Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Monitor Audio


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a mi sie nawet to widzi jadniejsze od moich silver 6 :)

 

Na gsy :-)

A tak poważnie to zależy ile masz kasy i czego oczekujesz po zmianie?

 

P.S.

Gs, Gx i Gold to niby ta sama półka z tym że Gsy są najstarsze, potem były bodajże Gx a najnowsze są Gold. Jeżeli się mylę to proszę nie poprawić.

 

gs, troche drogie jak dla mnie :) wiekszej dynamiki bym chcial jesli sie da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Z tego co widzę to Twoje silvery niewiele tańsze od gs :-)

Więcej dynamiki? To może coś z focala (klipsch, paradigm) sam nie wiem. Nie chcę Cię źle naprowadzać wiec może ktoś mądrzejszy się wypowie.

Ja miałem Zensor7, sprzedałem dołożyłem i znów testy.

Heco MusicStyle900 ładnie z Onkyo grało ale nie podobały mi się do końca.

Klipsch RP280F mi wogole nie podeszły.

Chciałem Tannoye sprawdzić ale na brak czarnego koloru odpuściłem.

Na polu bitwy MA Silver10 vs Focal Aria 926. Focale delikatnie bardziej skrajnie grały a MA z fajnym basem. Gdyby nie różnica w cenie to kto wie czy bym Focali nie zakupił....a tak mam MA Silver i jestem mega z nich zadowolony.

Kolego jeśli możesz to MA Silver8 posłuchaj i też może te Heco Ciebie zaciekawić mogą ze względu na cenę i...i jeszcze mogą się spodobać te JAMO CONCERT C109 Lub C97.

Na fotach nie wyglądają tak ładnie jak na żywo a i cena też fajna jest.

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed gsami miałem jamo (co prawda jedne z tych tańszych) i to całkiem przyzwoite kolumny. Potem chorowałem na jamo c809 ale mi się nie trafiły. Tak jak pisze kolega Bali najlepiej pojechać posłuchać jeśli jest taka możliwość.

Edytowane przez Kejup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie nowej serii Pl II to tak jak pisałem nie wiem co za gość projektuje takie maskownice to jest jakieś nie porozumienie i wygląda fatalnie, a Ci co na żywo widzieli potwierdzają to.. i ta cena chyba kogoś tam pokręciło .. 25 tys tak jak kosztowała seria PL I to była cena dla tych kolumn.. nawet niech by było 28 tys...

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analogiczna sytuacja jak gx i gs. Jemu mogło pasować granie starszego modelu. Wszystko kwestia gustu. Niestety nie słyszałem Twoich kolumn. W kwocie 2-2.5 tys można już znaleźć kilka ciekawych propozycji. Nie wiem czy pisałeś ale mi umknęło, jaki masz metraż i jakiej muzyki słuchasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, z racji tego że nie słuchałem za wiele to polecę to co znam. Brat ma melodika bl40 i w cenie do 2tys są to świetnie kolumny, ich granie określiłbym jako równe, uniwersalne z fajnym basem. Kolega natomiast zmienił swoje MA bx6 na Pylon audio Sapphire 25 (porównywał z 31) i wybrał te i jest zadowolony (kupił je nowe za ok. 2500zł). Jeśli lubisz granie bardziej skrajami pasma to posłuchaj klipsch. Może Ci podpasują (za ok.2200 są teraz rf82 ale to już spore byczki). Sam nie wiem? A może zamiast kolumn zmiana elektroniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam Serdecznie,

 

uprzejmie zwracam się do szanownego grona o zapisanie w poczet klubu MA :) co prawda w bardzo skromnym wydaniu z bronze 5 + pioneer sx30, ale zawsze ;)

jak czytam o jakim sprzęcie tu piszecie to szczęka o podłogę zahacza ;)

 

Odnośnie pylonów to porównywałem , bronze 5 z sapphire 23 i są MA:) pylony zagrały bardzo przeciętnie, niczym nie zaskoczyły - było "ładnie" i nic więcej, scena o wiele słabsza,

 

inna sprawa, że słyszałem tez ze większe szafiry grają dużo lepiej od mniejszych braci .....może tu jest tajemnica ;) ja szukałem możliwie małych kolumn - warunki lokalowe :)

 

pozdrawiam Krzysiek

 

A z tego co pamiętam, zdecydowana większość dobry opinii o pylonach tyczy sapphire 25 lub31....

Edytowane przez karsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, z racji tego że nie słuchałem za wiele to polecę to co znam. Brat ma melodika bl40 i w cenie do 2tys są to świetnie kolumny, ich granie określiłbym jako równe, uniwersalne z fajnym basem. Kolega natomiast zmienił swoje MA bx6 na Pylon audio Sapphire 25 (porównywał z 31) i wybrał te i jest zadowolony (kupił je nowe za ok. 2500zł). Jeśli lubisz granie bardziej skrajami pasma to posłuchaj klipsch. Może Ci podpasują (za ok.2200 są teraz rf82 ale to już spore byczki). Sam nie wiem? A może zamiast kolumn zmiana elektroniki?

