Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Monitor Audio


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a z czym grają? :) na oryginalnych standaxh właśnie wygladają super :)

 

właśnie nadszedł moment zmiany do tej pory monobloki Audiolaba 8200 z pre ale już niedługo ..... ;) Też będzie na A :D

 

oryginalne standy nie tylko wyglądają ale do tych monitorów są wręcz nierozłączną parą dla dobrego brzmienia i komfortu dla platinum 100

Edytowane przez slavo_70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, co myslicie o nowym silver c350 http://www.monitoraudio.co.uk/products/silver-6g/silver-c350 do zestawu z silver 10 i radius90 na tyly?

czy w tej cenie juz lepiej szukac uzywanego gold350 jednak? brzmieniowo ten c350 powinien sie zgrac ladnie z silver 10, tylko ze wizualnie juz duzo mnie a do tego jest taaaaki brzydki :(

edit do tego w zwiazku z nowym modelem silver sklepy zaczynaja wyprzedawac poprzednie silver i mozna wyrwac ex display na pelnej gwarancji za £189 co przeklada sie na jakies 900zl chyba obecnie.. az strach nie skorzytac..

Edytowane przez sosen13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kolumny do tej pory miałeś i jak oceniasz brzmieniowo zmianę ?

Opisz Twoje subiektywne wrażenia jak grają PL100.

 

Wykonanie tej serii robi wrażenie.

 

PL100 są o wiele lepsze od posiadanych dotychczas: styczność miałem i byłem gorącym fanem B&W choć to inne granie bardziej wysłodzone ale miałem do czynienia z modelami budżetowymi do 5k.

Platinum wziąłem niemalże w ciemno bez odsłuchów tylko testy i opinie a cena była okazjonalna ok 50 % nowych więc nabyłem i .... od tego czasu tylko podnoszę klocki, zmieniam kabelki i etc. i nie to że dźwięk mi nie pasuje bo to mnie ujęło ale widzę że z każdym kolejnym segmentem zmian lepiej toto gra ;P Nie jestem wytrawnym audiofilem ani recenzentem których na owym forum dostatek ;) ale szukam wciąż i bawię się zmianami - nie zmieniając moich Peelek :D ... zabawa trwa

 

czasem mam wrażenie iż dźwięk PL jest hmm metaliczny w stosunku do B&W ale słuchając ponownie Bowersów niższej półki widzę że to one dają mniej naturalny dźwięk i są przesycone nazwę to po swojemu słodkością brzmienia która kiedyś mi pasowała. PL mają większą szczegółowość naturalniejszy bas i wstęgi też inaczej grają niż cewki - nie każdemu to pasuje ale z czasem się człowiek od tego uzależnia i inne granie popularniejszych modeli jakoś mniej pasje dla ucha ;)

 

Witaj w klubie:)..Jeśli dasz im prądu + gęsty wzmacniacz ,będziesz mega zadowolny!!Pzdr

 

miałem mocny CA 851A (fajnie ale coś brakowało nie mogłem znaleźć przestrzeni i sceny jaka była w starym Cambigde P500) Audiolab 8200M z pre i następnie z pasywką Khozmo zagrał o niebo lepiej (miał zostać na dłużej) teraz zmiana na leciwego 19 letniego Accu 211 i znów poprawa aż nie mogę wyjść z zachwytu jak gra tak wiekowa Integra, co będzie dalej strach pomyśleć

 

ps. gęsty wzmak - przybliż zagadnienie laikowi ;) czy chodzi o ciepłą barwę jeśli tak to taki jest obecny Accu :)

 

mam pytanie do posiadaczy wersji platinum (choć nie tylko) - czy używacie oryginalnych zworek a może macie jakieś doświadczenia z nabytymi zworami, podzielcie się swoimi doświadczeniami :)

Edytowane przez slavo_70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używałem orygilanych zworek ale wymieniłem na albedo monolith monocrystlal - chciałem miec tak jak głośnikowy. Jest lepiej ale nie licz na nie wiadomo jaki przeskok. Nazwał bym to kolejnym krokiem to uzyskania dzwięku jaki chce mieć.

