Skocz do zawartości
IGNORED

Zdjęli Cejrowskiego z TVP? Nareszcie!!!


noster

Rekomendowane odpowiedzi

Winni kryzysu są wszyscy od wielu lat którzy mieli wpływ na funkcjonowanie systemu bankowego. obwinianie tym busha to czysta demagogia. A i mowienie, ze wygrał jakieś wybory dzięki oszustwom... cóż - to chyba inny temat.

A to co robi teraz obama to odbije się czkawką całemu światu. Rekord rekordów. Większej dziury nikt nie widział. I nie dlatego, że nie ma innego wyjscia - ale dlatego, że kasa rozdawana jest lekką ręką. Robi się wszystko aby nie położyć kilku firm i aby odpowiedzialni kryzysu nie ponieśli ekonomicznej kary. Zbankrutowane teorie ekonomiczne wróciły do lask.

Co do biedy w stanach. Owszem, wiem, ze jest - miejscami gorsza jak w polsce. Ale są też możliwości i nawet z skończonego zadupia w tenese w ciągu dwóch lat nie znając jezyka można się wyrwać i kasę dobrą zarobić. W ciągu dwóch lat mój dobry kumpel wyrwał się z takiego zadupia i jest teraz dyrektorem dużego supermarketu w chikago a to nie jest jeszcze ostatnie jego słowo - można lepiej. Tak czy inaczej stac go na dom, auto, utrzymaie żony i jeszcze zostaje. Biednym jest się tam na własne życzenie.

Kto powiedział, ze świat powinien być "szwedzką sielanką" w której czy się robi czy się lezy ... ileś się tam należy? no tak... ciocia unia powiedziała.

A Cejrowski... czy każdy nielewomyślny to cwaniak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Seba78, 1 Cze 2009, 12:37

 

Czy szanowny kolega mógłby bardziej posługiwać się myśleniem a mniej propagandą?

 

>>Winni kryzysu są wszyscy od wielu lat którzy mieli wpływ na funkcjonowanie systemu bankowego.

>obwinianie tym busha to czysta demagogia.

 

A Bushowie ile lat rządzili? Kto dokonał deregulacji rynku finansowego w Stanach? Czy te pytania to też demagogia?

 

>Biednym jest się tam na własne życzenie.

 

Oj synku, synku! Przypomnij sobie obrazki z powodzi po huraganie Katrina.

Według ciebie ci wszyscy czarni ukochali sobie biedę i nierówne traktowanie?

 

>Kto powiedział, ze świat powinien być "szwedzką sielanką" w której czy się robi czy się lezy ...

>ileś się tam należy? no tak... ciocia unia powiedziała.

 

Tego oczywiście nie mówi nikt poza prawoskrętnymi ideologami którzy wmawiają innym głoszenie takich tez.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te synku to z jakiej okazji? ja mam już ojca.

Powstrzymaj się. Wiem, że jak argumentów brakuje to sie sięga do specyficznych chwytów stylistycznych - ale nie tym razem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byś mógł mi podać przykłady ustaw za które odpowiadała administracja busha juniora deregulujące system nadzoru bankowego - skoro twierdzisz, że to bush za to odpowiada. Z chęcią dowiem się czegoś nowego.

A co do różnego traktowania... tak, zapewne dodatkowe punkty za bycie czarnym na uczelniach to też straszna niesprawiedliwość... niestety lewe przegięcia doprowadzają do absurdów. Afroamerykanie nie mieli łatwo i do niedawno w istocie prawo nie było dla nich łaskawe. Ale sytuacja się chyba zmieniła a nawet odwróciła. Białas może być białasem, ale czarnuch to przestępstwo. Tyle się mówi o równouprawnieniu i tolerancji - ale specjalne traktowanie pewnych grup społecznych zawsze wypacza wszystko. Przykład z naszego podwórka - w szkocji dziadkowie nie mogli zająć się własnym wnuczkiem po śmierci rodziców - prawo do opieki dostała para gejów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sowieci i ich poplecznicy bardzo dobrze rozegrali w USA sprawy propagandowe. Chociażby zarażając lewactwem uniwersytety.

