Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Hej

Posiadam od jakiegoś czasu Kolumny Audio Academy Topaz 2. W Internecie brak jakiejkolwiek informacji o tym modelu – z tego co udało mi się ustalić są to dość „odległe modele”. Brzmienie kolumn bardzo mi odpowiada i czuć, że można z nich wycisnąć jeszcze sporo ale niestety są u mnie spięte z bardzo budżetowym amplitunerem  Yamaha RX-397.

Noszę się z zamiarem dokonania zmian i wymiany Yamahy na coś co lepiej by pasowało do moich kolumn.

Co byście polecili?

Wiem, że bez odsłuchu to dobieranie sprzętu jak gra w Totka ale potrzebuję by ktoś wskazał mi właściwy kierunek. Budżet 3-4 tys, w grę wchodzą zarówno nowe jak i stare konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, YaroAbrahamsen napisał:

Siema,nie znam tego modelu,ale z tego co pamiętam do Audio Academy polecali taka elektronikę.

Nad, Atoll,Vincenta, hybryda,Roksan,Yaqin ms30L.

Ale jak Ci pasuje Yamaha,to szukaj modelu yamaha as-2000.

Dobry piecyk.

Dzięki za wskazówki

1 godzinę temu, Leszek B napisał:

A może to Pylon Topaz 20? 🙂

To nie jest pomyłka. Pytałem nawet producenta i otrzymałem odpowiedź

"To są tak odległe modele, że nawet nie pamiętam na jakich były głośnikach"

 

Topaz2.jpg

 

 

Edytowane przez Smoloo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Smoloo napisał:

To nie jest pomyłka. Pytałem nawet producenta i otrzymałem odpowiedź

"To są tak odległe modele, że nawet nie pamiętam na jakich były głośnikach"

Chyba w 2002 roku kupiłem od Michała swoje pierwsze poważniejsze kolumny. Front czarny wysoki połysk, reszta fornir. Przepiękne. Głośniki w układzie MTM produkcji Tesli. Mój ówczesny sąsiad, nabył kolumny chyba na głośnikach Visatonu. Nazw kolumn nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Leszek B napisał:

Chyba w 2002 roku kupiłem od Michała swoje pierwsze poważniejsze kolumny. Front czarny wysoki połysk, reszta fornir. Przepiękne. Głośniki w układzie MTM produkcji Tesli. Mój ówczesny sąsiad, nabył kolumny chyba na głośnikach Visatonu. Nazw kolumn nie pamiętam.

 

2 godziny temu, Audio Academy napisał:

Numer seryjny 0002 🙂

Tam chyba były Vify TC. Później zmieniłem nazwę na Hyperion, czyli najpierw były kamienie szlachetne a potem księżyce Saturna.

Bardzo piękne kolumny, mi podobają się i wizualnie i brzmieniowo 🙂 

Topaz_2a.jpg

Topaz_2b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, spróbuj Atolla 100 pewnie i 200 kupisz używanego w tych pieniądzach. Ale ja podpowiem naszego producenta Haiku Audio model Sol ll SE wydaje mi się  że będzie super . Trafiają się w dobrej cenie . Te kolumny warte są dobrego wzmacniacza (I reszty toru) na pewno pokażą na co je stać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, bogus18 napisał:

Sprawdź, spróbuj Atolla 100 pewnie i 200 kupisz używanego w tych pieniądzach. Ale ja podpowiem naszego producenta Haiku Audio model Sol ll SE wydaje mi się  że będzie super . Trafiają się w dobrej cenie . Te kolumny warte są dobrego wzmacniacza (I reszty toru) na pewno pokażą na co je stać. 

 

Bogus18 dobrze mówi jest jeszcze Haiku dobry sprzęcie,zapomniałem o tym piecyku ✌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bogus18 napisał:

I wtedy musi zagrać 😉

Tego nie wiem. Wszak nie zbadane są wyroki audiofila. Ale użycie kolców pod kolumnami pozwala uniknąć interakcji drgajacej skrzynki zespołu głośnikowego z podłogą. Czy taki zabieg będzie oczekiwany, tylko jeden audiofil może wiedzieć. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Leszek B napisał:

Tego nie wiem. Wszak nie zbadane są wyroki audiofila. Ale użycie kolców pod kolumnami pozwala uniknąć interakcji drgajacej skrzynki zespołu głośnikowego z podłogą. Czy taki zabieg będzie oczekiwany, tylko jeden audiofil może wiedzieć. 😉

Jeśli owe kolce są w komplecie . Lub były takowe w momencie strojenia kolumn przez konstruktora to tak jest najlepiej  czyli nalezy z nich korzystać . Z doświadczenia wiem że Michał nie poleca zmian w tym temacie. 

Ale kolega pytał o wzmacnacz do Topazów i wydaje mi się że sprawa z kolcami to skok w bok .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, bogus18 napisał:

Ale kolega pytał o wzmacnacz do Topazów i wydaje mi się że sprawa z kolcami to skok w bok .

