Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofony szpulowe.


Marek-41
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Foteczka fajna .

 

Dzięki niestety nikon się popsuł i cykam albo iPhone albo 10 latkiem (też Nikon) ;)

 

Już mnie ciekawi czy nie ładniej by było gdyby każdy wśkażnik posiadał od dołu ,lub góry osobne podświetlenie?

 

hmmm... a tak jest nie ładnie ;) ? nocą tak wygląda i tak świeci:

2zgub80.jpg

 

no dobra wskaźniki są nie bardzo czytelne po nocy :) - ale pokój fajnie doświetlony ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mttj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowicy nie uszkodzisz bo ten pasek nakleja się z drugiej strony taśmy (tej nie czynnej).

 

właśnie zobaczyłem jak on to czyta i ma po lewej stronie faktycznie na odwrocie taśmy, ale po prawej czujka nie jest w napinaczu jak po lewej

tylko tuż obok głowicy kasującej na czytanej stronie taśmy :/

 

Miałem to samo, jak przyszli mi kablówkę zakładać :)

 

To na początku wciąga, bardzo :)

 

To jest akurat dobra wiadomość, bo zostało mi tych VHS do pocięcia coś ze 200.

 

Serio 0.5 kilometra ciętej taśmy VHS :) ? jak się to robi ?

 

btw. bardzo, bardzo dobre filmiki YT z magnetofonami - przed kupnem obejrzałem wszystkie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten Teac kupilem 3 dni temu za $40 to jest chyba jeden z najcezkich magnetofonow 4 i 2 sciezkowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez thomas11w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio 0.5 kilometra ciętej taśmy VHS :) ? jak się to robi ?

Do Dulona na priva

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ArturPaweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zobaczyłem jak on to czyta i ma po lewej stronie faktycznie na odwrocie taśmy, ale po prawej czujka nie jest w napinaczu jak po lewej

tylko tuż obok głowicy kasującej na czytanej stronie taśmy :/

Po co czytać w kółko ? Przyklej tylko na końcu taśmy tą folię na rewersie. Ta na początku na stronie czynnej moim zdaniem jest zbędna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co czytać w kółko ? Przyklej tylko na końcu taśmy tą folię na rewersie. Ta na początku na stronie czynnej moim zdaniem jest zbędna.

 

Miał by: Repeat All

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał by: Repeat All

Jak używałem tego magnetofonu to przyklejałem folię tylko z jednej strony, ale oczywiście można z obu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpulowce cieszą oko i ucho

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak używałem tego magnetofonu to przyklejałem folię tylko z jednej strony, ale oczywiście można z obu

 

ja już nakleiłem z obu ;) tylko folii aluminiowej kuchennej i się tochę boje o głowicę ;)

 

Szpulowce cieszą oko i ucho

 

zdecydowanie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio 0.5 kilometra ciętej taśmy VHS :) ? jak się to robi ?

 

btw. bardzo, bardzo dobre filmiki YT z magnetofonami - przed kupnem obejrzałem wszystkie :)

 

Dzięki, miło mi :) Co do kaset, nie 0,5 kilometra, a co najmniej dziesiątki kilometrów! I przybywa od czasu do czasu. Nie opanowałem takiej technologi jak Dulon (z pełnym uszanowaniem, 184 ukłony), używam betoniary M2405 S z dokręconą prymitywną, ale nie najgorzej wymierzoną prowadnicą z nożem. I tnę. Potem rozwijam, doklejam jeden pasek do drugiego i mam taśmę. Wcale niezłej jakości ,przy wszystkich ograniczeniach nieliniowych w paśmie akustycznym taśm VHS. Ale je lubię :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem rozwijam, doklejam jeden pasek do drugiego i mam taśmę. Wcale niezłej jakości ,przy wszystkich ograniczeniach nieliniowych w paśmie akustycznym taśm VHS

Na moim 1/2" taśmy wideo 8 um właściwie nie chcą się nagrywać, ani na 38 cm/s ani 19 cm/s. Mam tylko chromy, ani jednej żelaznej. Od czego to jest zależne? Chrom 25 um nagrywa ok, a 8 um nie nagrywa. Właściwie niezależnie od tego czy ekranik przed zapisującą podniesiony czy nie. Mam też takie taśmy, na których normalny zapis jest możliwy tylko na 38 cm/s.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ArturPaweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki

Bez urazy .

Skoro jakis fachmam od video wymyśił i zakładam że TAK skonstruował parametry taśmy Video, że mają grać na NISKICH prędkościach ,to nie kombinujcie z prędkościami wyższymi.

