Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Audiostereo Caffe
IGNORED

Klub miłośników elektronicznego brzmieni


twinslaver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa elektronika opiera się w większości na starej elektronice, przecież Kraftwerk, Richie Hawtin, Sven Vath, Atkins, Carl Craig, Derrick May itd. Kształtowali i kształtują młodych. Oczywiście ważne jest w tym by nowi nie powielali a też oddawali coś od siebie(w większości wypadków tak się dzieje).Grunt to szukać dobrych wykonawców i dobrej muzyki..odrzucając po drodze to co jest nijakie. ;)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Hm... do muzeum techniki to nadaję się także większość muzyki np. The Beatles, stary hard rock i

>inne rzeczy. A jednak egzystują na rynku. Instrumenty analogowe używane kiedyś przez Wielkich

>Elektroników były mimo swojej "elektroniczności" bardzo ludzkie (moim zdaniem). A mniejsza

>komplikacja muzyki i pomysły też nie były złe - trafiały do ludzi. W końcu sporo grup z kręgu Nowej

>Elektroniki przyznaje się do inspiracji TD, KS czy Kraftwerk. Czytałem kiedyś o tym piśmie

>poświęconym techno.

>

>Oczywiście nie potępiam Nowej Elektroniki, wydaje mi się tylko,że młodsi słuchacze kompletnie

>zapomnieli o Klasyce Elektroniki, Rocku Elektronicznym (podczas gdy muzycy metalowi pamiętają o

>Black Sabbath, Deep Purple). I nie wiedzą,że klasyka nadal się rozwija (www.synthmusicdirect.com na

>przykład), muzycy tworzą ciekawe rzeczy, grają koncerty. Ale już trudniej trafić im do odbiorcy.

 

jezeli chodzi o fascynacje starszymi zespolami rockowymi typu wlasnie Black Sabbath, Iron Maiden, czy Deep Purple, wynika to tez z fakt iz poziom reprezentowany przez tych artystow nie odbiega zbytnio od tego co graja owczesni grajkowie metalowi...rock zawsze bedzie rockiem, zawsze rdzeniem bedzie gitara, bas + perkusja, no i oczywiscie wokal, a uzywajac tych instrumentow mozliwosci sa ograniczone, wiec nie ma za bardzo szansy stworzenia czegos nowego, bardziej zaawansowanego, wiec poziom artystyczny wyznaczony przez starszych artystow jest utrzymany, w przypadku muzyki elektronicznej problem jest bardziej zlozony, powstalo tak wiele jej odmian, hybryd, zarowowno w sensie pozytywnym jak i negatywnym, ze ktos kto nie ma o niej pojecia, wrzuci do jednego worka "dj - a romka" ktory tworzy jakas nie dajaca sie sluchac lupanine wraz z ambientowymi klasykami Briana Eno, to jest aspekt negatywny, jednak sa tez plusy, powstaly projekty, ktore prezentuja bardzo zaawansowana muzyke, wlasnie Autechre, Squarepusher etc...i teraz zalezy od kwestii tego, kto w jaki sposob podchodzi do muzyki, jezeli ma ona dawac po prostu fun, mamy jej sluchac jako calosci, eksytowac sie jej pieknem, to artysci typu Tangerine Dream, Klaus Schulze, Kraftwerk, sa jak najbardziej na miejscu, jak sam slusznie stwierdziles, dzisiejsi artysci czerpia garsciami z ich dokonan, to tamte kapele wlasnie utarly szlak dla "mlodziencow" typu Aphex Twin, Plaid...jest tez inny sposob sluchania i ja bardziej preferuje ten, tj. zwracania uwagi na szczegoly, ciekawe rozwiazania, nowatorstwo i pod tym wzgledem zawsze bede za nowymi, inteligentnymi i ambitnymi projektami. ale jak to glosi maksyma Marantza "because music matters", kazdy slucha tego co mu sprawia wyborna przyjemnosc a i o gustach podobno sie nie rozmawia:)...a jesli chodzi o analogi, to fakt brzmia one bardziej ludzko, cieplo, nie wiem z czego to wynika, wielu probowalo odpowiedziec na to pytanie i chyba nikomu sie nie udalo, to raczej lezy w kwestii posiadania "duszy" przez te instrumenty...polecam kilka ANALORDOW aphex twina, nowatorska muzyka zrobiona tylko na bazie analogow, poza pieknem muzycznym, niesamowicie wydana (skorzany klaster z miejscami na 12 winyli, w tym najfajnieszy, wedlug mnie Analord 10 nagrany na audiofilskim 180g placku ;]...)

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak są tu i fani Klasyki :). Bardzo fajnie.

