Skocz do zawartości
IGNORED

Linux


Gość stary bej

Rekomendowane odpowiedzi

bej, ja nie rasuje.... od lat siedzialem na BlackBoxie... ja akurat lubie minimalizm... bodoba mi sie rowniez e17...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijamy ubuntu bo mi jakoś nie podchodzi, więc zostajemy przy mandrivie z KDE

czy nie powinno być tak, że nowe jądro = mniej problemów instalacyjnych itd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja X'ow uzywam tylko do firefoxa, thunderbirda, jeszcze odpalam dwa programy do administracji pewnymi urzadzeniami pod wine.... k3b do plyt oraz cos do muzyczki :) i tyle... kiedys kiedys na lapku pracowalem ogolnie bez X'ow :) byle tylko rs232 wtedy byl telnet i ssh ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary bej - używanie konsoli czasami pomaga i jest szybsze - ale jeśli wersja klikalna jest dopracowana - to nie widzę sensu używanie poleceń tekstowych. Od wielu lat używam Gentoo i: czynności systemowych (instalacja, kompilacja jądra, ustawienia systemowe) używam tylko i wyłącznie konsoli. Do zadań typowo userskich - tylko KDE :) - (umiem korzystać z links - tylko po co?? ;))

 

Paszeko - chodzi o zgranie filmów z kamerki (miniDV) przygotowanie klipów, authoring płyty DVD no i finalnie jej wypalenie. Można wszystkie te czynności przygotować za pomocą poleceń tekstowych (może poza przygotowaniem klipów - wycinanie niepotrzebnych ujęć i dodawanie efektów przejścia)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda moja sprawdzona konfiguracja GRIP`a dla formatu flac:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że stopień kompresji -8 w/g wieści z netu może powodować problemy z odtwarzaniem na co niektórych systemach i trzeba zmniejszyć wtedy.

 

Co by nie przepisywać z obrazka:

 

-V -8 -o %m %w -T "ARTIST=%A" -T "TRACKNUMBER=%t" -T "ALBUM=%d" -T "TITLE=%n" -T "GENRE=%G" -T "DATE=%y"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz próbuję zainstalować Mandriva 2009 ONE, pomęczę go trochę - może po aktualizacjach zacznie poprawnie działać? Za czas jakiś napiszę co i jak? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że okrojone ale jest lepszy numer :)

4x próbowałem zainstalować ONE... kurde.. nawet nie odpala się wersja LiveCD - po 5 minutach od startu mam "black screen" z mrugającym kursorem i tyle w temacie. Nawet ponownie nagrałem płytę CD-RW z prędkością x4 i... i nic, zero. Jak uruchomienie stawało w tym samym miejscu tak staje. W nosie mam 2009 z KDE4 - zostaję przy tym co mam, przynajmniej działa i jest stabilne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

Power Pack 2009 powinien chodzić z KDE4, gorzej właśnie z Xtreme 3, to jeszcze distro w fazie testów i z KDE4 robi dziwne manewry.

Najstabilniejszą wersją jest Xtreme2.1 z KDE3.5, ale niestety płatna i ma już mało pakietów uaktualniających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

W Mandrivie wiem jak ustawić opcje zasilania dla procesora, aby na każdym parametrze było 1800MHz CPU.

Nie wiem i nie znalazłem w opcjach takiej możliwości dla Debiana Lenny.

Wykazuje mi 1000MHz, a za jakiś czas 1800MHz, czy jest to sprawa dynamicznej kontroli CPU za pomocą systemu? i w miarę zapotrzebowania, wartość ta zwiększa się z dynamicznej na wydajnościową?

Jeśli nie to jak na stałe mogę ustawić taktowanie, czy też napięcia dla procesora, aby poprawnie pracował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla KDE jest kilka programów do ustawień energii: kpowersave, klaptop, akpi itp

Jak dla Gnoma to nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

Już wiem na pewno że mam systemowe-dynamiczne ustawienie sterowanie prockiem, wrzuciłem parę aplikacji obciążających CPU i temperatura wzrosła do 42`C.

Płynność i wydajność działania zachowana.