Moje skromne doświadczenie mówi .

IM niższa prędkość - tym -Lepiej

Pozdrawiam z krainy Video.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wymieniac 40letnie kondensatory?

 

Czesciowo sie niezgodze z Lech36 ale tylko czesciowo. Problem jest taki, ze to zalezy od ukladow w jakich pracuja stare kondy. Ja bym je wymienil w tych ukladach gdzie walniecie konda uszkodzi scalak alebo inne czesci, ktorych juz w produkcji nie ma.

 

Co do pozostalych to kwestia pogladow: modyfikowac uklad czy nie? Jesli nie to nie ruszac a jesli tak to ma sens bo celem modyfikacji bedzie przedweszystkim zmniejszenie poziomu szumow ukladu odczytu i dalej zmniejszenie znieksztalcen calego ukladu audio bo stare uklady mialy czesto spore znieksztalcenia jak na wspolczesne mozliwosci.

 

Mozna tez zwiekszyc czestotliwosc pradu podkladu do tak duzej na jaki pozwalaja konstrukcje glowic. Czestotliwosc pradu podkladu ma duzy wplyw na znieksztalcenia intermodulacyjne.

 

pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie to nie ruszac a jesli tak to ma sens bo celem modyfikacji bedzie przedweszystkim zmniejszenie poziomu szumow ukladu odczytu i dalej zmniejszenie znieksztalcen calego ukladu audio bo stare uklady mialy czesto spore znieksztalcenia jak na wspolczesne mozliwosci.

W magnetofonach o szumie i zniekształceniach decyduje taśma. Elektronika odczytu (ta jest newralgiczna) ma szumy grubo poniżej szumów taśmy. Oczywiście jak ktoś lubi modyfikacje które obniżą poziom szumów elektroniki o np 3. dB to niech je robi, ale moim zdaniem "skórka nie warta wyprawki" a stres dla ścieżek na płytkach duży. To samo dotyczy zniekształceń. Zniekształcenia mierzone na wyjściu magnetofonu "po taśmie" są co najmniej dziesięciokrotnie większe niż zniekształceni układów elektronicznych magnetofonu nawet tych najprostszych.

Mozna tez zwiekszyc czestotliwosc pradu podkladu do tak duzej na jaki pozwalaja konstrukcje glowic. Czestotliwosc pradu podkladu ma duzy wplyw na znieksztalcenia intermodulacyjne.

Zwiększanie prądu podkładu powoduje też spadek poziomu wysokich tonów (skraca się charakterystyka od góry). Zawsze coś za coś.

 

Ja bym je wymienil w tych ukladach gdzie walniecie konda uszkodzi scalak alebo inne czesci, ktorych juz w produkcji nie ma.

Oczywiście takie wymiany popieram.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jakis fachmam od video wymyśił i zakładam że TAK skonstruował parametry taśmy Video, że mają grać na NISKICH prędkościach ,to nie kombinujcie z prędkościami wyższymi.

Prędkość przesuwu taśmy faktyczna względem głowicy wideo lub audio w Hi-Fi jest bardzo wysoka. Dużo, dużo wyższa niż w magnetofonach audio. To efekt wirowania głowicy. Oczywiście w prostych magnetowidach zapis audio był realizowany też przy pomocy głowicy stacjonarnej, ale jego parametry były bardzo słabe. Nie spełniał nawet starej normy Hi-Fi mimo bardzo dobrych taśm. Pasmo przenoszenia nie przekraczało 8 kHz (głowica audio stacjonarna). O poziomie szumów lepiej nie mówić.

IM niższa prędkość - tym -Lepiej

Rozumiem że żartujesz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki

Bez urazy .

Skoro jakis fachmam od video wymyśił i zakładam że TAK skonstruował parametry taśmy Video, że mają grać na NISKICH prędkościach ,to nie kombinujcie z prędkościami wyższymi.

Moje skromne doświadczenie mówi .

IM niższa prędkość - tym -Lepiej

Pozdrawiam z krainy Video.

Chętnie sprawdziłbym jak gra taśma chromowa pocięta z VHS-a , ale niestety nie mam dostępu do maszyny, która mi to potnie.

Muszę się uśmiechnąć do Pana Mirka , ale nie chciałbym być natrętem :)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie sprawdziłbym jak gra taśma chromowa pocięta z VHS-a , ale niestety nie mam dostępu do maszyny, która mi to potnie.

