Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Monitor Audio


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pan chcial zablysnac, tylko mu nie wyszlo...

Hi hi.

 

 

 

 

Ja mam MA RS6 - to chyba z dwa poziomy niżej niż GSy? - jest super ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i z chęcią bym skonfrontował :)

 

Bardzo daleko nie mieszkasz ode mnie także jakbyś przejeżdżał kiedyś przez Sosnowiec to wpadnij posłuchać gs-ów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi hi.

 

 

 

 

 

Bardzo daleko nie mieszkasz ode mnie także jakbyś przejeżdżał kiedyś przez Sosnowiec to wpadnij posłuchać gs-ów :-)

Bardzo chętnie - faktycznie Sosnowiec o rzut beretem ;). Jak tylko zrobi się aura bardziej odpowiednia i będę mógł wygospodarować trochę wolnego czasu to się odezwę.

Dziękuję bardzo za zaproszenie!!! :)

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co :-)

W poniedziałek jadę z moimi kolumnami do kolegi bo chce je sobie sprawdzić i jak mu się spodobają to będzie ich szukał. Obecnie ma MA bx6.

Moje to trochę wyższa półka niż bxy aczkolwiek starsza seria - grają też inaczej.

PS Jeżeli to nie tajemnica - za ile wyrwałeś gs`y? (jak coś to priv ;) )

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Jestem nowym szczęśliwym posiadaczem MONITOR AUDIO Silver 10 / Silver Central / Silver 1 + Dali Sub E-12F. Przesiadka z Dali Zensor7 na MA Silver, jak dla mnie jest to przepaść, szukałem kolumn które ładnie wyglądają i dobrze w Stereo jak i w KD zabrzmi.

Po testach padło na MA Silver.

Secik na ten czas to (5.1) ale będzie Atmos 5.1.4 i sufitowe MONITOR AUDIO CP-CT150.

Wszystko podpięte mam z Denon PMA-1510AE/Denon AVR-X6200W/Denon DBT-3313UD.

Wiadomo w stereo PMA jako wzmacniacz z dbt a już w kd pma końcówka mocy.

Testowałem kolumny różnych firm, najbardziej podobały mi się Focal Aria 926 vs. MA Silver 10.

Po przeliczeniu bo JAK DLA MNIE różnice w dźwięku znikome i po przeliczeniu złotówki to wybór padł na MA Silver i powiem szczerze, nie żałuje zakupi, super MA Silver zgrywają się z Denonem :)

Pokój w bloku około 25m2 stereo/kd (50/50)

Szukałem na YT filmików z unboxingu Silver10 i nigdzie nie mogłem znaleźć to sam zrobiłem dla innych info jak powinny wyglądać oryginalne kartony jak ich zawartość :) do tego na szybko testy i tu przepraszam, od du...y strony zacząłem, zamiast remont pokoju to zabawki jako pierwsze są, no ale remont będzie pod nie robiony :)

Filmiki z unboxing Monitor Audio Silver + testy na szybko z Denonem :)

Monitor Audio Silver:

Może się komuś przyda a może nie :)

 

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pogratulować zakupu i życzę przede wszystkim poprawnego ustawienia kolumn.Pozdrawiam

A no wiadomo, do pełni szczęścia daleka droga :)

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Mam pytanie odnośnie centralnego głośnika.

Teraz posiadam Silver Central

363808d172ba066960284a5c31302404.jpg

I się zastanawiam czy jest sens zamieniać na gold350??? Pokój około 25m2.

Czy to nie będzie czasem bez sensu zamiana, wiadomo w KD central odgrywa dużą rolę ale czy w mych warunkach domowych jest sens na taką zamianę???

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli masz hajsy to pewnie że jest sens. Hifibloke z tego co kojarzę ma mniejszy pokój i plc300.

Hehe okazji bym szukał :) nie jestem pewien ale plc300 jest chyba gabarytowo mniejszy. Ten gold350 już jest ogromny.

To nie chodzi o to że muszę zmienić, tylko jestem ciekawy czy będzie odczuwalna zmiana czy "kijek na kijek" a jak się okazja będzie to się kupi :)

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

pare stron wczesniej sie rozpisywal na ten temat

Ok thx za info poszukam :)

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że posiadam jeszcze oba czyli silver center(nowa seria) i gxc350 że starszej serii, potwierdzam jest różnica na+ ale jaka?niestety każdy tą miarę ma inną. Tak na szybko,, więcej basu,więcej szczegółów i rozdzielczości czego efektem jest po prostu więcej słychać na boki i w głąb..Wstęga i sredniotonowy też robią robotę.. Dialogi są dla mnie jeszcze bardziej precyzyjne.. Najlepiej zestawić je razem i oczywiście kalibracja ampli obowiązkowa za każdym razem.

 

Ps. Hifibloke posiada pl200 i plc150..

Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie i tak przeskok jest. Miałem Dali Zensor i teraz gdy oglądam ten sam film to central już na plus daje efekty. No właśnie masz fajnie iż dwa obok siebie możesz postawić. 350 ze względu już na samą budowę/konstrukcje powinna być lepsza ale czy warta zmiany? Na nowe to nawet nie patrze różnica cenowa ogromna, wiadomo na polskich aukcjach też nie ma co szukać okazji.

....jeszcze tylko jedno pytanie, znają zasadę ustawień kolumn w KD czyli 80hz i wszystkie małe czy 350tke też ustawiasz jako mały głośnik???

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mam mały pokój obecnie, więc nie posiadam suba.. Amplituner ustawia pl100 i gxc350 na duże czyli pełne pasmo.

Sory za głupie pytanie może, jaki masz set 3.0 czy 5.0???

Czy jak byś posiadał suba to byś miał jako małe???

Mi avr przy korekcji zawsze fronty i centrala na duże ustawia resztę na małe (z i bez suba) a ja i tak w KD wszytko jako małe i 80hz ustawiam dla kolumn. Jedynie dla stereo fronty jako duże bo avr-x6200w ma taką możliwość w ustawieniach ale i tak jak stereo to tylko wzmacniacz a nie avr :)

No właśnie powracając 350tka jest ogromna patrząc w porównaniu do S central. Hmmm...zastanawia mnie tylko ta wstęga w 350....tu już może być problem z dźwiękiem i central może generalnie mieć przewagę i górować w odtwarzaniu materiałów....i nawet korekcja mikrofonem nic nie da jeśli środek będzie nam wywyrzszać się.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 5.0 a na tyłach wciąż rxfx. Jeśli chodzi o zgranie , to korekcja w ampli trochę pomoże np. jak miałem wcześniej rx-y to górę mi podbijał a w centralnym gxc350 przyciął .Jako tako to się zgrywało.Na szczęscie ten stan rzeczy trwał krótko ,gdyż zaraz kupiłem pl100 i teraz jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mam 5.0 a na tyłach wciąż rxfx. Jeśli chodzi o zgranie , to korekcja w ampli trochę pomoże np. jak miałem wcześniej rx-y to górę mi podbijał a w centralnym gxc350 przyciął .Jako tako to się zgrywało.Na szczęscie ten stan rzeczy trwał krótko ,gdyż zaraz kupiłem pl100 i teraz jest ok.

No właśnie u Ciebie sprawa się wyjaśniła masz na froncie kolumny o podobnym przetworniku (wstęga)

U mnie, obawiam się, iż jak centrala z wstęgą wstawię to będzie różnica i nawet mikrofon nie da rady wyrównać tego z frontami od Silverów aczkolwiek mogę się mylić :)

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinieneś zostawić jedną serię, bo oprócz jakości odtwarzanego dźwięku to też powinien być on jak najbardziej zbliżony do siebie ze wszystkich głośników, zwłaszcza centralnego i frontów.

 

W kinie odetnij wszystkie głośniki od dołu na 80Hz, suba też obetnij od góry na 80Hz.

W stereo to zależy jak Ci się bardziej podoba, czy bas z frontów czy z suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że powinieneś zostawić jedną serię, bo oprócz jakości odtwarzanego dźwięku to też powinien być on jak najbardziej zbliżony do siebie ze wszystkich głośników, zwłaszcza centralnego i frontów.

 

W kinie odetnij wszystkie głośniki od dołu na 80Hz, suba też obetnij od góry na 80Hz.

W stereo to zależy jak Ci się bardziej podoba, czy bas z frontów czy z suba.

Tak mam wszystkie kolumny jako małe i na 80hz, suba w avr na 120hz mam a crosa na 80hz ustawione, i przede wszystkim referencje mam bo mi bardziej ten dzwięk odpowiada.

Chciałem tylko się upewnić czy taki zabieg jak wymiana centrala coś mi wniesie...potwierdziło się i są plusy i minusy takiego zabiegu (teoretycznie).

 

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że posiadam jeszcze oba czyli silver center(nowa seria) i gxc350 że starszej serii, potwierdzam jest różnica na+ ale jaka?niestety każdy tą miarę ma inną. Tak na szybko,, więcej basu,więcej szczegółów i rozdzielczości czego efektem jest po prostu więcej słychać na boki i w głąb..Wstęga i sredniotonowy też robią robotę.. Dialogi są dla mnie jeszcze bardziej precyzyjne.. Najlepiej zestawić je razem i oczywiście kalibracja ampli obowiązkowa za każdym razem.

 

Ps. Hifibloke posiada pl200 i plc150..

 

PLC150 moglbym zmienic na plc350 ale jakos nie ma chetnego na plc150 ;)

moze zamienie w sklepie z doplata jeszcze sie zastanawiam....

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wciąż gram na poczciwych i leciwych już RS6 i nie mogę oderwać ucha;)

Co prawda nie jest to koniec mojej drogi aczkolwiek obecnie mam inne sprawy na głowie i poprostu słucham... :-)

Pozdrawiam

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.