Skocz do zawartości
IGNORED

co naprawde myslicie o rolling stones?


zildjian

Rekomendowane odpowiedzi

Gimme Shelter, z wyjątkowo tu ponętną (te nogi,ach te nogi) Lisą Fisher ;D :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kobieta o 100 twarzach ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Polecam "Stones in the park" (na allegro około 30zł) - koncert z Hyde Parku to zapis z czasów kiedy było więcej grania a mniej show ale jeśli stawiasz na to drugie i obecnych Stonesow to "Biggest Bang" oraz "Four Flicks" z trasy promującej składak "Forty Licks" - oba wydawnictwa na bardzo wysokim poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stones In The Park - hm, dla nie-Stonesfana może być trochę szokujący ... Bo ten ten zapis jest totalnie odjechany ;D . Z wczesniejszych filmów na początek polecam "Ladies and Gentlemen: The Rolling Stones" z 1973 - solidna robota .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nie ograniczam się do RS .Słucham naprawdę dużo i róźnorodnej muzyki.Oczywiście tylko dobrej:)

Stonsów naprawdę podziwiam za UMIEJĘTNOŚCI kompozytorskie i wykonawcze, świetny WOKAL Jaggera i jego genialne wykorzystanie harmonijki ustnej,oszczędne ale jakże WYRAFINOWANE bębny Wattsa no i oczywiście gitary,to właśnie po to , do tego celu zelektryfikowano ten instrument.A nie do takiego pitu pitu jak p.Path Metheny czy Braian May.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYRAFINOWANE bębny Wattsa-tak , byla taka jego solowa plyta, gdzie chcial sie pokazac jako bebniarz jazzowy, ale efekt byl tragikomiczny. Lepiej niech juz cepuje w rolnik stons.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja spróbuje może trochę umotywować argument prostoty w muzyce RS.

Sądzę, że Stonsi mogli by mieć w swoich utworach dramaturgię jak Iron Maiden, mogli by mieć kompozycje rozbudowane jak dajmy na to Yes lu Budka Suflera, mogliby (przy dzisiejszej technice :-))

mieć glosy zestrojone jak Bech Boys lub The Eagles pewnie mogli by grać na dzwonach rurowych lub na elektrycznych harfach ale po co? Czy w dalszym ciągu byłby to Wielki Rockowy Cyrk pod nazwą The Rolling Stones? Grają prosto- bo to jest prosta muzyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale mój "wywód" miał się znależć pod postem audiograde'a z dn.8 listopada z godz.16:42.Niestety wszelkie technikalia stawiają mi niecny opór.Może ktoś by mnie poinstruował na priv jak tu się w ogóle porusza.Jeszcze raz sorry za off topic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^jimmihenrix, 16 Gru 2008, 20:57

 

>Sorki, ale mój "wywód" miał się znależć pod postem audiograde'a z dn.8 listopada z

>godz.16:42.Niestety wszelkie technikalia stawiają mi niecny opór.Może ktoś by mnie poinstruował na

>priv jak tu się w ogóle porusza.Jeszcze raz sorry za off topic.

 

na tym forum struktura wątków jest linearna - nawet jeśli użyjesz opcji "odpowiedz" do wcześniejszego postu, Twój wpis pojawi się na końcu.

 

aby zaznaczyć, na co odpowiadasz, najlepiej jest zacytować (przez zwykłe przekopiowanie) fragment oryginalnego wpisu (np. tak, jak zrobiłem teraz :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Trochę off ale gdzieżby indziej.