Na magnetofonach przystosowanych do taśm typu EE ma szansę grać dobrze. Po kalibracji oczywiście. Niestety grubość tej taśmy nigdy nie będzie dobrze przystosowana do magnetofonów szpulowych. Szybko ulegnie deformacji. Może na Revox-ach ma szansę na większą żywotność bo ich układy hamowania po przewijaniu są bardzo dobrze rozwiązane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

MAgnetofon działa... jak magnetofon powinien. Nie zauważyłem żadnych problemów przy nagrywaniu i odtwarzaniu z obydwoma prędkościami.

Jedyne nad czym się zastanawiam to jak fajnie nagrać taśmy ze swoich gęstych plików. Teraz robię tak PC do audio - DAC - preamp - magnetofon.

Obiecałem trochę zdjęć i oto są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

20160116_103821_zpszfsk0dyu.jpg

 

20160116_103838_zpsvvs0er65.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lech 36.

Oczywiście że nie żartuję .

Im niższa prędkość przesówu to video gra lepiej , łładniej

Zawsze podkreślam że - jak dla mnie.

Mam taśmy nagrane na różnych prędkościach na różnych magnetofonach i zawsze prędkość najniższa gra najlepiej .

testowałem prędkość 38 na Tascan 34 B ,ale było to wprost masakryczne .

Zaznaczam żadna moja maszyna nie była kalibrowana pod taśmy Video..

Możliwe że po skalibrowaniu moja opinia będzie błedna .

 

Jeszce odnośnie deformacji taśm video .

Absolutnie NIE potwierdzam.

Pierwsze taśmy nagrałem ok 7-8 lat wstecz. Gram nimi na różnych maszynach i -jest piknie.

Zadna taśma nie jest rozciągnięta , czy jak by to nazwać . A na ćwiartkach video od razu to widac ..

Jedynie w pierwszym Koncedrcie sam zwięksszyłem wybieg taśmy . Grugi gra normalnie bez żadnych regulacji mechanicznych .

Co najciekawsze . Studer A 807 to nie maszyna - piszę o mechanice . To to super maszyna . I Taśmy nawinięte na małe kółka - zamiast bobinki-. Kręcąc pod koniec zwiększa się opór szpuli odwijającej . Studer ci gnąl to bez problemów i Zero rozciągniętej taśmy.

I nie sądzę abym był jakims wybrańcem u którego taśma video nie ulega deformacji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m niższa prędkość przesówu to video gra lepiej , łładniej

Zawsze podkreślam że - jak dla mnie.

 

Zależy chyba od magnetofonu. Na Philipsie N4504 najsensowniej grały w prędkości 9,5 cm/s - w 4,76 słyszałem już nierównomierności przesuwu, drobne ale denerwujące. GX-747 nagrywa wyraźnie lepiej i mocniej w 19 cm/s, bo przecież zmienia się korekcja. Nie chodzi mi o górę, tylko o całe pasmo, np. tony niskie są głębsze, średnica lepsza. Poza tym nie słychać żadnych nierównomierności spowodowanych np. niedoskonałym przycięciem taśmy, jednak w amatorskich warunkach. TEAC X-300 podobnie w obu prędkościach, ale w 19 (na każdym moim magnetofonie) jest mniej szumów. Pamiętajmy, że VHSy w większości grają ciszej, niż taśmy normalne.

 

Co do deformacji, podczas spokojnego nagrywania i odtwarzania na AKAI nie mam żadnych problemów. Teac nawija taśmę przy odtwarzaniu trochę za mocno i deformacje po iluś odtworzeniach niestety występują... Przewijanie, a ściślej zatrzymywanie, to jest zawsze kłopot. Używam do chromów tylko i wyłącznie plastikowych szpul, bo są najlżejsze (próbowałem z metalowymi: masakra). AKAI względnie dobrze zatrzymuje taśmy cięte ze 180tek i krótszych. Te grubością odpowiadają taśmom TP18, więc nic się specjalnie nie dzieje. Problem się zaczyna z ciętymi taśmami z 240stek, grubości pewnie poniżej 12 mikronów. Taśma przy zatrzymywaniu wciska się między ściankę szpuli a nawinięty krąg. Niektóre fragmenty bywały tak masakrycznie pozgniatane, że trzeba je było wycinać. Teac raczej bez problemów. Tandberg w większości też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wygląda na to że jestem szczęśliwym w tym temacie facetem..

Ja gram tylko dużymi szpulami.Małych używam głównie do swoich różnych ekserymentów.

