Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Audiostereo Caffe
IGNORED

Klub miłośników elektronicznego brzmieni


twinslaver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zapisuję się do klubu. Ja słucham generalnie szeroko pojętą nie komercyjną muzykę elektroniczną, nie chcę się ograniczać jeśli chodzi o style ale preferuję Mnml, tech i deep house, elektro(tylko żadne housowe tylko te z jajem np. The other People place, Xenia, Mount Sims, Dj Hell, Codec & Flexor etc, Memory Boy, NUN, Vein Cat..), lubię posłuchać też w domu spokojnej elektroniki osadzonej w klimatach Zero 7, AIR, Telefon Tel Aviv itd.

Tu może dam linka do czegoś co mi ostatnio bardzo utkwiło w głowie:

 

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ghe ghe :D

Zgadzam się że to świetny artysta :)

Ktoś z Was będzie na Time Warp(Mannheim DE), Creamfields(Warszawa PL), Audioriver(Płock PL).

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że co "czarne placki" to "czarne placki" jednak z braku laku(na szczęście kompletuję się też baza Audio CD z taką muzyką) ;)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio katuje najnowsze Autechre, co prawda albumik wyszedl jakis czas temu, ale jakims dziwnym zbiegiem okolicznosci go przeoczylem...od siebie powiem, ze to bardzo dobra plyta, dojrzala, widac ze po eksperymentach z dzwiekiem na poprzednich albumach (confield, gatnz graf, draft 7.30 - bardzo trudne plyty w odbiorze, czlowiek albo kocha albo nienawidzi:pp), chlopaki doszli, moim zdaniem, do szczytu formy...zaczynaja lekko, typowo ambientowym utworem, pozniej troche experimentali i noisu, po to zeby zakonczyc rownie lekkim kawalkiem caly album... goraco polecam, nie zawiedziecie sie:)...

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam trzy rzeczy osadzone w Elektro klimatach:

Xenia Beliayeva momentan Ep

link: http://tiny.pl/bgwv

Miss Kittin & The Hacker - Two

link: http://tiny.pl/bgwb

Vein Cat i jego nowy set Plush'n'Dust (który jest wypadkową tego co można posłuchać na jego koncertach)

link: http://tiny.pl/bgwz

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny sprzęt, mi póki co musi starczać Traktor i Ableton i myszka :/ Więc czasami nie mogę zrobić czegoś co bym chciał ;)

W przyszłości chce nabyć wpierw mixer a potem deck lub decki :)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALTON, 26 Lut 2009, 22:07

 

>twinslaver nie widzę tam subwoofera.. do AFX bez suba ani rusz :-)

 

w przypadku tych glosnikow subwoofer nie jest potrzebny:) nawet do Richarda:), przyrzyj sie dokladniej na dole leza album DRUKQS;;)...

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drumowych rzeczy nigdy nie zapomnę drumowego namiotu na Creamfields :D

Za Miesiąc(4.4.2009) TimeWarp w Mananheim i już nie mogę się doczekać gdy będę na miejscu. Lineup prezentuję się jak zawsze mocno. Richie i jego 5-7 godz. sety, nie mówiąc już o Garnierze i wielu wielu innych :)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twinslaver - od kiedy Superpitcher to electro?

 

ale dobrze, nie czepiajmy się etykiet?

 

właśnie słucham: http://www.residentadvisor.net/podcast-episode.aspx?id=143

jeśli ktoś ma opory przed mp3 to...

 

...polecam tego Pana, a szczególnie jego ubiegłoroczny album 'When horses die' http://www.discogs.com/release/1237455

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu przyznaje racje koledze, superpitcher to raczej microhousy, chociaz do konca ciezko sprecyzowac co on gra, bo to bardzo rozne style, bardziej chodzilo mi o to co lubie z plytek mojego kumpla:), a ze gra generalnie electro, podpialem tam superpitchera;]....

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie elektroniczne brzmienia to Tangerine Dream, Klaus Schulze, Ash Ra Tempel i liczni młodsi kuzyni (Rainbow Serpent, Keller i Schonwalder, Remotion, Redshift). Ale urodziłem się w 68 roku, więc pewnie dlatego nie trawię tego co nazywam Nową Elektroniką... ;)

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i masz do tego absolutne prawo :), chociaz mysle ze zdanie to bardziej wynika z lekkiej "niewiedzy" na temat tzw. nowej elektroniki, proponuje posluchac na poczatek np. Autechre albumu "Amber"....bedzie powod do szerszej dyskusji, mysle:)...osobiscie cenie starsze kawalki takie jak "hyperborea" czy " floating" jednakze Pan wybaczy ale pod wzgledem petli, uzycia instrumentow i pomyslowosci na utwor to sie nadaje to muzeum techniki....

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... do muzeum techniki to nadaję się także większość muzyki np. The Beatles, stary hard rock i inne rzeczy. A jednak egzystują na rynku. Instrumenty analogowe używane kiedyś przez Wielkich Elektroników były mimo swojej "elektroniczności" bardzo ludzkie (moim zdaniem). A mniejsza komplikacja muzyki i pomysły też nie były złe - trafiały do ludzi. W końcu sporo grup z kręgu Nowej Elektroniki przyznaje się do inspiracji TD, KS czy Kraftwerk. Czytałem kiedyś o tym piśmie poświęconym techno.

 

Oczywiście nie potępiam Nowej Elektroniki, wydaje mi się tylko,że młodsi słuchacze kompletnie zapomnieli o Klasyce Elektroniki, Rocku Elektronicznym (podczas gdy muzycy metalowi pamiętają o Black Sabbath, Deep Purple). I nie wiedzą,że klasyka nadal się rozwija (www.synthmusicdirect.com na przykład), muzycy tworzą ciekawe rzeczy, grają koncerty. Ale już trudniej trafić im do odbiorcy.

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.