Skocz do zawartości
IGNORED

Sub - łatwo powiedzieć...


darekdz

Rekomendowane odpowiedzi

-> mczaj

widze, ze masz pokoik do odsluchu 27m2... CHT wbije Cie w nim w sciane:) jesli go odsluchasz to chcialbym poznac Twa opinie gdyz jestem jej bardzo ciekaw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stat: 323 / 51 / 0 Dziekuje wszystkim za rady i za zainteresowanie ale szczegolne podziekowania musze chyba skierowac do THX Ultra 2 :)

napisał: darekdz

Ciesze się, że zwróciłeś baczniejszą uwage na te ciekawą firme.

Ja sam do niedawna miałem dwa subwoofery w akcji Jamo D-7, który schodzi do prawdziwych 20Hz i Jamo D-6 (28Hz). D-6 sprzedałem, bo trafił mi się bardzo napalony klient, który do dzisiaj wychawla go pod niebiosa. Ale ja przyzwyczjony do dwóch basów teraz czuje pewien niedosyt, stąd też myśle o drugim i oczywiście o Velodyne, stąd moje ukierunkowanie Ciebie na tą właśnie firme.

No ale w tej chwili jestem w trakcie realizacji zakupu odtwarzacza Pioneera BDP LX-91, no i sprawa suba się troche odwlecze niestety.

Jak będziesz już miał DD-15 to pochwal się jak najprędzej...

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>mczaj

Prawie rok byłem posiadaczem Velodyne CHT12 i z całą stanowczością muszę stwierdzić że w kinie w moich 35m ten sub był za słaby(dlatego go sprzedałem)bas w sumie jak na suba nie był głęboki myślę że nie schodził nawet do 25Hz, z tego co wiem CHT15 jest co prawda mocniejszy ale z tego co można wyczytać z testów na stronie AV TALK gdzie testowane są suby niskie zejście w granicach 20Hz jest poza jego możliwościami.Poza tym sama obudowa tych subwooferów jest bardzo licha i bardzo rezonuje podczas pracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekdz, 8 Sty 2009, 16:13

>- Paradigm Servo 15 - odsluch tylko w sklepie. ogromne zniesmaczenie tym co produkowal. Masa

>zamieszania i moim zdaniem nic wiecej (cena ok 7 tys wtedy). Dodatkowo nigdy nie widzialem sprzetu

>za taka kase wygladajacego tak mizernie. Jakosc prosto z Chin na moje oko. Jednak daje mu szanse i

>dla swego spokoju biore na testy do domu. Moze uda sie zgrac z testami Velodyne. Jestem jednak w

>100% przekonany, ze Velodyne rozniesie Paradigma.

 

hmm no raczej niemożliwe te zniekształcenia, 38cm membrama + 1200RMS (4500W szczytowa), albo coś nie tak było z sygnałem...prędzej by okna wypadły niż byś je usłyszał :D

chyba że to opinia na podstawie Servo 15v1, miał gorsze parametry chociaż nadal i tak niezłe

 

tutaj masz test i pomiary Paradigm Signature Servo 15v2 (to samo co Servo 15v2 w ładniejszej obudowie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a tu Velodyne CHT 15R

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jeśli chodzi o zniekształcenia to z tego co widać nie ma co porównywać, który lepiej wypadł, w aspekcie słuchania muzyki warto zwłaszcza zwrócić uwagę na charakterystykę "group delay" (pokazuje szybkość basu suba) dla określonych częstotliwości - tu rewelacyjnie wypada Serwo ale CHT15R też bdb, zwłaszcza że to bas reflex

 

podobne testy innych subów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> THX Ultra 2

DD-15 nie dostane na dluzej bo nie mam tyle kasy na "zastaw" niestety. Sprzedawca bedzie z nim u mnie i chcialbym go postawic razem z Servo. Niestety nie pobawie sie nim dluzej i raczej mnie na niego nie bedzie stac ale napewno postaram sie pomeczyc SPL-1500R.

