Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  340 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam na szybko użycie wyszukiwarki lub na spokojnie lekturę całego tematu, gdyż dla miłośnika Grundig to i tak lektura obowiązkowa :) Nie tyle warto przeczytać całość wątku przed nabyciem urządzenia co po prostu trzeba, aby oszczędzić sobie nietrafionych zakupów.

 

http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-starych-grundigow_47310.html/page__st__450?do=findComment&comment=2306531

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam na szybko użycie wyszukiwarki lub na spokojnie lekturę całego tematu, gdyż dla miłośnika Grundig to i tak lektura obowiązkowa :) Nie tyle warto przeczytać całość wątku przed nabyciem urządzenia co po prostu trzeba, aby oszczędzić sobie nietrafionych zakupów.

 

http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-starych-grundigow_47310.html/page__st__450?do=findComment&comment=2306531

 

Dzięki. Sporą cześć już przeczytałem, chociaż muszę przyznać, ze nie zauważyłem wcześniej oceny r35 w tym poście.

Dobry-. Trochę jak w podstawówce. Rozumiem, że gra ok, ale bez cudów. Nie daje to jednak pojęcia o jego charakterystyce brzmienia.

Poza tym niestety nie ma tu informacji o jakości pre gramofonowego. Miałem nadzieję, że ktoś z was ma w tym jakieś doświadczenie.

CDP970, chociaż się nie przewija w tym wątku, to wydaje mi się dobrym wyborem. Oczywiście żeby wszytko z niego wyciągnąć trzeba by mu zrobić nową analogówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zastosujesz system grundiga i cd sony970 nie będziesz wstanie zrobić tak analogówki zeby było lepiej niż cd polecane . Wejścia gramofonowe są dobre w polecanych wzmacniaczach , ale trzeba przestrzegać zasad z okablowaniem typami wkładek i podkładkami płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .

Jestem szczęśliwym posiadaczem kilku urządzeń firmy Grundig. (v 1700 wraz z tunerem, cd 7550, box 650 prof, box 400 ).

O ile box 650 prof ładnie grają choćby na podstawkach, to box'y 400 potrzebują półki, która była by pudłem rezonansowym (o ile dobrze rozumiem). Niestety taka półka czy komoda nie wchodzi w moim pokoju w grę. Czy ktoś z was próbował budować jakieś skrzynki, standy, które były by sensownym zamiennikiem takiego mebla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz standy z blatem ala stoliczki margines minimum obrysu kolumn 30cm. Najlepiej zrobić sobie blacik 60 na 50. Wysokość standu stoliczków 55cm . Standy ustawione do ściany do styku głębokość 50 szerokość 60. Głośniki ustawiamy na uszy na dłuższej ścianie pokoju ale monitory bliskiego pola jeżeli chcemy wyeliminować wpływ pomieszczenia .. Za glośnikami mocniejsze wytłumienie . Pokój do 15m2 Przedtem sprawdź sobie czy masz dobrze oznakowanie fazy głośników .

Bateria 1,5v dotykasz do kabla i patrzysz na niskotonowy. Pozycja wychylania się głośnika niskotonowego na zewnątrz daje ustalenie gdzie plus baterii który jest plusem głośników Czerwone wejście wzmacniacza.

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Klubowicze,

 

czy jest wśród was ktoś z Warszawy i posiada kolumny Grundiga z serii box i na dodatek pozwoliłby mi odsłuchać, jak zagrają na moim wzmacniaczu (FineArts v3)? Chciałbym sprawdzić jak zagrają kolumny zamknięte, bo obecnie mam podłogowe bass-reflex i wydaje mi się, że zamknięta zagrają bardziej "po mojemu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klubowicze,

 

Dlaczego Grundig podlega wpływom IC? Przecież, jeśli Grundig ma zastosowane układy redukcji prądów zakłócających, to nie powinny one płynąć pomiędzy urządzeniami i nie powinny się mieszać w IC z sygnałem użytecznym a przez to nie powinny go degradować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników marki czy ktoś z Was orientuje się który z wzmacniaczy jest wyżej w hierarchii sv2000, v5000 stare klocki jeszcze w wejściami din interesuje mnie również porównanie z osławioną serią xx9000, xx900. Z góry dziękuje za wszelkie informacje. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko zakłócenia maja wpływ na dźwięk to tylko jeden problem ,są też inne.

