Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Monitor Audio


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam BX5 połączone z Yamahą AX-892 i nic mi nie dudni. Fakt, iż mam dobrze wytłumiony 20m kw pokój.

Też powoli przymierzam się do wymiany na coś z wyższej serii , a ponieważ słucham w większości rocka a większość realizacji jest

nienajlepsza, więc wybiorę chyba coś z serii srebrnej, chociaż nie ukrywam, że seria złota strasznie mnie urzekła.

Odnośnie BX5-są to naprawdę fajne i dynamiczne kolumienki, tylko nie można przesadzać z głośnością bo pojawia się jazgot

Podejrzewam także, że bronze 6 także nie dudnią, tylko trzeba zaadaptować akustycznie pomieszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

, a ponieważ słucham w większości rocka a większość realizacji jest

nienajlepsza, więc wybiorę chyba coś z serii srebrnej, chociaż nie ukrywam, że seria złota strasznie mnie urzekła.

 

Też słucham w większości rocka ale nie mogłem się powstrzymać i kupiłem monitory gold. Teraz myślę o Platinum...ale to wyższa półka cenowa. Czytałem opinie na zagranicznych forach że Platinum to jeszcze lepsze brzmienie.

 

Co do dudnienia pewnie racja z adaptacją akustyczną. Jednak prawda jest taka że im wyżej w ofercie monitor audio tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dudnieniem basu jest jeszcze jedna rzecz. Ktoś kiedyś pisał, że miał podłogówki, kupił lepszej klasy monitory i przestało dudnić. Teraz pytanie czy to kwestia lepszych kolumn czy faktu, że monitory jednak nie odtwarzają tak niskiego basu jak podłogówki.

Załóżmy, że ktoś ma w pomieszczeniu kłopot z basem w okolicach 40Hz, jest mocno podbity i dudni, wstawia podstawkowce, które takiego basu nie odtwarzają i kłopot znika.

 

Podsumowując mając podłogówki, zwłaszcza duże, które lubią zapuszczać się w niskie rejestry mamy większą szansę na kłopoty z basem niż w podstawkowcach.

Jednak jeśli postawimy jedne koło drugich słyszymy różnicę, na podstawkach części dźwięku po prostu nie ma, to zubaża dźwięk.

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja wybrałem BX5, a wypożyczałem BX6, RX6 i w obu przypadkach miałem zbyt dużo basu, także RX2 ( lub 1 nie pamiętam), z tym, że basu było za mało, więc wziąłem BX5. W powszechnej opinii są one efekciarskie, grające skrajami pasma (zgadzam się z drugim stwierdzeniem, ale tylko częściowo). Niskie tony są zawsze obecne, gdy trzeba, są zwarte i w odróżnieniu od starszej serii bronze nie dominują nad całością, natomiast wysokich mogłoby być ciut mniej, ale delikatna korekta we wzmacniaczu załatwia sprawę...

Gdyby niejeden monitor potrafiłby tak grać to bym go wziął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Jednak jeśli postawimy jedne koło drugich słyszymy różnicę, na podstawkach części dźwięku po prostu nie ma, to zubaża dźwięk.

 

Może i zubaża na nagraniach fortepianowych i organowych. Moje goldy dają zarówno stopę perkusji jak i gitarę basowa. O żadnym extremalnym ucięciu pasma nie może być mowy. I miałem podlogowki w moim małym pokoiku odsłuchowym...basu na płytach Nirvana było za dużo . Nowych dźwięków poniżej 55 Hz nie slyszalem

 

Więc ilekroć mam do wyboru lepsze monitory lub gorsze podlogowki biorę monitory. Dlatego mam goldy zamiast silver

Edytowane przez bartosz_55239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby usłyszeć różnicę nie potrzeba nagrań fortepianowych czy organowych. Wystarczy posłuchać Mike Oldfielda, Yello, Pink Floyd, nawet zwykłego popu gdzie jest elektroniczny, często nisko schodzący bas aby od razu zauważyć różnicę pomiędzy podstawkowcami, a podłogówkami. Nie trzeba się specjalnie wsłuchiwać.

