Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  340 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dotarł do mnie Grundig CD 8150, właśnie sobie z niego słucham najnowszego Deep Purple, brzmi nieźle - widać TDA 1543 to dobry przetwornik:)

post-18352-0-69966600-1374676419_thumb.jpg

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak grają układy "nowoczesne" ? - do ....

dźwięk z głośników to muzyka + suma zniekształceń całego systemu a słuchamy uszamy

przy byle jakim materiale wejściowym, bo dobrego nie było i nie będzie, suma zniekształceń ma niebagatelny wpływ na efekt końcowy

skoro starych kapci słucha się lepiej niż nowych znaczy, że nowe w żadnej mierze nie przewyższają starych wartością użytkową

czyli wszelką nowoczesność można włożyć w buty, bo sprzęt służy właścicielowi do słuchania, ba ... i budzenia emocji

tyle w temacie współczesnej, zaawansowanej technologii i myśli technicznej :(

(Grundigi miałem, doceniam i nie słucham, wolę własne układanki na lampkach)

 

Grundigi miałem, doceniam i...

Jako referencję (po wielu latach użytkowania niezłych lamp) używam MFB544 + DCD 1700 GAT. I gra mi cały czas jako muzyka po prostu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli ktoś z szanownych kolegów wie kto chce sprzedać magnetofon Grundig FineArts CT-905 proszę o informację. Przepraszam że na forum(ogłoszenie też jest) ale może wieści się rozniosą. Pozdrawiam

 

Maciej - najlepiej zapytaj w wątku Magnetofony:

http://www.audiostereo.pl/magnetofon_25751.html/page__st__32550?do=findComment&comment=2895462

 

lub ogłoszenia - wpisz się w Kupię na audiostereo.pl

lub allegro.pl ...

 

tutaj mało miłośników magnetofonów zagląda raczej - pomimo że też Grundig ...

 

powodzenia - ta seria wież Grundiga wygląda obłędnie choć z dźwiękiem jest gorzej i obawiam się że jak mi na starość odbije pełna palma grundigowa to kupię sobie wieżę z serii 903, 905, 9000 - po prostu dla tego cudownego wyglądu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reart - dzięki za odpowiedz i podpowiedz. Zaglądam gdzie się da ;) szukam samego kaseciaka, reszta sprzętu(w moim profilu) gra i to całkiem przyjemnie. Mam - pewnie jak większość z nas trochę kaset ze starych dobrych czasów PR3 i Dwójki, list przebojów itd, to były czasy, łezka w oku się kręci na samo wspomnienie.

Ogłoszenie "wisi" - więc czekam. Jeszcze raz dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reart - dzięki za odpowiedz i podpowiedz. Zaglądam gdzie się da ;) szukam samego kaseciaka, reszta sprzętu(w moim profilu) gra i to całkiem przyjemnie. Mam - pewnie jak większość z nas trochę kaset ze starych dobrych czasów PR3 i Dwójki, list przebojów itd, to były czasy, łezka w oku się kręci na samo wspomnienie.

Ogłoszenie "wisi" - więc czekam. Jeszcze raz dzięki za pomoc

 

co do kaset to podzielam w części twoją pasję bo uzbierało się pewnie z 5 dość sensownych decków i na pchlich targach i szrotach skupuję namiętnie kasety CC z nagraną oryginalnie muzyką oraz czyste. Dzięki temu mam legalną muzykę i jak mi się spodoba to zakupuję na CD lub winylu. Jak jest w miarę dobrej jakości (oj zdarzają kasety pięknie brzmiące - np Paco de Lucia - Antologia I i II) to poprzestaję na kasecie. I tak uzbierało się ich z 1500 szt. Stare kasety - niewiele i nagrywane na Grundigu MK 122 więc szału nie ma ;-)

 

powodzenia i pozdrawiam - reart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając informacji na temat materiału, z którego są wykonane standy BF4 natrafiłem na taką oto ciekawostkę:

 

Grundig Box 2500 vs Wilson Audio Sophia ;) Wstydu podobno nie było, a Grundigi zostały określone słowami perfect i superb.

http://translate.goo....html&sandbox=1

 

