Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  237 członków

Vincent Klub
IGNORED

Klub miłośników marki VINCENT


mikel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ktos z Was ustawial bias w 237? Ustawia sie w ogóle? Czy to automat?

Szukam lampy z glebokim basem i pelnym srodkiem. Polecicie cos?

 

Jak odpisywałem wcześniej na Twój post, to chyba Cię nie zrozumiałem :-)

Myślałem, że chodziło o lampę do Vicka 237, a pewnie chodziło Ci o wzmacniacz :-))

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna niespodzianka od marki Vincent - nowy hybrydowy wzmacniacz SV-7000, tym razem wzorowany na SV-237, tylko w obudowie midi. Oj, będzie się działo pod koniec roku...

 

post-25064-0-09152000-1502732828_thumb.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że zacznie się dziać od wrzesnia...

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincent zaskakuje :) Naprawdę ta marka robi świetne rzeczy za dobre pieniądze. Ciekawe jak taki mikrus wypadnie. Posiada ktoś zdjęcie bebechów tego wzmacniacza ?

Dzięki Q21 dowiedziałem się o Vincencie i od tamtej pory integra Vicka nie dawała mi spać :) Hahaha

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy pre-amp SA-32 będzie w Polsce w cenie 5000-5500.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mysle o zakupie SV237.

Czy to jest nadal integra 'mega godna uwagi' i gra (duzo) lepiej niz konkurencja za te same pieniazki prosze?

 

Dlaczego zwrocilem uwage na SV237:

1.

ma lampy na pre wiec moge zmienic sobie prosto (samemu lampe wymienie, a lutowac nie umiem wiec takiego bardziej zaawansowanego tuningu nie zrobie) lampy na inne/lepsze zeby 'jeszcze bardziej poprawic brzmienie'

2.

Ma kontrole tonacji oraz co najwazniejsze Loudness - dla mnie to bardzo wazne bo czesto slucham muzy nocami i musi ona miec jaja. Bez Loudnessu to moge o tym zapomniec.

3.

Pieknie wyglada (tak tak, wiem ze kazdemu co innego sie podoba, ale tak tylko mowie) i 'duzo wazy' (jest solidnym klockiem?).

4.

W testach ma bardzo wysoko oceniany dzwiek

5.

Wysoka moc wyjsciowa 2x150W a pobor mocy to az 500W (odczyt z tylniej scianki bo w instrukcji nie ma) wiec to chyba, po czesci mowi ze ten wzmak jest wydajny pradowo (chyba?) co przydaje sie w dwoch sprawach (chyba ?) ktorych bardzo potrzebuje: potezny bas oraz swietne granie na niskich poziomach glosnosci (a nie bezplciowe bez basu i wysokich)

 

Niestety Vincent nie podaje do niego wspolczynnika tlumienia, Slew Rate'u, calkowitej pojemnosci elektrolitycznej oraz mocy transformatora. Szkoda.

 

Budzet moj to do 10 tys zl i chce miec cos co gra duzo lepiej niz konkurencja z tego tego samego pulapu - generalnie chce miec najlepszy klocek do 10tys zl na rynku.

 

Zastanawialem sie tez nad:

1.

Abrahamsen v30up+v40up (ladnie wyglada, nieznany, 100Vus, 1000VA, 100 000uF ALE 'tylko' 2x70W i brak reg tonacji i loudness)

2.

Onkyo m-5000r (wyglad i wykonanie to dzielo sztuki, pobor mocy 280W ALE to tylko koncowka a nie integra i moc tylko 2x80W)

3.

Magnat MA1000 (nieznany, pre na lampie tak jak w sv237, pobor mocy 420W ALE 'tylko' 2x80W i brak reg tonacji i loudness)

4.

