Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Monitor Audio


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Panowie na portalu aukcyjnym pojawiły się PL100 z podstawkami w fajnej cenie - jak ktoś planuje kupić serię GOLD to tutaj można mieć model wyżej (od razu piszę, że nie są to moje paczki :)

 

Ehh chętnie bym zamienił moje goldy na Platinum...może kiedyś. Cena bardzo atrakcyjna aż podejrzana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj wszystkich zwolennikow MA.chce sie z Sam I podzielic kilkoma spostrzezeniami.1-to nie jestem jakims znawca it'd.poporostu Lubie muzyke.posiadam MA PL200 napedzam to arcam A39.i kabel chord epic twin.zworki signature ref. W moi odczuciu ta konfiguracja nie klamie daje takie obraz jaki przedstawia plyta I to mi sie Podoba. Wiele starych plyt odkrywam na nowo:) ale rece mi opadaja jak sleaze test type, ze listwy zasilajace gra dobre itd, itp. Sprawdzalem listwy za 1000zl.i drozsze powiem wam ze wiekszej glupoty nie slyszalem. 2-opinia na test Rangel sprzetu to jest nie mozliwe do ooisania no jazdy z nas inaczej odbiera muzyke.....i ma bardziej lub mniej uszkodzony sluch...wiec dobierajmy slowa i szanujmy siebie i wszystko bo kazdy z nas mial gorszy sprzet i tez nie narzekal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam na sprzedaz pare kolumn MA Silver 10. Kolor Walnut, stan gabinetowy. Zainteresowanych zapraszam na priv :)

Pisz cenę i ile gw jeszcze na nie jest i jakieś foty daj. Tam priv i tak będzie wiadomo co i jak :)

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 5700 PLN na pare, kupilem je w styczniu tego roku z ekspzycji w salonie Audio w Bydgoszczy. Stan Idealny. Jedynym powodem sprzedazy jest fakt ze moj amplituner Onkyo TX-8270 jest za slaby zeby wyciagnac z nich dzwiek poza tym sa duze do mojego pokoju.

post-66901-0-77297900-1498215430_thumb.jpg

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przedwczoraj wzialem od brata maratza sr7010 .Pm8005 wezme dzis jako koncowka mocy do rxfx ...Na frontach mam swoja lampe ,czyli wszystko obstawione i caly prad pojdzie wylacznie na center gxc350.Ten ampli fajnie skalibrowal mi dwa subwoofery oddzielnie,poza tym gra o wiele lepiej niz moj obecny marantz sr6008,tylko gora zbyt troche bardziej strzelista .Reszta jak dynamika,przestrzen,czyli to co w kinie najwazniejsze i kalibracja pomieszczenia sporo na +.... xt32 daje rade.Pzdr

 

Ps nie mam polskich znkow w tej chwili.

Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cena 5700 PLN na pare, kupilem je w styczniu tego roku z ekspzycji w salonie Audio w Bydgoszczy. Stan Idealny. Jedynym powodem sprzedazy jest fakt ze moj amplituner Onkyo TX-8270 jest za slaby zeby wyciagnac z nich dzwiek poza tym sa duze do mojego pokoju.

Hehe czyli strzał w kolano sobie zrobiłeś skoro za duże i elektronika nie ta :)

Mi te kolumny pasują a pokój około 25m2+

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe czyli strzał w kolano sobie zrobiłeś skoro za duże i elektronika nie ta :)

Mi te kolumny pasują a pokój około 25m2+

Blad poczatkujacego. Tematem audio interesuje sie od krotkiego czasu (wczesniej byly zegarki i niestety ;) nadal sa. Na razie napewno nie bede zmienial tego ampli chociaz chodzim mi po glowie denon PMA-1600NE, takze padlo na kolumny. Mysle ze Tannoy XT8F lepiej zagraja niz MA10 do tego klocka.

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blad poczatkujacego. Tematem audio interesuje sie od krotkiego czasu (wczesniej byly zegarki i niestety ;) nadal sa. Na razie napewno nie bede zmienial tego ampli chociaz chodzim mi po glowie denon PMA-1600NE, takze padlo na kolumny. Mysle ze Tannoy XT8F lepiej zagraja niz MA10 do tego klocka.

Powinny. Jeśli chodzi o pma1600 to trochę mu ubyło (main in wej) ale za to dostał wyświetlacz :)

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blad poczatkujacego. Tematem audio interesuje sie od krotkiego czasu (wczesniej byly zegarki i niestety ;) nadal sa. Na razie napewno nie bede zmienial tego ampli chociaz chodzim mi po glowie denon PMA-1600NE, takze padlo na kolumny. Mysle ze Tannoy XT8F lepiej zagraja niz MA10 do tego klocka.