Na otwartych talerzach nieraz mi wybiło taśmę video.

Na szpulach nic złego sie nie dzieje .

Pomijam przypadki gdy np. zmieniałem kierunek przewijania z pominieciem stopu..

Tutaj dużą rolę odrywają prawidło działające napinacze..

Aż z ciekawości wyciągnąłem jedną z pierwszych taśm video.ma ok 6-7 lat.

Wywinięty spory kawałek.

Uniesiony na wyciągnietej dłoni wstęga jest prościutka.

Gdbyby była zdeformowana ,to zapewne było by to naocznie widać ..

Ciachając taśmy zawsze wybieram te najdłuższe, więc chyba najcieńsze. ...

W moje starszawe uszko jakoś nie wpadaj jakieś tam nierównomierności .Chyba że trafia się awaria typu mechanicznego.

Słucham tego co sączy mi sie do ucha . jak coś piknie , cyknie , czy jak to sie tam nazywa to dla mnie jest tylko znak że nie ma rzeczy idealnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m niższa prędkość przesówu to video gra lepiej , łładniej

Zawsze podkreślam że - jak dla mnie.

Nawet zwykła logika przemawia za używaniem taśmy chromowej do niskich prędkości.Skoro producenci kasetowców doszli do pasma 20Hz-21 kHz na tej taśmie,więc nie przesadzajmy z tym purytanizmem.90 % posiadaczy

starego sprzętu (a innego raczej nie ma) nie protestuje przy słuchaniu max 14 kHz.Pozostałe Herce każdemu dokłada wyobraźnia.Ideałów nie ma ,a każdy wierzy w co chce.Jeśli chodziłoby o tak inkryminowaną prędkość 4,76,

to największą bolączką są szumy,a nie pasmo.Z drugiej strony,jeśli ktoś ma magnetofon przystosowany do chromu,szumy są o wiele mniejsze z racji obowiązkowej korekcji 90 uSek, czyli takiej samej jak na 9,5 cm.Używanie taśmy wideo do wyższych prędkości jest podyktowane nieznajomością norm.Czyli zwykły przerost formy nad treścią.Potwierdzają to częste próby doregulowania brzmienia przez zwiększanie prądu podkładu.Kierunek niby dobry ale efekty nie szczególne.Pozostaje nieśmiertelna kwestia mechaniki.ponieważ większość uczestników dyskusji ma sprzęt(y) wybitne jakosciowo,więc kłopoty są o wiele mniejsze.Reszta,zwłaszcza właściciele wiekowego sprzętu polskiego niech sobie odpusci temat,bo np co trzeci ZK 246 i pochodne,ma wielkie problemy z przewijaniem,nawet grubszych taśm.O regulacji hamulców lepiej nie mówić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im niższa prędkość przesówu to video gra lepiej , łładniej

To technicznie niemożliwe, ale dużo magnetofonów szpulowych potrafi zagrać dobrze na prędkości 9,5 cm/s. Na niższych to tylko w mag. kasetowych udało się uzyskać w miarę dobre parametry pasma głównie na taśmach metalowych.

 

im niższa prędkość przesówu to video gra lepiej , łładniej

Ma grać wiernie a nie ładnie. Od tego jest rejestrator (magnetofon).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak .

Może to technicznie niemożliwe ,ale realnie tak jest . Może mam mocno skrzywione uszko. Może,może może.

Kilkukrotnie powoływano sie tutaj na tabelki ,wykresy i inne cuda.

Dla mnie fakt jest jeden .

Tasma video na szpulakach gra super.Może to technicznie niemożliwe , a może technicy nie przewidzieli że może toto cosik grać .

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro producenci kasetowców doszli do pasma 20Hz-21 kHz

Doszli, ale nie bez wad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I żeby nie było że jestem tym zaślepiony.

Ot Zwyczajnie video najzwyczajniej bardzo mi odpowiada. Może gdybym miał super sprzęt było by innaczej . Mam co mam i jest super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tasma video na szpulakach gra super.Może to technicznie niemożliwe , a może technicy nie przewidzieli że może toto cosik grać .

Rozmawiamy o prędkości przesuwu a nie to samej taśmie. Chrom to oczywiście bardzo dobry nośnik, ale też nie bez wad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście . Większość taśm mam nagranych na 4,76 na różnych maszynach.

Ja jeżeli na szpuli coś nagrywania to min. 19 cm/s. Dawno temu stosowałem dobrze skalibrowaną prędkość 9,5 cm/s, ale szybko mi przezło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.