Nie mówię, że to będzie jakieś ekstremalne obcięcie pasma, generalnie nie lubię takich skrajnych określeń, ale to po prostu to od razu słychać i czuć, bo ten najniższy bas czasem bardziej czuć niż słychać.

 

.basu na płytach Nirvana było za dużo

Monitory mogą mieć dużo basu, ale to będzie ten wyższy bas.

 

Więc ilekroć mam do wyboru lepsze monitory lub gorsze podlogowki biorę monitory. Dlatego mam goldy zamiast silver

To jest oczywiście Twój wybór, każdy ma swoje upodobania, jeśli Tobie to pasuje to ok. Obiektywnie jednak patrząc to słuchanie np. takiego Yello na monitorach i podłogówkah to dwa różne światy. Dobre podłogówki będą Ci raz po raz wstrząsać pomieszczeniem, czego w życiu nie uzyskasz z monitorów i nie mówię tu o żadnym przebasowieniu.

 

Do odtworzenie niskiego basu potrzebna jest duża obudowa głośnika, taka jest fizyka i nic się na to nie poradzi.

 

Jeszcze co do Twoich odczuć basu z monitorów. Masz mały pokój, poza tym idę o zakład, że miejsce odsłuchowe masz pod ścianą, a tam bas jest z natury mocno podbity. Masz specyficzne warunki odsłuchowe i to też wpływa mocno na odbiór dźwięku.

Wstawienie do Twojego, małego pomieszczenia podłogówek mogłoby nie być dobrym rozwiązaniem i tutaj mogą faktycznie lepiej sprawdzać się monitory.

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby usłyszeć różnicę nie potrzeba nagrań fortepianowych czy organowych. Wystarczy posłuchać Mike Oldfielda, Yello, Pink Floyd,

 

Dokładnie tak. Na płytach Yello słychać to bardzo wyraźnie. Jak przeszedłem na podłogowe to na basie zaczęło się dużo więcej dziać. Więcej "smaczków", tąpnięć. Co nie znaczy, że na monitorach nie da się słuchać. Podobnie było z muzyką jazzową. Perkusja, gitara basowa (nie wspominając o fortepianie) brzmi bardziej wiarygodnie, naturalniej. Jest większe urozmaicenie basu.

 

Monitory mogą mieć dużo basu, ale to będzie ten wyższy bas.

 

Monitory często są tak strojne, że mają lekką górkę na basie dzięki czemu brzmienie robi się większe, bardziej spektakularne.

 

Wystarczy spojrzeć np. na Akustyka. Kolumny na tych samych przetwornikach.

 

https://akustyk.com.pl/public/upload/catalog/product/107/1422910393ILR12.pdf

https://akustyk.com.pl/public/upload/catalog/product/103/1456058787ILRM.pdf

 

Monitor na wyraźniej górkę na basie. W nagraniach bardziej płaskich z małą ilością basu może być tak, że brzmienie będzie "pełniejsze" na monitorach.

 

Mimo, że gram na podłogowych to wcale nie wykluczam powrotu do monitorów będąc świadom ograniczeń na niższym basie. Monitory mają też dużo zalet. Łatwiej znikają z pomieszczenia tworząc często lepszą scenę. Gdybym miał do wyboru lepszy jakościowo monitor czy podłogówka z niższej serii postawiłbym na monitor szczególnie , że dysponuję nie za dużym pomieszczeniem.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Jeszcze co do Twoich odczuć basu z monitorów. Masz mały pokój, poza tym idę o zakład, że miejsce odsłuchowe masz pod ścianą, a tam bas jest z natury mocno podbity. Masz specyficzne warunki odsłuchowe i to też wpływa mocno na odbiór dźwięku.

