Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  115 członków

Sugden Klub
IGNORED

Sugden klub


czodaboy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dottore - pomocy!

Od rana jestem na przymusowym odwyku i dopiero w piątek wieczorem wróce do Sugden-ów. Chyba mam objawy odstawienia ;)

Dottore - jak żyć ... jak żyć bez muzyki ? ;)

...

a tak bardziej serio to czytałem, że też zaczynałeś od źródła ze stajni MF i podpowiedz mi czy jest sens iść w nowsze produkty MF - ale to na priw bo tu Sugden ma pierwszeństwo ;)

...

Chyba w następną delegację zabiorę Headmastera i Grado tylko jakiegoś DAC-a muszę dobrać ;) ten za drogi i mało poręczny:

http://sugdenaudio.com.au/?p=299

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszyłeś bardzo istotną sprawę - co mianowicie powinno być źródłem dla wzmacniaczy Sugdena?

Sam Sugden nie ma wątpliwości i rekomenduje... własny sprzet! :)

Ten DAC/preamp z Twojego linka na Wolfsonach wygląda przepięknie, ale praktycznie każdy CD Sugdena z niższych serii (to Masterclass już NIE JEST najwyższą serią? KONIEC ŚWIATA! :) ) ma wejście cyfrowe coax więc może służyć jako samodzielny DAC, jeśli ktoś woli grać z plików.

Szczerze mówiąc, sygnatura źródeł Sugdena jest powszechnie znana i podobna do MF - czyli sama słodycz. :)

Ja nie chciałem iść tą drogą, zbyt długo brodziłem w syropie i dla kontrastu zafundowałem Sugdenowi PC-Audio ze studyjnym przetwornikiem Apogee.

Jest tak dobrze, że nie chce mi się dalej w tym grzebać, wolę posłuchać muzyki.

Dla zaspokojenia Audiophilia Nervosa wymienię jednak konwerter USB/SPDIF i porównam mój DAC w bezpośrednim starciu z przesławnym Eximusem. Nie wykluczam zakupu tego ostatniego jeśli będzie znacząco lepszy od Apogee.

A do jazzu z lat 50-tych mam lampową Havanę... DAC prawdziwie magiczny i bez oversamplingu. Nie jest to ostatnie słowo w rozdzielczości, dynamice i i precyzji, ale muzykalna i "analogowa" bestia jest nad wyraz i w rezultacie wszelkie niedociągnięcia można Havanie wybaczyć. Sprzęt ma u mnie dożywocie i nie jest na sprzedaż. Przetworników używam zamiennie w zależności od fazy Księżyca. :)

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Szczerze mówiąc, sygnatura źródeł Sugdena jest powszechnie znana i podobna do MF - czyli sama słodycz. :)

...

miałem przez dłuższą chwilę CD Masterclass, (starszy model, z dwoma wejściami na DACa TDA1541) i jest dokładnie odwrotnie, zero słodyczy !!

Szybkość, przejrzystość, detaliczność, głęboka scena, precyzja, świetna separacja instrumentów, dynamika, szybki i punktowy bas bez żadnego rozmycia - po wcześniejszych obcowaniach z TDA 1541 spodziewałem się czego innego - mi właśnie w tym cd zabrakło tej minimalnej słodyczy.

W komplecie z IA-4 zabrakło mi tej magii na wokalu, także jeżeli ktoś szuka cech, o których napisałem powyżej to polecam spróbować.

Edytowane przez squad05

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie źródło proponujecie w przedziale do 1tys zł do 2tys zł i do3 tys i więcej pod Sugdena ???

Ja słyszałem ze Copland, MF,AVI no i oczywiście Sugden pasuje, macie jeszcze inne propozycje

 

1- 2 tys..

Linn Genki. "Serce roście patrząc na te czasy" .. kiedyś bardzo chciałem go mieć za młodu ale zabrakło jedyne 8 tys. PLN. teraz każdy z góry patrzy ... a gra o wiele lepiej niż można by przypuszczać.

 

Jest też serwis w stolicy, wymieniają co trzeba. Niestety trzeba poczekać aż się dźwięk ułoży, postawić umiejętnie, poszukać kabelka.

W tej cenie dobry jest Exposure cd 2010S, ta sama historia. Jest lekki trzeba dobrze ustawić; wybrać dobry egzemplarz. Estetyka dźwięku? Trochę więcej tranzystorowego nalotu niż Linn, ale jest blask, soczystość, odrobinę magii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie źródło proponujecie w przedziale do 1tys zł do 2tys zł i do3 tys i więcej pod Sugdena ???

Ja słyszałem ze Copland, MF,AVI no i oczywiście Sugden pasuje, macie jeszcze inne propozycje

 

W okolicach tysiąca zł, to Meracus Tanto. Zero cyfrowego "nalotu". Piękna średnica, płynność, muzykalność. Dla mnie to taki gramofon na srebrne krążki. Pancerna konstrukcja. Kiedyś kosztował jakieś 1400 funtów. Używałem go ok. roku z A21a. Wiele testowałem innych, droższych.Dopiero zastąpiła go Audiomeca (a więc zupełnie inna bajka). Jeśli jesteś zainteresowany to pisz na priva. Najpewniej będę go sprzedawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą koncowke kupiłeś czy cos innego od tego sprzedawcy??? Wesołych Świąt!!!!

Taką samą bo miał dwie.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal sie do czego podłączasz jak i na czym będzie grało ??

Mój sprzęt jest podany w moim profilu. Jedyna zmiana to zamiast rewelatora będzie AMT na wysokich, się robi ;-))

 

Środek do złudzenia przypomina nową serię master class ;-)post-3650-0-77733600-1397858919_thumb.jpgpost-3650-0-63381000-1397859081_thumb.png

Edytowane przez Kazik II

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jest to wzmacniacz na długie słuchanie. W sieci brak kompletny informacji na temat parametrów, może ktoś z miłośników marki Sugden posiada instrukcję do tego modelu z obrazka, O tym oznaczeniu AU51 były jeszcze dwa inne modele.post-3650-0-81053300-1399023745_thumb.jpg

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Drodzy klubowicze, może ktoś z Was pomoże zdobyć ksero instrukcji do mojego piecyka Sugden AU 51 PA/AB nr. 0101 wersja 1990-1999, zdjęcie jest powyżej.

Z góry dziękuję.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz opisać w jakim zestawie go słuchasz lub do czego to najlepiej pasuje

I jakie dokładnie ma parametry

Aktualnie słucham z PMC FB1+,MHDT Paradisea DAC,Dune D1 źródło. Mówią że pasuje z PMC ...

O jakie konkretnie parametry Ci chodzi ?

I mówimy o tym starym modelu ze złotymi napisami "SUGDEN Pure class A integrated amplifier A21a"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z braku końcówki AU51 co można podłączyć pod preampa AU51

1. kupić końcówkę AU51 i posłuchać

2. podłączyć do innej końcówki i posłuchać

Wyciągnąć samemu wnioski i podjąć decyzję,

A tak poza tym, to Ty wiesz co chcesz kupić miałeś linki i co.....

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.