Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofony szpulowe.


Marek-41
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam Dulon, że dopiero teraz odpowiadam. Jutro sobie dokładnie to pomierzę i dam Ci znać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli chodzi o szpulowce to jestem zielony jak szczypiorek. Jakiś czas temu dałem sobie spokój z gramofonem i aktualnie działam na CD i plikach. Natomiast co raz bardziej ciągnie mnie w stronę szpulowego magnetofonu. Mam podstawowe pytanie gdzie taki sprzęt można nabyć. Wiem o znanym portalu na A tam widziałem np Akai GX 635, czytałem o sprawie z Nomos i w sumie jestem w kropce.

Proszę doradźcie bo dobre sprzęty nie są tanie a nie za bardzo chciałbym dać zrobić się w konia.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę doradźcie bo dobre sprzęty nie są tanie a nie za bardzo chciałbym dać zrobić się w konia.

 

Cóż, nie mam zbyt dużych doświadczeń, ale postaram się tę dyskusję otworzyć. Moim zdaniem, w zależności od potrzeb, znajomości parametrów, na podstawie których będziesz budować swoje oczekiwania, kompromisów, na jakie jesteś w stanie pójść - masz dwie możliwości.

 

a) kupić magnetofon, który jest sprawny, ale starać się jednak obserwować najpierw przez jakiś czas oferty na portalach aukcyjnych (naszych, obcych), wyciągać wnioski, czytać komentarze, pytać i jeszcze raz pytać o konkretne modele. Jeden sklep to jeszcze nie trendsetter, jeśli chodzi o ceny. A już na pewno nie jest nim nomos. Wiem, kupowałem;

 

b) kupić tanio magnetofon uszkodzony, ale dający się jeszcze naprawić - lepiej, by był to jakiś znany model, z którym nie będzie większych problemów, będzie dostępna instrukcja serwisowa i oczywiście części. Niektóre magnetofony są w środku stosunkowo proste, inne niestety bardzo skomplikowane, jak mój GX-747. O ile nie masz smykałki do zabawy, lutowania i kręcenia, nie masz doświadczeń w naprawianiu elektroniki audio, albo po prostu kasy na naprawę i dobrego technika na podorędziu - ODRADZAM tę opcję. Nie przejmuj się, ja też nie mam :) moje sprzęty ratuje Audiotechnik z Łodzi.

 

Dalej: określ preferencje. Czy to ma być sprzęt japoński, europejski, amerykański? Jakie szpule: duże, małe? AKAI mają głowice ferrytowe w oprawie szklanej, ale nie wszystkim podoba się ich brzmienie. Tandbergi są piękne i brzmią masywnie, ale niestety są rzadkie i drogie; głowice twarde. Revoxy to solidna, niemiecka produkcja z potężnymi silnikami, krzepiącą prostotą w środku (na ile widziałem niektóre modele), metalowymi głowicami w półokrągłym kształcie - których można na portalach sporo kupić, gdy się wytrą. Np. Revox B77, który słyszałem u jednego z Kolegów, jest prosty, ma ładny klasyczny design, gra i nagrywa bardzo ładnie, oferując ciepły i miękki dźwięk, któremu nie sposób przy tym odmówić precyzji i elegancji. Jest wręcz, by tak rzec, aksamitny.

 

Dalej: dwuślad, czteroślad? Pierwszy oferuje super jakość, ale jest trudniejszy do kupienia i pożera strasznie taśmę. Czteroślady też jednak potrafią bardzo ładnie grać, przy tym wielokrotnie popularniejsze. Zacznij zdecydowanie od czterośladów. Dwutracki później.