Dobre rozwiązanie i oszczędnościowe, jak w laptopach, kiedy potrzebna większa moc obliczeniowa jest to słyszalne po obrotach wiatraczka na procku :))

Dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Gość stary bej

(Konto usunięte)

Tak informacyjnie dla Kolegów którzy zainteresowani mogą być kolejnym wydaniem.

Wyszła komercyjna ostateczna, stabilna wersja Mandrivy Xtreme 3.

Ściągam ją bezpłatnie bo mam taką możliwość i zobaczę jakie oferuje możliwości w stosunku do RC1, czyli wersji testowej.

 

sb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj link do tego co nowego w Madrivie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Osobiście nigdy nie widziałem tej dystrybucji na oczy, ale dobrze, że trzyma wysoką pozycje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Bawił się już ktoś OpenSolaris? Cholernie interesuje mnie ta platforma i powstrzymuje mnie tylko to, że cały czas jest jeszcze w fazie rozwoju i brakuje jej paru programów (znanych z GNU/Linux), które są mi potrzebne do życia.;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=206087

 

Tym linkiem odnawiam trochę temat, a jednocześnie chcę tymi OSami zainteresować tych z Was, którzy poszukują bardziej cukierkowatego wyglądu pulpitu i aplikacji działających w 3D.

Byłbym nie sobą gdybym nie poszukiwał i choć "siedzę" na Xtreme3 to te dwa systemy jak wyżej do pobrania za free mogą spełnić oczekiwania wielu z Was.

 

Sugestie mile widziane :))

Pozdrawlaju sb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

Nie wiem jak to się dzieje że pobierając distra ze stron i to z tych "wypuszczających" je, wywalane są później błędy instalacyjne.

Czy jest to wina zapisu, czy błędów transferu, a może samych nośników?.

Pobieram głównie za pomocą kTorrent i nagrywam w Brasero, (lepszy moim zdaniem niż k3B).

 

Miałem takich kilka przypadków, min. z polecaną ostatnio Vixt`ą 3D CD, ale już ostatnie wydanie Sabayon`a 4 to pełen profesjonalizm linuksowy, full wypas i bardzo stabilny i szybki system oparty na Gentoo z całą gamą bajerów 3D, środowisk etc..

Zauważyłem w nim wiele pokrewnych funkcji jak w Mandrivie, a może to Mandriva czerpała pomysły z Sabayona 4?.

Ciekawe.

sb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi błędami płyt instalacyjnych to być może problem z naszym sprzętem komputerowym. Ja takie problemy miałem z Fedora 10 (i386 oraz 86_64). Nie chciał zadziałać instalator graficzny. Za to na laptopie HP nie było najmniejszych problemów. Tak samo nie było żadnych spiec na VirtualBox, który sobie zainstalowałem w chęci sprawdzenia naocznie OpenSolaris oraz Fedora 10 na KDE.

Ja poradziłem sobie z tym problemem instalując najpierw 9-tke i później już on-line przechodząc na 10-tke, dłuższa droga ale skuteczna. ;)

Wole zasysać bezpośrednio z serwerów niż z torrenta.

 

Ciekawi mnie ten Sabayon, chyba w najbliższym czasie ściągnę, ale pewnie wcześniej przetestuje Arch.

OpenSolaris na dzień dzisiejszy nie jest jeszcze używalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

Slav

Eeeeee to nie wina podzespołów w naszych komputerach, ale bardziej niewłaściwego, niedopracowanego sposobu rozpoznawania ich przez te systemy.

Jeden OS wchodzi gładko, z innym są problemy, ale też bym się doszukiwał i błędów w transferze plików.

Wszystko zależy skąd się ściąga, jak z rodzimych torrentów OSa to nie dość że idzie szybko to i brak problemów z późniejszą instalką.

Ja w ten sposób ściągnąłem dwa dni temu 5 płyt iso Debiana Lenny 5.0.0, czyli całą bazę pakietów, razem 18.8Gb i trwało to przy szybkim łączu ok. 8 godzin.

Instalacja bez problemów.

 

Co do Sabayona4 bardzo fajny, kolorowy (na KDE4) i stabilny system z bajerkami, chyba lepszy od Mandrivy zwłaszcza Xtreme3.