 

Pożądanie rzeczy bliźniego swego jest zjawiskiem starym jak świat, o czym świadczy chociażby fakt że jego zakaz znalazł się w X Przykazaniach. No i stąd u tamtejszego elektoratu zapotrzebowanie na socjalizm, a jeżeli konserwatyzm, to tylko "współczujący" czy "neo-", podsycany przez propagandę różnych cwaniaków (wykształconych na lewackich uczelniach) chcących załapać się na posady przy redystrybucji.

 

W rezultacie na fali tych procesów polityczna poprawność i walka z dyskryminacją doprowadziły do totalnego rozdawnictwa pieniędzy - bo przecież nie wolno dyskryminować szambonura, jemu też dom się należy. A że według zdrowego rozsądku nigdy kredytu nie spłaci - precz ze zdrowym rozsądkiem, Keynes przecież powiedział że im więcej redystrybucji tym szybszy rozwój...

 

Plus jeszcze wypracowane w dawnych czasach zaufanie świata do zielonych papierków - które zaczęły pełnić rolę szklanych paciorków, mosiężnego drutu i perkalu jak również parasoli (dla wodzów). To też przyczyniło się do odwleczenia w czasie bankructwa tego systemu.

 

Zobaczymy jak to dalej pójdzie - na razie jeszcze gaszą ogień papierkami, elektorat przyjmuje postawy coraz bardziej roszczeniowe. Albo rozsądni ludzie których ciągle tam nie brakuje dadzą radę zmniejszyć rolę rządu federalnego i kilka stanów powróci do dawnych uczciwych zasad, zacznie się odkuwać a reszta pójdzie za ich przykładem, albo skończą jak Rosja - trzymana przy życiu tylko przez atomowy guzik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"A to co robi teraz obama to odbije się czkawką całemu światu. Rekord rekordów. Większej dziury nikt nie widział."

 

 

Również uważam, że pompowanie ober-gigantycznych środków (i to z deficytu) w amerykański sektor bankowy było policzkiem dla zasad, na jakich zbudowano gospodarkę tego kraju oraz dramatycznym błędem ekonomicznym. Tym bardziej się cieszę, ze mój rząd rękami i nogami broni się w tej dziedzinie przed "naśladowaniem tego, co robią najlepsi".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu się zgadzamy. jak ktoś zarzuca rządowi, że ten nic nie robi ta ja mówię - chwała im za to. Zresztą to wcale nie jest takie łatwe gdy każdy wyciaga ręce. Wbrew pozorom to tudne zadanie nie robic dzisiaj nic w tej materii:)

owszem, mogli by się wziąść teraz za przeszkody administracyjne i prawo nie dotykając sie polityki fiskalnej... ale wtedy trzeba by zwolnić wielu niepotrzebnych urzednikow i wzrosło by bezrobocie;)

ciężka sprawa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Seba78, 1 Cze 2009, 13:01

 

To synku wzięło się stąd, że tylko dziecko może ślepo powielać XIX tezy o tym, że biedni są sami sobie winni.

Mnie argumentów nie brakuje, szkoda mi czasu na przekonywanie kogoś, kto wszystko wie lepiej i dobrze mu z tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biedę się niestety czesto dziedziczy - tak będzie dopuki socjalizm bedzie konserwował patologie w gospodarce. Ale jak będziemy chcieli wszystkim pomoc i podzielić bogadztwo osób pracowitych to niestety po pierwsze zabraknie pracy dla każdego, po drugie gospodarka nigdy nie osiągnie swojego optimum. A biedni jak byli biedni tak będą dalej a dodatkowo się rozleniwią. To osoby bogate sa pracodawcami. To one umożliwią biednym bogacenie się. To nie jest gra o sumie 0!!!! wszyscy mogą się bogacić. Praktyka to pokazuje. Nie dopuszczają do siebie tego tylko uczniowie i miłośnicy filozofi Marksa.

Zabieranie bogatym i obdarowywanie biednych to zaklęte koło które nikomu persaldo nie pomaga.

Możesz drwić ze mnie, możesz mówić, że brak mi argumentów - ale to niestety praktyka pokazała, że socjalizm się nie sprawdził. To kraje postsocjalistyczne klepią teraz biedę. najbogatrze są jednak kraje o gospodarce wolnorynkowej. Chiny dokonały niebywałego skoku ekonomicznego po uwolnieniu gospodarki. Jednym z najbiedniejszych krajów jest korea północna gdzie wiekszość społeczenstwa głoduje. jaki mamy tam system? oczywiście socjalizm zrównujący dochody!

