Skocz do zawartości
IGNORED

Kable głośnikowe rozmulające


profundis

Rekomendowane odpowiedzi

Takiej rozdzielki tylko w salonie uświadcze.

Słuchałem po prostu płyt,które znam na wylot,łącznie z rozseparowaniem punktów w przestrzeni.Dlatego wiem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi być przełączanie natychmiastowe pstryk-pstryk kable A/B/C :

 

I najlepiej nie słuchać po prostu zmieniającego się niejednorodnie utworu w czasie ,tylko wyciąć najbardziej wymagające fragmenty z utworów i zapętlić je :

 

''Nie ma potrzeby specjalnego skupiania się dla wychwytywania krótkotrwałych niuansów z całości utworu ,w tym celu wycina się z utworu najbardziej wymagające fragmenty i zapętla się je a komparator przełączając błyskawicznie ujawni różnicę jeśli ona jest i pokaże jaka ona jest .Można zapętlić fragment miotełek ,skok dynamiki ,rozchodzące się pogłosy ,pojedyncze szarpnięcia strun ,miejsca gdzie stwierdziliśmy że tańsze sprzęty nie są w stanie prawidłowo albo tylko nieczytelnie odtworzyć rozłożenia instrumentów w panoramie itp można nawet porozdzielać dźwięk z nagrania na czynniki pierwsze ;) .Wtedy nie będzie już wątpliwości czy na konkretnym tańszym sprzęcie coś ginie ,nie przenosi pełnej skali wybrzmień zapętlonych konkretnych wyselekcjonowanych szarpnięć struny i pełnego odtworzenia wybrzmiewania składowych harmonicznych pojedynczych uderzeń w klawisze fortepianu itp ;)''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

profundis

Krak_oN - ma takie samo zdanie jak Paweł XYZ .Proponuję ci lekturę :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobre kable potrafią byc szybkie i łagodne, rozdzielcze i ciepłe, tanie będą albo szybkie i ostre albo ciepłe i kluchowate (może są wyjątki).Resztę napisałem w twoim drugim wątku.

Ps. Generalnie przejrzyste jest srebro, ale to już drogo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palton, 17 Sie 2009, 00:56

>profundis

>Krak_oN - ma takie samo zdanie jak Paweł XYZ .Proponuję ci lekturę :

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Odnośnie metodologii porównywania tak ,odnośnie absolutnej jednakowości urządzeń niekoniecznie ale metodologia porównywania taka powinna być ;) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Krak_oN

17 Sie 2009, 01:00

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 915 / 725 / 0

 

palton, 17 Sie 2009, 00:56

>profundis

>Krak_oN - ma takie samo zdanie jak Paweł XYZ .Proponuję ci lekturę :

>http://www.audiostereo.pl/Test_ABX_czyli_strach_ma_wielkie____57191.html

 

Odnośnie metodologii porównywania tak ,odnośnie absolutnej jednakowości urządzeń niekoniecznie ale metodologia porównywania taka powinna być ;) .

 

 

Patrzac na Wasze wpisy tzn Twoje i XYZPawla wydaje mi sie ze obaj macie zbyt male doswiadczenie zeby wypowiadac sie opiniotworczo. Troszke wiecej pokory i wlasnych poszukiwan a nie opierania sie na cudzych pogladach. Jesli Was nie stac to pozyczcie klocki z wyzszej polki i posluchajcie zestawcie je z obecnie posiadanymi i wyciagnijcie wnioski. Ja wiem ze kampania ktora uprawia XYZPawel jest swietnym sposobem na poprawienie sobie samopoczucia przez osoby takie jak np rbej posiadajace najtansze urzadzenia w ofercie producentow. Zreszta w wiekszosci tacy forumowicze pisza o tym ze tanie i drogie gra tak samo czy o tym ze kable nie maja wplywu na dzwiek. Reszta zwyczajnie slucha muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie audiofile poprawiają sobie nastrój że kupili hiper drogi sprzęt i kabelki i dzięki temu mają niewiadomo jak boski dźwięk. Dlatego tak panicznie boją się testów ABX, żeby nie okazało się że przepłacili sromotnie. Wolę żyć w taniej prawdzie niż w ograniczonym światku pełnym iluzji i własnych złudzeń, za niewiadomo jak dużą kasę. Był temat o chętnych do przeprowadzenia ślepego testu ale audiofile znowu stchórzyli i po raz kolejny pokazali wszystkim że mają cipki zamiast jaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rbej

Kto Ciebie tam wie co ty masz. Zakładam, że nie jedno i drugie.