Co do ustawienia moich Aktiv Box 40 pozostaje mi właśnie jedynie jeszcze kwestia wysokości, bo optymalne (przy wysokotonowym na wysokości ucha) dla nich: odległość od ściany tylniej, bocznych i kąt dogięcia już złapałem. BF4 zwymiarowałem i wykonam z drewna, wypełnienie beton. Prawdopodobnie zmiana wysokości standów (z 46cm poziom na odchylone 12cm tył/13.5cm front) wiązać się będzie z zmianą odległości od ściany tylnej i zmianą rozkładu pasma, ale nie chcę uprzedzać faktów nie sprawdziwszy tego. Myślę, że błędem jednak byłoby nie posłuchać jak zagrają te kolumny w ustawieniu przewidzianym przez producenta. Co również ciekawe koledzy grundigowcy z Włoch uznają za optymalne do tych kolumn standy o wysokości 35-40 cm. Cóż, wyjdzie w praktyce. No i na sam koniec pozostanie mi jeszcze kwestia rozstrzygnięcia - lepiej słuchać z założonymi maskownicami czy bez, różnica jest spora, lecz mózg przyzwyczaja się szybko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się podzielić niedawnymi doświadczeniami z innego podwórka ale mającymi wiele wspólnego z audio. Pierwszy projekt urządzenia radiowego zrobiłem z klasycznych, dużych elementów przewlekanych (m.in zawierał duże ilości kondensatorów foliowych na duże napięcia) i miał na końcu fajne, "ciepłe" audio. Drugi taki sam projekt zrobiłem w wersji smd, tylko z miniaturowymi elementami (głównie kondensatory X7r) - chciałem ulepszyć - i ten ostatni jest strasznie nieprzyjemny w odsłuchu, choć technicznie mierzone przeze mnie parametry ma lepsze (głównie mniejsza ilość interferencji). Dlaczego to piszę .... bo to dalej dotyczy tych problemów, z którymi walczy CCI ale bez tego rozwiązania. Ze zdziwieniem przeczytałem, w starym amerykańskim magazynie (Ham Radio Magazine bodaj z 79 roku), że przy omawianiu poprawy audio w pewnym odbiorniku autor wiedział w czym rzecz i m.in. proponował zastąpienie jednego kondensatora drugim, wyjaśniając o co chodzi. Oczywiście same elementy nie grają ale coś nieraz zmieniają. Jestem bardzo ciekawy czy ktoś wie w czym rzecz.

Edytowane przez Rambo

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ktoś wie, choć może nie trafił na tego posta i nie może tutaj Ci odpowiedzieć ;)

 

A ja mam dla Was taką ciekawostkę związaną z standami i ich wysokością. Otóż sprawdziłem jak prezentują się Aktiv Box 40 w położeniu przewidzianym przez projektantów, czyli na pseudostandach wykonanych z 2 solidnych księgach o grubości 6cm każda i 1,5cm książce podkładce z przodu. Są to co do wysokości i kąta nachylenia niemalże BF4. Niemalże, ponieważ brakuje 3 cm podparcia z przodu i po około 2cm po bokach w porównaniu do fabrycznych wymiarów blatu standów. Nie ma także dwóch dystansujących pasków gąbki/filcu na blacie, czysta prowizorka ;) Zmiana położenia wysokości głośników niskotonowych jest oczywiście bardzo wyraźnie słyszalna, monitory natychmiast powędrowały 120 cm od ściany tylnej.

 

A co otrzymałem - wbrew pozorom bas pozostał bez zmian, lecz średnica zyskała lepsze wypełnienie i większą spójność z dołem i górą. Scena zyskała więcej powietrza, co biorąc pod uwagę oddalenie od tylnej ściany nie jest rzeczą dziwną, lecz nie straciła przy tym podstawy basowej ze względu na małą odległość podłogi od głośnika niskotonowego. Przypomina mi to trochę często stosowany obecnie patent z strojeniem basrefleksu skierowanego w dół, również zachowującego stałą i małą odległość. Cóż, taka elastyczność z pewnością zachęca do podróży monitorów po pomieszczeniu w poszukiwaniu optymalnego ustawienia. Wrzuciłem monitory po pół godzinie na stare standy (wysokość 46cm) i po 2 minutach wiedziałem, że powrót do tej wysokości po prostu nie ma sensu. Dla pewności powtórzyłem doświadczenie po kilku dniach słuchania w niskim położeniu - ten dźwięk jest znacznie lepszy, koniec i kropka. Sądzę, że nie bez powodu Grundig oferował takie właśnie oryginalne standy (12/13cm wysokości?) i kolumny stanowią dopiero właśnie z nimi dopracowany element systemu. Potwierdziło się zatem spostrzeżenie, że błędem byłoby nie posłuchać jak zagrają te kolumny w ustawieniu przewidzianym przez producenta. Dodam już po fakcie od siebie, że ogromnym błędem. Miałem obawy związane z zmianą położenia głośnika wysokotonowego, gdyż wcześniej miałem go na wysokości uszu. Choć monitory powędrowały o 33cm w dół to dzięki odchyleniu linia tweetera znajduje się jakieś 10-15cm poniżej uszu. I co najważniejsze tak jest również lepiej! :) Próbowałem oczywiście odchylić monitory trochę bardziej i usiąść o te 5cm niżej, ale okazało się, że scena ucieka pod sufit i ulega dużemu sprasowaniu, jeżeli chodzi o rozpiętość w pionie. Brawa dla inżynierów Grundiga - doskonale wiedzieli co robią projektując tak oryginalne wymiarowo standy! :)