Z Arch`em nie mogłem sobie dać rady na poziomie instalacji, więc dałem sobie spokój.

 

Powróciłem do Debiana :)) zobaczę na jak długo, ale z dotychczas "testowanych" dla moich potrzeb systemów to distro najbardziej mnie zadowala, szybkie stabilne, nie odrzuca uszkodzonych pakietów, ale pozwala je naprawić (przypadek ze Skype), a to że jest takie ascetyczne (bo z Gnome w fazie instalacji) to może i dobrze bo przeszło mi już zauroczenie fajerwerkami z Compiza i środowiskami KDE zwłaszcza jeszcze nie dość stabilnej serii z wersji 4, 4.1, 4.2.

 

W czasie trwającej przygody z Linuksem zauważyłem że z jakiej by on nie pochodził "stajni" to jego składowe (programy) tak bardzo się nie różnią, tylko te bardziej dopracowane OSy potrafią się bezproblemowo instalować na najbardziej wypasionych i nieraz "orientalnych" jeśli chodzi o podzespoły, PC-tach.

 

Ostatnio też testowane wersje Linuksa to Vixta Areo 3D, jak i so.simplis 3D, oba distra okazały się jakimiś kompilacjami i rozwinięciami Fedory z małym ukłonem w kierunku M$ Windows Visty,

Jako live oba Osy pięknie się bootują w pamięci, jednak już po procesie pełnej instalacji nie pamiętają zadanych haseł roota i usera, makabra i strata czasu.

A może moja niewiedza?.

 

Cały czas będę twierdził że to tylko kwestia czasu i sposobu podejścia do tematu deweloperów-programistów i choć Peter-Arvin taka informacja ukazuje się podczas instalacji każdego systemu linuksowego to pracuje na finalny wyrób wielu ludzi z całego świata.

Może by tak należało połączyć siły w głównych nurtach i stworzyć tylko kilka 2, 3 systemy, a nie dziesiątki ich, byłyby one wówczas przeciw-wagą dla komercyjnego M$ Windowsa i kolejnych jego edycji.

Ale jak widać "co kraj to obyczaj" i jeszcze długa droga do obalenia monopolisty.

Jestem optymistą.

 

Optymistyczną myślą (o Linuksie) kończę zabawę na Audio Stereo jednocześnie dziękuję Wam za pomoc i uczestnictwo w tym temacie.

 

stary bej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co sie bawic OpenSolarisem jak mozesz sciagnac Solarisa? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary bej, 18 Lut 2009, 22:26

 

Świetny wpis, też bym chciał, by te najbardziej wiodące distra miały największe wsparcie i bynajmniej nie mam na myśli Łubudubu tylko te, które maja/miały największy wkład w rozwój.

 

Znalazłeś lepsze miejsce traktujące o audio? Daj namiary z chęcią spoglądnę.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie jak pisałem, że mam wydruki w lustrzanym odbiciu? Zmiany dokonywane w Centrum Sterowania Mandriva 2008.1 (konfiguracja drukarek) nie przynosiła żadnego skutku, tzn. włączenie lub wyłączenie wydruku lustrzanego (mirror). Dopiero wpisanie w przeglądarce "localhost:631" uruchamiało CUPS (Common UNIX Printing System) i dokonane w nim zmiany zatriumfowały :)

Brother DCP-150C w końcu poprawnie drukuje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech, zainsyalowałem mandrive extreme spring edition 2.1 jedna z partycji (NTFS) oraz dysk usb nie działają- brak dostępu :/ jak mam zrobic by móc korzystć ze swoich dysków ?/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś w katalogu /media? W ostatnich czasach z tego co mi się wydaje nie potrzeba montować ręcznie zewnętrznych dysków czy tez osobnych partycji. Chyba, że tylko jako root możesz otwierać te dyski, wtedy musiałbyś zmienić prawa dla użytkownika.

 

Czy w ogóle system widzi te dyski? Komenda w terminalu: fdisk -l

Co pokazuje plik fstab? Komenda w terminalu: gedit /etc/fstab

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - powinno pomóc. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.