Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Monitor Audio


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Na Święta - Zdrowia, Radości, Pieniądza.

Rok 2017 by obfitował w samo dobro

Patryk

 

Wzajemnie Patryku - a przede wszystkim dobrej nuty i czasu na słuchanie! :-)

Pozdrawiam

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

witam wszystkich .... jestem posiadaczem MA Silver 6, poszukuję odpowiedniego wzmacniacza stereo, który napędzi te kolumny.

Pokój około 27 m2, muzyka - wszystko jazz, rock, pop, poważna (wiem nie pomagam).

Kwotowo szukam do 1200 zł.

Wzmacniacze, którymi jestem wstępnie zainteresowany to używane:

 

Pioneer A-400X (cena około 600)

NAD C350 (cena około 800)

Rotel RA-980BX (cena około 1200)

RA-971

Rotel RA-870BX

 

Posiadam cd PIONEER PD-S801 (kupiłem jak jeszcze byłem na poziomie kupowania kina domowego)

Kable jakie mam zamiar kupić to Qed Ruby

 

Interesuje mnie też późniejsza modyfikacja klocka.

Może Macie jakieś inne sugestie - jestem zielony w tym temacie.

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

witam wszystkich .... jestem posiadaczem MA Silver 6, poszukuję odpowiedniego wzmacniacza stereo, który napędzi te kolumny.

Pokój około 27 m2, muzyka - wszystko jazz, rock, pop, poważna (wiem nie pomagam).

Kwotowo szukam do 1200 zł.

Wzmacniacze, którymi jestem wstępnie zainteresowany to używane:

 

Pioneer A-400X (cena około 600)

NAD C350 (cena około 800)

Rotel RA-980BX (cena około 1200)

RA-971

Rotel RA-870BX

 

Posiadam cd PIONEER PD-S801 (kupiłem jak jeszcze byłem na poziomie kupowania kina domowego)

Kable jakie mam zamiar kupić to Qed Ruby

 

Interesuje mnie też późniejsza modyfikacja klocka.

Może Macie jakieś inne sugestie - jestem zielony w tym temacie.

Będę wdzięczny za pomoc.

Witaj.

Jeśli interesuje Cię późniejszą modyfikacja to może coś z NAD-a. Szkoda że kwota nie jest ciut wyższa bo poleciłbym Ci c356bee po modzie był ostatnio za 1850pln. Posiadam właśnie taki i jestem z niego zadowolony. Jak jesteś ze Śląska to zapraszam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wzmacniacz wybrac do MA Silver 6??

Poszukuje dociazonego dynamicznego grania z dobra srednica ale nie wyostrzona gora.

Szukam z rynku wtornego do ok 2-2.5k

Mysle o:

Nad c356

Music hall a25.2 / a35.2

Musical fidelity a

Denon PMA-1510AE

Jakis model Vincet SV

Co wybrac?? Moze macie inne propozycje?

 

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Edytowane przez Maciek_59822
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Do kolumn Monitr Audio Silver 6 musisz dobrać mocny, dociążony wzmacniacz o raczej łagodnej górze pasma. NAD C356 BEE (http://q21.pl/nad-c356-bee.html) bardzo często jest łączony z MA Silver, takie połączenie gwarantuje dynamiczny, szybki, otwarty dźwięk. Musisz się jednak liczyć z lekkim wyeksponowaniem skrajów pasma, szczególnie góry. Spójrz na francuskie integry Advance Acoustic, w Twoim przypadku optymalnym modelem byłby Advance Acoustic X-i75 (http://q21.pl/advance-acoustic-x-i75.html), który bez problem prawidłowo wysteruje Twoje kolumny. Bardzo dobrą opcją będzie także Vincent SV-400 (http://q21.pl/vincent-sv-400.html) lub trochę ponad budżet hybryda lampowa SV-500 (http://q21.pl/vincent-sv-500.html).

Na koniec proponowałbym posłuchać wzmacniacza lampowego Yaqin MS-30L (http://q21.pl/yaqin-ms-30l.html). To wyjątkowo wydajne, bardzo dobrze współpracująca z kolumnami Monitor Audio integra lampowa.

 

Zaprasza, serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po krótkim romansie z podstawkowymi RX2, jakiś czas miałem moim zdaniem bardzo zacne podłogowe Dynaudio X32.