 

-> maracz

nie wiem jak gral CHT-12 i nie wiem co pisza w testach o CHT-15. Nie twierdze tez, ze jest najlepszy bo mam zbyt male doswiadczenie z innymi produktami. Twierdze jednak, ze jest pierwszy z grona, o ktorym pisze wyzej, ktory zagral w 60 trudnych metrach, dal bas tam gdzie siedzie i to nie buczenie a bas oraz pokazal cale mase detali. Malo tego robil to wszystko na calkowitym skreceniu na 40Hz (czasem ok 50Hz) czego nie bylo w innych.

 

-> don111

ja nie pisze o znieksztalceniach a o zamieszaniu. to nie bylo precyzyjne i punktowe jak oczekuje a takie sobie trzepanie glosnikiem. Mozliwe, ze byla to wina materialu, pokoju, ustawien, miernego amplitunera etc. Sprawdze to w domu i sie przekonam. Zalaczyles testy Servo i CHT-15. Ja natomiast bede porownywal Servo z DD-15. Moze wyda sie to Wam dziwne ale nawet nie bede sie silil na pozorowanie zrozumienia tych wykresow. Ja ich nie rozumiem bo sie na tym nie znam. Ja chce to uslyszec a jak sie okaze, ze dla mnie lepiej gra servo niz velodyne to go kupie poprostu. Jednak w to watpie.

Signature widzialem. Kosmiczna cena za inna bude i 1Hz nizej. To jest wrecz nieprzyzwoite.

 

Mialem kiedys PS-1200v4 w 25m2 bylo fajnie robil duzo zamieszania ale moja przygoda z ta firma chyba sie juz zakonczyla. Zobaczymy czy mnie zaskoczy Servo w domu...

 

Dzieki za te linki z testami jak znajde kogos kto mi je wyjasni to bede madrzejszy ;D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. powracajac do tematu testow i wykresow.

Popatrzylem na nie spokojnie juz nie noca i faktycznie don111 masz racje.

Servo 15 i Signature wypadaja tu bardzo ladnie zwlaszcza Signature w rozbiciu na harmoniczne. Radzi sobie z 2 i 3 jak nikt inny. Pytanie tylko jaki ma to wplyw na moje ucho? W jakim stopniu te stomosci krzywych przenosza na faktyczny odsluch.

Jako laik zauwazam natomiast, ze wszystkie testy byly przeprowadzane w otwartej przestrzeni z braku komory bezechowej zapewne. Wszystkie testy sa bez odpowiedzi pomieszczenia i to trudnego pomieszczenia. Zauwazam tez, ze do 90-95dB Velodyny radza sobie niemal idelanie. 90 dB w otwartej przestrzeni to chyba juz potega w zamknietym pomieszczeniu.

Bardzo chetnie zestawie ze soba Sevo i raczej jednak SPL-1500R z uwagi na wspolna polke cenowa. Musze sam zobaczyc jak zachowaja sie u mnie w domu. Jak wplynie kalibracja w velodyne na zmiane jego zachowania. Postrzegam wieksze mozliwosci jednak w SPL z uwagi na mozliwosc "ulozenia" sie do pomieszczenia czego nie ma servo. Chcialbym zobaczyc te wykresy w moim pomieszczeniu z zastosowaniem kalibracji w SPL bo obecne pokazuja jedynie ich mozliwosci na parkingu. Odsluch servo byl w pokoju ok 25m2 i byla to naprawde zenada. Zastanawia mnie tez fakt, ze jednak CHT bez kalibracji jako jedyny zagral u mnie a kosztuje tylko 5 tys. Jesli Servo nie zagra a kosztuje x2 to znaczy, ze suba trzeba szukac tam gdzie robia tylko suby a nie gdzie sa one tylko uzupelnieniem oferty. Nawet jesli jest to bardzo dobre uzupelnienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>darekdz

Twoje twierdzenie że CHT15 pokrywa basem 60m może i jest prawdą ale pragnę Ci zwrócić uwagę że stało się to dlatego że miałeś prawdopodobnie suba zbyt głośno ustawionego w stosunku do pozostałych kolumn.

