Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Monitor Audio


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Taki defekt dla mnie raczej dyskwalifikuje kolumny, ewidentnie był mocny upadek. Z późno się jakiś czas temu zorientowałem, pod nosem były 100tki + standy za 5500 PLN w idealnym stanie. Do sypialni w sam raz :).

 

A tak z ciekawości, czym napędzacie serię PL100? Dawno temu miałem serię GX300 i one były bardzo łatwe w wysterowaniu, tylko niestety poza górą niemogała reszta pasma. Najlepiej grały ze wzmacniaczami lampowymi.

Ja napędzam Pl100 heglem h300 (zreszta cały zestaw mam Hegla) i okablowanie albedo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że ostatnio miałem awarię telewizora, nie używałem swojego pokoju audiovideo około miesiąc.. Włączyć muzykę po miesiącu na pl100 , lub obejrzeć film po takiej przerwie, dosłownie czysta przyjemność. Ja pl 100 ciągle napędzam chińską lampą na kt120 obecnie +kino Marantz sr7010..

Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj podłączyłem swój sprzęt po dwóch tygodniach rozłąki. Najpierw awaria instalacji elektrycznej w domu (popalone parę rzeczy) a potem mój CD poszedł do modyfikacji. Gdy usłyszałem to co potrafią moje gs20 w połączeniu z Nadem ce56bee i c542 by muda44 wprawiło mnie w mega zachwyt :-)

Edytowane przez Kejup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciekawe połączenie, aczkolwiek Hegel to nie mój klimat zupełnie. Na pewno bym nie łączył go ze wstęgą, ale każdy ma inne upodobania.

Z KT120 może rzeczywiście ładnie grać.

No jak tak popatrzeć/poczytać forum nie słuchając tego to każdy powie że nie może to grać (do tego srebro jako okablowanie) a gra i jak dla mnie świetnie :) Dlatego zawsze radzę wszystkim słuchać i jeszcze raz słuchać a później samemu decydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciekawe połączenie, aczkolwiek Hegel to nie mój klimat zupełnie. Na pewno bym nie łączył go ze wstęgą, ale każdy ma inne upodobania.

Z KT120 może rzeczywiście ładnie grać.

 

Dlaczego nie łączył bys hegla z wstega w MA? U mnie h300 pieknie lekko ocieplil wysokie tony, blachy ktorych w metalu jest b.duzo sa dokladnie slyszalne ale nie wybijaja sie do przodu. Wszystko jest poukladane w koncu. Natomast poprzedni Denon 1520ae troche cial uszy w wysokich tonach z MA gold :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Sprzedaje monitor audio gx 50. Więcej info na pw

Generalnie w tych kolumnach wstęgowiec jest bardzo przyzwoity ale w paśmie powyżej 10khz. Poniżej tej wartości tak jak to zwykle bywa w przypadku wstęgowców zaczynają się problemy ze zniekształceniami wynikające z nieliniowych zachowań membrany. Próba podniesienia podziału lub zwiększanie nachylenia charakterystyki owszem poprawia zdecydowanie jego warunki pracy ale jest to okupione co raz gorszymi charakterystykami kątowymi, tak więc tak źle i tak nie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Generalnie w tych kolumnach wstęgowiec jest bardzo przyzwoity ale w paśmie powyżej 10khz.

 

Nowe wstęgi gx nie mają tego problemu. Jak twórcy mówili nowa wstęga jest trochę grubsza by przeciwdziałać zniekształceniom. Tak że problemu z tym nie ma.

Chciałem zmienić na sonus Faber ale gra jest warta świeczki bo przejście na 11 cm woofer może być bolesny tak że sprawa zamknieta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nowe wstęgi gx nie mają tego problemu. Jak twórcy mówili nowa wstęga jest trochę grubsza by przeciwdziałać zniekształceniom. Tak że problemu z tym nie ma.

Chciałem zmienić na sonus Faber ale gra jest warta świeczki bo przejście na 11 cm woofer może być bolesny tak że sprawa zamknieta

Ja jak miał bym wymieniać pl100 na SF to tylko na Sonus Faber Guarneri Evolution lub taniej na Franco Serblin accordo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaję swoje perełki RS6, więcej na priv można pogadać/dogadać...

Oferta na olx, link w temacie nasze aukcje

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

I to z jakim rodzynkiem:-)

Nie przesadzaj brachu z tym rodzynkiem ;-) Czekam aż podepniemy je pod Twojego NADA :-D Tylko muszę żonkę i dzieciaka wysłać do spa ;-)

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boję się że za bardzo mi się spodoba i znowu się zacznie...

Buahahaha ;-)

Ja mam cały czas w głowie Twoje gsy+nad i powiem szczerze patrzyłem już za nadem ;-) ...

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem Ci że mój Nadzik z Twoimi gs60 to było by to :-)

Kiedyś wpadnę z nim do Ciebie to potestujemy ;-)

Spoko, jesteśmy ugadani :-)

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ..wczoraj kolejny raz przekonałem się jak akustyka pomieszczenia ma ogromne znaczenie .Otóż zabralełem swój głośnik centralny gxc350 do brata,gdyż dość dawno się do tego zabieraliśmy.Podłączylismy do ampli marantz sr7010 którego też posiadam ,kalibracja xt32 ,włączamy i jest smutek.tnz jak nie mój centralny..jakiś ostry,dialogi chude itd,przestrzeń dobra ale mnóstwo syczenia, itd..Brat ma kino w salonie bez żadnych wydziwień akustycznych i dość spory pogłos , więc pewnie dlatego jest taki a nie inny efekt.Ja mam kilka absorberów ,dyfuzory i pokój tylko po kino.Gdy wchodzę do mojego pokoju od razu w mowie slychac zmianę .U mnie gxc350 wpisuje się super w akustykę.Nie mam mowy o syczących głoskach,dialogi są wyrażne ,jest bas przy róznych akcjach,kapitalna przestrzeń {rzadko ,ale zadarza się ze nie odpalam lampy i oglądam bez frontów),dosłownie miód malina .Konkluzja jest taka że czasem jak ktoś ma kiepskie warunki,nie koniecznie wykorzysta dany sprzęt i pózniej może mieć inną opinie na temat danego produktu na forum.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

PL200 wystawilem na alledrogo.... pewnie cena bedzie niejednego kolec w oko :) a ja mam to gdzies, teoretycznie nie chce sprzedac tych kolumn....ale szukam dodatkowych funduszy na nowy stary pojazd.

Pzdr

Niezły przekaz wizualny - zdjęcia na allegro - to z ręką w białej rękawiczce robi robotę :-)

 

Pozdrawiam!

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niezły przekaz wizualny - zdjęcia na allegro - to z ręką w białej rękawiczce robi robotę :-)

 

Pozdrawiam!

 

Hehe pewnie kolega hifi obgryzł paznokcie ze strachu że się za szybko sprzedadzą :-)

A tak na poważnie to zdjęcia zrobione profi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.