140. Po założeniu taśmy nic słychać w głośniku. Czy możliwe jest żeby po latach nic nie zostało na taśmie? Czy raczej wina samograja?

Jeśli na magnetofonie zagrają taśmy które grały na innym magnetofonie -> to wina taśmy...

Jeśli na magnetofonie nie zagrają taśmy które grały na innym magnetofonie -> to wina magnetofonu...

Co by tu jeszcze... -> Ciężko tak bez szklanej kuli...

A na poważnie - jeśli ZRK1xx nie wydaje dźwięku to zacząłbym od sprawdzenia gniazda na zewnętrzny głośnik.

To częsta przypadłość tej serii - może się tak zachowywać, jakby był podłączony głośnik zewnętrzny i wtedy głośnik wewnętrzny jest 'odcinany'...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Jestem szczęśliwym posiadaczem magnetofonu revox b77. Po kilku słuchaniach zaczyna mi coś piszczeć w okolicy chyba głowic lub tego gumowego wałka. Co to może być????? jeśli macie jakieś doświadczenia w tej sprawie proszę o odpowiedź!!! Bardzo dziękuję. Gorąco pozdrawiam. Borsuk.

 

 

Zastanawiające jest to że piszczą tylko rewoxy i chyba tylko na dużych szpulach, też mam b77 i też piszczał. Przetarłem taśmę płynem antystatycznym i przestało. Nie mogę więc przeprowadzić eksperymentu. Puść taśmę i odsuwaj kolejno od poszczególny elementów toru. Skrajne element to z jednej strony łożysko (raczej nie) a z drugiej nieruchomy cylinder i to mi podpada. Duża powierzchnia styku z taśmą. Może na którejś głowicy? Kasująca wrednie wygląda może tam? Wiedzieli byśmy gdzie piszczy i można by coś kombinować. N.p. wstawienie drugiego łożyska, czy potraktowanie głowicy jakimś teflonem.

Pochwal się wynikiem eksperymentu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez staryrevox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A na poważnie - jeśli ZRK1xx nie wydaje dźwięku to zacząłbym od sprawdzenia gniazda na zewnętrzny głośnik.

To częsta przypadłość tej serii - może się tak zachowywać, jakby był podłączony głośnik zewnętrzny i wtedy głośnik wewnętrzny jest 'odcinany'...

 

A jak to gniazdo sprawdzic?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz magnetofon na odczyt.Ustaw maksymalny poziom głośności i bez problemu powinieneś usłyszeć szum w głośniku.Jeśli jest cisza,to głośnik jest odcięty poprzez gniazdo,lub wzmacniacz audio nie działa.W gniezdzie jest ruchomy styk,który ,gdy nie jest włożona do gniazda wtyczka zwiera i podaje sygnał na węwnetrzny głośnik.Tylko sprawdzaj ten styk na wyłączonym magnetofonie,bo jak zewrzesz wyjście,to uszkodzisz wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to gniazdo sprawdzic?

Najlepiej posiadając taki zewnętrzny głośnik albo wtyczkę takiego głośnika.

Możesz też ostrożnie włożyć w otwory gniazda głośnika dodatkowego w pozycji 'b' cienkie śrubokręty i delikatnie nimi poruszać symulując włożenie wtyczki w tej pozycji (tylko uważnie aby nie zrobić zwarcia - najlepiej na wyłączonym magnetofonie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak jakaś taśma piszczała to zawsze kończyło się jej wyrzuceniem. Przewijałem, czyściłem i jak już byłem prawie w ogródku to zaczynała piszczeć. Dlatego postanowiłem dać sobie raz na zawsze spokój z taśmami które piszczą lub zaczynają się sypać. Czyszczenie toru co pół godziny lub piszczenie, które dyskwalifikuje nagranie, pojawiające się w połowie taśmy to nie jest to za co chce kochać magnetofony szpulowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od przedwczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem magnetofonu TASCAM 32. I tym razem - ku ogromnemu zdumieniu i w przeciwieństwie do poprzednich doświadczeń - magnetofon jest rzeczywiście w 100% sprawny i zachowuje się wprost idealnie. Nie mogę mu się nadziwić i nim nacieszyć. Jak tylko się trochę oswoję - zaprezentuję.