Dlaczego tak twierdzę?Już tłumaczę,otóż napisałeś że miałeś wzmocnienie w CHT15 ustawione na ponad 50% mocy, podczas gdy ja w swoim CHT12 w swoim 35m pokoju wzmocnienie miałem ustawione na 25% jego możliwości a i tak automatyczna kalibracja ściszyła go względem pozostałych kolumn o kilka decybeli,dzięki temu dźwięk miałem bardzo wyrównany tonalnie do muzyki niemal ideał niestety w kinie brakowało mi mocy ,potęgi uderzenia ,drżenia podłogi itd.. dlatego go sprzedałem.

Oczywiście ja miałem słabszego CHT`12 ale mniejszy niż Ty pokój i dlatego twierdzę że miałeś zaburzoną równowagę tonalną dźwięku z za bardzo wyeksponowanym basem.

Bez obrazy to jest tylko moje zdanie na podstawie moich doświadczeń zCHT12.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

revel B15a amplifier

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> maracz

jak przeczytasz caly watek to dowiesz sie, iz to nie jest pierwszy testowany sub. wiem co i jak bylo usatwione a zwlaszcza w porownaniu z poprzednimi. spedzilem nad tym juz sporo czasu i wiem, ze pozostale suby nie staly chyba juz tylko na suficie w poszukiwaniu wypelnineia basem pomieszczenia o wszelki konfiguracjach ustawien nie wspomne. ten zagral juz w pierwszym miejscu, w ktorym stanal. przykro mi, ze masz zle doswiadczenia z CHT-12 i mam wielka nadzieje, ze po sprzedazy jest juz lepiej. nie kupilem CHT-15 i nie kupie bo to tez nie jest do konca to czego oczekuje. nie rozumiem tez Twego uporu w poszukiwaniu dziury w calym. suba mam juz 3 dzien i po ochlonieciu wiem, ze to nie jest jeszcze to ale wiem tez, ze jest pierwszym, ktory daje u mnie bas i mase detali. Twoja pewnosc nie zmieni tego co slysze. urazy nie ma bo i nie ma powodu - Ty opierasz swa opinie na temat CHT-15 o wlasne doswiadczenia z CHT-12 a ja o wlasne z glownym zainteresowanym. tylko obiektywnie oceniam swe wrazenia. nie handluje tym i nie robie reklamy wiec nie bede za wszelka cene udowadnial, ze jest jak pisze bo i po co? ja sie tylko ciesze, ze jednak jest na rynku cos co ma szanse u mnie zagrac.

 

Na dzis np. robi sie juz irytujace to, ze regulacja mocy jest tylko z pilota na podstawie czestotliwosci migotania diody - jak widac zauwazam tez powoli wady :)

 

-> americano

kusisz i kusisz ale nic z tego. NIE KUPIE W CIEMNO :) nie ma tego w kraju a bez odsluchania nie wchodzi w gre.

 

jutro goszcze w domu DD-15. zestawie go z CHT-15 :) Servo bedzie pewnie dopiero w przyszlym tygodniu i po dzisiejszej analizie wykresow jestem go jednak ciekaw...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> maracz

aby zaspokoic Twa niepewnosc sprawdzilem poziomy.

L Front - +7,0

R Front - +6,5

SW - +2,5

pozostalosc nie zmieniona po ustawieniach z testow REL B1

pokrece tym jeszcze jutro moze bedzie jeszcze lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekdz>

Po sprzedaniu CHT12 kupiłem Servo15v2 i w jednym się z Tobą zgadzam jakość wykonania tego suba nie jest najwyższych lotów, natomiast jeżeli chodzi o dźwięk to właściwie nie mogę tego pojąć że po odsłuchu Servo Twoja ocena brzmi"masa zamieszania i charczenia",ten sub u mnie systemie podczas odtwarzania muzyki całkowicie znika ,bas jest naprawdę piorunująco szybki,w kinie natomiast he..he..to dopiero jest jazda. Mimo wszystko jednak jeżeli masz możliwość odsłuchu u Siebie Servo15v2 to nie rezygnuj z tego a możliwe że Twoja ocena co do tego suba się zmieni.

