Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  237 członków

Vincent Klub
IGNORED

Klub miłośników marki VINCENT


mikel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wyczytałem że odpowiednikiem 6N4 jest 6N4P a odpowiednikiem tej jest 12AY7. Więc nie wiem czy nie wymienić wszystkich 12AX7 które mam w Vicku na 12AY7? CZy do tej pory pracując na 12AX7 popełniłem duży bład? ( uszkodzenie wzmaka)?

 

http://www.ebay.com/gds/The-Tubekings-Guide-to-NOS-Vintage-Audio-Tubes-Part-II-/10000000175894729/g.html

 

Z tego co znalazłem tutaj wynika, że 6N4 to chiński odpowiednik 12AX7...

Wypadałoby porównać specyfikację tych lamp czy faktycznie tak jest lub zwrócić się specjalistów w tej dziedzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ebay.com/gds/The-Tubekings-Guide-to-NOS-Vintage-Audio-Tubes-Part-II-/10000000175894729/g.html

 

Z tego co znalazłem tutaj wynika, że 6N4 to chiński odpowiednik 12AX7...

Wypadałoby porównać specyfikację tych lamp czy faktycznie tak jest lub zwrócić się specjalistów w tej dziedzinie.

Według mnie to 6N4 to odpowiednik 12ay7. Taką lampę jak coś powinieneś wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Koledzy...

Jestem po ok. 60 godzinach grania na lampie Full Music Gold. Powiem krótko - nie chcę nic innego !!!

Aksamit, wybrzmienia, trójwymiar i potężne basisko z nakreślonym wyrażnym konturem. Góra się pięknie wyczyściła, słychać dosłownie wszystko i bez agresywności.

Naprawdę polecam te bańki póki ich nie schrzanią.

 

Lampki w CD jeszcze pewnie się uformują bo mają zdecydowanie mniej godzin na blacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na stronie dustrybutora z UK znalazlem model Vincent SV-227MK.

http://www.vincentshop.co.uk/SV-227 .Nigdzie indziej nie moge znalesc tego modelu. Kierujac sie "logika" i faktem, ze wlasnie wyszedl model SV-237MK, ktory jest wyposazony w wejscie optyczne i koaksjalne, zastanwiam sie czy SV-227MK bedzie tez dostepny w Polsce, czy moze jest to blad dystrybutora z UK. Oddzwonil do mnie i powiedzial, ze jest to swiezy model ale w internercie jakichkolwiek informacji brak. Jakies sugestie?

Edytowane przez David_65062

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zdjęciu "stary" model SV-227

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zdjęciu "stary" model SV-227

Zgadza sie, ale w opisie ma wejscie optyczne i koaksjalne, dlatego sie zdziwilem. Kontaktowalem sie z dystrubutorem z Niemiec, ktory powiedzial mi ze jest tez dystrybutorem na Europe i poinformowal, ze bedzie dostepny SV-227MK na poczatku 2018 roku. Mialem okazje sluchac Vicka 237 ale ten design mi kompletnie nie odpowiada, a zalezy mi tez zeby wzmacniacz mial koaksjane i optyczne, takze nie pozostaje nic jak poczekac czy informacja sie potwierdzi.

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć klubowicze.

 

Zamówiłem do swojego Vincenta 226mkII lampę Full Music 12ax7 zbalansowaną na środek. Po wymianie okazało się szum z głośników, który do tej pory był dla mnie akceptowalny nasilił się. Szczególnie z lewego głośnika. Ponadto słychać, że pojawiły się dodatkowe zniekształcenia - szmery. Tak jak to czasami w starszych komputerach stacjonarnych można było usłyszeć z głośników komputerowych zakłócenia pochodzące od dysku twardego.

Te dodatkowe szmery/szum pojawiają się po pewnym czasie. Zaraz po uruchomieniu wszystko jest ok.

Jak wymieniam lampę na starą, wszystko powraca do stanu poprzedniego czyli ewidentnie przyczyną jest lampa.

Liczyłem na to, że szum po wymianie się zmniejszy albo pozostanie na podobnym poziomie. W każdym razie nie jest to dla mnie do zaakceptowania.

Pytanie czy te Full Music-i tak mają czy mi się "poszczęściło" :) i odsyłać lampę?