Technics SU-G700 ten nowy (wyglad i wykonanie kosmos, w testach dobry dzwiek ALE pobor mocy to smieszne 85W i moc 'tylko' 2x70W i brak reg tonacji i loudness)

 

Myslalem tez o starym Technics SE-A2000 bo podobno jeszcze byly swietne (i piekne) ale to troche strach kupic bo to stare mega.

 

Kolumny mysle nad:

jakis Bodnar (sandglass albo hornton II / hornreflex / basshorn)

Heco Direkt albo The New Statement

Focal Aria 926

wigg art arvil i enzo

oraz

Duevel Planets

 

Jak widac lubie cos co wyglada 'kosmicznie' albo jak cos co nie sluzy do tego do czego sluzy hehe (bodnar sandglass czy Planets). Generalnie jak ktos przyjdzie do mnie to juz po wejsciu do pokoju na sam widok ma powiedziec: 'kufa, co to jest'. Potem ma powiedziec to samo po minucie sluchania muzyki :)

Muzyki slucham glownie elektronicznej, potrzebuje poteznego basu i energicznego grania. Oczywiscie, jak wspomnialem powyzej, granie poteznym dzwiekiem przy niskim poziomie glosnosci jest dla mnie bardzo wazne.

 

dzieki

 

ps. jak ten Loudness dziala w tym modelu? Jest dosc 'slyszalny' ten efekt/filtr czy raczej lagodny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle o zakupie SV237.

Czy to jest nadal integra 'mega godna uwagi' i gra (duzo) lepiej niz konkurencja za te same pieniazki prosze?

 

Dlaczego zwrocilem uwage na SV237:

1.

ma lampy na pre wiec moge zmienic sobie prosto (samemu lampe wymienie, a lutowac nie umiem wiec takiego bardziej zaawansowanego tuningu nie zrobie) lampy na inne/lepsze zeby 'jeszcze bardziej poprawic brzmienie'

2.

Ma kontrole tonacji oraz co najwazniejsze Loudness - dla mnie to bardzo wazne bo czesto slucham muzy nocami i musi ona miec jaja. Bez Loudnessu to moge o tym zapomniec.

3.

Pieknie wyglada (tak tak, wiem ze kazdemu co innego sie podoba, ale tak tylko mowie) i 'duzo wazy' (jest solidnym klockiem?).

4.

W testach ma bardzo wysoko oceniany dzwiek

5.

Wysoka moc wyjsciowa 2x150W a pobor mocy to az 500W (odczyt z tylniej scianki bo w instrukcji nie ma) wiec to chyba, po czesci mowi ze ten wzmak jest wydajny pradowo (chyba?) co przydaje sie w dwoch sprawach (chyba ?) ktorych bardzo potrzebuje: potezny bas oraz swietne granie na niskich poziomach glosnosci (a nie bezplciowe bez basu i wysokich)

 

Niestety Vincent nie podaje do niego wspolczynnika tlumienia, Slew Rate'u, calkowitej pojemnosci elektrolitycznej oraz mocy transformatora. Szkoda.

 

Budzet moj to do 10 tys zl i chce miec cos co gra duzo lepiej niz konkurencja z tego tego samego pulapu - generalnie chce miec najlepszy klocek do 10tys zl na rynku.

 

Zastanawialem sie tez nad:

1.

Abrahamsen v30up+v40up (ladnie wyglada, nieznany, 100Vus, 1000VA, 100 000uF ALE 'tylko' 2x70W i brak reg tonacji i loudness)

2.

Onkyo m-5000r (wyglad i wykonanie to dzielo sztuki, pobor mocy 280W ALE to tylko koncowka a nie integra i moc tylko 2x80W)

3.

Magnat MA1000 (nieznany, pre na lampie tak jak w sv237, pobor mocy 420W ALE 'tylko' 2x80W i brak reg tonacji i loudness)

4.

Technics SU-G700 ten nowy (wyglad i wykonanie kosmos, w testach dobry dzwiek ALE pobor mocy to smieszne 85W i moc 'tylko' 2x70W i brak reg tonacji i loudness)

 

Myslalem tez o starym Technics SE-A2000 bo podobno jeszcze byly swietne (i piekne) ale to troche strach kupic bo to stare mega.

