Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  238 członków

Vincent Klub
IGNORED

Klub miłośników marki VINCENT


mikel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcu

(Konto usunięte)

Marcu

Uśmiechnij się .., wyluzuj ;-)

Napisz jak ci vincent gra ..

JA jestem caly czas usmiechniety bo slucham Vincenta i nie musze go sprzedawac za 50% wartosci,poprostu on gra a nie udaje,jak by Naim gral tak dobrze to by nie tracil tyle na wartosci-jak cie slysza tak cie sprzedaja. ciesz sie sluchaniem Naima.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu rozważałem sprzedaż swojego sv237 i zmianę na coś bardziej dynamicznego, lepszego do szybkiej muzyki... Ale prawda jest taka, że w tej cenie (5000zł) właściwie cięzko znaleźć coś grałoby równie dobrze. A do tego mam DAC'a, którego jednak całkiem sporo się używa.

 

Do tego uważam ze 237 czy 236 to po prostu bardzo ładne sprzęty, których nie trzeba chować.

 

Przy nich Atolle, Nady, Naimy i masę innych marek po prostu wyglądają jak paszkwile :) ale to rzecz jasne kwestia gustu, a najistotniejszym elementem jest przecież dzwięk - a tutaj znowu - kto co lubi.

 

Dla mnie dzwięk+wygląd+dac+cena+możliwość wymiany lamp to bardzo duży atut tego wzmaka i myślę , że choćby z tych względów powinien długo trzybać swoją wartość.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy trzymać wartość u Vincenta ?

 

Czy uczciwą jest cena 6000 za 237 ?

Czy też 4200 zl za 236 z drugim kompletem lepszych lamp ?

 

Niezrozumiała ta dysproporcja.

Edytowane przez birgman

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy trzymać wartość u Vincenta ?

 

Czy uczciwą jest cena 6000 za 237 ?

Czy też 4200 zl za 236 z drugim kompletem lepszych lamp ?

 

Niezrozumiała ta dysproporcja.

236 nie ma DAC'a, który jest w 237 może nie rewelacyjny, ale przynajmniej dobry jak na ten poziom wzmaka. No i na pewno będzie gorzej trzymał wartość jakbys chciał kiedys sprzedać. Z DAC mozna korzystac, albo nie - mozna dokupić zewnętrznego... Ja jednak uważam, że fajnie mieć możliwość puszczenia muzy z kompa (takie czasy) - bo to i FLAC i radio internetowe i Spotify...

 

Natomiast wymiana lamp na dobre to koszt kilku stówek a nie tysięcy... Na oryginałach gra OK, także to jest już dopieszczanie zestawu wg mnie.

 

6000 to na tyle dobra cena, że pewnie swojego bym za tyle pogonił z gwarancją do kwietnia... :)

Czy jest tyle warty używany? Jeśli dzwiek Ci odpowida a nie chcesz wydawac 7500 na nowy to tak, Jeśli masz czas i poczekasz na lepszą okazję to nie... takie prawa rynku.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się na zakupem wzmacniacza Vincent 237, jaki głośniki do niego polecacie ( podstawki ). Będę słuchał zestawu w pokoju ok 16m. Muzyka to jazz, trochę rocka, Sade. Chce dźwięku lekko dociążonego, z fajnym zróżnicowanym basem, przestrzenią a najważniejsze z fajnymi ciepłymi wokalami, ale bez przesady. Zastanawiałem się nad focus 160, canto grand, jakieś inne propozycje. W domu mam Kef r300 + hegel h80, kable VdH

 

Do tego będę szukał Dac-a i kabli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się na zakupem wzmacniacza Vincent 237, jaki głośniki do niego polecacie ( podstawki ). Zastanawiałem się nad focus 160

Gram, a w zasadzie to grałem na takim zestawieniu (bo Vicka jeszcze nie sprzedałem, a już kupiłem wzmacniacz lampowy) ponad 2 lata, bardzo fajnie się zgrywa, Vicek spokojnie daje radę napędzić te kolumny chociaż łatwe nie są. Mnie oczarowała lampa i Vicek pójdzie na dniach na sprzedaż, ale uważam że to bardzo fajny wzmacniacz, podobno świetnie też się zgrywa z canto grand. Sam mam zamiar wypożyczyć te kolumny i porównać z focusami 160, podobno łatwiejsze do napędzenia, chociaż Vicek z focusami też spokojnie daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno świetnie też się zgrywa z canto grand. Sam mam zamiar wypożyczyć te kolumny i porównać z focusami 160, podobno łatwiejsze do napędzenia, chociaż Vicek z focusami też spokojnie daje radę.

Ja mam Canto Grand i chętnie bym posłuchał jak grają z 237, na pewno są łatwiejsze do napędzenie od focusów, których miałem okazję posłuchać i przyznam że zrobiły na mnie wrażenie barwą i stereofonią ale brakowało mi dociążenia takiego żeby metal słuchało się komfortowo. Dla mnie Canto grają właśnie pod tym względem lepiej.

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kami1973 widzę że mieszkasz w okolicy Lublina, może zrobimy jakąś konfrontację Canto Grand versus Focus 160? Bywam co tydzień w Lublinie to mógłbym podjechać z moimi CG jeśli byłaby taka możliwość.

Metalu nie słucham, ciężkiego rocka też. Czyli barwa + stereofonia na plus w CG ?

Do mnie właśnie barwa CG bardzo przemawia, stereofonia też na wysokim poziomie, ale do takiej muzy jak napisałeś to może warto posłuchać też mniejszych Canto One New, grają może mniej dociążonym dźwiękiem ale bardziej przestrzennie z dźwiękiem całkowicie oderwanym od głośników, efekt znikania zapewniony.