Czy nie uważasz Jaro_747, że drwiąc tu ze mnie w swietle tych faktów sam sobie wystawiasz laurkę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Chiny również są krajem postkomunistycznym. A my tutaj nie zamienilibyśmy się z Chinami, które jadą ostro, dopóki ich obywatele nie zapragnę mieć wiecej, niż jeden rower na trzyosobową rodzinę. Wtedy się skończy rumakowanie, i trzeba będzie albo wstrzymać konie, albo postawić przy ludziech jeszcze wiecej policji, niż stoi teraz. Tylko po to, żeby nie protestowali przeciwko płacy trzy razy niższej, niż wynosi cena pary butów, które wytwarzają. Albo żeby Boże broń nie wpadło im na myśl odejść z pracy, która jest ich najwyższym dobrem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Jaro_747, 1 Cze 2009, 13:47

 

Dziedziczenie biedy istnieje - i rzeczywiście dzieci "biednych nierobotnych" nie są winne tego że najprawdopodobniej powtórzą karierę swoich rodziców. Podobnie jak dzieci osób z obciążeniami genetycznymi, które jednak stwierdziły że mają niezbywalne prawo do rozmnożenia się i przekazania swoich genów dalej. Albo po prostu osoby które miały pecha mieć brzydkich rodziców i same urodą nie grzeszą. Podobno każdy dodatkowy cal wzrostu faceta to średnio 600$ rocznego dochodu więcej, a wzrost też się dziedziczy...

 

I co - postulujesz np. zakaz dyskryminacji po wyglądzie przy umawianiu się na randki? A jak wyrównać szanse komuś kto urodził się z genem retinoblastomy? (dziedziczny złośliwy nowotwór gałki ocznej u dzieci, skojarzony również z dużym ryzykiem innych nowotworów w przypadku przeżycia dzieciństwa).

 

A co do państwowo - socjalnego wyrównywania szans ekonomicznych - to się nie udało nawet w tak etycznych społeczeństwach jak Szwecja - tamtejsze dynastie przemysłowe trzymają się mocno, o karierach od pucybuta do milionera jakoś się nie słyszy, z tym kojarzone są bardziej USA XIX w.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chinach redaktorze nie jest tak biednie jak by się mogło wydawać. Na ile to może więcje pozwolić sobie Polski robotnik względem Chińskiego???? na co może sobie pozwolić facet posiadający 3 osobową rodzinę i pracujący w fabryce w mniejszym mieście. czy aby na pewno starczy mu na rower i miskę ryżu? Wątpię! Owszem, istnieją wielkie pokłady biedy na chinskiej wsi - ale wyciągnięcie takiej masy ludzi biedy musi potrwać jeszcze wiele lat. tak czy inaczej Europa nie ma szans i jej dni sa policzone. A my dalej będziemy utrzymywać związkowców i innych nierobów i łożyć na nich z naszych cieżkich zarobionych pieniędzy.

A tym, którym tak bardzo leży na sercu dziedziczenie biedy... jaro nikt Ci nie broni wspomożenia jakiegoś dzieciaka z meliny. Jak masz chęć to wyłóż pieniążki na jego utrzymanie. Podaruj rodzicom pieniądze. Ale nie domagaj się ode mnie abym do cholery dawał swoje bo nie mam ochoty!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ależ oczywiście że w Chinach nie jest TAK BARDZO biednie. Biorąc średnio. W końcu mają najwiecej na świecie milionerów. Ale rozwarstwienie jest nieprawdopodobne, typowe dla państw 3 świata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciąganie z biedy miliarda ludzi musi potrwać. Bieda jest zwłaszcza na wsi. Miejsc pracy przybywa w przemysle sporo - ale nie starczy od razu dla wszystkich. Jeszcze trochę potrwa zanim miasta wchłoną to przeludnienie na chińskiej wsi. W tym tempie potrwa to góra 20 lat. Nie sądzę, że w 20 lat europa się wyrobi i dokona jakiegoś spektakularnego skoku. No może uporamy się do tego czasu z systemem głosowania (to znaczy dojdziemy do jakiegoś kipskiego konsensusu zadowalającego wszystkich czyli nikogo) i uregulujemy sprawę krzywizny ogórka i ostrości cebuli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro_747, 1 Cze 2009, 13:47