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sie zakonczyly testy DD-15. Jakby to powiedziec. Zagral duzo glebien niz CHT i z bardzo duzym cisnieniem. Ogromny zapas mocy. Bas ogromny i naprawde szybki. W kinie cos niesamowitego.

Po kalibracji zniknal efekt rezonowania pomieszczenia i wchodzenia basu w buczenie przy zwiekszeniu mocy. Jednak czy warto doplacac tyle kasy za kalibracje? sam nie wiem.

Pytalem sprzedawce o roznice pomiedzy CHT-12 a 15. Poza glosnikiem podstawowa roznica jest ponoc wzmacniacz. W tej serii dopiero CHT-15 ma przyzwoity naped - podobno.

 

Tak czy inaczej. Obawiam sie, ze nie szarpne sie na 16 tys za DD-15 i cala nadzieja pozostaje w Servo. Poniewaz jestem detalista i sprzet ma wspolgrac z pomieszczeniem takze wizualnie chyba jednak bede sie zastanawial nad Signature Servo o ile 15v2 spelni moje oczekiwania.

 

Jak widzisz maracz podejscie sprzedawcy w salonie to 90% sukcesu. Nie potrafili mi zaprezentowac sprzetu i go nie sprzedali. Nie zalezalo im wiec nie przygotowali odsluchu. To jedyny wniosek jaki mi sie nasuwa skoro wszyscy lacznie z testami tak chwala Servo. Ja swego PS-1200v4 nie wspominam dobrze gdyz nie mial nic wspolnego z precyzja. Nie lubie w subach bassreflexu zdecydowanie zmniejsza punktualnosc i szybkosc basu.

 

No nic poczekam na servo i zobacze. Jak nie spelni oczekiwan to juz nie wiem co zrobie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekdz>

Też przerabiałem temat DD15 co prawda nie miałem go u siebie na odsłuchu ale byłem gotów kupić go nawet w ciemno oczywiście nie nowy a używany z USA,po dłuższym zastanowieniu jednak uznałem całe przedsięwzięcie za nader ryzykowne i ostatecznie zrezygnowałem.

Ja się jedynie obawiam czy aby na pewno do tych Twoich hektarów wystarczy jeden sub.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DD-15 by wystarczyl spokojnie bo naprawde bylo bardzo ok ale jaka kasa... zastanawiam sie gdyz to juz bardzo powazne pieniadze za jeden glosnik... dwa suby zestroic u mnie? nie podejmuje sie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiego tego servo słuchałeś w końcu , v1 czy v2 ? bo to 2 różne suby

co do PS 1200 to jest sub typowo kinowy z bardzo "przeciągniętym" basem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem, ze rozne... sluchalem Servo 15v2. odsluch wtedy tylko potwierdzil moje rozstanie z ta firma na zawsze. przekonam sie raz jeszcze za kilka dni tym razem u siebie.

 

jak patrze po testach to Signature wypada slabiej niz 15v2 a jest sporo drozszy. jak to jest? macie jakies doswiadczenia z signature? zalamuje mnie jakosc wykonczenia 15v2 oraz sam wyglad ale jesli sie sprawdzi to signature musze kupic w ciemno a wyglada na to, ze to jednak inny klocek i wcale nie lepszy.

