Skocz do zawartości
IGNORED

Theta pro generation III-benchmark dac1


wulisu

Rekomendowane odpowiedzi

michelangelo, 13 Gru 2008, 23:47

 

>"Granie gładkie analogowe, z bardzo sugestywną przestrzenią i głębią to AudioNemesis DC-1 (upgrade). Barwę ma świetną, mógłby mieć szybszy atak i lepszy focus, bo dęciaki mi na nim brzmią lekko rozciapane.>

 

Sluchalem Nemesisa DC-1, byl to najgorszy DAC jaki slyszalem. Bylo to zupelne zaprzeczenie tego co piszesz. Powtorze raz jeszcze: podbicie skrajow pasm, totalne wypranie z barwy, polowa informacji wykastrowana. DAC byl oryginalny i na pewno nikt w ten klocek nie ingerowal. Byl to egzemplarz wypozyczony przed zakupem. Przywiozl go dla porownania jeden z forumowiczow.

NIe wiem, moze mialem jakis wadliwy egzemp.? Uwazam jednak, ze wpiety Nemesis byl sprawny. Po prostu moj system pokazal ile wart jest ten daczek.

 

Theta jest sucha i bezbarwna ? :) W budzetowych systemach bedzie shit to prawda ...

Theta Va polaczona z Focal JMLab 926 gra bardzo dobrze i niczego nie brakuje. Oczywiscie wszyscy znamy powszechna opinie krazaca na temat Electr. Tak, tak suche, bezbarwne, zylety, bezbasie, kartonowy bas.

A swistak siedzi ...

 

Cala ta dyskusja to totalna porazka. Nie wiele to ma wspolnego z rzeczywistoscia. Zawsze beda odmienne zdania na temat tych samych klockow. Juz nie wspomne na jakich systemach, kto co kiedy sluchal. A pozniej opisuje sie takie bzdury. I wiecie co ? nie chodzi juz o preferencje. Pewne opinie tutaj, nie pokrywaja sie ze stanem faktycznym nawet w kilku %.

Jednak gdy podlaczy sie testowany klocek do systemu przypadkowego, budzetowego - no to mamy takie opinie.

 

Tak na koniec dodam (zeby nie bylo), mam gdzies jakie macie opinie na temat Thety Va. Ciekawe, ze osoby (rowniez forumowicze) sluchajace mojego systemu, nie zauwazyli technicznego/bezbarwnego charakteru Thety (na dodatek polaczonej z Electrami 926!:P

 

A moze wypowie sie forumowicz, ktory przywiozl Nemesisa UP1 do porownania z Theta ? On rowniez nie mial watpliwosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Marduk,

A umiesz Ty w ogóle czytać wątek ze zrozumieniem?

Ta wypowiedź odnosiła się do ciut wyżej zamieszczonej wypowiedzi McGyvera, gdzie pisał że Meridian zastąpił mu Thetę. Powszechnie wiadomo co zastąpiło u Mac-a Meridiania, pisał o tym co najmniej kilka razy na tym forum.

 

I jeszcze jedno

Widzisz ten znak zapytania na końcu ostatniego zdania?

Umiesz go prawidłowo zinterpretować?

 

 

Myślę, że tropienie Wszechświatowego Spisku Gagacka i MacGyvera nieco przesłoniło Ci nieco horyzont rozsądku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy rochu i Mcgyver macie jakieś wspólne zainteresowania, bo jak jeden mąż dotykam was moimi wpisami? bracia syjamscy czy coś?

Mnie MCg nie będziesz mówił co ja mam robić, lepiej Ty sobie golnij, bo nerw Ci puszcza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marduk, 14 Gru 2008, 21:31

 

>Koledzy rochu i Mcgyver macie jakieś wspólne zainteresowania, bo jak jeden mąż dotykam was moimi

>wpisami? bracia syjamscy czy coś?

 

Dotykasz? Nie wiem jak Rochu, ale ja mam ubaw ;-)))

 

>Mnie MCg nie będziesz mówił co ja mam robić, lepiej Ty sobie golnij, bo nerw Ci puszcza.

 

Nic mi nie puszcza, to była dobra koleżeńska rada. Bo jak pójdziesz spać lub pić, to nie wyprodukujesz więcej takich głupawych tekstów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu głupi widzi, że to nie pytanie tylko zaczepka do dalszej dyskusji, potem że Theta taka tania jest oj coś tania, tak jak ten Krell dużo traci na wartości?

 

No traci, dlatego warto dać sobie spokój i nie kupować, a ja mówie kupować dobre rzeczy a nie półśrodki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw jaki byłby wynik zaintubowania Gen Va lub Muse Model 2. Oba maja bardzo dobrą część cyfrową, rozbudowane zasilanie itd.