 

Określ proszę widełki cenowe. Poniżej 1000 zł można ustrzelić fajny magnetofon na małe 18 cm szpulki - najpopularniejsze są chyba AKAI w tej kategorii, ale bywają ciekawe modele np. Teac. Na duże, 26,5 cm szpulki potrzebujesz w moim przekonaniu minimum 1500 zł, i w podobnej kwocie można kupić czasem Teaca, czasem AKAI (ale na pewno nie GX-635), niekiedy trafią się tańsze modele Revoxa, jak nieraz B77 (do 2000 zł). Z droższych: AKAI GX-635 i wyższe, Revox PR99 lub A-700. Z bardzo drogich - zazwyczaj powyżej 4000 zł pojawiają się niekiedy Teac X-1000R lub Akai GX-747, ale to są rzadkie okazje. Wszystko zależy od tego, czego byś chciał. Ja chciałbym kiedyś kupić Philipsa N4520 lub w wersji dwuśladowej: N4522. Niestety, przepadły koło nosa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I krzysztof wystraszyłeś chłopaka .

hahhahahahah

 

I co głupoty opowiadasz :)) Nie wystraszyłem, tylko napisałem skrótem! :) Tych propozycji jest sporo, sam mam znowu chętkę na coś, tylko nie ma za bardzo miejsca.

Polecałbym naszemu koledze rozpocząć od jakiegoś małego, ale sprawnego i prężnego modelu. Niektóre małe AKAI z serii GX świetnie się do tego nadają, podobnie jak Teac X-300 EE, więc pewnie i X-3 czy X-7. Philipsa N4504 miałem: głowice fajne, sterowanie elektromagnesami, ale silniczki malutkie i jakość nagrywania nie ta. Leciutki, plastikowy, fajnie nawet pogrywał i prawie w ogóle się nie grzał, skubaniec mały. Z Teaca jestem wciąż zadowolony i nie sprzedam, za Chiny Ludowe, Panie.

 

A inni czego tam, śpią? :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli chodzi o szpulowce to jestem zielony jak szczypiorek. Jakiś czas temu dałem sobie spokój z gramofonem i aktualnie działam na CD i plikach. Natomiast co raz bardziej ciągnie mnie w stronę szpulowego magnetofonu. Mam podstawowe pytanie gdzie taki sprzęt można nabyć. Wiem o znanym portalu na A tam widziałem np Akai GX 635, czytałem o sprawie z Nomos i w sumie jestem w kropce.

Proszę doradźcie bo dobre sprzęty nie są tanie a nie za bardzo chciałbym dać zrobić się w konia.

Pozdrawiam

 

 

Ja mam do sprzedania magnetofon firmy Teac x2000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do sprzedania magnetofon firmy Teac x2000

Jak widzę jest to X2000 czyli bez autoreversu i z 3ma głowicami - mam rację ?

 

Dzięki za odpowiedzi.

Jak mam kupić sprzęt wolałbym nabyć coś nieco lepszego a nie słabszy model. Dzięki za informację o Audiotechnik bo sam mieszkam w Łodzi. Trochę nagrzałem się na sprzęt Akai. Parametrycznie podoba mi się specyfikacja GX-635. Czy takie Akai w dobrym stanie jest warte 4,5 tys pln ? Jeżeli nie Akai to jaki inny ale na tym samym poziomie. No i pytanie od którego powinienem zacząć skąd bierzecie materiał do nagarnia na szpule ? i jak nagrywacie.

Dzięki z góry za cierpliwość

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dulon, jednak nie potrzebuje żadnych dystansów, prawy talerzyk zaczął się ruszać, wyregulowałem wysokość, dokręciłem i już jest ok :) Przepraszam za kłopot :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akai na Niemieckim EBayu kupisz taniej niz podana cena . Mam ten model i na kolana mnie nie kładzie ..Jest optycznie ładniutki . To chyba jego jedyna zaleta .

X 2000 byłby zapewne lepszy dżwiękowo.. To Najwyższy model Teaca.

Neomamut. Luzik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dulon , AKAI GX635 jeżeli jest skalibrowany idealnie to dlaczego ma "nie kłaść" na kolana??? Przecież nagrywanie ze źródła na słuch 1;1 to nie ideał???? To Ty straszysz kolegę Michalki :D :D ;-)

W ogłoszeniach forum był AKAI 635 do sprzedania za 3500zł - więc zostaje 1000zł na odbiór i ewentualne strojenie, ale kolega sprzedający z naszego forum pisze,że jest idealny. Więc warto się nim zainteresować, a nie szukać w NOMOS

Thomas11w - a ile pragniesz za TEAC'a ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jarojaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam drugiego już Akajca seri 63....Oba graja tak samo . Nic specjalnego .