 

Wszystkim Forumowiczom wesołych Świąt!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jednak cuda ciągle się zdarzają.A już myślałem,że te czasy minęły.Wszystkiego najlepszego i jak najwięcej radości z tego prezentu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem w odwiedzinach u znajomego i miałem okazję zapoznać się z jego Otari MX-50.Porządnie zbudowany sprzęt,ale nie znam go zupełnie i mam pytanie do właścicieli tego cuda.Magnetofon posiada dwa potencjometry do ustawiania poziomu zapisu i dwa do poziomu wyjściowego.Słuchawki mają oddzielny wzmacniacz ze swoją regulacją.Do tej pory w każdym magnetofonie,z którym miałem do czynienia,ustawienie poziomu wyjściowego na maxa,powodowało,że poziom wyjściowy był identyczny z poziomem zapisu.Oczywiście w prawidłowo skalibrowanym sprzęcie.Tutaj jest inaczej.Aby uzyskać identyczny poziom na wyjściu z poziomem zapisu,trzeba gałki wzmocnienia ustawić na identyczną pozycję, jak gałki poziomu zapisu.gdy poziom odczytu ustawimy na maxa,sygnał jest przesterowany co najmniej o 10 db.Można co prawda wcisnąć dwa przyciski obok potencjometrów zapisu i odczytu,co uruchamia układ tzw.referencyjnego poziomu i automatycznie utrzymuje sygnał w granicach normy,jednak zapewne ma jakiś wpływ na dynamikę zapisu.Może mnie ktoś poinstruować w czym rzecz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek-41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na pewno gałki nie działają w przeciwne strony ;) Pozycja CAL (czy UNCAL jak w studerach/revoxach) jest stosowana w większości półprofesjonalnych magnetofonów (i profesjonalnych z regulacją też) - przecież nie ma to nic wspólnego z dynamiką tylko jest ustawieniem poziomów na zero. Gałki, jeżeli są, to oprócz zmniejszania poziomu mogą go też zwiększać, to IMO logiczne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam PR-99 i Tandbergi.Tam nie działa to w ten sam sposób.Przeczytaj dokładnie to co napisałem powyżej.Pozycja UNCAL w revoxie pozwala na sterowanie z konsolety w studio.Oczywiście poziom wyjściowy można regulować,ale nie ponad poziom wejściowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek-41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dobrze zrozumiałem przecież. Chodzi o to, dlaczego sygnał na wyjściu może być wyższy niż zero, prawda? No to dla mnie to jest oczywiste, w sumie to dlaczego nie, przecież to jest przydatna funkcja? Nie pamiętam, ale na pewno w PR99 poziom wejściowy kalibrowany daje 1:1 przy wyjściowym na max? Tak mi się przypomina, że gdzieś na 7 chyba, ale to było bardzo dawno.

 

Edit - coś to zdanie dziwnie napisałem, ale chodzi o to, przy jakim położeniu pokrętła na wyjściu jest jak kalibrowane zero, na maksa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemak

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie .Tak jest w revoxie ,tak jest w tandbergu,a w MX-50 ,przynajmniej w tym egzemplarzu nie i tu pojawia się pytanie ,dlaczego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, jak używałem pr99, prawdopodobnie na kalibrowanych ustawieniach. Trochę to dziwne mi się wydaje, jeżeli poziom wyjściowy można tylko zmniejszać w stosunku do kalibrowanego, to wystarczyłoby odkręcać galę na maksa. Z drugiej strony regulacja poziomu "w górę" jest równie przydatna, jak w dół, a nawet bardziej - w końcu taśma od góry ma ograniczenia, a od dołu nie. Ponieważ masz pr99 to znaczy moja pamięć zawodzi. Natomiast dzisiaj gdybym dostał taki magnetofon do pracy to bym chciał, żeby poziom wyjściowy można było zwiększać w razie potrzeby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taśmy kalibracyjne.Po założeniu na magnetofon sygnał 0 db jest odtwarzany na odkręconym do końca regulatorze na 0 db.I tak jest na każdym posiadanym prze ze mnie magnetofonie.Ale na tym Otari jest inaczej.Nie ma co główkować,dlatego proszę o pomoc kogoś ,kto już zetknął się z tym modelem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taśmy kalibracyjne.Po założeniu na magnetofon sygnał 0 db jest odtwarzany na odkręconym do końca regulatorze na 0 db.I tak jest na każdym posiadanym prze ze mnie magnetofonie.Ale na tym Otari jest inaczej.Nie ma co główkować,dlatego proszę o pomoc kogoś ,kto już zetknął się z tym modelem.

 

Musiałem sprawdzić, czy nie mam sklerozy, no i nie mam ;) Albo nadal nie piszemy o tym samym, albo masz coś mocno nagrzebane w swoim PR-99. Poniżej fragment schematu wzmacniacza wyjściowego z interesującym nas regulatorem:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na pewno poziom kalibrowany nie jest taki sam, jak ustawienie na maksimum regulatora. W ustawieniu CAL mamy wzmocnienie tego stopnia dokładnie o 10dB (48/15) mniejsze niż w ustawieniu regulatora poziomu wyjściowego na maks.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Mam taśmy kalibracyjne.Po założeniu na magnetofon sygnał 0 db jest odtwarzany na odkręconym do końca regulatorze na 0 db.I tak jest na każdym posiadanym prze ze mnie magnetofonie.Ale na tym Otari jest inaczej.Nie ma co główkować,dlatego proszę o pomoc kogoś ,kto już zetknął się z tym modelem.

 

Dla PR99 MkII:

 

post-3254-0-08123600-1514905068_thumb.jpg

 

post-3254-0-22732500-1514905224_thumb.jpg

 

post-3254-0-97575600-1514905459_thumb.jpg

 

post-3254-0-75758900-1514905675_thumb.jpg

 

post-3254-0-29403800-1514905686_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla PR99 MkII:

 

W sumie to to jest kluczowe:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Albo, jak pisałem, problem leży gdzie indziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od początku.Nagrywamy sygnał tak ,aby maksymalny poziom był na 0 db.Po przełączeniu na odsłuch po taśmie,sygnał dalej powinien być na identycznym poziomie.Tak ma być,czy się mylę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od początku.Nagrywamy sygnał tak ,aby maksymalny poziom był na 0 db.Po przełączeniu na odsłuch po taśmie,sygnał dalej powinien być na identycznym poziomie.Tak ma być,czy się mylę?

 

Na wyjściu z kalibrowanym poziomem tak, niezależnie zresztą od poziomu wejściowego przecież.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja zadam pytaneczko..

Nagrywanie - wskażnki na zero - monitor czy już odsłuch . wskażniki cykają również na zero a dżwiękowo - na ucho słychać różnice .Mniejszą , czy większą słychac różnicę .Zazwyczaj mniej wysokich tonów , kapkę więcej basu.

Kolejne pytanko

Nagrywanie na zero - monitor -odsłuch wskażniki cykają wyżej niż przy nagrywaniu..Jakość odtwarzania bardzo dobra .

O czym mówią takie zaobserwowane objawy.?.

Podobne objawy są na wszystkich moich maszynach - żadna nie była kalibrowana .Dotyczy to wszystkich taśm jakie mam , a mam najróżniesze . W większośc firmowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem leży więc w pytaniu.Jak ustawić potencjometry na wyjściu.Na maxa,czy tak,aby poziom wyjściowy zgadzał się z wejściowym.Tylko jak to zrobić idealnie?