 

Znalazłem również w internecie informację, że 1,5cm odchylenie sprawdza się bardzo dobrze już dla Box 850, a dla Box 1500 i wyżej, oraz ich odpowiedników Aktiv, jest wręcz obowiązkowe.

 

Obecnie zastanawiam się nad kwestią - standy zamknięte BF4 czy abażurowe jak w przykładzie firmy Foundation dla Harbethów 40. Abażurowe oczywiście z zachowaniem wymiarów BF4. Nie będzie chyba jednak innego wyjścia jak wykonać obydwa modele i porównać je z sobą bezpośrednio :)

post-15497-0-02300500-1376300610_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witajcie, mam problem. Charczy mi kopułka średniotonowa w AKtiv-Boksie 20. Zamieniłem ten głośnik ze sprawnym z drugiej kolumny i wyszło na to, że to wina głośnika. Czy mógłbym prosić o namiary na fachowców zajmujących się naprawą takich głośników? Najlepiej z okolic Warszawy, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam problem. Charczy mi kopułka średniotonowa w AKtiv-Boksie 20. Zamieniłem ten głośnik ze sprawnym z drugiej kolumny i wyszło na to, że to wina głośnika. Czy mógłbym prosić o namiary na fachowców zajmujących się naprawą takich głośników? Najlepiej z okolic Warszawy, pozdrawiam!

 

Witam, wklejam swój wcześniejszy wpis odnośnie głośników, mam nadzieję, że pomoże. Proponuję od razy wysłać wszystkie głośniki oprócz basów, szczegóły poniżej:

 

Ponieważ otrzymałem na priv sporo zapytań o namiary na Pana Arkadiusza, podaje dane kontaktowe:

 

email : [email protected]

 

tel kom : 880882880 24 h 7 dni w tygodniu

 

Odpowiadając na kolejne pytania wysyłamy same głośniki wymontowane z kolumn, trzeba je bardzo dobrze zabezpieczyć do wysyłki, aby kurkusy i kopułka nie były narażone na zgniecenie przez cięższe paczki, jeżeli zostaną przygniecione. Ja wysłałem najpierw uszkodzony głośnik do naprawy, gdy wrócił i go wlutowałem byłem bardzo zaskoczony efektem naprawy, drugi niby sprawny głośnik nawet w połowie tak nie syczał, skontaktowałem się z Panem Arkadiuszem i podjąłem decyzję o wysyłce pozostałych trzech (1 wysokot. i 2 średniot.), po tygodniu wróciły, zostały dokładnie wyczyszczone, zakonserwowane tą lepką błyszczącą cieczą, którą Pan Arkadiusz ściąga ze Stanów. Ponadto zostały zrobione pomiary (sam nie wiem czego bo się na tym nie znam). Efekt naprawy... Klarowny równy dźwięk, dopiero wtedy zestaw pokazał co potrafi. Pan Arkadiusz tłumaczył,że nawet jeśli głośniki są sprawne, trzeba je zakonserwować, gdyż jedwabne kopułki z czasem tracą swoje właściwości, dlatego konieczne jest nasączenie raz na kilka lat. Z całą odpowiedzialnością polecam jego usługi.

 

 

Za naprawę uszkodzonego elektrycznie głośnika zapłaciłem co około 80 zł (plus koszt przesyłki), Pan Arkadiusz wszystkie naprawione głośniki wysyła za pobraniem, którego koszt stanowi koszt naprawy + przesyłki, za zakonserwowanie trzech pozostałych głośników zapłaciłem 100 pln, także w sumie troszkę zainwestowałem, ale wierzcie mi, warto!!!

 

Mam tylko nadzieję, że kontakt jest nadal aktualny, bo troszkę czasu upłynęło już.