Edytowane przez bronx99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slavo. czytając pierwszą część Twojej wypowiedzi to jak bym siebie widział gdy je kupiłem .Ja przeskoczylem z rx2 na pl100 i też byłem przyzwyczajony do bardziej ciepłego ,sklapcialego dźwięku, ale jak przelaczalem na platinum to one grały z inną klasą,nieporównywalnie lepszą .Platinum 100 mają piękny dół (wiadomo że chata nie drży)ale jest fajny, kontrolowany, sprężysty, do tego rozdzielczość, scena w głąb i w szerz + naturalność. Gitar akustycznych ,rocka,vokali,mógłbym słuchać godzinami a gram trochę i wiem jak np. gitara brzmi na żywo. Ja gram z lampy i po drobnej modyfikacji we wzmacniaczu kondensatorów,lamp, dla mnie miód. Gesty wzmacniacz to taki, który ma dobre wypełnienie,lekko ocieplony i nie sieje góra bo wtedy będzie męczyć a zwłaszcza z platinum . Źródło też ważne (również opampy zmieniałem) ale jak już zgrasz system to będzie super.Duzo ludzi pisze ze w audio najważniejsza jest synergia i ja się pod tym podpisuje.Kiedys pewien muda44 pisał że trudno jest osiągnąć barwę i rozdzielczość, ale jak to się uda wtedy jest super,miał rację . Obecnie jestem mega zadowolony a czy da się lepiej, trzeba by było dalej przerzucić trochę sprzetu, żeby się przekonać heh..ps nie masz gołej podłogi? Na zdjęciu widać?Akustycznie coś tam za plecami? Pozdrawiam

Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

durlok masz na pewno dużo więcej doświadczenia niż ja :) Ja nawet nigdy lampy nie miałem sposobności słyszeć :/ więc moja skala porównawcza jest mocno zakrojona. Też niewielu mam kolegów którzy pałają się na tyle dobrym dźwiękiem aby inwestować w zmiany sprzętowe więc taki troszkę ze mnie żółtodziób opieram się na www. i tym co sam posiadałem a nie było tego jakoś strasznie dużo. Do tej pory z jednej zmiany nie byłem do końca zadowolony czasem zmiana kabla więcej dała niż nowa integra więc jak widać u mnie krok po kroczku ;)

Na tylnej ścianie mam panele akustyczne podłoga częściowo odkryta ale zasadniczo środek pokoju jest wysłany miłym i grubym dywnem :D Starałem się zadbać o akustykę pomieszczenia w miarę moich możliwości i akceptacji małżonki ;)

Fora czytam od paru lat jednak dopiero teraz zdecydowałem się na "audiostereo" by również być częścią społeczności więc Pozdrawiam Serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

http://allegro.pl/monitor-audio-gx200-cena-za-pare-okazja-i6898088936.html

 

 

Podlogowki gx 200 za niezłą cenę i ciągle wiszą . Sam wziąłbym je ale do mojego małego pokoju odsłuchowego byłyby pewnie za duże.

Sprawdź lokalizację. Nie każdy chce "inwestować w ciemno", bez odsłuchu...czy nawet możliwości zobaczenia tego na żywo. Dodatkowo, z racji miejsca skąd jest to wysyłane, co z "gwarancją" na wypadek problemów? Co ze zwrotem? W aukcji nic o tym nie ma - dodatkowo, brak faktur...więc w tym momencie, za taki zakup, TY, jako klient, płacisz PCC w naszym US - 3% wartości towaru powyżej 1000 zł. Wybacz, ale z PCC jest więcej zawracania sobie 4 liter, niż to warte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Nie każdy chce "inwestować w ciemno", bez odsłuchu...

 

Ja akurat wiem jak grają goldy więc w ciemno bym nie brał. Może dałoby się kupić za pobraniem. Kto wie. Cena jest atrakcyjna i lepiej brać te goldy niż serię silver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam jest to mój pierwszy post na forum więc najpierw się przywitam (WITAJCIE)

 

