Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  205 członków

Heco Klub
IGNORED

Elitarny klub HECO


pool80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To podaj cennik.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metasy i Celany lubią dostać mocną pigułę prądu. Głośnik basowy jest dość wymagający pod tym względem. Z nieodpowiednim wzmacniaczem będzie albo niska klucha, albo wartki rytm bez najniższego wypełnienia. Zatem jeśli mają uderzenie i niskie zejście, to z dobrą elektroniką będzie możliwe jedno i drugie.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów!

Wchodzę do klubu z moimi Argon 70.

 

hej! Możesz napisać coś o argonach 70? Ja mam argony 30:-) Dosyć mało znana seria, nie do dostania niemal, a gra wyśmienicie (tzn oceniam na podstawie moich argonów 30)

Może ktoś porównać celany 300 a celany 301 xt?

Ma ktoś do sprzedaży wyżej wymienione modele?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup kolumn Heco, konkretnie Metas 501, jednak zauważyłem, że w cenie niewiele wyższej można nabyć w Niemczech Celany 500. 600 EUR za parę.

Ta kwota mieści się w moim budżecie jednak gorzej wygląda sprawa z elektroniką. Obecnie mam wzmacniacz Sony 920QS, docelowo planowałem zmiane na jakąś starszą ES-kę lub Denona. Coś do 1000 PLN. Może ktoś polecić jakiś inny używany wzmacniacz za ok 1000 PLN, który nie zbeszcześciłby Celanów ;D Czy może lepiej kupić Metasy i jak się znudzą za jakiś czas zaplanowac większą zmianę np na przecenione Calany 501 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup kolumn Heco, konkretnie Metas 501, jednak zauważyłem, że w cenie niewiele wyższej można nabyć w Niemczech Celany 500. 600 EUR za parę.

Ta kwota mieści się w moim budżecie jednak gorzej wygląda sprawa z elektroniką. Obecnie mam wzmacniacz Sony 920QS, docelowo planowałem zmiane na jakąś starszą ES-kę lub Denona. Coś do 1000 PLN. Może ktoś polecić jakiś inny używany wzmacniacz za ok 1000 PLN, który nie zbeszcześciłby Celanów ;D Czy może lepiej kupić Metasy i jak się znudzą za jakiś czas zaplanowac większą zmianę np na przecenione Calany 501 ?

 

Jak juz bedziesz zamawial z niemieckiego ebaya to i tam poszukaj wzmaka.

 

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290491750699&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

 

http://cgi.ebay.de/Audio-Analogue-Puccini-SE-/220688182267?pt=DE_Elektronik_Computer_TV_Video_Elektronik_Verst%C3%A4rker&hash=item33620a6bfb

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się kupić Celany 500 kolor Rosewood, za 2088 PLN z przesyłką... :D Z niecierpliwością czekać będę na dostawę. Niestety sprzedawca nie wysyła do Polski i musiałem prosić o pomoc znajomych. Za miesiąc przywiozą mi kolumny z Niemiec prosto do domu. W końcu będę mógł się przesiąść na prawdziwe stereo :)

Zostaje mi wybór wzmacniacza. Nie jestem zbytnim entuzjastą "anonimowych marek", dziękuję Ci kichanadeta za podpowiedzi ale na początek wolałbym jakiś "komercyjny" tranzystorek do 1000 PLN.

Będę wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się kupić Celany 500 kolor Rosewood, za 2088 PLN z przesyłką... :D Z niecierpliwością czekać będę na dostawę. Niestety sprzedawca nie wysyła do Polski i musiałem prosić o pomoc znajomych. Za miesiąc przywiozą mi kolumny z Niemiec prosto do domu. W końcu będę mógł się przesiąść na prawdziwe stereo :)

Zostaje mi wybór wzmacniacza. Nie jestem zbytnim entuzjastą "anonimowych marek", dziękuję Ci kichanadeta za podpowiedzi ale na początek wolałbym jakiś "komercyjny" tranzystorek do 1000 PLN.

Będę wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam.

 

A Quad i AA to sa anonimowe???

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Quad i AA to sa anonimowe???

Oczywiście, że nie! Pisząc "anonimowe" miałem na mysli niszowe, mało znanych firm, boję się póki co wejść w używany wzmacniacz, który nie wiadomo gdzie można później by naprawic w sytuacji gdyby coś się złego stało oraz ocenić jego wartość na rynku wtórnym... Takie mam podejście. Może się to wydać dziwne czy głupie ale jakoś tak nie mam przekonania.

Z całym szacunkiem! Jestem jeszcze za młody na takie eksperymenty, przerobiłem dopiero 5 wzmacniaczy i to słabej klasy. Na pewno będę się rozwijał w miarę upływu czasu i przypływów gotówki :D Wydaje mi się, że do tysiąca złotych znajdę jakiś wzmacniacz, który w gronie forumowiczów i moich uszu nie zbeszcześci Celanów.

Póki co kuszą mnie Denon PMA-1500R, Sony TA-F 770ES lub 690ES. Mieszczą się w cenie, wydają się solidne i brzmieniowo powinno się to zgrać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy to, ze lepiej kupic slabszy wzmacniacz komnercyjny?

To rzeczywsicie nie rozumiem takiego postepowania ale to Twoj wybor, Twoja kasa i ewentualna Twoja strata.