Z wymienionych v5000 potem sv2000, A9000 Wygląda jak maranntz czy technics z tego okresu i podobnie gra jak typowe japończyki z tych lat .V5000 jest mniej muzykalny i naturalny od 7000 klasa niżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj dual mono niema znaczenia można mieć piękne wielkie urządzenia a dźwięk będzie przeciętny.. Można się pokusić taki układ jak ktoś ma dużo czasu i wiedzę jak go zmusić do współdziałania z konkretnymi kolumnami i cd . Sxv 6000 wymaga przeróbki chyba że zastosujesz xv7500 . Końcówki tez pewnie nie zachwycą muzykalnością i barwą jaką oferują polecane wzmacniacze ponieważ są inaczej zaprojektowane , Pewne można zrobić taki układ kiedyś dla przekory zaparłem i z Marantza CD 6000ki se zrobiłem cd7550 . Tylko poco ten nakład finansowy jak można kupić właściwy model i mniej w nim dłubać lub wale z podobnym efektem . Życzę Ci cierpliwości bo wiem coś na ten temat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich grundig box 650 prof. mam mocno sfatygowane okleiny. Czy ktoś z tego forum próbował coś z tym robić? Czy ściągnięcie starej okleiny i zastąpienie jej poprzez nałożenie dobrej farby z utwardzaczem lub czegoś podobnego może dać dobry efekt? Czy też może ma to jakikolwiek wpływ na brzmienie tych kolumn? A może polecacie jakieś inne dobre rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dalej porozważać sprawy IC w grundigach. Jak jechać to do bólu ..... jeśli uznać, że prądy zakłócające nie mieszają się z właściwymi (przynajmniej zjawisko jest mniejsze niż w innych systemach), to pozostaje sprawa budowy przewodnika, tj. jego wibracji i pojemności. Te dwa aspekty mogą dalej mieć wpływ na dźwięk. Przy czym pojemność będzie dodatkowym czynnikiem oddziałującym na zakłócenia, gdyż w jakimś stopniu będą one dalej występować. Poza tym jest problematyczne czy system grundiga również ogranicza szkodliwe zakłócenia AF - które są właśnie zmorą tych "większych" traf (wielkie częstotliwości przyjmijmy na roboczo do rozważań, że są w dużym stopniu wyeliminowane i przekształcone w ciepło przy zastosowaniu precyzyjnego połączenia dwóch przewodników).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszły do mnie piękne Box 650Prof w gabinetowym stanie i zastanawiam się jakie zrobić do nich kable.

 

Czy można gdzieś dostać kabel Vivanco HPFL, który poleca Massimo?

 

Jakie wtyki najlepiej do nich zastosować?

 

Czy coś takiego się nada?

http://allegro.pl/gniazdo-glosnikowe-din-skrecane-na-przewod-i3903389197.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszły do mnie piękne Box 650Prof w gabinetowym stanie i zastanawiam się jakie zrobić do nich kable.

 

Czy można gdzieś dostać kabel Vivanco HPFL, który poleca Massimo?

 

Jakie wtyki najlepiej do nich zastosować?