 

McG - czy z PCM-63K da się prosto sygnał pociągnąć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny obrazek :) tylko zaraz mu mina zrzednie bo nogi gdzieś umknęły i spadnie prosto na podłogę:)

i będziecie się teraz przetaczać z takimi tekstami przez ten wątek o Dacach:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem kiedyś kupić Audiosynthesis Dax Decade, Elbertoth słyszałeś takiego? naczytałem się sporo dobrych rzeczy o tym Dacu, ale nie miałem okazji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, 14 Gru 2008, 21:38

 

>A ja jestem ciekaw jaki byłby wynik zaintubowania Gen Va lub Muse Model 2. Oba maja bardzo dobrą

>część cyfrową, rozbudowane zasilanie itd.

>

>McG - czy z PCM-63K da się prosto sygnał pociągnąć ?

 

Elberoth, sciągnij sobie tego PDFa, i przewiń. Gdzieś pod koniec jest schemat jak zaintubować PCM63:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety również tylko czytałem. Martin Colloms był zawsze wielkim fanem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i widzisz rochu już nawet śmieszny nie jesteś, Adama mogę zrozumieć, ale ciebie taki wzór cnut już przestaje rozumieć, zaśmiecasz osobistymi wycieczkami ten wątek, ja pzrestałem, ale tobie dalej tylko to w głowie, nie możesz mi wybaczyć własnych błędów jak zrzędliwa baba.

 

Pytam słyszałeś Thetę Va w dobrym systemie, porównywałeś lampucerę do Meridiana? Pytam merytorycznie a ty prywatne wycieczki sobie urządzasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marduk, 14 Gru 2008, 21:39

 

>ładny obrazek :) tylko zaraz mu mina zrzednie bo nogi gdzieś umknęły i spadnie prosto na podłogę:)

>i będziecie się teraz przetaczać z takimi tekstami przez ten wątek o Dacach:)

 

A radziłem żebyś poszedł pić. Tymczasem Ty nie poszedłeś, ale pijesz. No bo jeżeli powyższy tekst wyprodukowałeś na trzeźwo, to niestety jest znacznie gorzej niż myślałem ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar kupić w ciemno, wahałem się Theta czy rzut w tą stronę, ładnie zbudowane urządzenie...ale Theta znana bezpieczny zakup.

 

Szkoda, bo znasz dobrze Thety, jako użytkownik to miałby wiarygodną opinię

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 14 Gru 2008, 21:41

 

>Elberoth, sciągnij sobie tego PDFa, i przewiń. Gdzieś pod koniec jest schemat jak zaintubować

>PCM63:

>

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Faktycznie można - przez rezystor z pinu 6-go.

 

Kurcze, znajomy ma takiego DACa, w sumie to się zastanawiał czy nie sprzedać bo ma już go z 5 lat i się "moralnie" zestarzał (audiophilia nervosa) ... może najpierw spróbować zaintubować ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, 14 Gru 2008, 21:48

 

>Kurcze, znajomy ma takiego DACa, w sumie to się zastanawiał czy nie sprzedać bo ma już go z 5 lat i

>się "moralnie" zestarzał (audiophilia nervosa) ... może najpierw spróbować zaintubować ?

 

Można zrobić zewnętrzny stopień lampowy na desce, i podpiąć się na próbę tak, żeby w razie czego nie zostawiać śladów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mcgyver, bo widzisz niektórzy mają wyobraźnie wolną od robienia interesów.

Będziesz mnie teraz z rochem ścigał po każdym wątku i śmiecił?;) Przestań na dobre Ci to nie wyjdzie, ja nie prowadzę firmy i nic nie sprzedaje, Ty powinieneś uważać na przyszłych klientów, co sobie pomyślą...taka moja koleżeńska rada:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marduk, 14 Gru 2008, 21:51

 

>Mcgyver, bo widzisz niektórzy mają wyobraźnie wolną od robienia interesów.

>Będziesz mnie teraz z rochem ścigał po każdym wątku i śmiecił?;) Przestań na dobre Ci to nie

>wyjdzie, ja nie prowadzę firmy i nic nie sprzedaje, Ty powinieneś uważać na przyszłych klientów, co

>sobie pomyślą...taka moja koleżeńska rada:)

 

Za to co niektórzy, jak im nie pasuje to co pisze McGyver, to zamiast podejść do tematu merytorycznie i pisać na temat, to sobie urządzają wycieczki osobiste pod adresem McGyvera pod hasłem: "Ludzie!!! Nie wierzcie McGyverowi!!! To handlarz!!!". Łatwiej jest wywołać temat zastępczy niż pisać z sensem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McG, Marduk - obu was znam i obu was lubię - przestańcie się kłócić BO NIKT TEGO NIE CZYTA :-)

 

McG - jak byłby koszt zrobienia takiego stopnia wyjściowego u ciebie ? Może udało by mi się go do tego namówić. Albo może najpierw zrobimy jakąś próbę "na desce" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, 14 Gru 2008, 21:57

 

>McG - jak byłby koszt zrobienia takiego stopnia wyjściowego u ciebie ? Może udało by mi się go do

>tego namówić. Albo może najpierw zrobimy jakąś próbę "na desce" ?

 

OK, ale do Warszawy nie pojadę, nie mam czasu ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Marduk,

 

>Pytam słyszałeś Thetę Va w dobrym systemie, porównywałeś lampucerę do Meridiana? Pytam merytorycznie

>a ty prywatne wycieczki sobie urządzasz.