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...może zrobimy jakąś konfrontację Canto Grand versus Focus 160? Bywam co tydzień w Lublinie to mógłbym podjechać z moimi CG jeśli byłaby taka możliwość.

Jak najbardziej zapraszam, ale po 15.02 bo teraz jestem w rozjazdach (skontaktujemy się na PW). Tym bardziej, że tak jak pisałem Vicka 237 zamieniłem na wzmacniacz lampowy Cayin A70T mk2, który podobno z Canto tworzy prawdziwą synergię. Którą masz wersję Canto Grand?

P.s. Panowie, jeżeli ktoś jest zainteresowany to mój Vicek 237 w idealnym stanie jest do oddania w dobre ręce (srebrny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamieniłem na wzmacniacz lampowy Cayin A70T mk2, który podobno z Canto tworzy prawdziwą synergię. Którą masz wersję Canto Grand?

Z tym Cayinem na pewno warto posłuchać CG, ja mam wersję podstawową ale może będzie upgrade w przyszłości.

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest osoba posiadająca Vincent SV238 prosiłbym o kontakt na priv.

Mam szereg pytań dotyczących tego wzmacniacza.

Od tygodnia jestem posiadaczem wzmacniacza Hegel H360, który najprawdopodobniej idzie do innego wlasciciela w przyszlym tygodniu.

 

Cześć. Zakupiłem Vincenta 238MK na przekór chyba wszystkim udzielającym się na tym forum :). Z racji ceny na TOPIE jest model 237, rozumiem to bo cena....

Nie mniej jednak owa 237 nie dała rady napędzić moich kolumn POLKAUDIO LSiM707.

Potrafią one zejść do 2 ohm i przez rok bujałem się ze znalezieniem wzmacniacza w którym nie zadziałają zabezpieczenia :).

 

238MK wywiązuje się znakomicie. Troszkę ubolewam że nie ma regulacji Bas/Sopran. Przy głośnym słuchaniu regulacja nie jest wymagana.

To co mnie zdumiało w tym wzmacniaczu to to że kolumny nie harczą przy podkręceniu, świadczy to o bardzo dużej rezerwie prądowej. 237 już tak nie zagrała :)

 

Jeśli masz jeszcze togo Hegla i chciałbyś się wymienić w celu porównania to jestem za :).

Jak coś to napisz na [email protected]

Pozdrawiam

Tomasz

 

Z tym Cayinem na pewno warto posłuchać CG, ja mam wersję podstawową ale może będzie upgrade w przyszłości.

 

Cześć. W imieniu znajomego. Jaki jest koszt Wzmacniacza ?

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Vincent zastapil roksana a nie na odwrot ;) gora nie syczy ani nic nie meczy. Zreszta w polaczeniu z roksanem tez mi nie syczalo nic. Moze to kwestia okablowania - u mnie jest furutech u2t do glosnikowych. Zmienilem na vincenta bo chcialem sprobowac czegos innego. Vincent ma fajny bas w polaczeniu z ariami i reszta pasm tez jest fajna. Moze to smieszne ale jak kupilem vincenta to przestalem myslec o zmianach. Koniecznie sobie przetestuj przed zakupem na swoim sprzecie. Moze i Tobie przypadnie do gustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lasio - przykro mi ale nie slyszalem tych modeli. Wlasciwie to wbilem sie od razu w 236mk. Bez odsluchu raczej sprzet nie kupuj a jezeli juz to jakis raczej latwo zbywalny.

Pedros - hehehe no tak wlasnie mnie to szybko trafilo jak zakupilem Vicka. Suba sprzedalem po tygodniu bo stal bezczynny. Kable i inne aspekty sprzetowe jakos przestaly mnie zastanawiac. Teraz tylko muzyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Witam, tak na szybko kto jest importerem Vicka do nas ? Horn ?

 

Wujek google mówi ze Audio System..

 

Tu masz:

http://sklep.rms.pl/s?q=vincent&cat=

Kiedyś u nich można było posłuchać na miejscu i sprawdzić jak gra.

Dawno nie byłem, więc mogło się zmienić, ale w ofercie mają Vincenta cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak na szybko kto jest importerem Vicka do nas ? Horn ?

 

Wujek google mówi ze Audio System.

Kolego, Horn to Denon i Dali, nie rozumię takich pytań, wystarczy wpisać w Google słowo "Vincent" i wszystko wiadomo....

Po co takimi pytaniami niepotrzebnie zaśmiecać, ten wątek?

Moje 6-cio letnie dzieci potrafią odpowiedzieć na takie pytania!

Wstyd,,,,, chyba że masz 3 lata, to wybaczm....

Edytowane przez kami1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam się do zakupu wzmacniacza sv-237 i myślę od razu o cd do niego. Zastanawiam się pomiędzy modelami cd-400 i cd-s1.2, o tym pierwszym można poczytać w necie (najczęściej "dopasowywany" jest do wzmacniacza sv-400) a o drugim s1.2 nie mogę znaleźć nic po polsku. Dalego zwracam się z pytaniem do klubowiczów czy warto dopłacić 2 tysiące do modelu s1.2. Być może są to pytania laika (kto pyta nie błądzi) ale dla mnie bardzo ważne. Pewnie uda mi się znaleźć trochę czasu pod koniec marca na odsłuchy, ale wcześniej chciałbym się czegoś dowiedzieć o s1.2. Np. czy dzięki temu że odtwarzacz posiada wejścia cyfrowe (3) będę mógł podłączyć do niego jakiś odtwarzacz sieciowy (posiadam Dune HD) i będzie można słuchać plików cyfrowych poprzez ten odtwarzacz?

Wzmacniacz będzie grał z kolumnami AA Hyperion IV.

Jeszcze raz przepraszam za pytania laika i dziękuję za każdą (p)odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.