 

Kolumny mysle nad:

jakis Bodnar (sandglass albo hornton II / hornreflex / basshorn)

Heco Direkt albo The New Statement

Focal Aria 926

wigg art arvil i enzo

oraz

Duevel Planets

 

Jak widac lubie cos co wyglada 'kosmicznie' albo jak cos co nie sluzy do tego do czego sluzy hehe (bodnar sandglass czy Planets). Generalnie jak ktos przyjdzie do mnie to juz po wejsciu do pokoju na sam widok ma powiedziec: 'kufa, co to jest'. Potem ma powiedziec to samo po minucie sluchania muzyki :)

Muzyki slucham glownie elektronicznej, potrzebuje poteznego basu i energicznego grania. Oczywiscie, jak wspomnialem powyzej, granie poteznym dzwiekiem przy niskim poziomie glosnosci jest dla mnie bardzo wazne.

 

dzieki

 

ps. jak ten Loudness dziala w tym modelu? Jest dosc 'slyszalny' ten efekt/filtr czy raczej lagodny?

Mysle o zakupie SV237.

Czy to jest nadal integra 'mega godna uwagi' i gra (duzo) lepiej niz konkurencja za te same pieniazki prosze?

 

Dlaczego zwrocilem uwage na SV237:

1.

ma lampy na pre wiec moge zmienic sobie prosto (samemu lampe wymienie, a lutowac nie umiem wiec takiego bardziej zaawansowanego tuningu nie zrobie) lampy na inne/lepsze zeby 'jeszcze bardziej poprawic brzmienie'

2.

Ma kontrole tonacji oraz co najwazniejsze Loudness - dla mnie to bardzo wazne bo czesto slucham muzy nocami i musi ona miec jaja. Bez Loudnessu to moge o tym zapomniec.

3.

Pieknie wyglada (tak tak, wiem ze kazdemu co innego sie podoba, ale tak tylko mowie) i 'duzo wazy' (jest solidnym klockiem?).

4.

W testach ma bardzo wysoko oceniany dzwiek

5.

Wysoka moc wyjsciowa 2x150W a pobor mocy to az 500W (odczyt z tylniej scianki bo w instrukcji nie ma) wiec to chyba, po czesci mowi ze ten wzmak jest wydajny pradowo (chyba?) co przydaje sie w dwoch sprawach (chyba ?) ktorych bardzo potrzebuje: potezny bas oraz swietne granie na niskich poziomach glosnosci (a nie bezplciowe bez basu i wysokich)

 

Niestety Vincent nie podaje do niego wspolczynnika tlumienia, Slew Rate'u, calkowitej pojemnosci elektrolitycznej oraz mocy transformatora. Szkoda.

 

Budzet moj to do 10 tys zl i chce miec cos co gra duzo lepiej niz konkurencja z tego tego samego pulapu - generalnie chce miec najlepszy klocek do 10tys zl na rynku.

 

Zastanawialem sie tez nad:

1.

Abrahamsen v30up+v40up (ladnie wyglada, nieznany, 100Vus, 1000VA, 100 000uF ALE 'tylko' 2x70W i brak reg tonacji i loudness)

2.

Onkyo m-5000r (wyglad i wykonanie to dzielo sztuki, pobor mocy 280W ALE to tylko koncowka a nie integra i moc tylko 2x80W)

3.

Magnat MA1000 (nieznany, pre na lampie tak jak w sv237, pobor mocy 420W ALE 'tylko' 2x80W i brak reg tonacji i loudness)

4.

Technics SU-G700 ten nowy (wyglad i wykonanie kosmos, w testach dobry dzwiek ALE pobor mocy to smieszne 85W i moc 'tylko' 2x70W i brak reg tonacji i loudness)

 

Myslalem tez o starym Technics SE-A2000 bo podobno jeszcze byly swietne (i piekne) ale to troche strach kupic bo to stare mega.