Edytowane przez guardiola4

rpi3, digione, tara labs, audio gd, vincent 226mk2, chord epic twin, audio academy rhea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję możliwości odsłuchu (u siebie) Vincenta SV-237. Ktoś, coś wie o takich możliwościach? A może któryś z Forumowiczów, posiadaczy takiego wzmacniacza chciałby odsłuchać go na Vandersteenach 1ci? ;) Piaseczno pod Warszawą.

Edytowane przez zoner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć klubowicze.

 

Zamówiłem do swojego Vincenta 226mkII lampę Full Music 12ax7 zbalansowaną na środek. Po wymianie okazało się szum z głośników, który do tej pory był dla mnie akceptowalny nasilił się. Szczególnie z lewego głośnika. Ponadto słychać, że pojawiły się dodatkowe zniekształcenia - szmery. Tak jak to czasami w starszych komputerach stacjonarnych można było usłyszeć z głośników komputerowych zakłócenia pochodzące od dysku twardego.

Te dodatkowe szmery/szum pojawiają się po pewnym czasie. Zaraz po uruchomieniu wszystko jest ok.

Jak wymieniam lampę na starą, wszystko powraca do stanu poprzedniego czyli ewidentnie przyczyną jest lampa.

Liczyłem na to, że szum po wymianie się zmniejszy albo pozostanie na podobnym poziomie. W każdym razie nie jest to dla mnie do zaakceptowania.

Pytanie czy te Full Music-i tak mają czy mi się "poszczęściło" :) i odsyłać lampę?

 

Nie odsyłaj. Przynajmniej na razie.

Nie wiem czy lampę masz już wygrzaną. Jeśli nie, to poczekaj. Często lampy szumią na etapie wygrzewania.

 

Przyczyna szumu może być jednak bardzo prozaiczna i nie mająca nic wspólnego z nową lampą. Proponuję lampę wyjąć i przy pomocy igły podoginać delikatnie blaszki w gnieździe lampy w stronę do środka, tak żeby lampę trudniej było włożyć i żeby piny lampy siedziały w gnieździe ciaśniej. Luz w gnieździe na którymś z pinów może powodować taki szum, szmery, pstykanie itp.

To, że po założeniu starej lampy jest inaczej nic nie znaczy, bo stara może mieć minimalnie grubsze albo inaczej skrzywione piny i dlatego będzie na niej bez szumu.

 

Pozdrawiam i powodzenia.

 

w stronę do środka,

 

Mam tu na myśli w stronę środka pojedynczego gniazdka danego pinu, tak żeby zbliżyć położenie obu blaszek trzymających pin.

Edytowane przez MartinS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odsyłaj. Przynajmniej na razie.

Nie wiem czy lampę masz już wygrzaną. Jeśli nie, to poczekaj. Często lampy szumią na etapie wygrzewania.

 

Przyczyna szumu może być jednak bardzo prozaiczna i nie mająca nic wspólnego z nową lampą. Proponuję lampę wyjąć i przy pomocy igły podoginać delikatnie blaszki w gnieździe lampy w stronę do środka, tak żeby lampę trudniej było włożyć i żeby piny lampy siedziały w gnieździe ciaśniej. Luz w gnieździe na którymś z pinów może powodować taki szum, szmery, pstykanie itp.

To, że po założeniu starej lampy jest inaczej nic nie znaczy, bo stara może mieć minimalnie grubsze albo inaczej skrzywione piny i dlatego będzie na niej bez szumu.

 

Pozdrawiam i powodzenia.

 

 

 

Mam tu na myśli w stronę środka pojedynczego gniazdka danego pinu, tak żeby zbliżyć położenie obu blaszek trzymających pin.

Dzięki za info. Lampa faktycznie nie jest jeszcze wygrzana. Dzisiaj zauważyłem, że po uruchomieniu dłużej aniżeli wczoraj była cisza w głośnikach. Dam jej trochę czasu na wygrzanie i będę obserwował.

 

Przyglądałem się wewnątrz wzmacniacza poszczególnym elementom bo już różne pomysły zaczęły mi chodzić po głowie :) ale na moje oko wygląda ok. Spinki trzymają przewody, jest porządek. Widać, że nie było grzebane.

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Mianowicie gniazda na lampy.

Delikatne ruszając gniazdami widzę, że w każdym z nich pierwszy slot od lewej patrząc od frontu wzmacniacza po charakterystycznej przerwie, tak jakby nie był na stałe przytwierdzony do płytki.