Jeśli kolumny stoją choć na gumowych nóżkach, to ok. To i tak lepiej niż kolumna stojąca na podłodze, bezpośrednio przenosząca drgania obudowy na podłogę, podbijająca odczucie basu kosztem jego definicji. Tym bardziej w dobie mody na pływające panele podłogowe. Oczywiście nie neguję faktu, że to może się komuś podobać
Przy okazji, wyższe kolce (od gumowych nóżek), podniosą o parę cm oś promieniowania głośnika wysoko-tonowego, która w układzie głośników MTM i tak jest dość nisko.
To tani zabieg. Nawet jeśli skrzynki nie mają odpowiednich gniazd do wkręcania kolców, to bez problemów można je zamontować. Ja bym od tego zaczął. Jeśli kolumny stoją bezpośrednio na podłodze, to postawienie kolumn na kolcach jest raczej krokiem do przodu, a nie w bok. 🙂

P.S.
Pomyślał bym jeszcze o jakiejś płycie (np. granitowej) pod kolumny. A na wymianę wzmacniacza będzie jeszcze czas. 🙂

Edytowane przez Leszek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądrze  @Leszek B prawi ! 

Tyko to nie zmienia faktu chęci  zakupu dobrego wzmacniacza , do co by nie mówić kolumn które ( żeby pokazać swoje możliwości) godne są tej  inwestycji .

A prościej: 

Fajne kolumny + dobry(dopasowany ) wzmacniacz  🙂  = dobry dźwięk.  

A jeszcze wiele radości można oczekiwać, jak pisałem "dopieszczczając " system .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, bogus18 napisał:

Tyko to nie zmienia faktu chęci  zakupu dobrego wzmacniacza

Problem w tym, że @Smoloo ponoć chce przeznaczyć na wzmacniacz 3-4 tyś złotych. To już trochę kasy jest. Ale wcale nie napisał jakie są jego oczekiwania, czego słucha na co dzień, co mu nie pasuje w dotychczasowym systemie.
@bogus18 jesteś na 100% pewien, że jak kolega za radą forumowiczów wymieni wzmacniacz na taki który kosztuje 4 tyś, i podłączy zamiast tej Yamahy, to już osiągnie błogostan? Ja nie jestem pewien.

A tak swoją drogą, nie wiem czy kolega jest w ogóle dalej zainteresowany tematem. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega od głównego tematu dostał propozycję co można dostosować do jego kolumn na forum AA.Dostal odpowiedź do swojego tematu i napisał,że weźmie pod uwagę  dane modele,myślę nawet że sprawdził temat wzmacniaczy u konstruktora 👊na ta chwilę robi już testy  w domu😋i szuka nirvany🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam, dołączam do Klubu (co prawda po raz drugi, posiałem loginy z przed kilku  lat). Gram na AA Phoebe III, reszta w o mnie. Zastanawiam się nad up tych kolumn, czytałem  że daje on radę i poprawia dzwięk. Brakuje mi dynamiki są mulaste (gdzie nie gdzie) i szczegółów, to tak na szybko, większa scena by się przydała. Problem 9m2 tylko, a nawet mniej jedna ściana zabudowana:(.  Nic trzeba żyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kano napisał:

Witam, dołączam do Klubu (co prawda po raz drugi, posiałem loginy z przed kilku  lat). Gram na AA Phoebe III, reszta w o mnie. Zastanawiam się nad up tych kolumn, czytałem  że daje on radę i poprawia dzwięk. Brakuje mi dynamiki są mulaste (gdzie nie gdzie) i szczegółów, to tak na szybko, większa scena by się przydała. Problem 9m2 tylko, a nawet mniej jedna ściana zabudowana:(.  Nic trzeba żyć.

 

Słuchałem wielu kolumn AA i nigdy nie były mulaste ,możliwe że przyczyna jest gdzieś indziej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, troszkę źle to opisałem bo nie za bardzo umiem to robić. Czasami na nie których płytach gra jak by w troszkę zwolnionym tempie. Bez rozmach, dynamiki jakoś tak:) piec to luxmam l-410 (chcę zmienić na l-530), cd kenwood dp-1100sg. kable ic-audioquest big sur, głośnikowe audioquest rocket 33(albo 44) nie pamiętam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kano napisał:

Witam, troszkę źle to opisałem bo nie za bardzo umiem to robić. Czasami na nie których płytach gra jak by w troszkę zwolnionym tempie. Bez rozmach, dynamiki jakoś tak:) piec to luxmam l-410 (chcę zmienić na l-530), cd kenwood dp-1100sg. kable ic-audioquest big sur, głośnikowe audioquest rocket 33(albo 44) nie pamiętam:)

To może pożycz inne źródło ,sprawdź  jak gra i szukaj swojego dźwięku 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phoebe III nie są demonem szybkości i oczywiście możemy odczuwać pewne spowolnienie w niektórych częściach pasma. UpGrade trochę to przyspieszy i doda szczegóły w górze pasma. Systemu na razie bym nie zmieniał, ale jeśli jest możliwość pożyczenia innego CD, to taki eksperyment bym zrobił, tylko musi to być jakiś poważniejszy przeskok; Micromega Stage 6, Atoll 100, czy jakiś wyższy Marantz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.