Skocz do zawartości
IGNORED

Gryphon Callisto vs. Audionet AMP


jerry224

Rekomendowane odpowiedzi

Jerry, rozglądnij się jeszcze za monobloczkami Audioneta. Ostatnio widziałem na Ebayu za 2500 eurosów. Też ciekawa propozycja... Można wtedy poszukać fajnych kabli do kolumn, np. odcinki 1,5m z referencyjnych pozycji różnych producentów. Krótkie idą dużo taniej na wtórnym rynku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lex153

 

>Jerry, rozglądnij się jeszcze za monobloczkami Audioneta. Ostatnio widziałem na Ebayu za 2500 eurosów.

 

Tak, ciekawa propozycja, zdarzają się, czasem nawet taniej. Muszę jednak uważać, by nie rozsadzić budżetu, i tak napięty ;)

Brałem je pod uwagę, uznałem jednak, że wolę robić mniejsze kroki. W razie czego AMPa prościej sprzedać, kable głośnikowe mam dopasowane do 1 klocka.

 

annawroc

 

>polecam posłuchać, w czym mogę zresztą pomóc

 

Chętnie posłucham :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>jerry224

 

Mam Callisto 2200 z którego jestem b.zadowolony, ale nie słuchałem nigdy żadnego Audioneta więc nie mogę zbytnio pomóc. Mam natomiast wiedzę na temat polityki firmy Gryphon w sprawie serwisowania ich urządzeń. Rozważałem kiedyś import Callisto z USA, któy był lekko uszkodzony (cena była rewelacyjna!). Zapytałem firmę ile wyniesie koszt dopasowania wzmaka do zasilania 230V, wymiana dwóch mechanicznie uszkodzonych przycisków i generalny przegląd urządzenia. Szef i założyciel firmy w jednej osobie odpisał mi, że... NIE ZAPŁACĘ NIC!! Żeby było śmiesznie, o czym już kiedyś pisałem, na to samo pytanie polski dystrybutor odpowiedział mi, że zapłacę 2000zł (później tłumaczył mi, że chodziło mu o koszty transportu do Danii i ubezpieczenie przesyłki). W końcu kupiłem wzmacniacz w Hiszpani i nie musiałem kożystać z serisu Gryphona, ale polityka firmy umocniła moją opinię o tym producencie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pepe, 6 Paź 2008, 09:01

 

Cenna informacja. Firma Gryphon wygląda bardzo solidnie.

Słyszałem historię drobnej naprawy Gryphona Tabu, firma jakoby wymaga przy naprawie upgrade'u sprzętu do aktualnej specyfikacji, co znacznie podnosi koszty, hmm ;)

 

Wysyłałeś, czy przywiozłeś wzmacniacz? Wysyłka budzi we mnie ogromne obawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wysłał mi wzmacniacz DHL'em wcześniej pakując urządzenie w dwa kartony (firmowy pakunek wsadził do jeszcze jednego, grubego kartonu). Przesyłka była ubezpieczona. Bardziej ryzykowne wydaje mi się kupowanie bez wcześniejszej możliwości zobaczenia i sprawdzenia urządzenia. Jeśli jednak kupujesz z pewnego źródła to samej przesyłki nie ma co się obawiać - w końcu producent też zwykle wysyła swoje urządzenia do dystrybutorów na całym świecie, a nie jeździ z każdą sztuką samochodem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się boisz o wysyłkę, to wyślij to frachtem - polecam tę firmę, sam wysyłałem kilka rzeczy na cały świat:

 

www.dsv.com

 

Możesz nawet przymocować karton do palety, choć będzie trochę drożej. TAKIMI firmami, a nie tradycyjnymi kurierami typu UPS/DHL, dystrybutorzy importują towar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

calisto dzieli przepasc w porownaniu do diablo. Diablo jest konstrukcyjnie potworem napedzajacym nawet kij od szczotki jak bedzie trzeba. Calisto niestety nie chociaz to dobry wzmacniacz lepirj kupic diablo i zapomniec o wymienianiu poki bedzie grał. Koniecznie sprawdzić u dystrybutora lub producenta jak ustawiony jest wzmacniacz tzn na napiecie znamionowe 210 czy 240. Ostatnio mielismy problemy z diablo klienta ktory jak sie okazalo powinien był trafic nie na nasz rynek a na wschod, ogólnie po obróbce u Pana Jasika wszystko co go bolało prysło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...

Witam

Chciałbym odświeżyć ten wontek ze względu na problem z dopasowanien preampu do końcówki Audioneta Ampi V2 i też nachodzi mnie wymiany jej na Callisto 2200 chodź jednak wolałbym kupić dobry przedwzmacniacz .Poprzednie które używałem były tranzystorowe .Może mieliście pamowie (panie) konkretne przykłady dobrego połączenia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audionet ma szansę bardzo dobrze zagrać z lampowymi przedwzmacniaczami. Ja miałem co prawda inną końcówkę, ale z lampowymi preampami Belles-a, Modwright-a, Red Wine zawsze grało co najmniej dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja gram na pre Cary lampowym z NOSami do monobloków Audioneta G2. Nie miałem jednak porównania z pre Audioneta, od razu zdecydowałem się na pre lampowy. i właściwie skończyłem na tym poszukiwania. Pytanie jest czego oczekujesz po pre? w jakim stopniu ma wpłynąć na dźwięk?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje mi wypełnienia na średnicy chciałbym żeby była czytelna mikrodynamika.Co do pre lampowego to obawiam się że ubocznym zjawiskiem będzą jakieś buczenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audionet jest znany z chłodnego grania, odchudzania średnicy i braku muzykalnosci.