Czy to jest norma?

rpi3, digione, tara labs, audio gd, vincent 226mk2, chord epic twin, audio academy rhea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Lampa faktycznie nie jest jeszcze wygrzana. Dzisiaj zauważyłem, że po uruchomieniu dłużej aniżeli wczoraj była cisza w głośnikach. Dam jej trochę czasu na wygrzanie i będę obserwował.

 

Przyglądałem się wewnątrz wzmacniacza poszczególnym elementom bo już różne pomysły zaczęły mi chodzić po głowie :) ale na moje oko wygląda ok. Spinki trzymają przewody, jest porządek. Widać, że nie było grzebane.

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Mianowicie gniazda na lampy.

Delikatne ruszając gniazdami widzę, że w każdym z nich pierwszy slot od lewej patrząc od frontu wzmacniacza po charakterystycznej przerwie, tak jakby nie był na stałe przytwierdzony do płytki.

Czy to jest norma?

 

Po pierwsze, bez potrzeby nie ruszaj gniazdami, bo możesz uszkodzić luty, którymi gniazda przylutowano do płyty. Nie wiem jak jest w 226 MKII, ale w SV 237 gniazda są tylko przylutowane, bez żadnych śrub mocujących, a więc narażone na uszkodzenie lutów ich mocowania w czasie wymiany lamp.

 

Po drugie, być może od zmieniania lamp nie tylko blaszki w gniazdkach się poluzowały (tak jak pisałem wyżej weź igłę, taką do szycia i podoginaj), ale może być i tak, że któryś lut mocowania gniazda ma uszkodzenie. Być może trzeba zdemontować dolną pokrywę i poprawić luty.

 

Po trzecie, co do wygrzewania lampy. Jeśli przyczyna tkwi w niewygrzaniu lampy, to trzeba pograć na niej ok.100 godzin, żeby sprawdzić czy szum jest z lampy czy przyczyna tkwi gdzie indziej.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez MartinS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję możliwości odsłuchu (u siebie) Vincenta SV-237. Ktoś, coś wie o takich możliwościach? A może któryś z Forumowiczów, posiadaczy takiego wzmacniacza chciałby odsłuchać go na Vandersteenach 1ci? ;) Piaseczno pod Warszawą.

Szkoda, że tak daleko mieszkasz :) Mam do Ciebie jakieś 150 km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję możliwości odsłuchu (u siebie) Vincenta SV-237. Ktoś, coś wie o takich możliwościach? A może któryś z Forumowiczów, posiadaczy takiego wzmacniacza chciałby odsłuchać go na Vandersteenach 1ci? ;) Piaseczno pod Warszawą.

Gdybyś był zainteresowany odsłuchem zbliżonej konfiguracji to ma u siebie SV-236 i Vandersteeny 2CI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć klubowicze.

 

Zamówiłem do swojego Vincenta 226mkII lampę Full Music 12ax7 zbalansowaną na środek. Po wymianie okazało się szum z głośników, który do tej pory był dla mnie akceptowalny nasilił się. Szczególnie z lewego głośnika. Ponadto słychać, że pojawiły się dodatkowe zniekształcenia - szmery. Tak jak to czasami w starszych komputerach stacjonarnych można było usłyszeć z głośników komputerowych zakłócenia pochodzące od dysku twardego.

Te dodatkowe szmery/szum pojawiają się po pewnym czasie. Zaraz po uruchomieniu wszystko jest ok.

Jak wymieniam lampę na starą, wszystko powraca do stanu poprzedniego czyli ewidentnie przyczyną jest lampa.

Liczyłem na to, że szum po wymianie się zmniejszy albo pozostanie na podobnym poziomie. W każdym razie nie jest to dla mnie do zaakceptowania.

Pytanie czy te Full Music-i tak mają czy mi się "poszczęściło" :) i odsyłać lampę?

 

 

Witam,

 

Szum czy szmer z nowej lampy jest niepokojący. To świadczy iż lampa jest uszkodzona i nawet jeżeli raz szumi raz nie należy ją wymienić ponieważ i tak za chwilę coś się będzie z nią działo. Jeżeli szum był na lewym kanale a po wymianie lampy środkowej na FM jeszcze bardziej się nasilił winowajcą jest lampa z lewej strony. Full Music poprzez dokładniejszy przekaz tylko to obnażył. Druga sprawa to szmery? Słychać je na obu kanałach czy tylko na jednym? Jeżeli na obu i słychać je po wymianie na FM lampa jest do reklamacji. Tyle w temacie.