 

Nie odbierz tego osobiście, ale akurat mówienie o biedzie z wyboru amerykańskich murzynów (będę wypowiadał się na podstawie Nevady i Kaliforni) ma duży sens. Miałem sposobność wyjechać do pracy w okresie studiów i w/w miejscach czarni nie pracują bo ... im się nie chce. Praca ich męczy. W większości restauracji, hoteli, kasyn pojawiają się jako goście, do tego największe bydło (byłem kelnerem). Murzyn w Nevadzie, w kasynie, w restauracji to 100% kompleksów, które leczą na personelu. Przez 6miesięcy nie trafiła mi się czarna rodzina, która by czegoś nie reklamowała (posiłek), nie marudziła, próbując naciągnąć restauratora na jakiś bonus. Jak już nie mieli argumentów pojawiał się oczywiśxie rasizm.

Dla odmiany - w Londynie nie da się zauważyć takich postaw, a już na pewno nie jako powszechne.

Podobne zasady dotyczą społeczności Marokańczyków w Brukseli - żaden nie pracuje, wstają po 12.00, ale akurat biedni raczej nie bywają...

To tyle obserwacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Seba78, 1 Cze 2009, 14:10

 

>biedę się niestety czesto dziedziczy - tak będzie dopuki socjalizm bedzie konserwował patologie w

>gospodarce. Ale jak będziemy chcieli wszystkim pomoc i podzielić bogadztwo osób pracowitych to

>niestety po pierwsze zabraknie pracy dla każdego, po drugie gospodarka nigdy nie osiągnie swojego

>optimum. A biedni jak byli biedni tak będą dalej a dodatkowo się rozleniwią. To osoby bogate sa

>pracodawcami. To one umożliwią biednym bogacenie się. To nie jest gra o sumie 0!!!! wszyscy mogą się

>bogacić. Praktyka to pokazuje.

 

Nie widzisz kolego, że to co tu prezentujesz to czysta ideologia?

 

Do przemyślenia cytat z książki "American Photography and the American Dream":

"For decades many prosperous Americans believed that the economic system dispensed a kind of justice as well as goods and services; hence, it was easy for them to blame the poor for being poor. During the Panic of 1893, the president of the University of Wisconsin warned students that they should not assign the „wrong causes” to the suffering going on In America At the time, because „In a vast number, if not a majoraty of the casus, suffering has come from improvidence, from extravagance, or from dissipation.” The same ideas were still in existence during the depression, but the FSA image showed that American farmers really were poor-that they obviously were not extravagant people who wasted their Money on dissipation. Anyone looking At Russel Lee’s Picture (…) would have realized that stores abort rural poverty were not New Deal „propaganda”, that these farmers really did Reed help if they and their familie were going to survive."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbogatsze prowincje ustaloną płacę minimalną mają w wysokości ok.300złotych ,biedniejsze / rolnicze ok 1/3 wymienionej sumy.

Wielokrotnie wielkie zakłady umieszczają pracowników w hotelach robotniczych / baraki z wieloosobowymi pokojami i zbiorczymi sanitariatami/,zapewniając również najtańsze wyżywienie.

Rzecz jasna te luksusy z reguły pomniejszają skutecznie wypłatę.

Jest to jedna wielka nędza i nic więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Seba78, 1 Cze 2009, 13:08

 

>jak byś mógł mi podać przykłady ustaw za które odpowiadała administracja busha juniora deregulujące

>system nadzoru bankowego - skoro twierdzisz, że to bush za to odpowiada. Z chęcią dowiem się czegoś

>nowego.

 

Deregulację bardzo skutecznie rozpoczął Reagan, Bush tylko dokończył dzieła. W ramach szukania przyczyn obecnego kryzysu były analizy zapaści rynku kredytów hipotecznych. Jeżeli z chęcią chcesz się czegoś dowiedzieć to z pewnością sobie to znajdziesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj, takich fragmentów możemy sobie wiele przeklejać.

Jaro_747 - Nie odniosłeś się jednak do dosyć kluczowego argumentu:

Przeklejam

 

Możesz drwić ze mnie, możesz mówić, że brak mi argumentów - ale to niestety praktyka pokazała, że socjalizm się nie sprawdził. To kraje postsocjalistyczne klepią teraz biedę. najbogatrze są jednak kraje o gospodarce wolnorynkowej. Chiny dokonały niebywałego skoku ekonomicznego po uwolnieniu gospodarki. Jednym z najbiedniejszych krajów jest korea północna gdzie wiekszość społeczenstwa głoduje. jaki mamy tam system? oczywiście socjalizm zrównujący dochody!