 

Powaznie myslisz ze kolumny kosztujace teraz 2-3 tys zagraja lepiej od moich ktore kiedys kosztowaly 6 tys ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Absolutnie tym bardziej że nie znam brzmienia Twoich kolumn. Po prostu podałem Ci modele które w cenie 2tyś są warte zainteresowania według mnie. Myślę że zagrają inaczej a może to inaczej bardziej Ci podpasuje. Dobrze posłuchać przed wymianą. Najlepiej gdybyś miał możliwość dołożyć do ewentualnej wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Gs, Gx i Gold to niby ta sama półka z tym że Gsy są najstarsze, potem były bodajże Gx a najnowsze są Gold. Jeżeli się mylę to proszę nie poprawić.

 

Gs , gold i GX to jeden model ciągle rozwijany. Posiadam GX 50 i jak na tak mały monitor grają świetnym dźwiękiem z niezłym basem. Zdecydowanie grają lepiej od silver. Wiadomo w GX jest wstęga oparta o wstęgę z Platinum. Ktoś wyraził opinię że GX grają podobnie do Platinum , minus rozdzielczość na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, od prawie roku jestem w posiadaniu Monitor Audio Bronze 5. Grają one z amplitunerem Onkyo 8150.

Chciałbym wymienić amplituner na jakąś integrę, najlepiej coś z używek i tu pytanie do Was, co byście polecili do MA Bronze 5?

Zależy mi na nie agresywnych średnich tonach, dźwięcznych wysokich i mocnym nie dudniącym basie. Słucham głównie rocka.

Myślałem nad jakimś Nadem albo Rotelem. Budżet ok 2000 zł.

Less is More

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem daje radę :)Dzięki

Te suby to velodyne?

Widzę również LOTR`a w tle - to są ustroje/panele akustyczne? Sam robiłeś?

Pozdrawiam:-)

 

" One ring to rule them all " Pasjonująca podróż, a Silmarilion... :)

Edytowane przez Gunthe

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te suby to velodyne?

Widzę również LOTR`a w tle - to są ustroje/panele akustyczne? Sam robiłeś?

Pozdrawiam:-)

" One ring to rule them all " Pasjonująca podróż, a Silmarilion... :)

 

 

Ustroje robilem sam a płótno kupione na ebay.

 

Suby wyglądają na BK XLS200 FF :)

zgadza się to bk xls200,do tego metrażu ,myslę że to max. Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Szukając inspiracji na remont pokoju natrafiłem na fajne pokoje z kolumnami Monitor Audio :)

Na fotach widać jak niektóre kolumny są upchane między szafki a ścianę, dużo ludzi jednak ustawia tak jak może i warunki pozwalają a nie jak założenie (50cm, 100cm czy 200cm) od ściany i o dziwo kolumny grają pomimo ścisku :)

Tak mnie zastanawia jak to u was wygląda i co myślicie o niektórych aranżacjach?

8b37d223120bbf02721820dfa620e358.jpgef063692327574b4581a3cc6756596e3.jpg2d0194fa80f01b0eac92e97877c65e80.jpg62f1da0157056bd8d211a1255d7dc1df.jpg7b4b74debbe534218c059bbfbbbec052.jpg5daf1edd05562b35eccce1b5a05d2913.jpga45f808636d4d7304d19e6073de0b7b3.jpg1768df43ba740cb784e2d8710a6dc8f5.jpgac8e0e897ad11034af02cf60aa01f684.jpg1b3846550869bb1cc6142a0820bcb91a.jpg4381b4a18696d59289b3667d68d94c38.jpg3ada23617327e776214a9747780a2fed.jpg

Edytowane przez BaliGdynia

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i o dziwo kolumny grają pomimo ścisku :)

 

Większość z tych aranżacji to jednak kino domowe. Kalibracja swoje wyrówna i w kinie domowym będzie ok. Nie ma co się czarować. Większość z nas idzie na kompromisy ze względu na to , że pokoje służą nie tylko do odsłuchu. Zapewniam Cię gdyby były to pokoje tylko do audio to inaczej by wyglądały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotach widać jak niektóre kolumny są upchane między szafki a ścianę, dużo ludzi jednak ustawia tak jak może i warunki pozwalają a nie

 

Pomijając te najbardziej zagracone - nie oceniam wystroju wnętrza, można zauważyć, iż w kilku przypadkach właściciele aranżacji posiadają do dyspozycji wolną przestrzeń na ścianie, w tych właśnie przypadkach aż się prosi o jakieś akustyczne ustrojstwo, np. na poziomie minimum tak jak u mnie.

post-60312-0-06733000-1493219031_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.