Ale je sprzedałem dość dawno, bo mój mały synek dwukrotnie je zwalił z granitów...

 

Mały rośnie i rozumie coraz więcej, więc za jakiś czas chciałbym odbudować mój system o kolumny (na razie pozostały mi do słuchania słuchawki i bardzo fajne desktopowe Definitive Technology Incline, ale to oczywiście nie zastąpi "pełnoprawnych" kolumn). Reszta elektroniki pozostała - jak w sygnaturce poniżej.

 

Rozważam 2 opcje:

> GX200 lub Gold200 do pokoju ok. 20-25m2 lub

> GX100 lub Gold100 do pokoju ok. 10m2

 

I mam 2 zagwozdki.

 

Po pierwsze, czy lepiej szukać starszej wersji GX (białe membrany w żebra)

post-5598-0-59716900-1483023693_thumb.jpg

 

czy może nowej Gold (membrany a'la piłka golfowa)

post-5598-0-87430100-1483023773_thumb.jpg

 

Jak to bywa w branży, nie zawsze nowe jest lepsze, jakie są Wasze doświadczenia, czy słyszeliście obie serie, która jest lepsza?

Poza tym łatwiej jest chyba kupić GX z drugiej ręki, z nowszym Goldem już nie będzie tak prosto, a ceny nowych, cóż...

 

Po drugie czy z Arcamem A32, który wcale nie jest jakimś jazgotnikiem, tylko bardzo wyrównanym i mocnym wzmakiem nie będzie za jasno? Może dlatego lepiej rozważyć GX100 do mniejszego pokoju 10m2?

Bo mój głośnikowy Chord Oddysey byłby raczej do zmiany na cieplejszą czystą miedź, ale to tylko teoretyczne rozważania, najpierw musiałbym posłuchać.

 

Problem w tym, że co test, to inne rzeczy piszą o tych samych kolumnach.

Stryjecki tak zachwalał GX100 w małym pokoju, że aż chce się spróbować.

Ale testy dzielę na pół, żeby nie było;)

 

Z góry dzięki za Wasze opinie.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GX300 na 20m2? Przecież to już kawał kolumny, a jeszcze gdzieś domowe graty trzeba podziać.

Bardziej już chyba do 25m2.

Czy te GX200 to faktycznie takie słabeusze, że z mocnym wzmakiem nie wypełnią równym "zdrowym" dźwiękiem powiedzmy tych 20m2?

 

No i ponawiam moje inne pytania zawarte 2 wpisy wyżej.

 

Pozdrawiam, Tomek.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 20-25m2 polecam, ale Gx300 te mialem lub Gold300.

 

GX300 na 20m2? Przecież to już kawał kolumny, a jeszcze gdzieś domowe graty trzeba podziać.

 

Przyłączam się do zdania hifibloke, że nie ma co się bać 20 m pokoju. Ja sam posiadam głośniki tej wielkości w 22 m pokoju, tyle, że innego producenta. Nigdy nie miałem z nimi problemu. Nawet przy głośnym słuchaniu, bas jest należycie kontrolowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GX300 na 20m2? Przecież to już kawał kolumny, a jeszcze gdzieś domowe graty trzeba podziać.

Bardziej już chyba do 25m2.

Czy te GX200 to faktycznie takie słabeusze, że z mocnym wzmakiem nie wypełnią równym "zdrowym" dźwiękiem powiedzmy tych 20m2?

 

No i ponawiam moje inne pytania zawarte 2 wpisy wyżej.

 

Pozdrawiam, Tomek.

Co do chorda - masz rację że trzeba będzie zmienić na czysta miedź. Chociaż ja swojego chorda (rumour) trzymam w odwodzie - ta przesztrzeń... :)

Edytowane przez Gunthe

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapadla decyzja, do swoich MA Silver 6 zakupilem dzis wzmak Music Hall a25.2

Polowalem na a35.2 ale dlugo nic nie bylo wiec zdecydowalem sie na nizszy model. Mam nadzieje ze dzwiek nie zawiedzie.

Pytanie do was jaki player cd do 1k dobrac do tego zestawu?

Co do streamera mysle o CA stream magic v2, dobra droga?

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.