Czy nie uważasz Jaro_747, że drwiąc tu ze mnie w swietle tych faktów sam sobie wystawiasz laurkę?

 

Jak się odniesiesz do rzeczywistości? jak myślisz - w jakim miejscu byli byśmy teraz gdybyśmy nie wprowadzili u siebie gospodarki "sparwiedliwej społecznie" 60 lat temu.

Dlaczego niemcy wschodnie były kilkukrotnie biedniejsze od niemiec zachodnich ze złym kapitalizmem?

 

nie wklejaj mi linków i fragmentów książek itd jak XYZ. odnieś się do faktów, do rzeczywistosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frank - Tylko, że ile można kupić za 300 pln w polsce a ile w chinach. Przecież w Polsce wszystko jest kilkukrotnie droższe.

teraz 100 dolarów to w Polsce pryszcz na dupie za który sie nie przeżyje ale w chinach 100 dolarów to pokaźna kwota. Zresztą swojego czasu za nędzne 100 dolarów w polsce też można było niźle pożyć (oczywiście sprzedając na czarnym rynku bo socjalistyczne opiekuncze państwo nie pozwalało na obrót wolnorynkowy i kurs inny niż oficjalny)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie - widzę, ze chcecie mnie przekonać, ze socjalizm się udał i był dobry i tylko złośliwość imperium rozwaliła ten cud ekonomiczny. Nie chce mi się w świetle faktów historycznych przekonywać was, że socjalizm był zły i nieefektywny. Rozumiem, ze tęsknicie za latami minionymi?

 

"Sentymenty lat niedawnych - co się działo niedawno

W stoczni to było życie - się piło, się jadło

To se ne vrati, ale chociaż tymczasem

Pojechać i przypomnieć sobie stare dobre czasy

Chociaż te co są teraz - nie ma co narzekać

Ma się władzę i pochodne jej, nie trzeba uciekać

Jak Erich Honecker, chociaż też miał szczęście

Ludzie mówią, że to w nieszczęściu szczęście

 

Łysy jedzie do Moskwy......"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tysiak w polsce to nie nędza?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Seba78, 1 Cze 2009, 15:56

 

>Dobra panowie - widzę, ze chcecie mnie przekonać, ze socjalizm się udał i był dobry i tylko

>złośliwość imperium rozwaliła ten cud ekonomiczny. Nie chce mi się w świetle faktów historycznych

>przekonywać was, że socjalizm był zły i nieefektywny. Rozumiem, ze tęsknicie za latami minionymi?

>

 

Co ty sebuś na litość boską pieprzysz? Gdzie konkretnie chwalę socjalizm? Można łaskawie prosić o jakiś cytacik?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Seba78, 1 Cze 2009, 15:41

 

>ale to niestety praktyka pokazała, że

>socjalizm się nie sprawdził. To kraje postsocjalistyczne klepią teraz biedę. najbogatrze są jednak

>kraje o gospodarce wolnorynkowej.

 

Czy nie jest to czasem oczywista oczywistość? A może niekoniecznie? Socjalizm ekonomicznie okazał się nieefektywny i chyba nikt za nim nie tęskni (za wyjątkiem zawodowych działaczy związkowych i tzw. wielkoprzemysłowej klasy robotniczej).

Ale czy np. większa bieda jest w Czechach, czy w jakimś kraju Ameryki Południowej? Czesi mieli 50 lat socjalizmu tam cięgiem ino kapitalizm i kapitalizm. I w dodatku taki porządny, nieskażony socjalistycznymi fanaberiami typu państwowa ochrona zdrowia i ubezpieczenia społeczne.

 

>nie wklejaj mi linków i fragmentów książek itd jak XYZ.

 

Nie chcesz się troszkę rozwinąć? Przecież ci Nienackiego nie cytuję ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misimor

 

"Sowieci i ich poplecznicy bardzo dobrze rozegrali w USA sprawy propagandowe. Chociażby zarażając lewactwem uniwersytety."

 

zaraza.....a czym ty jesteś zarażony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.