U mnie było o tyle dobrze, że głośnik był "uszkodzony elektrycznie" i wszystko udało się naprawić tak, że pozostał 100% oryginał, nic nie było zmieniane. To bardzo ważne. Jeżeli głośnik będzie na tyle uszkodzony, że trzeba będzie coś podmienić z zamiennika, to pozostaje tylko wymiana na sprawny. Życzę powodzenia w naprawie

Pozdrawiam

Mariusz

Edytowane przez jaśko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z szanownych miłośników Grundzia dysponuje wiedzą nt preciverów Grundiga aby pomóc Koledze?

 

http://www.audiostereo.pl/preceiver-grundiga-a-kolumny-pasywne_105254.html

 

swoją drogą ciekawy temat - nic dotąd na ten temat się nie dowiedziałem a i te maszyny są u nas bardzo rzadkie. Ciekaw jestem praktycznych opinii w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdziwieniem przeczytałem, w starym amerykańskim magazynie (Ham Radio Magazine bodaj z 79 roku), że przy omawianiu poprawy audio w pewnym odbiorniku autor wiedział w czym rzecz i m.in. proponował zastąpienie jednego kondensatora drugim, wyjaśniając o co chodzi. Oczywiście same elementy nie grają ale coś nieraz zmieniają. Jestem bardzo ciekawy czy ktoś wie w czym rzecz.

 

Nie wiem czy dobrze rozumiem Twój wpis... chyba nie pytasz dlaczego wymiana jednego kondensatora na inny o podobnej pojemności może znacznie wpłynąć na dźwięk?

Przecież każdy kondensator oprócz podstawowych parametrów jak pojemność czy dopuszczalne napięcie - posiada wiele innych parametrów determinujących jego pracę, zwłaszcza w warunkach szybkozmiennych sygnałów...

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam chodziło o szkodliwe rezonanse układu.

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym walczono namiętnie za czasów układów lampowych, wówczas było to zjawisko powszechne. Później technologia produkcji elementów i powtarzalność parametrów się poprawiły i to zjawisko zmarginalizowano. Oczywiście nie zniknęło ono zupełnie - tylko mało kto się tym już zajmuje w audio, stało się to prawie wyłączną domeną specjalistów od gigaherców. A szkoda.

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Barthuss, ciekawi mnie: dlaczego zmieniłeś zestaw Grundig Aktiv Box 30 i CD7550 na duet Philips & Denon? :)

 

Barthuss, ciekawi mnie: dlaczego zmieniłeś zestaw Grundig Aktiv Box 30 i CD7550 na duet Philips & Denon? :)

 

Ano bo ten zestaw gra muzykę nie " hi-end" owo jak grundigi ale jest prawidłowy pod względem barwy i rekonstrukcji przestrzeni( wężej niż Grundig). Ale i ja dojrzewam jako słuchacz... I to jest piękne w audio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi, hi-endowo jak Grundigi? Fakt, nie słyszałem sprzętu po dostrojeniu GAT, kwestia czasu jak myślę, ale fabryczne Aktiv Box 40 zauważalnie odstają od np. przyzwoitych Focali pod względem środka i góry pasma, a tym do hi-endu przecież daleko. Złapałem optymalne ustawienie dla Grundigów - grają dobrze, lecz niedosyt wciąż pozostaje. W wersji fabrycznej nie jest to sprzęt, z którym chciałoby się zostać na zawsze. Nie mówię nawet jako pierwszy system, ale ten drugi, trzeci, który choć może mniej wierny, to jest jednak 'nie na sprzedaż'. Z tego punktu można pójść drogą łatwą, prostą i krótką - wymienić Grundig na inny sprzęt, zazwyczaj droższy. Sprzęt zaliczony, gonimy króliczka dalej. Można też pójść drogą wymagającą wysiłku, rozwagi i przy tym dłuższą - w stronę ulepszenia brzmienia różnymi znanymi i dostępnymi metodami, czyli drogą tuningu, dostrojenia. Czy warto wybrać tę drogę? Nie zawsze, życie uczy, że najczęściej jest to strata czasu i strata kasy, z g**na bicza nie ukręcisz... A może też po prostu kwestia wiedzy osoby dokonującej tuningu? Było tuningowców wielu, ale żaden z nich nie śmiał tuningować po Jankielu... Prawda pewnie leży gdzieś pośrodku, a jak będzie brzmieć w przypadku mojego Grundiga napiszę w odpowiednim, lecz bliżej nieokreślonym czasie. Nie o czas bowiem chodzi, a o czystość brzmienia muzyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych Grundigach i innych podobnych tu wspominanych chodzi głównie o barwę, która jest dość wyjątkowa. Tuning poprawia inne audiofilskie aspekty jak dynamika, bas, przestrzeń itp, ale nie jest niezbędny, już właściwie dobrane kable potrafią wydobyć piękne brzmienie. Wydawałoby się że taki tuning to nic trudnego, ale cała sztuka polega na uzyskaniu tych cech przy zachowaniu oryginalnej barwy - a to już nie jest trywialne i dość mozolne w realizacji.