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji (TomekL3 pewnie wie),że klasyczne brzmienia Starej Elektroniki to nie tylko obecne (dla części słuchaczy kontrowersyjne) brzmienia Tangerine Dream (w składzie Edgar,Thorsten,Linda,Iris) czy Klausa Schulze ale także masa zespołów i solistów młodszych - Keller, Schonwalder, Broekhius (panowie z Manikin Records), der Spyra , Rainbow Serpent, Remotion, Redshift (Mark Shreeve), Gert Emmens, Omega Syndicate, Volt, Craig Padilla czy w Polsce Polaris, Konrad Kucz, Aquavoice, Bookoovsky, Remote Spaces. Jednym słowem, także i ze strony klasyki jest co posłuchać, choć ostatnie ceny w Generatorze (po podwyżce cen euro) nieco zniechęcają do masowych zakupów CD :( .

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skrzynkę przyszedł mi mail z Generatora - sporo płytek z klasyką elektroniki w sklepiku. Ale ceny (oprócz polskich, te są przystepne) niestety słone. Koło 60-90 zł.

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry sklep z elektroniką to juno.

dużo z okolic elektroniki też jest na boomkat.

oba z uk.

 

superpitcher to z pewnością nie żaden microhouse.

głównie: heroin house, downtempo, czasem minimal nastrojowy.

 

sam nie znam za wiele starej elektroniki. dla mnie historia zaczyna się na kraftwerk, neu! ietepe.

potem techno, electro (ale nie ten syf współczesny ala fisherspooner), house.

w sumie bym posłuchał dla eksperymentu starszej elektroniki, ale coś się boję, że będzie mnie drażnić.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>dekoracja,

kable w techach mam zmienione, a jeśli chodzi i mikser, wyjąłeś mi to z ust, dopóki nie zmieniłem głośników i wzmaka, jakoś to grało i myślałem że ten ecler daje całkiem fajny dźwięk, po wymianie sprzętu okazało się że jednak nie tak dobry:/...w ogóle chce zrezygnować z miksera i technicsów, chce sobie zostawić te monitory i do nich dokupić lepszy gramofon z preampem i końcowką, a tego naima katować cd:)...

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heroin house? dobre, ale pierwsze słyszę ;)

dorzuciłbym jeszcze tech-pop,

 

swoją drogą poraża mnie większość rzeczy z kompaktu

dj koze, justus, mayer, aguayo,swego czasu closer musik rządzili,

kompaktowe TOTALe to klasyka gatunku

DIAL też niesamowity z Lawrencem na czele

Traum, Trapez, ostatnio Workshop

wiele tego

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpadlin, 5 Mar 2009, 21:35

 

>heroin house? dobre, ale pierwsze słyszę ;)

>dorzuciłbym jeszcze tech-pop,

>

>swoją drogą poraża mnie większość rzeczy z kompaktu

>dj koze, justus, mayer, aguayo,swego czasu closer musik rządzili,

>kompaktowe TOTALe to klasyka gatunku

>DIAL też niesamowity z Lawrencem na czele

>Traum, Trapez, ostatnio Workshop

>wiele tego

>

>pozdro

 

 

workshop git, move d mistrz.

 

kompakt forever :D

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem własnie po odsłuchu Blade Runnera- 25 anniversary edition. 3 płytowe wydawnictwo, oprócz klasycznej ścieszki na drugiej płycie są utwory, wycięte z pierwotnej wersji + bonusy, na 3 zaś impresje Vangelisa inspirowane filmem napisane dla tego wydawnictwa. Wielka muzyka, która ani trochę się nie zestarzała. Jest tutaj ciekawe polonica. Jeden utwór na polski tytuł Spotkanie z matką, gdzie Roman Polański recytuje wiersz Gałczyńskiego pod tym tytułem. Co to ma wspólnego z Blade runnerem? Niezbadane są meandry geniuszu Vangelisa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon Tel Aviv :)) Jak dla mnie jeden z najlepszych zespołów elektronicznych na świecie, szkoda że już raczej nie będzie kolejnej płyty ze względu na śmierć jedno z członków zespołu :(

Linki do odsłuchu(prawdziwa jakość nagrań pokazuję się na audio cd-nie można przestać słuchać):

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=GvK2Tk42xsM&feature=related

 

http://www.youtube.com/watch?v=7SKoWq4WYb8

 

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie słucham Jana Jelinka _ Kosmischer Pitch [~scape].

Jakoś nie jestem "na bieżąco" w ostatnich latach i dopiero teraz do tej płyty dotarłem.

Podoba mi się, choć nie tak jak starsze sprawy. The Exposures, loop-finding, że nie powiem o Farben miały wszystkie coś, co mnie momentalnie urzekało.

Są jacyś Jelinkowcy na pokładzie?

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jelinek jak najbardziej!

jeden z moich ulubionych artystów na muzycznej scenie

różne wcielenia: np Farben - legenda!!! 'kosmischer pitch' i 'tierbeobachtungen' to taki zwrot w kraut-rokowym kierunku. 'loop-find-jazz...' to klikanie uwielbiam!

podobno jego ostatnie wcielenie to Ursula Bogner (notki prasowe mówią inaczej, ale to może być ściema)

 

w Pzn Jelinek był już 2 razy i na obydwu wystepach byłem

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.