Skocz do zawartości
IGNORED

Theta pro generation III-benchmark dac1


wulisu

Rekomendowane odpowiedzi

Teo, 13 Gru 2008, 22:30

>Gen VIII miała być na AudioShow, ale że z powodu kryzysu wystawa się nie odbyła, to i posłuchać się

>nie dało... ;(

 

O to Ci się udało :) no i tu przynajmniej wyszło w każdym razie na moje AS dla Thety się nie odbyło po prostu klapa TOTALNA ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Ja rowniez jako autor postu prosze o trzymanie sie tematu a nie rozstrzasania zaszlych spraw i gadania nie na temat.

W koncu poruszam temat Thety i dla wielu w przszlosci ten watek ma byc pomoca.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może z innej beczki. Czy autor wątku poszukuje DACa studyjnie-technicznego, zrównoważonego z dużą kulturą, finezyjnego i eterycznego, a może upojnie analogowego? Jaka muza i reszta toru?

 

Z wynalazków studiopodobnych oprócz Benchmarka jest wyżej dźwiękowo wyceniany Lavry Black DA10, podobno nieco bardziej ludzki w brzmieniu. Jest jeszcze niejaki Mytek, może być jeszcze ciekawszy, ale wygląd ma jak sterownik do sprzętu górniczego. :P

Theta dobrze nakarmiona danymi gra z klasą, równowagą, dokładnie, ale wolałbym więcej jakiegoś bliżej nieokreślonego szaleństwa - w barwie, rysunku, może rytmie? Źle nakarmiona Theta V, lub "nieudany" egzemplarz lub jeszcze nie wiem jaki inny powód daje efekt, że dźwięk chlubi się głównie swoim szkieletem i nie jest to szczególnie przyjemne.

Jak chcesz ładną barwę i dźwięk raczej zwiewny i dystyngowany, to NorthStar 192 MkI tak gra, nie wiem jak MkII. Można je czasem dorwać na rynku wtórnym.

Granie gładkie analogowe, z bardzo sugestywną przestrzenią i głębią to AudioNemesis DC-1 (upgrade). Barwę ma świetną, mógłby mieć szybszy atak i lepszy focus, bo dęciaki mi na nim brzmią lekko rozciapane.

Lampucera to wynalazek, który może zagrać diametralnie różnie w zależności od zapodanej kuracji. Fabrycznie toto nie jest zbytnio warte uwagi. Dowcip polega na tym, że po wywaleniu pewnych rzeczy z płytki tworzy się warunki pracy DACa i odbiornika SPDIF w zasadzie od nowa. Mogę tylko powiedzieć, że warunki pracy sekcji cyfrowej są równie niedorobione na fabrycznej płytce, co analogowej. Do poprawienia jest wszystko, a analog można postawić osobno całkiem inny, co często ma miejsce. Jaki pułap cenowy temu odpowiada? No w najlepszym razie taki, jak topowe produkty oparte o jeden przetwornik, czyli dobre kilka kafli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Ja rowniez jako autor postu prosze o trzymanie sie tematu a nie rozstrzasania zaszlych spraw i gadania nie na temat.

W koncu poruszam temat Thety i dla wielu w przszlosci ten watek ma byc pomoca.

Pozdrawiam

 

ja już dałem pokój, ale teraz masz czyste pole bez propozycji lampucer itp:)

 

Thetę polecam bez zająknięcia, ale posłuchać trzeba koniecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełniany

>Corian ruszył ?

Tak, grypa już mu przeszła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marduk, 13 Gru 2008, 23:55

 

>Panowie

>Ja rowniez jako autor postu prosze o trzymanie sie tematu a nie rozstrzasania zaszlych spraw i

>gadania nie na temat.

>W koncu poruszam temat Thety i dla wielu w przszlosci ten watek ma byc pomoca.

>Pozdrawiam

>

>ja już dałem pokój, ale teraz masz czyste pole bez propozycji lampucer itp:)

>

>Thetę polecam bez zająknięcia, ale posłuchać trzeba koniecznie.

 

Marduk, nie bądź złośliwy i bezczelny, bo doskonale wiesz że lampucery nikt tu NIE POLECAŁ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jaki DAC z nowszych konstrukcji (najlepiej aby był zbalansowany) polecili byście? miał by zastapić w przyszłosci DAC na lecicwych już PCM63. Nie zmieniał bym - ale szykuje się już do przejscia na jakiś serwer muzyczny i myślę, ze zaczną się trafaić w mojej kolekcji pliki wysokiej rozdzielczości i tylko dlatego planuję zmiany. A więc brzmienie ma być wysokiej klasy, nie efekciarskie ale dokładne, dobrze wypełnione, szybkie z porządnym nie ciągnącym się i mocno zróźnicowanym basem, zrównoważone no i aby włąśnie przyjął gęste pliki:)