 

Va słuchałem. Nie powaliło mnie.

Z resztą w studiu u moich znajomych stoi sobie, zarasta kurzem i zawsze mogę sobie ją wziąć posłuchać do domu.

Nie słyszałem Lampucery wykonanej przez MacGyvera. Dziwne - no nie?

Słyszałem za to tego Lampucerę wykonaną w Poznaniu wg przepisu Fikusa.

Miałem w życiu kilka Meridinów i wszystkie ciepło wspominam.

Tak samo miło wspominam Muse2 (dzięki Elb).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę chcesz oczyszcenia z mojej strony, bo napisałem o moich odczuciach? Mam wszystko odwołać, ale nie mogę, bo Adam taka jest prawda, że świadomie? czy nie? starasz się aby drogą niedomówień, poszlak uwalić urządzenie nad którym jest dyskusja, powiedz jest Ci to na rękę? Przecież Thetę też możesz zupgraedować:) zwłaszcza, ze tam kodzie zwykle do wyrzucenia są bo stare to jest, wtedy porównałbyś sobie do tej lampucery u siebie w systemie, miałbys jasną sytuację, a tak masz w pamiecie Thetę II, moja Va miała problemy, nawet pisałem do Ciebie, aleś nie wszedł w temat, a miałem najbliżej do Ciebie:)

 

A tak ktoś inny wykonał świetną robotę i gra pięknie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Va słuchałem. Nie powaliło mnie.

Z resztą w studiu u moich znajomych stoi sobie, zarasta kurzem i zawsze mogę sobie ją wziąć posłuchać do domu.

 

zarasta kurzem? Tzn jest biedna nielubiana i niechciana?

Czy to model zbalansowany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marduk,McGyver-->

 

Jako że mieszkamy od siebie o przysłowiowy rzut kamieniem zapraszam Was obu do siebie na początku stycznia,będę wtedy miał trochę więcej czasu niż zazwyczaj.

Jako też,że jestem na etapie pomysłu-"a może jakiś dac?" i od jakiegoś czasu intrygowało mnie to jak spiszą się w moim systemie Lampucera i Theta-będzie to na pewno owocne spotkanie.

"Nausznie" także będzie można się przekonać o tym jak to Meridian "goni" Thetę,a później Lampucera.....no właśnie-najlepiej sprawdzić to w bezpośrednim porównaniu.

Liczę,że zaproszenie przyjmiecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marduk, 14 Gru 2008, 22:03

 

>Widzę chcesz oczyszcenia z mojej strony, bo napisałem o moich odczuciach?

 

Jak piszesz o swoich odczuciach co do tego jak co gra, to nie mam nic do tego. Ale jak jest dyskusja o dźwięku, a Ty zamiast pisać merytorycznie urządzasz sobie jazdy "a bo McGyver to..., a bo McGyver tamto", no to niby jak to odbierać, jak nie atak personalny i szukanie tematów zastępczych?

 

>Mam wszystko odwołać, ale

>nie mogę, bo Adam taka jest prawda, że świadomie? czy nie? starasz się aby drogą niedomówień,

>poszlak uwalić urządzenie nad którym jest dyskusja, powiedz jest Ci to na rękę?

 

Wiadro zimnej wody na łeb, bo czytasz między wierszami. Napisałem ze i lampucera, i Meridian są lepsze od Thety II, bo tak jest, czemu również i Ty nie zaprzeczasz. mimo to jestem zdania że Theta II jak najbardziej jest warta tyle ile za nią wołają na rynku wtórnym. A o Va pisałem tyle, że chętnie bym jej posłuchał, bo nie znam. Ale posłuchać też nie można, bo samo posłuchanie wg. Ciebie też już implikuje jakieś podteksty, wystarczy przejrzeć Twoje wcześniejsze wpisy. Ale tak to jest, jak ktoś uparcie czyta między wierszami i widzi to, czego nie ma.

 

>Przecież Thetę też

>możesz zupgraedować:) zwłaszcza, ze tam kodzie zwykle do wyrzucenia są bo stare to jest, wtedy

>porównałbyś sobie do tej lampucery u siebie w systemie, miałbys jasną sytuację,

 

Jakby mi ktoś chciał zlecić zupgradowanie Thety, to bym mu stanowczo odradzał. Wymiana kondów to co innego, to zaledwie odświerzenie, to warto zrobić. Inne przeróbki, choć mogą podnieść jakość dźwięku, to spowodują spadek wartości na rynku wtórnym. Dlatego bymm odradzał. Co nie zmienia faktu że chętnie bym Va posłuchał.

 

>a tak masz w

>pamiecie Thetę II,

 

No mam, i co z tego? Przecież wiem że II to nie to samo co Va ;-)))

 

>moja Va miała problemy, nawet pisałem do Ciebie, aleś nie wszedł w temat, a

>miałem najbliżej do Ciebie:)

 

Nie zajmuję się naprawami, nie mam na to czasu.

 

>A tak ktoś inny wykonał świetną robotę i gra pięknie:)

 

Cieszę się wraz z Tobą ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.