 

A teraz z innej beczki. Kiedyś miałem taką sytuację iż słyszałem brzęczenie w głośnikach podczas podgłaszania z pilota. Okazało się iż przewody od silniczka biegły zbyt blisko lamp i te zbierały sygnał i przenosiły na sekcję przedwzmacniacza. Po odsunięciu przewodów od lamp wszystko wróciło do normy. Ale to w Twojej sytuacji nie ma nic do rzeczy, napisałem tylko na marginesie :)

 

 

Pozdrawiam,

Goliatpl

 

Gdybyś był zainteresowany odsłuchem zbliżonej konfiguracji to ma u siebie SV-236 i Vandersteeny 2CI.

 

 

Vincent SV-236 i SV-237 to zupełnie inne granie. Nie ma sensu odsłuchiwać SV-236 jeżeli myślisz o zakupie SV-237.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za zainteresowanie i odpowiedź. Daliście mi do myślenia.

 

Przed wymianą lampy na Full Music szumy były takie same z obu kanałów i słyszalne tylko z kilkudziesięciu centymetrów od głośnika. Więc jak najbardziej do zaakceptowania.

 

Po wymianie szum się lekko nasilił plus szmery na lewym kanale nie do zaakceptowania, słyszalne z miejsca odsłuchowego.

Pierwsze co zrobiłem to odkręciłem pokrywę od spodu aby sprawdzić luty i ... potwierdziły się moje spostrzeżenia :) jeden pin we wszystkich trzech gniazdach nie jest przylutowany do płyty. Nie wiem w jakim celu ale widać jest to zabieg fabryczny wg mnie. Pozostałe w bardzo dobrym stanie.

 

Następnie obejrzałem piny fabrycznie wstawionych lamp 12AX7B i na moje oko wydaje mi się, że są delikatnie grubsze od złotych FMG. Wobec tego delikatnie je dogiąłem do środka. Wsadziłem mój nowy nabytek i po kilku godzinach słuchania na razie jest "cisza" :) mam nadzieję, że nic się nie zmieni i już tak zostanie :)

 

Będę dalej obserwował i jeśli wszystko będzie ok, zamawiam pozostałe dwie FMG.

 

Jeszcze raz dziękuje MartinowiS i Goliatowi, któremu sporo czasu zabrałem swoimi pytaniami na PW, na które otrzymałem wyczerpujące odpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez guardiola4

rpi3, digione, tara labs, audio gd, vincent 226mk2, chord epic twin, audio academy rhea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często lampy szumią na etapie wygrzewania.

Bzduuury piszesz!

To jakaś nowa odkrywcza teoria?

Może gorzej grać, mulić, wycinać wysokie, ale nigdy nie szumieć czy brumieć!!!!!

Sprawna lampa nie szumi tym bardziej nowa na etapie wygrzewania!

Miałem Vincenta 237 kilka lat, jeżeli pojawiały się szumy w kolumnach to zawsze lampy były do wymiany!

Oddaj te chińskie lampy i nie zawracaj sobie nimi głowy, kup dobre NOS-y i będziesz miał święty spokój przez kilka lat!!

Też kupowałem do tego wzmacniacza chińczyki i to była kwestia czasu jak był szum lub brumienie w kolumnach, szkoda czasu i kasy.

Te lampy z biegiem czasu będą tylko szumieć głośniej.... nie ma to nic wspólnego z wygrzewaniem.

I nie grzeb w gniazdach wzmacniacza, bo będziesz miał problem (kolega pisze bzdury) - skończy się serwisem, to jest wina chińskich kiepskich lamp i nic więcej, uwierz mi - szkoda czasu i kasy!!!

 

Po wymianie szum się lekko nasilił plus szmery na lewym kanale nie do zaakceptowania, słyszalne z miejsca odsłuchowego.

Znam Vincenta jak własną kieszeń, ewidentnie do wymiany lampy i po temacie!!!!

 

A jak tu jestem, to mam pytanie - Vincent CD S7 DAC -w buforze są lampy ruskie 6922 Electoro Harmonix, czy ktoś wymieniał na inne?

Czy ma to sens, jest jakaś różnica?

Kiedyś w Klubie ktoś o to pytał, ale odpowiedzi brak!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie szum się lekko nasilił plus szmery na lewym kanale nie do zaakceptowania, słyszalne z miejsca odsłuchowego.