 

Kolumny mysle nad:

jakis Bodnar (sandglass albo hornton II / hornreflex / basshorn)

Heco Direkt albo The New Statement

Focal Aria 926

wigg art arvil i enzo

oraz

Duevel Planets

 

Jak widac lubie cos co wyglada 'kosmicznie' albo jak cos co nie sluzy do tego do czego sluzy hehe (bodnar sandglass czy Planets). Generalnie jak ktos przyjdzie do mnie to juz po wejsciu do pokoju na sam widok ma powiedziec: 'kufa, co to jest'. Potem ma powiedziec to samo po minucie sluchania muzyki :)

Muzyki slucham glownie elektronicznej, potrzebuje poteznego basu i energicznego grania. Oczywiscie, jak wspomnialem powyzej, granie poteznym dzwiekiem przy niskim poziomie glosnosci jest dla mnie bardzo wazne.

 

dzieki

 

ps. jak ten Loudness dziala w tym modelu? Jest dosc 'slyszalny' ten efekt/filtr czy raczej lagodny?

Ja mam 237 i powiem tak... Świetny wzmacniacz. Waży sporo bo ma świetne zasilanie i bebechy w środku robią wrażenie. Lampki możesz wymienić i sobie w każdym momencie poprawić brzmienie. Loudness ma ( podbija mocno ), pokrętła też ale nie używam tego i często też słucham w nocy i nie czuję spadku klarowności brzmienia.

Co do Onkyo M5000R mój tata miał jakieś 2 lata ten klocek wraz z pre 3000. Fajne granie ale trochę efekciarskie. Bardzo suchy na środku, kliniczne granie, brak słodyczy i ciepła na środku. Vincent ma lepszy bas i ma aksamitne brzmienie w stosunku do Onkyo - innych klocków nie miałem okazji słuchać więc może ktoś inny się wypowie.

237 pięknie prowadzi kolumny. Testowałem go ostatnio z Helicon 400MKII to cudnie je trzymał "za mordę". Ma spory Zapas mocy i myślę, że spokojnie da radę sobie z większością szafek. Ja go używam z Dali Mentor 6 i jest miodowo, jednak myślę o wymianie lampek i zabawie dalszej :) Pan z Q21 już mi doradzał co zagra fajnie i jak tylko uporam się z ustawieniem sprzętu w docelowe miejsce w domku to gonię do Pabianic :)

 

Teraz mój temat :)

Panowie podpowiedzcie bo zamierzam pobawić się z lampami w moim Vicku CD S6

46701d392c5862c2.gif

Które lampy w tym CD mają wpływ na brzmienie ? Które warto wymienić ? Widzę, że ktoś już w tym Cd lampy zmieniał bo chyba seryjnie tak nie wychodziły.

W miejscach cokołów na płytce drukowanej doszukałem się, że tam gdzie jest 6N4 to na płytce jest nadruk 12AX7, a w pozostałych miejscach jest 6922 więc ten Philips sie zgadza a w okienku mam 6n11j.

Polecicie coś ? Jaką funkcję pełnią poszczególne lampy ? Wyjaśni mi ktoś ?

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale super info szczypior88 - dzieki!!!!

Ja serio chyba wezme tego sv237 po tym co napisales!! Loudness podbija mocno (super!) a Ty nawet nie uzywasz kontroli tonacji i w nocy jest spoko? No kosmos.

Daj prosze znac jakie lampki wziales od q21 i jakie sa efekty.

Widziales gdziekolwiek na necie temat o tuningu jego bebechow (nie lampek) i co mozna jeszcze osiagnac w nim/poprawic?

 

A ktos cos odnosnie innych wzmakow ktore wymienilem w odniesieniu do sv237? teraz jara mnie zwlaszcza ten stary SE-A2000.

