Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  115 członków

Sugden Klub
IGNORED

Sugden klub


czodaboy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Squad05, dziekuję za zaproszenie - mieszkam w centralnej PL.Wyjasnij proszę co masz na myśli mówiąc że proponujesz

odsłuch w moim systemie ? Czy jesteś dystrybutorem Sugdena na południu PL czy tylko chcesz się go pozbyć jako user ?

Uzywam mocnych końcówek Electrocompanieta który gra pomiędzy dżwiękiem tranzystora a lampą i taki dżwięk mi

odpowiada.Jestem jednak otwarty na rózne nowości [sugden,Leben,Lavardin ] jesli dżwięk z tych urządzeń będzie

mnie kręcił i przełamie stereotypy brzmieniowe.

 

Dla wyjasnienia dodam że większość użytkowników w tym wątku pisze że Sugden to gęste granie [ o takie mi chodzi ]

a jeden z kolegów na AS proponuje Lavardin który ponoć też gra intensywnym dżwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeden z kolegów na AS proponuje Lavardin który ponoć też gra intensywnym dżwiękiem.

 

Nie wiem jaki to Lawardin... ja słuchałem IT i jubileuszowego IT-15.

Zwykły IT w porównaniu z Sugdenem A21a gra, powiedziałbym, dość zwiewnie i sucho. IT-15 (cena = oczy z głowy) proponuje dźwięk nieco bardziej masywny, dynamiczny, muskularny i nasycony w porównaniu do zwykłego IT ale jeśli porównywać go do A21a to gra dość bezdusznie. Obydwa Lavardiny są fantastycznie szczegółowe, ale wydaje mi się że zwykły IT bardziej cyzeluje niuanse a IT-15 bardziej koncentruje się na "dawaniu do pieca". Obydwu wzmacniaczy słuchałem na Nautilusach 805D i ich diamentowe kopułki to jest faktycznie bajka. Źródło cyfrowe stanowił Meridian Signature Reference.

Niestety - nie miałem okazji porównywać bezpośrednio z Sugdenem. Porównywałem bezpośrednio z Lebenem cs 600 i Leben te Lavardiny swoją muzykalnością rozjechał jak drogowy walec, proponując może 10% szczegółowości IT i dynamiki IT-15. Jeszcze raz powtarzam: Leben to nie jest Hi-Fi. Ale to jest wzmacniacz za który bym sprzedał ojca i matkę. :)

Aha - by pozostać sprawiedliwym: przestrzeń i scena z IT powalają- tutaj Lavardin będzie chyba lepszy od Sugdena.

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

No i stało się. Od dwóch dni Sugden A21a cieszy ucho i oko (wbrew niektórym opiniom, bo dla mnie jest pikny).

Pogrywa sobie z moimi PMC GB1i.

Creeka Evo, którego zastąpi nie pozbyłem się jeszcze, a więc cały czas porównania w toku.

Co mogę powiedzieć po dwóch dniach? Najlepszym komentarzem niechaj będzie odbiór mojej Koleżanki Małżonki.

Otóż kiedy włączam Sugdena i puszczam coś tam, a potem podpięty zostaje Creek, to żonka każe mi ściszyć. Creeka oczywiście.

No tak. Sugden to piękne melodyjne, nasycone granie. W Evo przeszkadzała mi jego zbytnia "jasność" (choć teraz już wiem, że bardziej właściwe słowo to piskliwość). W Sugdenie jest homogeniczność, taki spokój, klasa po prostu.

Ale...jest zawsze jakieś ale. Przypadkiem, dokonałem małej przysługi i skompletowałem koleżance sprzęcik stereo. Oczywiście na miarę jej możliwości finansowych. Głośniczki, bo o ten aspekt chodzi to Acoustic Energy Aegis One. Małe monitorki za małe pieniądze. Wyciągnąłem je z paczki żeby sprawdzić czy działają i podłączyłem je do Sugdena zastępując PMC. I...spadłem z tapczanu. Genialnie to w tym połączeniu zagrało. Oczywiście absolutnie jestem świadom, że to nie ta klasa co PMC, ale do czego zmierzam, ano do tego, że zapewne Sugden wysterował je w 100%. Wycisnął z nich ostatnie poty i wszelkie ich możliwości. Kurcze, pomyślałem sobie zaraz, że może te 87db w PMC to jednak za mało? ( o ile się nie mylę to GB1i mimo, że najmniejsze z budżetowej oferty to mają bodajże najniższą efektywność). I mam małą zagwózdkę. Może trza pomyśleć o jakichś monitorach?....a teraz słucham dalej muzyki.

Kolego Il Dottore i inii, co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, naprawdę...