Pierwsze co zrobiłem to odkręciłem pokrywę od spodu aby sprawdzić luty i ... potwierdziły się moje spostrzeżenia :) jeden pin we wszystkich trzech gniazdach nie jest przylutowany do płyty. Nie wiem w jakim celu ale widać jest to zabieg fabryczny wg mnie. Pozostałe w bardzo dobrym stanie.

 

W mojej ocenie to jednak z tą lampą jest coś nie tak. Skoro na standardowych jest ok (minimalny szum na obu kanałach to norma) a na FM się nasila i słychać dodatkowo szmery to raczej nie jest to kwestią grubszych bądź chudszych pinów. Zastanawia mnie tylko, jak piszesz ten jeden luźny pin? Nie wiem czy tak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzduuury piszesz!

Wystarczyło napisać Szanowny Kolego, że się ze mną nie zgadzasz, a nie od razu strzelać do mnie "Bzduuurami".

Pisząc o szumach lamp na etapie wygrzewania miałem na myśli wyłącznie zwykłe, eksploatacyjne szumy, które zdarza się, że zmniejszają się po wygrzaniu. Nie chodziło mi szumy wywołane defektem lampy, a przecież nie słyszałem szumów, o których napisał guardiola4.

 

Nigdzie nie napisałem, że wygrzewanie pomoże na brumienie.

 

Też kupowałem do tego wzmacniacza chińczyki

Z wpisów guardioli4 wynika czarno na białym, że ma Vincenta SV-226mkII a nie SV-237.

 

I nie grzeb w gniazdach wzmacniacza, bo będziesz miał problem (kolega pisze bzdury) - skończy się serwisem

Zawsze chętnie się uczę, to może Szanowny Kolega wyjaśni mi ewentualny problem serwisowy związany dogięciem mosiężnych blaszek w gniazdach lamp, tak by lepiej trzymały piny-szpilki lamp. Ciekawi mnie również co złego się stanie po poprawieniu lutów gniazd.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez MartinS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie to jednak z tą lampą jest coś nie tak. Skoro na standardowych jest ok (minimalny szum na obu kanałach to norma) a na FM się nasila i słychać dodatkowo szmery to raczej nie jest to kwestią grubszych bądź chudszych pinów. Zastanawia mnie tylko, jak piszesz ten jeden luźny pin? Nie wiem czy tak powinno być.

 

No cóż, będą obserwował co się będzie działo w miarę przybywania godzin. Wczoraj udało mi się posłuchać z 4 godziny w nocy po ciuchu i było ok.

 

Co do gniazd to też się zdziwiłem, że na płytce przedwzmacniacza wszystkie 3 gniazda mają solidarnie ten sam slot na jeden z pin-ów lampy nie przylutowany. Na moje oko fabrycznie nie było tam lutu. Może ktoś bardziej doświadczony się wypowie. Ewentualnie posiadacze 226mkII jak możecie to sprawdźcie jak to u Was wygląda.

rpi3, digione, tara labs, audio gd, vincent 226mk2, chord epic twin, audio academy rhea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szum czy szmer z nowej lampy jest niepokojący. To świadczy iż lampa jest uszkodzona i nawet jeżeli raz szumi raz nie należy ją wymienić ponieważ i tak za chwilę coś się będzie z nią działo.

 

Masz rację Goliat. Uspokoiło się ale czasami powraca zakłócenie. Mogę go porównać jeszcze do rozpalającej się główki zapałki wskutek przyłożenia do ognia.

Nie ma na co czekać, idę za Twoją radą i odsyłam.

Edytowane przez guardiola4

rpi3, digione, tara labs, audio gd, vincent 226mk2, chord epic twin, audio academy rhea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując wątek wymiany lamp oraz w oczekiwaniu na reklamację Full music, zagościły u mnie Psvane TMII Gold po bokach i Sylvania na środku. W międzyczasie wymieniłem też transport więc ciężko będzie mi określić co dokładnie wniosła sama wymiana lamp ale jak się wygrzeje to się podzielę wrażeniami.

Natomiast co mogę powiedzieć - po wymianie jest cisza. Nie słychać mikrofonowania a szum w stosunku do fabrycznych lamp się zmniejszył. Teraz ucho muszę zbliżyć mocno do głośnika aby go usłyszeć.

Edytowane przez guardiola4

rpi3, digione, tara labs, audio gd, vincent 226mk2, chord epic twin, audio academy rhea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.