 

Ale chyba faktycznie zepne sv237 z Duevelem albo Bodnarem (albo Wigg Artem, albo Heco The New Statement hahaha) i pozamiatane....choc jak czytam wszystkie strony tego tematu to AA Rhea wydaje sie ze jest stworzona do tego Vicka co nie.

 

Ten Abrahamsen tez kurde mnie kreci ale nie ma kontroli tonacji i dupa blada. To Onkyo to cos pieknego a wykonanie to chyba poziom R1 od Technicsa.....szkoda ze z pre 3000 kosztuje juz z 15kzl.

 

Czy ktos kiedykolwiek sluchal sv227 z jakimkolwiek modelem kolumn Duevel'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo nie jest wart tych pieniędzy. Fakt ze jest naprawde technicznie zaawansowany ale jego brzmienie jest jak dla mnie za kliniczne, wrecz momentami nienaturalne.

Technicsa bym odpuscil. W srodku wyglada jak market.

Podjedz do Pabianic i sam sie przekonaj ze 237 to jest swietny klocek.

Lamp jeszcze nie zmienialem ale mam taki zamiar w najblizszej przyszlosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowisz ze te akurat?

 

nie mam tego wzmaka jeszcze no ale naprawde nie widze absolutnie zadnej innej konkurencji wiec juz prawie sie na niego zdecydowalem (nie, nie sluchalem jeszcze). Jak zakupie to zaczne grzebanie po necie odnosnie tuningu (+ wymiana lampek) i zapewne nawet zaloze temat o tym tutaj, ale......juz przeczytalem prawie caly ten klub i uzytkownik PH7 daj info zeby wymieniac na Nichikon Gold cos tam i jest slyszalna poprawa wtedy. Dlatego pytam o Mundorfy ktore poleciles. Ja sobie zdaje sprawe ze Mundorf to mega firma ale slyszales moze tego 237 z nimi w srodku gdzies? Albo masz gdzies info o tym ze ktos tak zrobil i jakie ma odczucia?

 

Ogolnie to jestem ciekaw jaka calkowita pojemnosc elektrolityczna ma ten sv237 - juz napisalem do tych parowkarzy od Vincenta o to ale cos sie nie kwapia z odpowiedzia.

W ogole te ich dane tech w manualu to jak z dupy wyciagniete hehe....nawet nie podaja poboru mocy - co za bezsens.

Zapytalem sie ich tez o Slew Rate ktory jest tak mega wazny i tak malo producentow go podaje, Damping Factor, moc transformatora i pobor mocy. Zobaczymy na ile sa solidni jako firma. Czekam za odpowiedzia - jak dostane to tu wrzuce to info dla nas.....maniakow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jaja ej!!!! wlasnie sie dowiedzialem o...........SV-237MK :O

Dodali wyjscie sluchawkowe oraz coaxa i opticala ALE............kasujac USB za to!!!!!!!

CO ZA BEZSENS, to sobie teraz lapta podlaczy malo kto.......

 

Sorry ale nie rozumiem, zamiast zostawic USB i dodac coaxa i opticala to oni kasuja USB....pffff SERIO?

 

Bebechy to nie wiadomo nie....moze nawet ten MK grac inaczej w stosunku do 237 prawda?

 

Tak chyba bylo przy 236 ze one sie troche roznily dzwiekiem w zaleznosci czy byl starsza czy nowsza wersja z MK co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mixy, to co napisał przywołany przez Ciebie PH7 jest prawdą ale dodajmy że pisał to w kontekście Vincenta 226 MK2. Wymiana w zasilaczu Rubiconów na Nichocony Gold Tune daje spektakularny efekt. Doświadczyłem tego na swoim Vicku. Żadna wymiana lamp nie da tak dużej zmiany na plus. Lampami w zasadzie zmieniamy rozłożenie akcentów, są to mniejsze lub większe ale jednak niuanse. Mundorfy to oczywiście bardzo wysoka półka ale one w Vicku nie zagrały. Kilka stron wcześniej jest post na ten temat.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze w Expo Mundorfy zaczely grac dopiero po jakos 100 godz.