Mój A21 spokojnie grał z OB1, ale efektywność 87dB z GB1i to faktycznie może być problem.

Z Sonusami Concertino (86dB) A21 ewidentnie nie radził sobie.

Spróbuj TB2/TB2+/TB2i - producent deklaruje 90dB. U mnie na TB2+ już na godz 9 jest za głośno. ;)

A przy okazji - witamy w Elitarnym_Klubie_Tych_Co_Poznali_Najbardziej_Strzeżoną_Tajemnicę_Brytyjskiego_Audio! :)

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A21a u mnie z ProAc 1sc tez nie do końca sobie poradził - wszystko było super poza basem.

Podobno bardzo dobre zestawienie daje też a21a z małymi Harbethami ale to tylko zasłyszana opinia bo osobiście nie sprawdzałem.

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że z ProAc polecają do A21 tabletki... ale one też przecież efektywnością nie grzeszą.

Jeszcze polecane są małe Spendory.

Co do Harbethów - to bym sobie odpuścił. Polecane małe herbatniki nie będą mieć kłopotu z basem bo tam nie ma basu. ;)

Inne Harbethy- znowu nie porażają efektywnością.

Na pewno b. dobre kolumny ten Harbeth robi, ale nie dla A21.

Masterclass by im dał radę.

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

il Dottore,

Napisz w jakich zestawieniach słuchałeś Masterclass'a w szczególności chodzi mi o kolumny.

Powoli będę się zastanawiał nad nowymi ciekawymi monitorami do mojego IA-4 więc wszelkie sugestie mile widziane.

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Masterclass miałem przyjemność tylko raz u kolegi w UK.

Zestawiony był z paczkami Tannoy DC8T.

Jak to grało? Ano - fenomenalnie. Źródło - niestety CD Resolution Audio Opus 21. Sądzę że z PC-Audio byłoby jeszcze lepiej ale cóż - kolega jest tradycjonalistą i za tego Opusa dałby się pokroić.

Zresztą gra bosko - to fakt.

Ale powiem Ci, że jakiejś morderczej różnicy w stosunku do mojego śmietnika nie było... :)

Oczywiście, że było lepiej pod każdym względem, inny świat, przede wszystkim kolumny, jednak biorąc pod uwagę obłędną różnicę w cenie to bym się w to nie pchał.

Albo - polował na używki! ;)

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeci dzień słuchania mija. Sugden czaruje i to jest fakt. Jednak trzeba moim PMC więcej "prądu", a że ich się nie pozbędę bo je uwielbiam, to nie pozostaje nic innego jak przekazanie w nowe ręce Sugdena.

Na razie nie wystawiam go na żadnych aukcjach. Jeśli ktoś z Klubowiczów, lub znajomych Klubowiczów byłby zainteresowany proszę o kontakt na priv.

 

Krótki opis:

Kolor czarny, stan bardzo dobry (oczywiście biorąc pod uwagę, że parę lat ma). Poprzedni właściciel zrobił bypass balansu ( nie wiem, ja się na aspektach technicznych absolutnie nie znam, ale podobno robi się to często). Jest to jedna z ostatnich serii przed wejściem nowego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

PMC graja zjawiskowo z Sugdenem ale wypróbuj także inne opcje: szczególnie podstawkowe Spendory i ProAc są polecane do A21.

Będzie Very British, tak czy inaczej... :)

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żadną linię transmisyjną tylko ATL! :)

Peter Thomas by Cię nieźle prześwięcił za "linię transmisyjną"... ATL (Advanced Transmission Line) w porównaniu do "zwykłej" linii transmisyjnej ma się jak B2 Spirit do samolotu braci Wright.

Żeby stworzyć ATL Peter Thomas musiał opracować założenia matematyczne linii transmisyjnej od podstaw.

Okazało się, że tradycyjne rozwiązania akustyczne linii transmisyjnych są z gruntu fałszywe.

I dlatego w większości przypadków dźwięk z kolumn posiadających linię transmisyjną jest... hmmm... dyskusyjnej jakości. ;)

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ratuje znajomość angielskiego. Jest wiele recenzji b. ciekawego sprzętu niedostępnych po polsku... Tak poznałem zjawisko pt. "Sugden", bo cholernicy nawet się nigdzie nie reklamują! :)

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie do szacownych forumowiczów, kto jest dystrybutorem w Polsce marku Sudgen. Chciałbym skonfrontowac

wzmacniacze Sudgena z moim Lebenem we wspólpracy z SHL5.

 

Pozdrawiam.

 

Jak wyżej - Szemis Audio Konsultant.

SHL5 to chyba nie jest najłatwiejsze obciążenie dla wzmacniacza. A21 może się wyłożyć.

