Skocz do zawartości
IGNORED

Wilson Benesch Square Two


audiostereo.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy

Sprawdź nasze recenzje sprzętu w Magazynie Audiostereo:

https://www.audiostereo.pl/magazyn/

 

Chcesz zostać partnerem audiostereo? Zajrzyj tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
Ukryte

Patrząc na zdjęcia i czytając recenzję dochodzę do wniosku, że Wilsony mogą być ciekawym krokiem w dobrą stronę w przypadku przesiadki z AA Tethys II. Wygląd zbliżony, dźwięk z tego co można wyczytać nadal pełen kultury, tylko wszystkiego w porównaniu z "ubogim krewniakiem" dostajemy więcej i w o wiele lepszym wydaniu ;-)

 

ps. ciekawe, czy moja Małżonka by się zorientowała jakbym zmienił kolumny

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Redaktorze, trzy pytania:

Czy firma Zagra Kulesza jest do zidentyfikowania, ma jakiś numer telefonu, stronę WWW?

Czy zanosi się na jakiś test tego wzmacniacza?

Drugie pytanie dotyczy samego brzmienia recenzowanych kolumn, mianowicie bardzo jestem ciekawy jak wypada średnica, czy nie jest zbytnio zamaskowana basem i wyrazistymi wysokimi tonami?

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Witam miałem okazje słuchać "Wilson Benesch Square Two" i się zawiodłem .Jechałem do znajomego 100 km nie było warto ,ze względu na membranę bierną średnica strasznie kuleje mieliśmy do porównania proac 100 na pewno grały lepiej tzn śrenica była bardzie wyeksponowana po prostu była a tam nic....

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Redaktor, 31 Paź 2008, 19:05

 

>Membrana bierna nie powinna chyba bardzo wpływać na średnicę, poza tym strzela do tyłu.

 

 

i tu się mylisz wpływa i to znacznie bo głosnik pracuje w większej objętość i jest automatycznie niżej schodzi i na tym kuleje średnica

Odnośnik do komentarza
Ukryte

A co ma wspólnego obecność membrany biernej z "kuleniem" średnicy? Na jakość średnicy wpływ mają jakość zastosowanych przetworników i konstrukcja zwrotnicy. Kropka. Membrana bierna i jej strojenie natomiast ma wpływ na jakość i ilość basu.

Jeżeli w tych kolumnach średnica faktycznie kuleje (nie wiem, nie słuchałem), to przyczyny tego stanu rzeczy nie są związane z membraną bierną.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Ukryte

czy to jest jakaś specjalna wersja tych kolumn, czy po prostu błąd w danych tech., na stronie producenta pasmo rozpoczyna się od 60 Hz! (przy + - 2db) co przy wysokim podziele przy 5KHz! oznacza że powinny właśnie grać średnicą, a tu zupełnie inne odczucia słuchaczy,

szkoda że parametry tech, są całkowicie pomijane w takich artykułach bo stwierdzenia typu (dużo) (mało) basu są subiektywne.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

ja kierowałem się danymi na stronie produceneta podawanymi obecnie, i tam są dane dla + (-) 2 db, - - 3 i - 6, ale może w GB są inne wymagania w tym zakresie bo np. firma spendor też bardzo wysoko "zaczyna" (wg danych ich na stronie) i to w modelach podłogowych na 18 - np. A6 bodaj od 55 czy 60Hz!, i też z bardzo wysokimi odcięciami tweetera tj. powyżej 4Kz,

paradoksalnie dla mnie jako średnicowca takie ustawienia są ok. - oczywiście z całą rezerwą dot. wszelkich par. teoret.

Odnośnik do komentarza
  • Redaktorzy
Ukryte

Faktycznie dostępne na stronie papiery podają 60 przy spadku o 2 dB. Może z tego jednak też wynikać, ze pasmo jest pofałdowane. Swego czasu miałem ProAc Studio 100, gdzie deklarowano 45 Hz przy -3 dB, i to było z grubsza weryfikowalne płytą testową, tak więc osiągnięcie podobnego wyniku z bardzo podobnego niskotonowca w większej obudowie i plus pasywny radiator nie powinno być problemem.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

ww. kwestia mnie intersuje z tego powodu, że obecnie w konstrukcjach 2 - drożnych dominuje tendencja do możliwie niskiego odcinania tweetera i związane z tym "niskie schodzenie woofera" (np. dynaudio),

w konsekwencji mamy niskoschodzący bas ale średnica łączy sie częściowo z wysokimi w tweeterze - daje to piękny efekt na dobrze zrealizowanych płytach (głównie nagrywanych w ostanich latach), natomiast na remasteryzowanych cd z muzyką lat 70-tych i 80-tych nie jest już tak dobrze i stąd moje zaiteresowane konstrukcjami jw., czy kolumnami spendora.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

hazardzista5, 20 Mar 2009, 13:16

 

>ww. kwestia mnie intersuje z tego powodu, że obecnie w konstrukcjach 2 - drożnych dominuje

>tendencja do możliwie niskiego odcinania tweetera i związane z tym "niskie schodzenie woofera" (np.

>dynaudio),

>w konsekwencji mamy niskoschodzący bas ale średnica łączy sie częściowo z wysokimi w tweeterze -

>daje to piękny efekt na dobrze zrealizowanych płytach (głównie nagrywanych w ostanich latach),

>natomiast na remasteryzowanych cd z muzyką lat 70-tych i 80-tych nie jest już tak dobrze i stąd moje

>zaiteresowane konstrukcjami jw., czy kolumnami spendora.

 

A co to za fantasmagorie? Co ma niskie cięcie tweetera do nisko schodzącego basu? Zejście basu zależy WYŁĄCZNIE od właściwości midwoofera oraz jego aplikacji w obudowie. Zwrotnica wpływa na zachowanie się midwoofera w okolicach częstotliwości podziału, i tyle.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

McGyver,

 

ale ja tak bezpośrednio nie napisałem, że cięcie tweetera ma wpływ na bas - przecież to oczywiste że nie), chociaż może połączyłem trochę niezręczie 2 kwestie w jednym zdaniu,

cięcie tweetera ma wpływ na średnicę i tu mnie nikt nie przekona - oczywiście oprócz innych czynników,

ale tak się jakoś składa, że w konstrucjach 2- drożnych w mid - wooferach albo jest większy nacisk na bas albo na średnicę, w zależności od celu producenta, np. w usher V-601 i dynaudio mid - woofery są bardziej basowe, a w takich eposach pomijająć róznice w jakości są bardzie średnicowe a bas nie schodzi tak nisko,

np. revelatory (mid - woofery) wszyscy przycinają przy góra 2200 bo lepiej odtwarzają bas niż średnicę,

a pref. mid - woofery "średnicowe" z naturalnym basem i nie musi być super nisko schodzący, oczywisćie przy odp. jakości przetworników.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.