 

obawiam sie, ze jedynym rozwiazaniem pozostanie wtedy import z USA DD-15 a to znow duze ryzyko i stres w oczekiwaniu czy dojdzie gdyz przesylka kurierska to 6200 PLN :D (FedEx Polska) lub 1200 USD (FedEx USA)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu masz DD-15 w takim sobie kolorze, ale za to za 2295 euro, czyli dużo, dużo mniej niż 16000pln

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> wolf

jak widzisz nie spiesze sie:) jesli sie nie myle juz kupe czasu temu pisalismy na innym forum i mialem kupic DD a Ty Servo. Widze, ze Ci sie udalo. Mi do dzis nie:)

 

-> THX Ultra 2

to jest DEMO. Nowe maja po ponad 3tys EUR. Juz tam szukalem:)

Teoretycznie sa upusty na DD ale nadla pozostaje to kupa kasy. Mysle, ze jesli Servo nas "zaspokoi" to pewnie kupie go z zamknietymi oczami i gdzie ukryje. Moze dorobie jakies pokrycie ze skory albo oddam na fornirowanie... moze cos sie z tego da zrobic... no i ta okrutna dioda w kolorku od czapy:) DD tez ja ma ale w 15tce jest to juz ladnie podswietlony napis Velodyne. Moze tez to calkiem wylaczyc aby nie straszylo. Jakosc wykonczenia DD jest cudowna. Rownie ladnie byl wykonany B&W ale Velodyne jest elegantszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sie dowiedzialem, ze dystrybutor Paradigma planuje wstrzymac wypozyczenia sprzetu na odsluchy domowe. Pozostaje tylko odsluch w salonie. Tak sie zastanawiam czy wiedza co robia. Jesli uracza klienta takim odsluchem jak mnie za pierwszym razem to napewno sprzedaz im mocno wzrosnie :)

Swoja droga jestem ciekaw czy beda odwazni do zakupow w ciemno po salonowych odsluchach. Chyba, ze glownym punktem menu bedzie chinszczyzna. Tego faktycznie nie trzeba sluchac. Dziwne posuniecie przyznam. Wizja Paradigma w moim domu sie znow oddala. Chyba moje odczucia byly wlasciwe... nie zalezy im na sprzedazy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda bo z niecierpliwością wyczekiwałem na test Servo u Ciebie ,byłem ciekaw czy choć trochę Paradigm zyska Twojego uznania.

 

Odkładaj na Velodyne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie zrobie wszystko aby go u siebie miec. jak bedzie trzeba zadzwonie do szefa tego balaganu bo az sie nie chce wierzy, ze firma, ktora sie kreuje na "audiofilska" opowiada przez telefon klientom, ze do wydania 10 tys zl ma im wystarczyc odsluch w ich sklepie przy zerowym zainteresowaniu obslugi bo tak niestety to wygladalo. Moje wrazenia pozostaja do dzis jak Kolegi opisujacego prace jakiegos nizszego Paradigma "rzniecie krowy" :)

 

Velodyna SPL-1500R nie poslucham bo go nie maja. Przynajmniej na dzis. CHT-15R jest naprade bardzo przyzwoity ale nie chce tak niskiej serii bo zapewne z czasem wyjdzie wiecej minusow. DD-15 nie kupie w kraju gdyz upiust jaki dostalem jest duzy ale nadal to kupa kasy. Jesli wiec nie Servo to zapewne zakupie DD-15 lub 18 w USA u sprzedawcy, z ktorym koresponduje. Jesli ocla to trudno a jesli nie to roznica w cenie bedzie makabryczna. Nigdy nie pojme postepowania rodzimych dystrybutorow. Nie wiem z czego zyja przy takim podejsciu do businessu. Moze to kwestia naszej polskiej mentalnosci...

 

Od wczoraj mam w domu REL'a B1. Jest naprawde bardzo przyzwoity ale... maly wzmacniacz i 12" glosnik powoduje, ze przy wiekszym nasileniu basu zaczyna sie robic nieladnie. rezonuje oraz zaczyna buczec. Wszystkie suby jakie testowalem w domu graja naprawde ladnie. To juz wysoka polka cenowa jednak nic nie przebija Velodyna nawet CHT-15R.