Poczatkowo bylo spoko i za jakis czas taka nędza ze chcialem je wwywalic. Za jakiś czas to już byla poezja. Niesamowite granie było. Podobne odczucia mialem po zmianie kondow na mundorf supreme w zwrotnicy na wysokotonowce.

Możliwe ze tutaj nie zagraja. Nie sprawdzalem i nie mam zamiaru poki co bo moj Vicek gada superowo na ten moment. Wrzuce mu tylko Full Music Gold w okienko i zobacze jaki bedzoe rezultat. Tak dla czystej zabawy.

Orientuje sie ktos jak z tymi lampami w Cd S6? Zapodalem fotki i prosiłem zeby ktos mi wyjasnil funkcje poszczegolnych lamp.

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przetestowałem w swoim vicku kilkanaście różnych lamp, ostatecznie zostały amperex, większość sprzedałem ale została jedna na środek Raytheon 12ax7 kupiona jako nos grała u mnie około 70h tyle co się wygrzała i zaczęła grać właściwym dla siebie dźwiękiem, http://allegro.pl/12ax7-ecc83-raytheon-6x-i6952332595.html, na innej aukcji komplet kondensatorów nippon, zmiany o których piszecie wyżej zależą od tego co zostawicie w torze, największy efekt to wymiana kondów wima sygnałowych, mostki, kondy w zasilaczu anodowym, kable sygnałowe,lampy, kondy w filtracji również ale to tylko 20% zmiany jak się pobawicie i przetestujecie różne opcje. Warto to zrobić bo efekt powalający, u mnie wróciłem do nipponów na filtracji ale zwiększyłem pojemność. Jak ktoś zostawi suche wimy w pre to nichicony gold tune dają fajny efekt pod warunkiem że zgra się to z reszta toru, jak się ruszy więcej to wyjdą ich wady. U mnie modyfikacja zajęła prawie 3 lata. każdy dobry kond potrzebuje min 300h na wygrzanie zanim zacznie grać właściwym dla siebie charakterem brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze porownac Shengya A17CS z Vincentem SV237???

Czy przypadkiem to nie jest tak ze A17CS jest Vincentem ale SV236 po upgradzie ?? (bo nie ma wejscia USB jak SV237)

 

Jak to w koncu jest z tym Shengya?

To jest to samo co Vincent czy raczej nie do konca i te produkty sa troche inaczej zrobione/z gorszych czesci czy cos?

 

Przepraszam jak popelnilem herezje albo kogos obrazilem tym postem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze porownac Shengya A17CS z Vincentem SV237???

Czy przypadkiem to nie jest tak ze A17CS jest Vincentem ale SV236 po upgradzie ?? (bo nie ma wejscia USB jak SV237)

 

Jak to w koncu jest z tym Shengya?

To jest to samo co Vincent czy raczej nie do konca i te produkty sa troche inaczej zrobione/z gorszych czesci czy cos?

 

Przepraszam jak popelnilem herezje albo kogos obrazilem tym postem :)

 

To produkty/projekty marki Shengya.

Na Europe brandowane na Vincent.

I cena też Europejska.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy aby napewno to chodzi 'tylko' o branding?

 

A17CS w srodku wyglada inaczej niz SV236 jak patrze (inne umiejscowienie elementow, mimo ze elementy wydaja sie byc podobne jak np czcionka na zasialaczu toroidalnym).

 

Jest tu ktos na forum co ma/zakupil A17CS ?

Bo też wypuszczają modele zupełnie inne na Azje a inne na Europe.

Jeśli coś się w polityce Shengya/Vincent zmieniło to nie znam szczegółów.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.