Me chanika - taka sobie .W życiu bym nie dał 3,5 tysiaka za ta maszyne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do ceny się zgadzam. Przesada, ale ceny z roku na rok idą w górę. Kiedyś można było kupić Akai serii 2xx za 200-500 zł. Teraz ceny są grubo powyżej tysiąca. A ceny serii 6xx powyżej 3 tys. Myślę, że to moda na sprzęt vintage oraz tego tematu na forum. Wszyscy chcą szpulaki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nomosa omijajcie z daleka, podobno więcej szkody potrafią narobić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten Akai z forum się sprzedał. Znalazłem na Ebay coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z przesyłką wychodzi 3900 ale bez nab i szpul. Co sądzicie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem pod wrażeniem G 36 . Nie mogę wyjść z podziwu że maszyna która ma 60 lat tak gra . 12400510_154671988234088_308000251465701374_n.jpg?oh=20258fbb58a37216784d65be8a14229c&oe=570B6B7C

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxman PD 444 Nakamichi Dragon ,Lector CDP 707 , Linnart Prephono Dual Tube Power Supply   Technics 30A , Technics 40A EV FR 300 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na all..o jest jeden. Zadzwoń i negocjuj cenę. Tu masz w zestawie naby i szpule. Walcz Możesz go testować

 

Wysłane z mojego SM-G900F

Są GX 646 i GX 635 który masz na myśli ? Znasz może sprzedających ? bo telefonu na tych aukcjach nie znalazłem.

Budżet zaplanowałem sobie do 4tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam. Gx646 jest lepszym magnetofonem, bo ma regulowany Bias i przełącznik na taśmy EE (chromowane). A to w dobie różnych taśm dostępnych na rynku ogromna wygoda. Gdzie masz bliżej tam jedziesz i sprawdzasz.

GX646 na all...o nie znalazłem, ale jak pamiętam to były okolice Bielska Białej.

Ja myślałem o GX 635 , ale patrząc po jego wystawionych aukcjach, to może być "handlarz". ALe nie każdy handlujący sprzętem vintage musi być zły ;-)

 

NIe ma telefonu to napisz do niego i poproś o kontakt telefoniczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są GX 646 i GX 635 który masz na myśli ? Znasz może sprzedających ? bo telefonu na tych aukcjach nie znalazłem.

Budżet zaplanowałem sobie do 4tys.

.

Jakie wieści z pola walki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Jakie wieści z pola walki?

Dostałem odpowiedź z Niemiec GX 636 za 3,5tys no i na A jest Teac 1000R za 4tys ale z kompletem nab i szpul. Pozostali zapytani milczą ale mnie się nie spieszy. Logiczne jest obstawienie Teaca tak mi się wydaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś również ofertę na Teac X2000. jak pisałem to najwyższy model..

635 za tyle Eurasów to kpina . Za tyle to można smiało Studera .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś również ofertę na Teac X2000. jak pisałem to najwyższy model..

635 za tyle Eurasów to kpina . Za tyle to można smiało Studera .

Dostałem odpowiedź z Niemiec GX 636 za 3,5tys no i na A jest Teac 1000R za 4tys ale z kompletem nab i szpul. Pozostali zapytani milczą ale mnie się nie spieszy. Logiczne jest obstawienie Teaca tak mi się wydaje.

 

 

ja swoj sprzedalem dzisiaj $ C 600 to wychodzi 1800zl wysylka $ Cdn90.0

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podpowiadałem.

Akajec to żadne cudo .

No nie zdążyłem. Mój pech.

Teac 1000R w dobrym stanie ze kilkoma szpulami teraz mnie kusi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę podpowiedzieć to bym polował na dwuślada . Ja po rocznej zabawie czterośladami przesiadam się . U mnie w grę wchodzi Revoks lub Otari . Pewnie będzie Revox .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxman PD 444 Nakamichi Dragon ,Lector CDP 707 , Linnart Prephono Dual Tube Power Supply   Technics 30A , Technics 40A EV FR 300 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.