I przy okazji szukając odpowiedzi,znalazłem taką stronę.Kopalnia wiedzy na różne tematy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Problem leży więc w pytaniu.Jak ustawić potencjometry na wyjściu.Na maxa,czy tak,aby poziom wyjściowy zgadzał się z wejściowym.Tylko jak to zrobić idealnie?

...

 

Ja bym postąpił tak:

 

- nagrywanie

 

post-3254-0-63199200-1514915012_thumb.jpg

 

- odtwarzanie

 

post-3254-0-05272500-1514915080_thumb.jpg

 

Ideałów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G.MARK.Dokładnie tak robię w Revoxie.Poziom wyjściowy mogę sobie ustawić jak chcę.Jak dam do oporu,to mam maksymalny poziom identyczny z wejściowym.Jednak w Otari ,jak tak zrobię,to sygnał jest totalnie przesterowany i słychać jedynie charkot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak w Otari ,jak tak zrobię,to sygnał jest totalnie przesterowany i słychać jedynie charkot.

 

Moim zdaniem ten magnetofon jest rozregulowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem leży więc w pytaniu.Jak ustawić potencjometry na wyjściu.Na maxa,czy tak,aby poziom wyjściowy zgadzał się z wejściowym.Tylko jak to zrobić idealnie?

 

Sto lat temu robiłem to co tydzień, chyba pamiętam ;)

Potrzebne - taśma testowa, oscyloskop XY jak ktoś ma, miernik (najlepiej stary dobry V640 albo coś w tym stylu), generator 1kHz i 10kHz, ewentualnie też 100Hz czy ile tam przewiduje instrukcja magnetofonu, jeżeli przewiduje.

 

Procedura:

 

1. Czyszczenie i rozmagnesowywanie głowic.

 

2. Ustawienie skosu odczytu - taśma testowa 10kHz -10dB, oscyloskop XY (goniometr) do wyjść prawego i lewego kanału, ustawiamy na minimalne przesunięcie czyli jak najciaśniejszą kreskę. To bez narzędzi można pominąć, ale mocno rozregulowany skos uniemożliwia dalsze strojenie. Jak już mamy podłączony oscyloskop, to zdejmujemy taśmę testową, zakładamy normalną i regulujemy skos zapisującej, podając z generatora 10k -10. To można zrobić oczywiście później, ale przed regulacjami zapisu. Są inne metody, ta jest powszechnie uznana i stosowana, generalnie najdokładniejsza.

 

3. Poziom wyjściowy. Decydujemy się na poziom nasycenia - sprawa płynna, nowsze taśmy wolą więcej starsze mniej, zwykle jest to 250 albo 320nW/m, czasem więcej. Jeżeli zdecydujemy się na inne nasycenie niż taśma testowa, trzeba przeliczyć poziomy z taśmy testowej.

Taśma testowa, 1kHz, 0dB, potencjometrem poziomu ustawiamy przy ustawieniu CAL poziom wyjściowy na wyjściu liniowym taki, jaki chcemy, to znaczy najczęściej +4dBu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby był on inny, taki, jaki mamy poziom operacyjny całego systemu. Powiedzmy, że +4dBu. Oczywiście dla obu kanałów.

 

4. Pasmo. Najpierw z taśmy 1kHz -10dB dla pewności, powinno być 10dB mniej niż dla poziomu ;) potem z taśmy 10kHz -10 i ustawiamy odpowiednimi potencjometrami taki sam poziom jak dla 1kHz. Jeżeli magnetofon przewiduje taką samą procedurę dla dołu, to dla dołu też. Możemy skontrolować pasmo przenoszenia, korzystając z krótszych fragmentów różnych częstotliwości. Taśma testowa do pudełka.