Ten Quad czy AA to troche wyzsza polka niz wymienione przez Ciebie wzmaki, a i znalazl by jeszcze cos ciekawego. Choc i Denon nie jest zlym wzmacniaczem i moze dobrze sie zgrac z Celanami choc basu moze byc sporo. Sony nie znam.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danrudy

 

Ja mam 690ES tyle ze z Heco Metas 500 i hmm... powiem Ci ze jak dla mnie gra to za sucho za zimno jakos tak dziwnie bo ten sony gra neutralnie raczej a Heco sa nieco chlodne i mi sie to polaczenie nie podoba ale to tylko moje zdanie no i to Metasy nie Celany ktore sa o klase wyzej... musze Ci jednak powiedziec ze Metas 500 super zagraly z wzmacniaczem Yaqin MC-10L ta tania lampa pokazala mi co to znaczy fajny dzwiek i sam mam w planie zakup Heco Celan XT 501 do tego lampowca ale musze to jeszcze przemyslec bo trudno mi sie bedzie rozstawac z Minas Anor I ktore plumkaja tak naturalnie i pieknie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sebolx,

poszukałem trochę na zagranicznych forach i widzę, że to faktycznie może nie mieć sensu to podłączenie ES-ki z Celanami. Bardzo chętnie spróbowałbym lampki ale na dzień dzisiejszy nie mam możliwości pod względem miejsca, finansowym i pod względem praktycznym (pilocik). Będę próbował wypożyczyć jakiegoś Denona (min. 700AE) lub Yamahę (min. 700) ale to dopiero jak dostanę kolumny. Zastanawiam się również nad używanym Onkyo, są tanie i w miarę chodliwe więc zawsze można ściągnąć coś zza zachodniej granicy i sprzedać jakiemuś fanatykowi w Polsce za kosmiczne pieniądze :D Póki co nastawiony jestem na komercję ale na pewno się to zmieni. Na forum były też próby zestawienia Celanów z Cambridge Audio ale zakończone fiaskiem, ostatecznie kolega z forum wybrał Denona 1500AE, wysłałem wiadomość na priv i czekam na odpowiedź bo wątek wyboru wzmacniacza został przerwany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co ;)

 

Nie znam denona ale moj kolega audiofil ktory juz przerobil dziesiatki wzmacniaczy tez mi kiedys polecal jakiegos denona a nie sony ES ale to wszystko zalezy od reszty toru bo jak wiadomo najtrudniejsze jest trafienie zeby to wszystko sie ze soba polubilo i na koniec zeby Nam sie ten dzwiek podobal ;)

Ja lampe kupilem w ciemno i nie zaluje apetyt rosnie w miare jedzenia i pewnie Ty za jakis czas zasilisz celany jakims lepszym wzmacniaczem i wtedy te fajne 500tki pokaza Ci na co je stac ;)

Zycze trafnych wyborow i milego sluchania muzyczki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nadal przypominam że u mnie do nabycia w/w i inne produkty Heco lub Magnat w cenach lepszych niż w niemieckim ebayu. I ja wysyłam do polski a czesto sam dostarczam. Ale jak ktoś lubi przepłacać to ja oczywiście nie moge mu tego zabronić.

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich z moimi Celanami 700. Mam je dwa lata ale jak tylko pojawiły się Statementy to obrałem je za swoje docelowe. Ten dzień właśnie nadszedł, dlatego Celany wystawiam na sprzedaż. Dla zainteresowanych szczegóły w dziale OGŁOSZENIA. Jak posłucham u siebie Statementów to podzielę się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechały nowe Celany 500, z którymi melduję się w klubie.

Dźwięk niesamowity w porównaniu do moich starych Jamo S606. O wiele lepszy niż się spodziewałem. Heco to bardzo dobrze wydany pieniądz.

Jeszcze potrzebny będzie nowy wzmacniacz i granitowe podstawy. Ot i moje małe plany na przyszłość. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechały nowe Celany 500, z którymi melduję się w klubie.

Dźwięk niesamowity w porównaniu do moich starych Jamo S606. O wiele lepszy niż się spodziewałem. Heco to bardzo dobrze wydany pieniądz.

Jeszcze potrzebny będzie nowy wzmacniacz i granitowe podstawy. Ot i moje małe plany na przyszłość. Pozdrawiam wszystkich.

 

Gratulacje ;)

Tez mialem na Celany 500 ochote ;)

Celany 500 to juz inna bajka niz te Jamo wiec dzwiek musi byc duzo lepszy ;)

Polecam Ci sprawdzic lub posluchac ich z MC-10L wzmacniacz nie drogi a fajnie sie zgrywa z Heco i nie tylko z Heco ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz musi zostać zmieniony jak najprędzej bo mój obecny Sony 920QS psuje cały efekt, "słychać" po prostu jak tranzystory nie nadążają. Straszny to efekt, a w Jamo było bardzo dobrze, system był bardzo zgrany mimo, że to był to totalnie budżetowy zestaw. Teraz czas na zabawę i budowanie zestawu na nowo. Mam nadzieje, że znajdzie się w nim jeszcze miejsce na mojego Technicsa SL-PS 7. Zauwazyłem też, że Heco są bardzo wrażliwe na podany materiał, a może to wina wzmacniacza... niektóre płyty straciły swój charakter. Ania Dąbrowska nie śpiewa już tak łagodnie, a Pink Floydzi wyrównali się poziomem jakości z Feel'em :) Pók co totalna lipa na 70 % moich płyt ale po zmianie wzmacniacza na pewno bedzie lepiej. Mam nadzieję....

Bardzo chętnie posłuchałbym lampowca ale w Opolu gdzie mieszkam nie ma sklepu, który oferuje takie wynalazki. Wiem, że lampy szybkością biją każdy tranzystor, a to bardzo porządane w tej klasy kolumnach. Póki co celuję w Denona 1500R. Tranzystorek, który moim zdaniem da radę. Słuchałem niższego modelu 700AE, jego dźwięk bardzo mi odpowiada, a to ponoć przedsionek możliwości 1500-ki. Zobaczymy jak to będzie. Dam znać jak w końcu jakiegoś upoluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.