Zegarki to też fajne hobby :D Żonami właśnie wypomina że coraz droższe hobby wybieram ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli ktoś jest zainteresowany to MA Silver 10 Black Oak mam na sprzedaż. Kolumny zakupione we wrześniu 2015 roku. Gwarancja do września 2020 r. Posiadam oryginalne opakowania + maskownice. Cena 5500 do negocjacji (tel. 501635486).

Witam. A nie sprzedalbys samych maskownic?

ps witam wszystkich na forum. Tu nowy fan MA

Do tej pory miałem tannoy/focal ale po posluchaniu platynowego zestawu kuzyna skierowalem kroki w strone tej firmy.

Od kilku tygodni radius 90 na tyle i silver 10 z przodu. Teraz czas wymienic centralny.

Edytowane przez sosen13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale.. Ja juz mam silver 10.. Tylko ze nie mam maskownic do nich. Poprzedni, pierwszy, wlasciciel, tak samo jak ja uwazal, ze duzo lepiej sie prezentuja bez. Po jakims czasie wywalil pudla (z zawartoscia) ehh. Wiec tylko tak na wszelki wypadek szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale.. Ja juz mam silver 10.. Tylko ze nie mam maskownic do nich. Poprzedni, pierwszy, wlasciciel, tak samo jak ja uwazal, ze duzo lepiej sie prezentuja bez. Po jakims czasie wywalil pudla (z zawartoscia) ehh. Wiec tylko tak na wszelki wypadek szukam.

Tylko dystrybutorzy zostali lub meil do UK do MA. Ja nigdzie na portalach nie widzę maskować.

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie dzieje. Bez wygladaja duzo lepiej, a dzieci juz pouczone zeby nie dotykac haha

Do tej pory bylem zapatrzony jakos w tannoy (wciaz w sygnaturze), ale pojda do sprzedania, mimo ze szkoda, bo naprawde fajnie mi graly. Jednak MA lepiej, wiecej, mocniej.. mowiac moim prostym jezykiem. Boje sie tylko ze silver center bedzie ogolnie slabszym glosnikiem niz 6c od tannoy i zamiana tylko po to by byl komplet. Kusi mnie jednak gold na centralny wstawic, ale moze bez sensu, moze lepiej zeby sie zgrywalo z frontami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nic sie nie dzieje. Bez wygladaja duzo lepiej, a dzieci juz pouczone zeby nie dotykac haha

Do tej pory bylem zapatrzony jakos w tannoy (wciaz w sygnaturze), ale pojda do sprzedania, mimo ze szkoda, bo naprawde fajnie mi graly. Jednak MA lepiej, wiecej, mocniej.. mowiac moim prostym jezykiem. Boje sie tylko ze silver center bedzie ogolnie slabszym glosnikiem niz 6c od tannoy i zamiana tylko po to by byl komplet. Kusi mnie jednak gold na centralny wstawic, ale moze bez sensu, moze lepiej zeby sie zgrywalo z frontami..

Ja mam cały set Silver10/central/S1 i centralny b.dobrze jak dla mnie odtwarza dialogi, czysto i wyraźnie. Mam go identycznym przewodem połączone co fronty (2x4mm2 LF i 2.2.5mm2 na HF)

Też myślałem nad c350 ale to już był większy wydatek i przy moich rozmiarach pokoju chyba nieopłacalne.

Dokładnie S10 b.ładnie grają, nic im nie brakuje, super dynamika, czysty dźwięk. Jedynie nad czym teraz myślę to zmiana Denon pma-1510ae na coś mocniejszego. Nie jest źle generalnie ale czasem mam wrażenie iż potencjału kolumn nie wykorzystuje.

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jedynie swoim 4200 to zasilam obecnie, ale napewno musze cos dodac. Mialem przez jakis czas arcam a19 I a39 do stereo. Sprzedalem bo zdecydowalem ze jest fajnie ale chce cos innego. Teraz rozwazam abrahamsen v2.0 up, albo po prostu pojde inna droga (1 skrzynka do wszystkiego) i wybiore anthem mrx albo arcam avr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja jedynie swoim 4200 to zasilam obecnie, ale napewno musze cos dodac. Mialem przez jakis czas arcam a19 I a39 do stereo. Sprzedalem bo zdecydowalem ze jest fajnie ale chce cos innego. Teraz rozwazam abrahamsen v2.0 up, albo po prostu pojde inna droga (1 skrzynka do wszystkiego) i wybiore anthem mrx albo arcam avr

No u mnie 6200w+1510ae(fronty)

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam. A nie sprzedalbys samych maskownic?

ps witam wszystkich na forum. Tu nowy fan MA

Do tej pory miałem tannoy/focal ale po posluchaniu platynowego zestawu kuzyna skierowalem kroki w strone tej firmy.