Dostałem pod choinkę wspaniały prezent:film Scorsese"Rolling Stones Shine a Light",nie będę teraz się rozpisywał jak super jest ten film.Mam natomiast pytanie czy ktoś zna powód dla którego we wkładce wydrukowano teksty wraz z tłumaczeniem utworów Lou Reeda z płyty "Berlin"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sprawie pisałem do dystrybutora filmu i dostałem taką odpowiedź:

 

Do filmu Rolling Stones – W Blasku Światel została umieszczona ksiażeczka z tekstami Lou Reed’a z płyty Berlin na specjalne żądanie producentów filmu. Można to traktować jako dodatkowy BONUS. Prawdopodobnie chodziło oto , żeby przypomniec o Lou Reed (rodzaj promocji) .Zapewne uważali , że ten kto jest fanem RS będzie zainteresowany zakupem Lou Reed’a .Film niebawem będzie wydany w Polsce.

 

 

Osobiście uważam że to bzdura z tymi producentami bo niby dlaczego tylko w Polsce? Uważam że to pomysł naszego wydawcy tego dvd - zresztą śmieszny i kompletnie nie trafiony...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Stones_Fan, 26 Gru 2008, 16:14

Dzięki.No cóż w moim przypadku grupa docelowa okazała się trafna. Faktycznie będąc fanem RS również Lou Reed'a darzę wielką atencją ale pomysł z tymi tekstami to faktycznie trochę niewypał.Chociaż z drugiej strony zamierzony przez wydawcę cel został osiągnięty-zainteresowałem się...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) OK, rozumiem. Ale pomysł aby w książeczce dotyczącej RS i przy zdjęciach Stonesów umieszczać teksty innego artysty to dla mnie troche dziwne. Można by to inaczej rozwiązać, jakaś wkładka lub coś w tym stylu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tych płytkach;

-ENGLAND'S NEWEST HIT MAKERS,

-12X5,

-NO.2,

-NOW!,

-OUT OF OUR HEADS,

-DECEMBER'S CHILDREN( AND EVERYBODY'S),

-AFTERMATH.

Powiem tak, od waszych opini zależy czy je kupię( słowo nie znam ich) , lubię tylko płytki z Mickiem Taylorem.Dzięki.AD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wymienione przez Ciebie płyty pochodzą z lat 64 - 66. Wszystkie są świetne i bardzo oddają ducha tamtych czasów i brytyjskiej sceny rockowej. Ten okres w historii zespoły to Brian Jones era tak więc dużo r&b, sporo hitów. Natomiast jeśli nie jesteś zwolennikiem tego beatowego okresu to proponuję abyś sobie kupił np: Rolled Gold plus które ukazało się w odswiezonej wersji w tym roku i tam masz te płyty w pigułce. Chyba że kupno wspomnianych przez ciebie tytułów to super okazja. Domyślam się że to są te wydaia hybrydowe SACD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne hybrydy , japońskie pierwsze wydania . Głównie chodzi mi o to czy nie są to powtarzające się wersje UK/US.Okres beatowy w muzyce anglosaskiej ostatnio bardzo mi się podoba.AD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rarytaski, mniam, mniam :D. Dla mnie te nagrania to najbardziej porywający okres RS, okres prostych piosenek bezpretensjonalnie wykonywanych przez młodocianych pasjonatów czarnej muzyki. Słychać w nich świeżość i energię młodego zespołu , a klimat szalonych lat 60-ych jest już dziś, niestety, nie do powtórzenia ... Polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Andrzej

 

Jeśli chodzi o muzyczną zawartość to nie ma nad czym się zastanawiać - na wymienionych przez Ciebie albumach to przeważnie żywiołowy rhythm and blues z domieszką beatu. Jeśli polubiłeś brytyjski beat, jak piszesz, to przypadną Tobie do gustu.

Napisz, jak możesz, coś więcej o tych japońcach ( data wydania, nr katalogowe itp.).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

wybacz Bakerloo że odzywam się tak późno , pierwsze dwie płytki dostałem w poniedziałek.

-The Rolling Stones "st" P25L-25031 mono/1989 London/Polydor K.K.Japan, wersja US - pięknie brzmi , bomba kawałki w stylu r-n-bluesowym z przewagą r-n- rolla.

