Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
7 godzin temu, zoromoto napisał:

także trochę się jorgnąłeś w osądach

Kolega ma świętą racja, nie masz pojęcia o czym mówisz a dalej fikasz.

Przypomnieć ci co mówiłeś jak sprzedawałeś CG ( wiem bo je kupiłem od ciebie). Lampa nie daje ich wysterować itp, chcesz kupić coś lepszego itp. Po czym co robisz, kupujesz to samo po kilku miesiącach twierdząc, że lampa jednak daje radę i brzmią jednak fantastycznie. Pytam, ty masz w ogóle jakieś pojęcie o audio czy robisz tu za pozera? Jesteś chyba jedynym użytkownikiem tego forum który sprzedał kolumny po to by kupić za miesiąc te same . Gdzie tu sens i logika. A tak, zmieniłeś kable . Faktycznie teraz zestaw gra super.????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Aries Reference miały zastąpić CG ale okazały się za trudne do wysterowania, po kilku podejściach do innych paczek szybko wyszło co w tym systemie grało najlepiej i pożałowałem że pochopnie sprzedałem CG. Ot całą tajemnica.  Ten system mam zamknięty, ale faktycznie nie od razu się przełamałem do podstawkowych...

Nie mierz wszystkich swoją miarą... 

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, zoromoto napisał:

Nie mierz wszystkich swoją miarą...

Przestań robić z ludzi debili, pytałem wprost czemu sprzedajesz i odpowiedziałeś, proste. Dobrze pamiętam co powiedziałeś. Ariesy masz w drugim pokoju i wtedy chodziły razem z H300, CG Signature z lampą na dole. Przestać się ośmieszać, nie masz bladego pojęcia o temacie. Ogarnij się człowieku. Człowiek jak coś zmienia to ma jakiś powód by to zrobić, ty miałeś ok. No ale czemu wróciłeś do tego samego to już nie potrafię zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to okazał się strzał w 10 i teraz zamiast pchać kupę kasy i czasu w wielką niewiadomą, mogę te zasoby poświęcać rodzinie...

Jestem bardzo zadowolony z powrotu do CG i nie widzę powodu dlaczego miałbym o tym nie pisać... A że Tobie to nie pasuje, wisi mi to... 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zoromoto napisał:

To Aries Reference miały zastąpić CG ale okazały się za trudne do wysterowania, po kilku podejściach do innych paczek szybko wyszło co w tym systemie grało najlepiej i pożałowałem że pochopnie sprzedałem CG. Ot całą tajemnica.  Ten system mam zamknięty, ale faktycznie nie od razu się przełamałem do podstawkowych...

Nie mierz wszystkich swoją miarą... 

Żartujesz? Sam wpadłeś na pomysł żeby zamienić Canto Grandy na Ariesy? Logika jest taka przy twoim piecu na el 34 jakby do malucha ciągnącego przyczepkę ze żwirem podpiąć patelnię 20t .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, paul klacska napisał:

Przestań robić z ludzi debili, pytałem wprost czemu sprzedajesz i odpowiedziałeś, proste. Dobrze pamiętam co powiedziałeś. Ariesy masz w drugim pokoju i wtedy chodziły razem z H300, CG Signature z lampą na dole. Przestać się ośmieszać, nie masz bladego pojęcia o temacie. Ogarnij się człowieku. Człowiek jak coś zmienia to ma jakiś powód by to zrobić, ty miałeś ok. No ale czemu wróciłeś do tego samego to już nie potrafię zrozumieć.

 Paul sam kupiles duze kolumny podlogowe za paredziesiat tysiecy zlotych myslac ze swiat zwojujesz po czym zamowieles monitory bo okazalo sie ze zapomniales o zlotej zasadzie "kolumny pod pomieszczenie" a nie na odwrot. Sam pisales ze problem basu zalatwiasz przez eq w roonie. Jak mam byc szczery to w cenie twoich kolumn granie powinno odbywac sie przede wszystkim pelnym pasmem a nie od 40Hz co juz jest dla mnie ogromna pomylka ale kupiles ok wazne aby tobie sie podobalo bo ja ci wczesniej nie robilem przytykow a ty jak widac zgrywasz kozaka audio na forum pouczajac innych a bledy robisz podstawowe.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
22 minuty temu, CEzAR21 napisał:

wszystkim pelnym pasmem a nie od 40Hz c

Myślisz, że wycinam całe pasmo od 40Hz w dół? Jeśli tak to jesteś w dużym błędzie. Roon eq służył tylko do testów, normalnie jest zrobionych kilka presetow DSP i słucham sobie jak chce. Ot taka zaleta aktywnej zwrotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, rafal735r napisał:

Te monitory to chyba mają pracować jako tyły w KD to nie podniecaj się tak. 

Czujesz ?