 

5. Podkład. Zwykła taśma, do jakiej będziemy się stroić - uwaga, są duże różnice między taśmami. Z generatora 10kHz -10dB poniżej poziomu odniesienia, wejście i wyjście ustawione na CAL, bez żadnych regulacji. Ustawiamy taki prąd podkładu, żeby poziom dla 10kHz spadł o tyle, ile podaje producent taśmy, zwykle od 2 do 4dB. Prąd podkładu zwiększamy, poziom 10kHz rośnie, osiąga maksimum, zaczyna maleć, ustawiamy na tyle dB "za szczytem" ile podaje producent taśmy. Uwaga - powoli, mamy opóźnienie ;)

 

6. Poziom zapisu. Z generatora 1kHz 0dB w stosunku do poziomu odniesienia, czyli +4dBu na przykład, ustawiamy poziom zapisu dla każdego kanału tak, aby na wyjściu mieć to samo. Regulatory poziomu odłączone, wszystko na CAL. Jeżeli wejście nie jest kalibrowane, to ustawiamy je gdzieś, na połowę, i nie ruszamy przez cały czas. Uwaga - opóźnienie ;)

 

7. Poziom góry - generator na 10kHz -10dB w stosunku do poziomu operacyjnego, regulatorami góry ustawiamy taki sam poziom na wyjściu jak na wejściu, dla każdego kanału. Uwaga - opóźnienie, no i poziom -10 a nie zero. Górę ustawia się regulatorami góry a nie podkładem/biasem. Prąd podkładu ustawiamy według zaleceń producenta na minimum szumów lub zniekształceń i nie ruszamy później (punkt 5).

Jeżeli jest, to poziom dołu - to samo co dla góry, ale z generatorem na 100Hz czy ile podaje producent magnetofonu.

Możemy skontrolować pasmo przenoszenia, korzystając z różnych częstotliwości z poziomem -10.

 

Zrobione ;)

 

Po tak przeprowadzonej kalibracji PR-99 będzie się zachowywał zgodnie z instrukcją czyli regulator poziomu wyjściowego będzie miał możliwość zwiększenia poziomu wyjściowego o 10dB.

 

Moim zdaniem ten magnetofon jest rozregulowany.

 

Trochę niewyraźnie napisałeś, który - IMO ze wspomnianych wyżej Revox jest rozregulowany natomiast zachowanie Otari jak pisałem wygląda na OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze,ale po kiego licha mi możliwość zwiększania sygnału wyjściowego o 10 db ponad poziom wejściowy?

Nie jest wcale łatwo to zrobić równo,a po za tym sygnał ulega przesterowaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek-41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja zadam pytaneczko..

Nagrywanie - wskażnki na zero - monitor czy już odsłuch . wskażniki cykają również na zero a dżwiękowo - na ucho słychać różnice .Mniejszą , czy większą słychac różnicę .Zazwyczaj mniej wysokich tonów , kapkę więcej basu.

Kolejne pytanko

Nagrywanie na zero - monitor -odsłuch wskażniki cykają wyżej niż przy nagrywaniu..Jakość odtwarzania bardzo dobra .

O czym mówią takie zaobserwowane objawy.?.

Podobne objawy są na wszystkich moich maszynach - żadna nie była kalibrowana .Dotyczy to wszystkich taśm jakie mam , a mam najróżniesze . W większośc firmowe.

 

Jeżeli dobrze rozumiem to jak wyżej - magnetofon trzeba nastroić.

 

No dobrze,ale po kiego licha mi możliwość zwiększania sygnału wyjściowego o 10 db ponad poziom wejściowy?

 

Bo możesz mieć ciszej nagrane taśmy. Wystarczy, że przyjąłeś sobie 320nW/m, a dostałeś taśmy od kogoś, kto lubi konserwatywnie 160 (albo ma jakieś stare taśmy). Tak nagrane taśmy mają o 6dB niższy poziom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.