Sugeruję wypróbować SHL5 z Masterclass.

 

Tutaj fajny filmik z YT: wysokiej klasy audio komputerowe (Mac+Cary) + Masterclass + herbatniki.

 

http://www.youtube.com/watch?v=iivNSp2REJQ

 

Tutaj Masterclass + M30 i sygnał z CD - playera Marantz.

 

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slavio,

Sugdena ma na 100% Wojtek Szemis w Warszawie.

 

Napisz skąd jesteś i którego Sugdena chcesz sprawdzić.

Pzdr

 

Dziekuje za odpowiedzi.

 

Jestem z okolic Łodzi. Jeśli chodzi o model to myslałem o A21SE.

Na chwile obecna bardziej chodzi o zapoznanie sie z charakterystyka brzmienia wzmacniaczy Sudgen

w połoczęni z SHL5 nież decyzja na temat konkretnego modelu.

 

Czy połączenie Sudgen + SHL5 jest "ćwiczone" w waszym klubie .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi.

 

Jestem z okolic Łodzi. Jeśli chodzi o model to myslałem o A21SE.

Na chwile obecna bardziej chodzi o zapoznanie sie z charakterystyka brzmienia wzmacniaczy Sudgen

w połoczęni z SHL5 nież decyzja na temat konkretnego modelu.

 

Czy połączenie Sudgen + SHL5 jest "ćwiczone" w waszym klubie .

 

Pozdrawiam

 

Miałem najpierw A21a z ProAc D15, później różne inne kombinacje, a następnie A21SE z Harbeth SHL5 i uważam że musisz sam posłuchać, żeby wyrobić sobie zdanie.

Ten wzmacniacz naprawdę gra inaczej (czyt. gorzej) niż A21a, który dla odmiany jest genialny.

W A21SE jest w nim znacznie więcej z tranzystora, wręcz szklistość brzmienia, natomiast kontrola głośników lepsza niż w A21a. Dyskutowałem o tym z W.Szemisem, który miał odmienne zdanie. Jednak coś jest na rzeczy, poszukaj na zagranicznych forach.

Sprzedałem A21SE i wróciłem na jakiś czas do A21a, który z SHL5 stworzył przyjemny duet, aczkolwiek nieco pozbawiony "kopa" - zależnie od słuchanego repertuaru.

Obecnie z czystko praktycznych pobudek (sprzęt stoi w salonie i gra sporą część dnia z radiem internetowym) wstawiłem w miejsce A21a kombo od Naima o nazwie UnitiLite.

Jestem b.zadowolony, wspominałem już o tym w klubie Naim.

Do Sugdena A21a będę miał zawsze wielki sentyment.

Edytowane przez robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam klubowiczow

Posiadam pmc twenty 22, obecnie gram yamaha as 2000, przymierzam sie właśnie do nowego pieca, no i jedną z opcji jest sugden a21se pytanie moje brzmi jak to razem zagra

 

Witaj

 

Nie znam a21se, ale osobiście moje PMC GB1i grają z A21a. Powiem tak. Od ponad dwóch miesięcy mam Sugdena i od ponad dwóch miesięcy cały czas szukam. Miałem ostatnio m.in. Naima Xs, Baltlaba Epoca i kilka innych wzmacniaczy. Grają pięknie, ale żaden nie jest w stanie zastąpić Sugdena. Każdy z nas ma w sobie trochę snoba. Wydawało mi się, że jeśli kupiłem wzmacniacz za 2300, choć kultowy w wielu kręgach, ale jednak za nieco ponad dwa tysiące, to nie ma siły, przecież nie może grać lepiej niż wzmacniacze za 7, 8 czy 10 tys. Błąd. Może. Obecnie zakończyłem pogoń, bo uświadomiłem sobie, że szukam wiatru w polu. Pewnie kiedyś (a może i nie :-)) zastąpię Sugdena, ale ile będę musiał za to zapłacić?! Oczywiście podkreślam, że to moje preferencje, gusta i moja estetyka. Wiem, że pewnie znalazło by się wielu, którzy stwierdzą, że lepszy jest Nad. Marantz czy innym Rotel...Na dzień dzisiejszy chyba tylko w Warszawie możesz posłuchać Sugdena a21se oraz a21a ( w nowej obudowie). Możesz również "zapolować" na a21a (ebay, ostatnio widziałem w komisie internetowym w holandii). W tym przypadku nic nie ryzykujesz. Wydasz 2500 PLN jak stwierdzisz, że to nie to, to sprzedasz w mig za tę samą kwotę ( a może i większą). Tyle na temat z mojej strony.

Edytowane przez 22grudzen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.