9 minut temu, paul klacska napisał:

Myślisz, że wycinam całe pasmo od 40Hz w dół? Jeśli tak to jesteś w dużym błędzie. Roon eq służył tylko do testów, normalnie jest zrobionych kilka presetow DSP i słucham sobie jak chce. Ot taka zaleta aktywnej zwrotnicy.

Paul badz powazny i nie zamylaj. Nie mozna wyciac czegos czego fabrycznie nie ma. Sam producent pisze o epic one ze nie schodza nisko i jak to ladnie ujal "bo nie musza" ....aha no tak bo tam przeciez muzyki juz nie ma ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
14 minut temu, CEzAR21 napisał:

Czujesz ?

Paul badz powazny i nie zamylaj. Nie mozna wyciac czegos czego fabrycznie nie ma. Sam producent pisze o epic one ze nie schodza nisko i jak to ladnie ujal "bo nie musza" ....aha no tak bo tam przeciez muzyki juz nie ma ?

 

Mówię o monitorach cały czas. Poczytaj trochę o jednych i drugich. Skojarz fakty i wróć.

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Rezyslaw napisał:

Żartujesz? Sam wpadłeś na pomysł żeby zamienić Canto Grandy na Ariesy? Logika jest taka przy twoim piecu na el 34 jakby do malucha ciągnącego przyczepkę ze żwirem podpiąć patelnię 20t .

Hehe. Do lampy na el 34 miały być CG od samego początku, co też pan Grzegorz rekomendował. Ariesy miały grać i grały z Heglem, ale w międzyczasie dostałem na testy Amphiony i od razu "zaiskrzyło" one bardziej mi przypasowały do Hegla. Zacząłem się rozglądać za mocniejszą lampą żeby rozwinąć system lampowy z Ariesami. CG sprzedały się w momencie kiedy już nie byłem taki pewien że chcę się ich pozbywać bo po dobraniu lamp ten system bardzo mnie już cieszył i był optymalny do pomieszczenia... Człowiek uczy się na błędach, na szczęście szybko wróciłem na właściwe tory ?

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, paul klacska napisał:

Mówię o monitorach cały czas. Poczytaj trochę o jednych i drugich. Skojarz fakty i wróć.

Zeby bylo jasne dla czytajacych. Ja od poczatku pisze o podlogowych epic one ktore kupiles jako pierwsze a ze temat ci nie lezy to ty piszesz o monitorach.

Manipulacyjne gierki a tym bardziej jalowa rozmowa mnie nie bawia wiec na przyszlosc zycze ci wiecej pokory. Nasze hobby to bardzo skomplikowany temat wiec kazdy moze sie pomylic ale grunt to wiedziec czego sie szuka a nie bladzic po omacku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, paul klacska napisał:

Człowiek jak coś zmienia to ma jakiś powód by to zrobić, ty miałeś ok. No ale czemu wróciłeś do tego samego to już nie potrafię zrozumieć.

Czasem tak jest, że chce się coś poprawić i potem okazuje się, że to co było wcześniej było całkiem dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, CEzAR21 napisał:

Zeby bylo jasne dla czytajacych. Ja od poczatku pisze o podlogowych epic one ktore kupiles jako pierwsze a ze temat ci nie lezy to ty piszesz o monitorach.

To źle piszesz cały czas, epic one mają 32hz -6 dbm a monitory 22hz -6dbm, nie wiem gdzie ty widziałeś 40hz. Zabawy w eq robiłem tylko na tych drugich. Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, CEzAR21 napisał:

 ale grunt to wiedziec czego sie szuka a nie bladzic po omacku.

Cały czas szukamy ,szukamy i nie wiemy czego szukamy, raczej błądzimy po omacku ,bo to co teraz nas zachwyca za miesiąc ,dwa, już się nam nie podoba, i na tym polega to całe nasze hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, paul klacska napisał:

To źle piszesz cały czas, epic one mają 32hz -6 dbm a monitory 22hz -6dbm, nie wiem gdzie ty widziałeś 40hz. Zabawy w eq robiłem tylko na tych drugich. Tyle w temacie.

Forum nie zapomina i dobrze obaj wiemy jak bylo. W klubie hegla jest wszystko wiec bajki na bok.

Tyle z mojej strony.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, bolbo napisał:

Cały czas szukamy ,szukamy i nie wiemy czego szukamy, raczej błądzimy po omacku ,bo to co teraz nas zachwyca za miesiąc ,dwa, już się nam nie podoba, 

Całe szczęście ja tak nie mam ? najlepiej zrobić sobie parę dni przerwy jak coś nam nie gra, wtedy docenisz co masz ? prawdę mówiąc, zawsze znajdzie się coś co nie leży, tylko co z tego? Ano nic. Bo repertuaru i realizacji jest setki. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, bolbo napisał:

Cały czas szukamy ,szukamy i nie wiemy czego szukamy, raczej błądzimy po omacku ,bo to co teraz nas zachwyca za miesiąc ,dwa, już się nam nie podoba, i na tym polega to całe nasze hobby.