Od kilku tygodni radius 90 na tyle i silver 10 z przodu. Teraz czas wymienic centralny.

ciągle jeszcze mam na sprzedaż ma silver center w stanie sklepowym kolor walnut .. Jestem pierwszym właścicielem a centralny leży od roku nie używany.. Pod koniec tygodnia jadę do Polski na urlop, więc planuję go wystawić na allegro.. Jak cofniesz się kilka stron to znajdziesz co i jak, zwyczajnie nie miałem ciśnienia sprzedawać na hura,. .. Ja przeszedłem na gxc350.. Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
ciągle jeszcze mam na sprzedaż ma silver center w stanie sklepowym kolor walnut .. Jestem pierwszym właścicielem a centralny leży od roku nie używany.. Pod koniec tygodnia jadę do Polski na urlop, więc planuję go wystawić na allegro.. Jak cofniesz się kilka stron to znajdziesz co i jak, zwyczajnie nie miałem ciśnienia sprzedawać na hura,. .. Ja przeszedłem na gxc350.. Pzdr

Jaka różnica między silver central a gx350??? Rozmiary wiem ze 350 większy ale co z dżwiękiem???

Zastanawiałem się czy c350 brać ale jednak silver center do kompletu kupiłem. Jest sens zmieniać???

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest sporo lepiej i jeszcze z miesiąc temu robiłem porównanie sam dla siebie i silver gra inaczej.. Potęga dźwięku inna w gold.. Szczególy, przestrzeń w głąb i w szerz.. Ktoś zapyta z centralnego?? Tak.. Poza tym wygląd kapitalny ..to taka podłogowka.. Zalecana moc wzmacniacza to 100 do 200vat.. Mój sr6008 średnio go napędza i kiedyś monoblock musi być. Nie słucham głośno ale weźmy np stereo z ampli lub taki wymagający centralny to tak samo może być zle i dobrze.. Już sr7010 pokazuje in + że gxc350 gra z lepszą swobodą i kulturą .. Jest jeszcze bardziej kinowy klimat.. Mimo zaleceń z forum po kalibracji sr7010 fronty i centralny mam na full.. Kombinowałem z odcieciem od 80 hz ale coś mi nie gra.. Może metraż za mały lub suby odstaja od reszty.. Zostawiłem tak jak audyssey xt32 ustawił

 

Dodam jeszcze że dialogi są bardzo bardzo dobre.. Pytanie teraz ile plc350 wyniósł by tego dobrego..? Może kiedyś porwe się z Motyka na księżyc,lecz to pieśń przyszłości jeśli wogóle do tego dojdzie.. Z chęcią najpierw usłyszał bym gxfx na tyłach, bo one mają wstęge i te małe sredniotonowe na bokach, to może mieć fajny efekt.

 

W Rxfx te boczne soprany tylko bzyczą, a tu może być większy zakres dźwięku na boki.

 

Ps jak już kupisz centralny Gold to napewno zmienisz fronty nie widzę innej opcji.. Tylko obecnie głośniki Gold i silver wyglądają podobnie, kiedyś seriami się różniły no i made in UK starsze.

Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciągle jeszcze mam na sprzedaż ma silver center w stanie sklepowym kolor walnut .. Jestem pierwszym właścicielem a centralny leży od roku nie używany.. Pod koniec tygodnia jadę do Polski na urlop, więc planuję go wystawić na allegro.. Jak cofniesz się kilka stron to znajdziesz co i jak, zwyczajnie nie miałem ciśnienia sprzedawać na hura,. .. Ja przeszedłem na gxc350.. Pzdr

dzieki ale jak juz to wolalbym pod kolor frontow, czyli black oak

 

Dodam jeszcze że dialogi są bardzo bardzo dobre.. Pytanie teraz ile plc350 wyniósł by tego dobrego..? Może kiedyś porwe się z Motyka na księżyc,lecz to pieśń przyszłości jeśli wogóle do tego dojdzie..

kuzyn ma plc350, w zestawie z pl300 i pl100 na tylach. do tego daze bo dzwiek naprawde super, ale rozmiarowo to to jest masakra. jak pierwszy raz zobaczylem u niego ten centralny to nie moglem przestac sie smiac. moze by tak na probe pozyczyc na dzien lub dwa i zobaczyc jak zagra z moimi silverami heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz okazję to testuj, zawsze będziesz miał punkt odniesienia..Druga sprawa to czy denon 4200 jakos napędzi plc350.?.Bracki przez chwilę miał denona 4000 lub 4100 i nie było to mocowo wydajne urządzenie. Ale sprzedał z powodu braku hdcp2.2.

Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.