Od niedawna stałem się posiadaczem Kolumn MA SILVER6 White gloss, no i teraz rozpoczęła się zabawa, przez cały czas słuchałem muzyki poprzez zestaw kina domowego ale jak zmieniłem kolumny z nijakich na trochę lepsze zapragnąłem po przeczytaniu sporo artykułów dołożyć system stereo dlatego iż samego kina słucham bardzo żadko teraz gra to pod amplitunerem Onkyo HT-R580 i chciałbym kupić sobie wzmacniacz stereo Używany do około 2000zł (reszta zestawu dojdzie z czasem) ale czym więcej czytam tym mniej wiem i dlatego może uda wam się coś poradzić (muzyka której słucham to rock,pop ale lubie też wsłuchać się w wokale oraz gitarę)będę wdzięczy za każdą informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jest to mój pierwszy post na forum więc najpierw się przywitam (WITAJCIE)

 

Od niedawna stałem się posiadaczem Kolumn MA SILVER6 White gloss, no i teraz rozpoczęła się zabawa, przez cały czas słuchałem muzyki poprzez zestaw kina domowego ale jak zmieniłem kolumny z nijakich na trochę lepsze zapragnąłem po przeczytaniu sporo artykułów dołożyć system stereo dlatego iż samego kina słucham bardzo żadko teraz gra to pod amplitunerem Onkyo HT-R580 i chciałbym kupić sobie wzmacniacz stereo Używany do około 2000zł (reszta zestawu dojdzie z czasem) ale czym więcej czytam tym mniej wiem i dlatego może uda wam się coś poradzić (muzyka której słucham to rock,pop ale lubie też wsłuchać się w wokale oraz gitarę)będę wdzięczy za każdą informację.

Witaj.

Może nie będę oryginalny ale zaproponuje w tej cenie Nad c356bee. Możesz jeszcze poszukać Denona 1520ae ale tu będzie troszkę drożej.

Edytowane przez Kejup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witaj.

Może nie będę oryginalny ale zaproponuje w tej cenie Nad c356bee. Możesz jeszcze poszukać Denona 1520ae ale tu będzie troszkę drożej.

 

Dzieki za odpowiedź, zastanawiałem się nad Nadem 356 oraz 372, plus CA 840 używany choć znajomy zaproponował mo nowy CA CXA60 tylko nie wiem czy nie bedzie za słaby w tym tygodniu go pewnie odsłuchm

 

Dzieki za odpowiedź, zastanawiałem się nad Nadem 356 oraz 372, plus CA 840 używany choć znajomy zaproponował mo nowy CA CXA60 tylko nie wiem czy nie bedzie za słaby w tym tygodniu go pewnie odsłuchm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Kolumny Monitor Audio Silver 6 to konstrukcja, grająca swobodnie, dynamicznie, przestrzennie. Warto poszukać wzmacniacza o dobrym wypełnieniu, lekko ocieplonym dźwięku. Z podanych przez Ciebie modeli najlepiej sprawdzi się Nad C356, natomiast z mojej strony zaproponowałbym jeden z francuskich wzmacniaczy Advance Acoustic X-i50BT (https://www.q21.pl/advance-acoustic-x-i50bt.html) lub model wyższy X-i75 (https://www.q21.pl/advance-acoustic-x-i75.html). Jako także bardzo dobra alternatywa spójrz proszę na Vincent SV-400 (https://www.q21.pl/vincent-sv-400.html) oraz Xindak A-06 (https://www.q21.pl/xindak-a-06-17958.html).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Witajcie.. Do Kolumn monitor audio platinum jest dodawana taka czarna szmatka.. Wiecie co to za materiał? Jedwab..? Niby bardzo cienka, ale ciężka jakaś i leży dobrze . Chciałbym na wszystkie głośniki(obecnie mam jakiś materiał) kupić coś podobnego i położyć na wymiar na górę,będzie niemal niewidoczna. Bo wiadomo że kurz czasem na górze osiada.. Tak to tylko raz na jakiś czas.. wytrzepać i już.. Po co mikro rysy robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Mialem okazje posluchac wczoraj PL 200 II, i musze przyznac, ze dawno nie slyszalem tak idealnego zszycia gory i srednicy, mialem wrazenie, ze slucham glosnika szerokopasmowego. Po drugiej stronie: bas sprezysty, twardy, swietna kontrola. Glosniki graja w lekko wycofany, powiedzilabym "intymny" sposob. Moze brakowalo troche zadziornosci w ostrzejszym rocku, ale wszystko inne gatunki brzmialy swietnie (chory z Cantate Domino wrecz bajecznie).

Gratuluje posiadaczom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.