Musimy miec sprecyzowany zestaw cech dzwieku jakiego szukamy a nie dokonywac zmian w slepo wsluchujac sie tylko w jego zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, bolbo napisał:

Cały czas szukamy ,szukamy i nie wiemy czego szukamy, raczej błądzimy po omacku ,bo to co teraz nas zachwyca za miesiąc ,dwa, już się nam nie podoba, i na tym polega to całe nasze hobby.

I jest cała masa takich, którzy to wykorzystują.

Przyjadą, coś pochwalą, coś zganią, przyniosą coś z samochodu i podłączą. Oczywiście skrupulatnie przeliczą pieniążki, zaznaczając przy tym jaka to okazja.

A w międzyczasie wmówią, że to eureka i na to właśnie biedny jelonek czekał przez całe swoje życie...

 

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, rafal735r napisał:

Całe szczęście ja tak nie mam ? najlepiej zrobić sobie parę dni przerwy jak coś nam nie gra, wtedy docenisz co masz ? prawdę mówiąc, zawsze znajdzie się coś co nie leży, tylko co z tego? Ano nic. Bo repertuaru i realizacji jest setki. 

Rafal przeciez ty jestes w czolowce jezeli chodzi o przewalanie sprzetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, rochu napisał:

I jest cała masa takich, którzy to wykorzystują.

Przyjadą, coś pochwalą, coś zganią, przyniosą coś z samochodu i podłączą. Oczywiście skrupulatnie przeliczą pieniążki, zaznaczając przy tym jaka to okazja.

A w międzyczasie wmówią, że to eureka i na to właśnie biedny jelonek czekał przez całe swoje życie...

 

Wspaniale to ująłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na wymianę na żywca Esotara na Morela, bez zmiany ani jednego elementu w zwrotnicy?

Rzecz działa się na moich oczach, w korytarzu mojego domu,  w czasie imprezy.

Wkrętarka, koc na płytki, kolumny na plecy, 10 minut i jelonek ze szczęściem w oczach pogalopował do domu odsłuchiwać do późna w nocy co mu dał ten "apgrejd".

Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, rochu napisał:

A co powiesz na wymianę na żywca Esotara na Morela, bez zmiany ani jednego elementu w zwrotnicy?

Rzecz działa się na moich oczach, w korytarzu mojego domu,  w czasie imprezy.

Wkrętarka, koc na płytki, kolumny na plecy, 10 minut i jelonek ze szczęściem w oczach pogalopował do domu odsłuchiwać do późna w nocy co mu dał ten "apgrejd".

Opis wygląda jak gwałt na kolumnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
31 minut temu, rochu napisał:

A co powiesz na wymianę na żywca Esotara na Morela, bez zmiany ani jednego elementu w zwrotnicy?

Rzecz działa się na moich oczach, w korytarzu mojego domu,  w czasie imprezy.

Wkrętarka, koc na płytki, kolumny na plecy, 10 minut i jelonek ze szczęściem w oczach pogalopował do domu odsłuchiwać do późna w nocy co mu dał ten "apgrejd".

Przecież to tak gładko nie poszło... Sprzęt tjuningowy odmówił posłuszeństwa i przepalił się grot w lutownicy... Nagle w domu, gdzie jest dwudziestu chłopa - sami audiofile, okazało się, że nie ma nawet kawałka druta... Gospodarz poratował kablem zasilającym od PC, żeby go sobie pociąć na kawałki i zrobić grot, ktoś inny zrzekł się na poczet sprawy, ze swojego koluszka od kluczy, a jeszcze ktoś inny ofiarował spinacz do papieru... Takie to były czasy ? Tjuning doszedł do skutku, góra się otworzyła i zapewne zagrało klasę lepiej. Kilku innym osobom za to otworzyły się oczy, co do warsztatu tjunera, wg. którego głośniki Dynaudio i Morela różniące sie efektywnością o kilka dB, można (ponoć) podmieniać w kolumnie bez żadnej zmiany w zwrotnicy... 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, CEzAR21 napisał:

Rafal przeciez ty jestes w czolowce jezeli chodzi o przewalanie sprzetu

Rzeczywiście. Ostatnio zmieniłem dac po prawie dwóch latach, i to na prawie taki sam - nowszy model. 

Godzinę temu, rochu napisał:

A co powiesz na wymianę na żywca Esotara na Morela, bez zmiany ani jednego elementu w zwrotnicy?

Rzecz działa się na moich oczach, w korytarzu mojego domu,  w czasie imprezy.

Wkrętarka, koc na płytki, kolumny na plecy, 10 minut i jelonek ze szczęściem w oczach pogalopował do domu odsłuchiwać do późna w nocy co mu dał ten "apgrejd".

Haha, dobre ?

A najśmieszniejsze jest to że nikt z tych dwudziestu chłopa się nie odezwał, a nawet klaskał pewnie podczas apgrejdu. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.