-The Rolling Stones "12X5" P25L-25032 mono/1989 London/Polydor K.K.Japan,- pięknie brzmi , bomba kawałki w stylu j/w lecz z większą dawką bluesowych taktów. Bardzo miło zaskoczył mnie kawałek GOOD TIMES, BAD TIMES spółki J/R ( o ile to nie plagiat).

Ja zawsze lubiłem RS tylko z udziałem M.Taylora , od teraz lubię od początku do?(zobaczymy jak daleko zajdę).Andrzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jimmihenrix, 10 Gru 2008, 22:26

 

>Stonsów naprawdę podziwiam za UMIEJĘTNOŚCI kompozytorskie i wykonawcze, świetny WOKAL Jaggera i jego

>genialne wykorzystanie harmonijki ustnej,oszczędne ale jakże WYRAFINOWANE bębny Wattsa no i

>oczywiście gitary,to właśnie po to , do tego celu zelektryfikowano ten instrument.A nie do takiego

>pitu pitu jak p.Path Metheny czy Braian May.

 

Jimmihenrix,

 

(zobacz jak to sie pisze, ale dzis nie o tym) - we wspominanym tu swietnym filmie z preziem Kwasniewskim na przbitce (Scorcesse) - jest taki moment, kiedy Richard smieje sie i mowi o swoim i kolegi graniu na gitarze 'jestesmy obaj kiepscy (lousy)'. Cos w tym jest. Rzecz w tym, ze bogow slucha sie na kolanach i z tej pozycji wszystko jawi sie na wysokosciach. Kiedys nieopatrznie wyrwalo mi sie, ze Led Zeppelin to bardzo niedokladne granie i oberwalo mi sie od fanow ze hej. Ale czy to cos zdroznego byc lousy bedac milionerem? :-)

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawnie czytac wpisy zakompleksionych ludzi, dla ktorych z reguly wszystko co lubia masy nie jest warte wiekszej uwagi. Mam rade - zrezygnujcie z dzinsow, to przeciez taka masowka.

 

Wytwor marketingu? Ich wielkosc polega na tym, ze oni nie potrzebuja marketingu. Na ich darmowy koncert w Rio przyszlo 2 miliony ludzi i daje glowe, ze na taki koncert w waszym miescie przyszedlby kazdy z tego forum. Dla kontrastu taki Iggy Pop reklamuje dzis ubezpieczenia samochodowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bamarek, 16 Sty 2009, 00:39

 

>Zabawnie czytac wpisy zakompleksionych ludzi, dla ktorych z reguly wszystko co lubia masy nie jest

>warte wiekszej uwagi. Mam rade - zrezygnujcie z dzinsow, to przeciez taka masowka.

>

>Wytwor marketingu? Ich wielkosc polega na tym, ze oni nie potrzebuja marketingu. Na ich darmowy

>koncert w Rio przyszlo 2 miliony ludzi i daje glowe, ze na taki koncert w waszym miescie przyszedlby

>kazdy z tego forum. Dla kontrastu taki Iggy Pop reklamuje dzis ubezpieczenia samochodowe.

 

Mam nadzieje, ze ten wpis nie o mnie - moj gust jakos pokrywa sie z masowka, no bardzo czesto przynajmniej. RS lubie i co wazne slucham. Iggy Pop - jest swietny, widac to szczegolnie, kiedy jego kawalki nagra David Bowie ;-) A ze cos reklamuje?

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Postarzyli nam i tak już "wiekowego" Micka /o 9 lat/ :-)

 

"Kalendarium

26lipca1934 r., ur. Sir Mick Jagger, angielski wokalista zespołu The Rolling Stones"

 

Z pierwszej strony Wirtualnej Polski to jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Właśnie słucham "Emotional Rescue" z '80 roku, dobra, pozytywna muzyka, troszkę reggae, trochę disco, trochę rockandrolla, płyta nie uznawana za klasyk RS, ale warta posłuchania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.