 

Staram się nie być pod ścianą słuchając. Co do tąpnięć to zgoda, tego monitor nie da. Jak jednak zauważyłeś mój pokój odsłuchowy ma swoje ograniczenia. Dużych podłogowek nie da rady postawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Wstępuję do kluby z GX100.Świetne kolumny grające obszernym i dokładnym dzwiękiem ze świetną podstawa basową.

 

Gratuluje wyboru. Gx to rewelacyjne monitory z niezłym basem. Lepiej to już tylko Platinum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wyboru. Gx to rewelacyjne monitory z niezłym basem. Lepiej to już tylko Platinum :)

 

Ja to w szoku jestem ,że tak niewielkie monitory grają tak potężnym,kontrolowanym basem. W stosunku do moich poprzednich kolumn,podłogówek ,konstrukcja DIY opartych na głośnikach Scan Speak illuminator i revelator, to GX 100 w żadnym stopniu nie maja tego basu mniej a jakością tego pasma są nawet ciekawsze bo uderzają basem " znienacka" wtedy kiedy trzeba ze świetną barwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Po zamianie bronzow podlogowek 5 na goldy 100 chetnie przylacze sie do dyskusji. Bronzy 5 to fajne kolumny tak jak ktos wspomnial specyficznie zestrojone. Brakowalo mi troche wiekszej szczegolowosci selektywnosci. Slucham glownie metalu grindcora muzyki w ktorej plyty sa roznie nagrane. Jak jest slabo nagrany material to slysze I potrafie wylapac szczegoly a nie odkladam na polke. Heh koledzy mieli racje goldy 100 sieja ciekawym szybkim basem. Wydaje mi sie ze w koncu kolumny wyciagaja 100 procent z denona pma1520. Jeszcze tylko musze sie porozgladac za solidnymi podstawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Wydaje mi sie ze w koncu kolumny wyciagaja 100 procent z denona pma1520. Jeszcze tylko musze sie porozgladac za solidnymi podstawkami.

 

Z pewnością denon nie grał na 100 % z bronze. Co do basu z gold 100 , tam siedzi już 6.5 calowy woofer. Podstawki monitor audio są fajne, ale koszt ok 1900 zł para trochę zabojczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

 

 

Nie dowiesz sie dopoki nie postawisz obok siebie i nie przetestujesz. Mnie interesowalaby rowniez roznica miedzy gold 100 a poprzednikami gx 100. Napewno jest roznica w cenie :-)

 

Osobiście nie porównywałem nowych Goldów do GXów.Sprzedawca moich GX100 za to mówił,że różnice są na pograniczu percepcji i nie warto dopłacać do nowych Goldów.Miałem w planach odsłuch i bezpośrednie porównanie ,ale po opinii sprzedawcy stwierdziłem ,źe mu wierzę:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot taka ciekawostka. Nowa seria MA

Białe ładne ale inne kolory hmmm.... Sami ocencie

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oż w mordę - toż to przecie nie może być prawda... :-( Gdzie ta finezja, smak, wyczucie...Albo pokolenie odbiorców/nabywców się zmienia...

Edytowane przez Gunthe

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje iż MA chcę "nowe trendy" wprowadzić. Nowe MA Silver ze srebnymi wstawkami to o kant d... a teraz znowu wyskakują z "wynalazkiem"

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że warto przeskoczyć z rxfx na gsfx na tyły..? Niby stan igła.. Zastanawiam się, bo zaraz może ich nie być .. Wolałbym gxfx, ale te gie-esy również wyglądaja obiecująco tylko nie mają wstęgi,kolor piano black.. hmm muszę się z tym przespać.. Nie planowałem zmian, ale wiecie jak to jest :)trochę lat mają, wiadomo ale to przecież tyły..

 

Bali jak tam skoczyła się sprawa z tym oszustem? Dorwany?

 

 

Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.