Są jakieś propozycje? mogą być DACi studyjne itd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba78, 14 Gru 2008, 12:59

 

>Panowie, a jaki DAC z nowszych konstrukcji (najlepiej aby był zbalansowany) polecili byście? miał

>by zastapić w przyszłosci DAC na lecicwych już PCM63. Nie zmieniał bym - ale szykuje się już do

>przejscia na jakiś serwer muzyczny i myślę, ze zaczną się trafaić w mojej kolekcji pliki wysokiej

>rozdzielczości i tylko dlatego planuję zmiany. A więc brzmienie ma być wysokiej klasy, nie

>efekciarskie ale dokładne, dobrze wypełnione, szybkie z porządnym nie ciągnącym się i mocno

>zróźnicowanym basem, zrównoważone no i aby włąśnie przyjął gęste pliki:)

>Są jakieś propozycje? mogą być DACi studyjne itd...

 

Za ile ma być ten nowy DAC?

No i co to za DAC na PCM63 co go teraz masz? Te "leciwe" PCM63 to jedne z najlepszych DACów jakie zna historia. Gdybym był posiadaczem takiego DACa na PCM63, to bym sobie po prostu wymienił jego stopień analogowy na lampowy, co załatwia sprawę na bardzo długo (i "bardzo drogo" ;-))).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam - Sebie chyba chodziło raczej o gęste formaty czyli musiałby przerobić odbiornik SPDIF - PCM63 obsługuje 9-ktorny oversampling więc nawet ze 192kHz spokojnie pójdzie - tylko trzeba by 24bit obciąć do 20bit

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie robił bym jakiś przeróbek - bał bym się spierniczyć. Na lampy też nie chcę przerabiać. Tam chyba i tak nie ma żadnych wzmaków operacyjnych bo z kilku kości i tak wychodzi ledwie 1V poziom sygnału na RCA - na XLR wychodzi chyba trochę wyższy - jeszcze nie mam kabli do niego więc nie wiem czy zagra głośniej na wyjsciu zablansowanym. Dac to od kupiony od rocha Muse Model 2.

Wiem, ze to bardzo dobre bydle i dlatego mam taki zgryz z wymianą - być może po prostu na razie nie powinenem sobie zawracać głowy tymi plikami i już. Chociaż np mam teraz koncert na DVD z ścieżką stereo PCM i niestety musze mieć ustawiony sygnał 16 bitowy... dźwiek mam wrażenie, ze jest spierniczony. Karta dokonuje chyba konwersji z rozdzielczości 24 na 16 bitów i to strasznie kaszani wszystko. Płyta CD dołączona do boxu chodzi dużo lepiej!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba78, 14 Gru 2008, 12:59

 

>Panowie, a jaki DAC z nowszych konstrukcji (najlepiej aby był zbalansowany) polecili byście? miał

>by zastapić w przyszłosci DAC na lecicwych już PCM63. Nie zmieniał bym - ale szykuje się już do

>przejscia na jakiś serwer muzyczny i myślę, ze zaczną się trafaić w mojej kolekcji pliki wysokiej

>rozdzielczości i tylko dlatego planuję zmiany. A więc brzmienie ma być wysokiej klasy, nie

>efekciarskie ale dokładne, dobrze wypełnione, szybkie z porządnym nie ciągnącym się i mocno

>zróźnicowanym basem, zrównoważone no i aby włąśnie przyjął gęste pliki:)

>Są jakieś propozycje? mogą być DACi studyjne itd...

 

 

Ja nabyłem Myteka właśnie w tym samym celu.

4 wejścia cyfrowe, zbalansowany (niestety tylko wyjścia XLR), możliwość użycia własnego, bardzo dobrego clock'a, dobre opinie realizatorów dźwięku.

Jedyna niewiadoma - jak by się spisał w porównaniu z audiofilskimi urządzeniami - dlatego chętnie umówię się na odsłuchy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba78, 14 Gru 2008, 13:58

 

>nie, nie robił bym jakiś przeróbek - bał bym się spierniczyć. Na lampy też nie chcę przerabiać. Tam

>chyba i tak nie ma żadnych wzmaków operacyjnych bo z kilku kości i tak wychodzi ledwie 1V poziom

>sygnału na RCA - na XLR wychodzi chyba trochę wyższy - jeszcze nie mam kabli do niego więc nie wiem

>czy zagra głośniej na wyjsciu zablansowanym.

 

Czyżby ten DAC miał pasywną konwersję na rezystorze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojecia MG:) w życiu go nie rozbierałem. Nigdy nie rozkręcam sprzętu - taki dziwak ze mnie:)

Ale Elb gdzieś na Hi Fi zamieścił zdjecia rozbierane tego DACa. Zaraz popatrzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba78, 14 Gru 2008, 14:13

 

>wezmę go pod uwagę. wyjścia XLR porządane. Być moze będzie można kiedyś zrobić jakieś odsłuchy

>porównawcze. Skąd jesteś?