 

Czy coś takiego się nada?

http://allegro.pl/gniazdo-glosnikowe-din-skrecane-na-przewod-i3903389197.html

 

gniazdko jest ok - sam takiego używam a kabel polecił massimo hama 30720 2x0.75 do 4m albo hama 30728 2x2.5 mm - jeżeli dłuższe niż 4 m -> vivanco hpfl 254 są chyba nieosiągalne, gdzieś w Holandii znalazłem ale muszę sobie przypomnieć stronę

 

chyba nic nie pomyliłem :)

Edytowane przez raptusx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gniazdko jest ok - sam takiego używam a kabel polecił massimo hama 30720 2x0.75 do 4m albo hama 30728 2x2.5 mm - jeżeli dłuższe niż 4 m -> vivanco hpfl 254 są chyba nieosiągalne, gdzieś w Holandii znalazłem ale muszę sobie przypomnieć stronę

 

chyba nic nie pomyliłem :)

 

Dziękuję, ale tego cieńszego Hama też nie mogę nigdzie znaleźć. :(

Grubszy jest na ebayu z Niemiec, ale u mnie głośniki będą stały niedaleko siebie.

Może Ci się przypomni gdzie znalazłeś ten Vivanco, albo gdzie kupiłeś Hama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki. Kupiłem tego Hama w Morelach, ale "tylko" 10m. ;) I tak będzie aż nadto.

Nie mogę znaleźć więcej tych wtyków DIN, a koleś z linka allegro ma tylko jeden.

Chociaż je pewnie dostanę od ręki w sklepie elektronicznym.

 

Czy ktoś może ma na sprzedaż któryś z kabli na interkonekty - GBC albo Schweiger?

Edytowane przez muuhau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki. Kupiłem tego Hama w Morelach, ale "tylko" 10m. ;) I tak będzie aż nadto.

Nie mogę znaleźć więcej tych wtyków DIN, a koleś z linka allegro ma tylko jeden.

Chociaż je pewnie dostanę od ręki w sklepie elektronicznym.

 

Czy ktoś może ma na sprzedaż któryś z kabli na interkonekty - GBC albo Schweiger?

Witaj ponownie

gratuluję zakupu Boxów 650, napisz z czym to będzie grało, kable do kolumn bez względu na rozstawienie w pokoju - 4,10m według Grega. Z interconnectem może być wesoło. Ja do systemu Grega wpinałem już bardzo drogie kable (wymieniłem je w jednym w wcześniejszych wpisów) i zawsze wracałem do gregowskiego kabelka, który wygląda jak zwykły interconnect dołączany do DVD czy taniego CD (taki za 5 zł). Ma on odpowiednią długość. Jest to kabelek dość sztywny, w siwej otulinie. Z ciekawości któregoś dnia kupiłem z alledrogo wszystkie siwe stare przewody, mam ich kilka (nawet oryginalne japońskie dołączane do końcówek mocy). Też są sztywne, siwe, tylko różnej długości. Napiszę tyle, że między tymi starymi kablami są mniejsze różnice w dźwięku od kabla Grega, niż w tych drogich z super czystej miedzi czy srebra. Lepiej pożycz sobie od kogoś kilka kabli i posłuchaj, może się okazać za ten za 5 zł lepiej się wpasuje niż srebrny Siltech czy Tara Labs Air 1 za 2,5 tyś. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Na razie będzie grało z Grundigiem PS1020 [shure M85G+N91G Hi-Track] i wzmacniaczem Saba 9240.

Później chciałbym dokupić któryś ze wzmacniaczy polecanych przez Grega, np. ampli R35. Oraz jakiś CD, ale zależy mi na czymś, co ma nadal dostępny laser. Czy ktoś mógłby polecić jakiś model CD zgodny z tym systemem, który ma nadal tani, dostępny zamiennik lasera?

 

Czyli jeden kabel głośnikowy ma mieć 410cm? Ok.

 

Co do interkonektów, to rozumiem, że te kable GBC i Schwaiger są nie do dostania?

GBC mają wielu dystrybutorów, ale we Włoszech, a wiadomo jak to jest spróbować przekonać Włocha do wysyłki za granicę.

Szczególnie biorąc pod uwagę, że nie znam włoskiego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.