Przymierzałem się swego czasu do jednego sprzetu tej firmy ale osoby znające temat lepiej

odemnie zdecydowanie mi odradzały.

Wygląda na to że potwierdziło się i mieli rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audionet jest znany z chłodnego grania, odchudzania średnicy i braku muzykalnosci.

Przymierzałem się swego czasu do jednego sprzetu tej firmy ale osoby znające temat lepiej

odemnie zdecydowanie mi odradzały.

Wygląda na to że potwierdziło się i mieli rację.

 

Tak to jest jak się wygłasza sądy samemu nie słuchając. Są owszem osoby na forum którym się Audionet nie podobał.. miłośnicy zamulaczy z EC :):).. Posłuchaj sam a dopiero potem sadź. Ja słucham w domu Audioneta z pre lampowym a na wsi mam lampę. I uważam że Audionet jest prawdziwszy, szybszy i mnie akurat nie brak wypełnienia ..... oczywiście jeśli płyta jest dobrze zrealizowana. Niestety na słabo zrealizowanych płytach.. no cóż wychodzą braki.. A nie ma żadnego najmneijszego powodu żeby lampa "buczała" :) to jakiś przesąd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem się swego czasu do jednego sprzetu tej firmy ale osoby znające temat lepiej

odemnie zdecydowanie mi odradzały.

 

Sorry Sly, ale o ile zwykle piszesz o swoich doświadczeniach, to teraz mocno teoretyzujesz. Przerobiłem sporo Audionet-a i nie zgodzę się z tą opinią.Zwykle jest bardzo neutralny ale nie odchudza średnicy. Inna sprawa, że źle zestawiony potrafi zabrzmieć naprawdę analitycznie. Z marszu ustawiony, przy słabym okablowaniu i nieodpowiednich kolumnach faktycznie okazuje się bezdusznym technikiem. Ale zestawienie lampowego preampu z tranzystorową końcówką daje coś, co bardzo rzadko się słyszy - barwę z przejrzystością.

I jak zawsze - grają zestawienia w konkretnych pomieszczeniach a nie "osoby znające temat lepiej". Szczególnie jak słyszały coś na wystawie albo u kogoś, kto nie zadbał o całość.

Ogólnie Audionet najlepiej wypada w... mieszanych układach. w zestawieniach firmowych dobrze pomyśleć o okablowaniu typu Kondo czy MIT. Inaczej faktycznie może być 'niebezpiecznie'

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli potwierdzasz to o czym uprzedzali mnie znajomi znający te sprzęty.

Napisałem tylko to co przeżyłem czyli chęć nabycia sprzętu tej firmy ale ponieważ

nie było łatwo o odsłuch a dokładniej mówiąc Polski dystrybutor nie miał nic do odsłuchu

i znów pozostał tylko Berlin to wpierw zacząłem rozpytywać tu i tam.

Zawsze są osoby które znają dane sprzęty lepiej, wiedzą więcej.

Opinia była dość jednolita. Dobre technicznie ale niemuzykalne, chłodne, chuda średnica.

Potwierdza to kilka powyższych wpisów.

Kolega SylToks też to potwierdza i sam ma ten problem.

Inną rzeczą jest że tak grający sprzęt można zestawić z ciepłymi lampami, ciepłym

okablowaniem i mięsisto grającymi kolumnami i cały system może być bardzo OK.

 

Nie zmienia to faktu że Audionet ma taką a nie inna sygnaturę brzmieniową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Tak jak nikt nie słucha Heavy Metalu na kolumnach Magico tak nikt nie słucha tej muzyki na sprzęcie Audionet.

Znam ten sprzęt z rynku niemieckiego i jest on "stworzony" do muzyki poważnej lub ew. jazzu.

Sam kiedyś przed zakupem mojego sprzętu długo zastanawiałem się nad ew. zakupem sprzętu Audionet.

Jest to b.dobry sprzęt (szczególnie te większe monobloki) , ma bardzo dobre notowania na rynku i jest bezawaryjny.

Fajna jest też możliwość wyboru koloru podświetlania wyświetlacza ;)

Gratuluję tym , którzy wybrali tego producenta.

Wiedzieli co robili ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zgadzam się z sly30(miałem monobloki Audioneta)sygnatura dźwiękowa jest jaka jest i trzeba zdecydowanie wpływać pre by ją zmienić

i niestety ale średnica będzie zawsze ułomna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i niestety ale średnica będzie zawsze ułomna.

 

To właśnie takie forumowe lansowanie "prawd niepodważalnych". Kolumny B&W są do niczego, AudioNET ma ułomną średnicę, Krell to suchotnik itd. itp.

Poza tym co to jest w ogóle ułomna średnica? Jeśli zestawisz dobrze końcówkę Audioneta z preampem to średnica będzie znakomita. Nie gram już na końcówkach Audioneta, ale to jest sprzęt... bez wyraźnej sygnatury. Jego sygnaturę możesz kreować poprzez odpowiednie zestawienia. Od czasów Audioneta przerobiłem sporo sprzętów. I żaden nie był do tej pory tak... podatny na zmiany w zależności od połączenia (plus ustawienia i okablowania).

Może właściwiej byłoby napisać, że 'mi się nie udało dobrze go zestawić' niż prawić o ułomnościach.

Zamykam się i więcej nie będę bronił Audioneta w tym temacie. Ale liczę, że SylToks zamiast słuchać 'dobrych rad' pofatyguje się np. do Sounclubu i pożyczy że dwa preampy lampowe a potem opisze... średnicę z końcówką Audioneta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.