Z Warszawy - już pisałem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak dobrze opracowana i zlampizowana lampucera jest najlepsza... po co ten watek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foxbat, 14 Gru 2008, 17:00

 

>i tak dobrze opracowana i zlampizowana lampucera jest najlepsza... po co ten watek?

 

Coby sztuka Erystyki nie upadła w naszym narodzie kłótliwym :>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muse Model 2 ma pasywny stopień I/V. Do tego bardzo dobrze wykonany stopień cyfrowy na 2x PCM-63K - w przeciwieństwie do Thety jest praktycznie niewrażliwy na jakość podłączonego napędu. Dźwiękowo to zupełnie inna bajka niż Theta - ciepły, nasycony dźwięk. Poniżej zdjęcia części analogowej. Filtr cyfrowy (DF1700) i zasilanie są na płytkach obok.

 

PS. W środku jest bardzo dużo miejsca na dalsze mody ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-579-100009179 1229279404_thumb.jpg

post-579-100009180 1229279404_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ale po co? ;)

W dodatku o ile pamiętam ma na wejściu CS8412 i jakoś da(ło) się jitter opanować:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Marduk, nie bądź złośliwy i bezczelny, bo doskonale wiesz że lampucery nikt tu NIE POLECAŁ."

McG sam powiedziałeś, że Rochu:) ale skończmy już z tym jak prosił założyciel wątku, nie reaguj tak ostro ja przecież już teraz żartuję tylko:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marduk, 14 Gru 2008, 20:07

 

>"Marduk, nie bądź złośliwy i bezczelny, bo doskonale wiesz że lampucery nikt tu NIE POLECAŁ."

> McG sam powiedziałeś, że Rochu:)

 

Że Rochu co?

Rochu ZAPYTAŁ, a nie polecał. Ja też nie polecałem, natomiast prostowałem błędne wpisy na jej temat. Ale skoro nie widzisz różnicy, to...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu

11 Gru 2008, 01:27

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 1990 / 2429 / 6

 

Mac,

Idąc tym tropem wypierania dalej.

Meridiana wyparła Lampucera.

Ergo, Lampucera jest lepsza niż Theta?

 

 

jest lepsza niż Theta? Słyszałeś jak Lampucera wypiera Meridiana??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michelangelo, 13 Gru 2008, 23:47

 

>"Granie gładkie analogowe, z bardzo sugestywną przestrzenią i głębią to AudioNemesis DC-1 (upgrade). Barwę ma świetną, mógłby mieć szybszy atak i lepszy focus, bo dęciaki mi na nim brzmią lekko rozciapane.>

 

Sluchalem Nemesisa DC-1, byl to najgorszy DAC jaki slyszalem. Bylo to zupelne zaprzeczenie tego co piszesz. Powtorze raz jeszcze: podbicie skrajow pasm, totalne wypranie z barwy, polowa informacji wykastrowana. DAC byl oryginalny i na pewno nikt w ten klocek nie ingerowal. Byl to egzemplarz wypozyczony przed zakupem. Przywiozl go dla porownania jeden z forumowiczow.

NIe wiem, moze mialem jakis wadliwy egzemp.? Uwazam jednak, ze wpiety Nemesis byl sprawny. Po prostu moj system pokazal ile wart jest ten daczek.

 

Theta jest sucha i bezbarwna ? :) W budzetowych systemach bedzie shit to prawda ...

Theta Va polaczona z Focal JMLab 926 gra bardzo dobrze i niczego nie brakuje. Oczywiscie wszyscy znamy powszechna opinie krazaca na temat Electr. Tak, tak suche, bezbarwne, zylety, bezbasie, kartonowy bas.

A swistak siedzi ...

 

Cala ta dyskusja to totalna porazka. Nie wiele to ma wspolnego z rzeczywistoscia. Zawsze beda odmienne zdania na temat tych samych klockow. Juz nie wspomne na jakich systemach, kto co kiedy sluchal. A pozniej opisuje sie takie bzdury. I wiecie co ? nie chodzi juz o preferencje. Pewne opinie tutaj, nie pokrywaja sie ze stanem faktycznym nawet w kilku %.

Jednak gdy podlaczy sie testowany klocek do systemu przypadkowego, budzetowego - no to mamy takie opinie.

 

Tak na koniec dodam (zeby nie bylo), mam gdzies jakie macie opinie na temat Thety Va. Ciekawe, ze osoby (rowniez forumowicze) sluchajace mojego systemu, nie zauwazyli technicznego/bezbarwnego charakteru Thety (na dodatek polaczonej z Electrami 926!:P

 

A moze wypowie sie forumowicz, ktory przywiozl Nemesisa UP1 do porownania z Theta ? On rowniez nie mial watpliwosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.