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała sztuka to tylko nietrywialnie i dość mozolnie? U mnie chyba nie będzie aż tak łatwo, ale nie chcę przesądzać, co ja się tam znam na tuningu w końcu :) Czuję podskórnie, że siedzi w tym systemie mój króliczek, ale jestem też przekonany, że zwykły magik typu Copperfield nie da tu rady i potrzebna jest naprawdę mądra głowa, aby tego futrzaka wyciągnąć za uszy. Problemem jest pozornie Ci znajomy Philips CD960, w którego poprzedni właściciel (pozdrawiam serdecznie, jeżeli to czytasz!) włożył sporo serca - 3 trafa, dobry zegarek, mnóstwo mniejszego kalibru szczegółów. A więc problemem jest to, że wpisanie odtwarzacza w system aktywny Grundig nie sprowadzi się do zaaplikowania przetestowanego gotowca, sprawdzonego ciągu instrukcji na fabrycznym schemacie, lecz będzie wymagało improwizacji bazującej na dogłębnej wiedzy, świadomości poczynań oraz celu. Oprócz tego, a może nawet ponad tym wszystkim, włożenia w całość sporo serducha, i to już nie jest trywialne, gdy mowa o tuningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie zapominasz o potrzebie dopasowania wszystkich elementów w systemie audio. CD960 to dobry odtwarzacz, (też go posiadam, po tuningu) - ale nie oczekuj że po wpięciu do systemu od razu zagra to pełnią swoich możliwości - minimum to dobór odpowiedniego interkonekta. Jeśli chcesz pójść z dopasowaniem dalej - to nie obędzie się bez zmian w elektronice, bo dobór brzmienia stopnia wyjściowego źródła często jest kluczowy dla brzmienia całości. Trzeba zmieniać i uważnie odsłuchiwać czy zmiany idą w dobrym kierunku - a to potrafi zabrać naprawdę dużo czasu. Tu pomaga wiedza jak dobrać elementy danym układzie - inaczej czas takiego tuningu znacznie się wydłuża.

Edytowane przez mlb

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmian w porównaniu do oryginału jak pisałem jest w tym CD mnóstwo. Nie liczyłem, ale spędziłem godziny nad wnętrzem porównując do zdjęć oryginału i wciąż nie jestem pewien czy wszystkie modyfikacje wyłapałem. Odtwarzacza słuchałem bezpośrednio z wyjść rca na paru słuchawkach, więc myślę, że poznałem jego charakter in statu nascendi. Napiszę krótko - nie jest źle ;) Przy okazji stopnia wyjściowego w CD960 - zostałeś przy wzmacniaczach operacyjnych czy przeszedłeś na lampy? Znacznie więcej uwag mam do kolumn Grundiga, ponieważ są bardzo specyficzne i wymagają bardzo uważnego doboru równie specyficznego źródła. Piszę o swoich aktywnych, nie wiem jak to się ma z pasywnymi.

 

A tak w ogóle to wydaje mi się, że chyba w końcu trafiłem z moim potrzebami i planami do właściwego klubu wśród tylu różnych klubów na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostały opampy, tyle że były wymienione na inny typ bo lepiej pasowały brzmieniowo. W Twoim systemie mogą pasować inne niż u mnie, trzeba wstawiać kilka różnych typów i słuchać które pasują najlepiej. Lampa nie jest konieczna, dobry wzmacniacz tranzystorowy też potrafi dać ładną barwę.

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych Grundigach i innych podobnych tu wspominanych chodzi głównie o barwę, która jest dość wyjątkowa. Tuning poprawia inne audiofilskie aspekty jak dynamika, bas, przestrzeń itp, ale nie jest niezbędny, już właściwie dobrane kable potrafią wydobyć piękne brzmienie. Wydawałoby się że taki tuning to nic trudnego, ale cała sztuka polega na uzyskaniu tych cech przy zachowaniu oryginalnej barwy - a to już nie jest trywialne i dość mozolne w realizacji.

a wiesz dlaczego IC wpływają na dźwięk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.