 

Jesli w przyszlym tygodniu nie uda sie sciagnac do domu Servo i ni eprzekomnam sie do RELa B1 to zamawiam DD i mocno sie zastanawiam czy 15 czy 18. Jesli ktos z Was po wykresach z testow moze mi powiedziec czego mozna sie spodziewac po DD-18 w porownaniu z 15 to bede bardzo wdzieczny. Wiem jak brzmi 15 ale nie bedzie mozliwosci odsluchu 18 i musze go kupic w ciemno. Licze na interpretacje znawcow wykresowych:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać że gazetki ałdio w Polsce trąbią o velodyne w ostatnim czasie bo nic tylko velodyne i velodyne ;)

Firmę znam od kilkunastu lat i słyszałem wiele ich subów w Stanach, gdzie nawet w popularnych marketach elektronicznych są normą, a tu mamy jakiś BOOM na velodyne od 2 lat chyba(??) jakby firma dopiero co powstała :). Generalnie nie chcę powiedzieć złego słowa o tej firmie jednakowoż takiego basu jak z revela nie słyszałem na żadnym velodyne niezależnie od ceny. Zupełnie mnie nie obchodzi (sorry) co autor wątku kupi i nie namawiam do już niczego, ale chciałbym, aby osoby które czytają takie wątki miały więcej dystansu do tego co się promuje aktualnie w tym kraju. Aż strach do lodówki zajrzeć ;)

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, jak masz okazje w dobrej cenie to ściągnij i 15 i 18, zobaczysz jaki Ci bardziej odpowiada. Drugi zawsze pogonisz, na taki sprzęt a jeszcze w dobrej cenie, to znajdziesz amatora bez problemu. Wada tego taka, że trzeba wyłożyć kase na dwa...a do tego jeszcze dzisiaj nasza złotówka dalej upada... niestety....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze lepiej w dobrej cenie ;)

o proszę ile tego towaru velodyne amerykanie się pozbywają (ciekawe dlaczego)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jest w czym przebierać

Pewnie najbezpieczniej kupić DD18, zawsze się opchnie przy takich cenach i prasie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> americano

ja nic nie promuje bo nie czytam takowych gazetek. calkowity brak czasu niestety. opieram sie na tym co slysze. velodyne polecil mi juz ponad rok temu znajomy sprzedawca B&W nie majac w tym interesu bo go nie sprzedaje. naprawde chetnie bym kupil revela jesli jest tak dobry jak piszesz ale problem w tym, ze w tym kraju go nie ma. czytajacy musza miec dystans do wlasnych uszu i potrzeb a nie bajki o zelaznym wilku, ktorego nikt nie widzial. z calym szacunkiem do Ciebie ale na slowo nie kupie glosnika nawet jak mi wlasna zona powie, ze dobrze gra - a ma ucho w tym kierunku;) czlowiek, ktorego mi polecales nie sprowadzi mi revela bo woli sprzedawac stare modele innej marki zalegajace mu na sklepie lub suby calkowicie nie adekwatne do pomieszczenia. raz jeszcze powtorze - nic nie promuje jestem zwyklym zjadaczem chleba. jak zloze calosc zetsawu z ekranem i powiesze nabyty projektor, kupie suba i zona sie zgodzi to dodam fotki do watku na forum. wierze, ze revel jest revelka ale go nie ma...

 

-> THX Ultra 2

dobry pomysl ale kasy brak na takowe rozwiazanie:) no i dwie takie paczki na jeden adres to 100% wizyta w UC :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu sie pozbywaja. moze to ich marka i maja tego w brod na rynku. jesli jest nasycony rynek sprzetem rodzimym i ma duzy udzial w rynku to sila rzeczy sprzedaz z drugiej reki bedzie miala najwiekszy udzial w tym produkcie, ktorego dany rynek wchlonal najwiecej. to tak jak kiedys w polsce duze i male fiaty. tylko to chodzilo. Wejdz na otomoto i popatrz ile jest ogloszen sprzedazy toyot czy to znaczy, ze sie ludzie pozbywaja bo sa zle?

 

sorry ale wydaje mi sie, ze masz problem albo z velodyne albo z revelem;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież nie napisałem, że Ty promujesz velodyne, tak ogólnie jest boom na tą firmę

PS. firma robiła też sporadycznie kolumny kiedyś, były takie monitory w układzie MTM...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.