Nikt tego nie będzie sprawdzał nawet w ABX.

 

Pozwól innym cieszyć się tym co mają bezwzgledu na to czy drogie, czy też tanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 17 Sie 2009, 13:17

>>Patrzac na Wasze wpisy tzn Twoje i XYZPawla wydaje mi sie ze obaj macie zbyt male doswiadczenie zeby

>wypowiadac sie opiniotworczo.

 

Opiniotwórcze stają się werdykty wydane przez recenzentów ,jeżeli ich metodyka porównywania urządzeń nie jest oparta na rzetelnej wiedzy naukowej tj dokładne wyrównanie poziomów i natychmiastowe przełączanie się (na specjalnie przygotowanej rozdzielce) pomiędzy urządzeniami i kablami (zawodna pamięć,autosugestia) to wtedy zawsze istnieje realne ryzyko odnośnie ich maksymalnej dokładności zmysłowych spostrzeżeń . Jeżeli co do tej metodologii są zastrzeżenia to zawsze można wysłać E-Majl z zapytaniem do jakiegoś instytutu naukowego zajmującego się psychoakustyką .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

discomaniac71, 17 Sie 2009, 13:17

 

 

>Patrzac na Wasze wpisy tzn Twoje i XYZPawla wydaje mi sie ze obaj macie zbyt male doswiadczenie >zeby

>wypowiadac sie opiniotworczo.

 

disco, nie wiem, czy się wypowiadam "opiniotwórczo", mam nadzieję, że tak :))

Ale jeśli chodzi o wykształcenie i doświadczenie w audio i audiofilii, to biję Cię na głowę. Twoje całe "doświadczenie", to są wycieczki do sklepów audio i audioshowy, czyli śmiech na sali. Interesujesz się tym pewnie 5 lat, bo masz zapał i dumę neofity. O elektronice nie masz pojęcia, jak to klasyczny "humanista", ale wypowiadasz się o tym tonem znawcy, co jest żałosne. Kolego, elektronika to jest nauka ścisła, tam nie ma miejsca na magię.

Sam posiadasz pomiedziowane stare graty udające "hajend". Kolumny to masz pewno jakieś śmieszne dwudrożne, pasywne, audiofilskie pierdziawki (pochwalisz się ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

XYZPawel

17 Sie 2009, 14:58

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 524 / 3066 / 0

 

discomaniac71, 17 Sie 2009, 13:17

 

 

>Patrzac na Wasze wpisy tzn Twoje i XYZPawla wydaje mi sie ze obaj macie zbyt male doswiadczenie >zeby

>wypowiadac sie opiniotworczo.

 

disco, nie wiem, czy się wypowiadam "opiniotwórczo", mam nadzieję, że tak :))

Ale jeśli chodzi o wykształcenie i doświadczenie w audio i audiofilii, to biję Cię na głowę. Twoje całe "doświadczenie", to są wycieczki do sklepów audio i audioshowy, czyli śmiech na sali. Interesujesz się tym pewnie 5 lat, bo masz zapał i dumę neofity. O elektronice nie masz pojęcia, jak to klasyczny "humanista", ale wypowiadasz się o tym tonem znawcy, co jest żałosne. Kolego, elektronika to jest nauka ścisła, tam nie ma miejsca na magię.

Sam posiadasz pomiedziowane stare graty udające "hajend". Kolumny to masz pewno jakieś śmieszne dwudrożne, pasywne, audiofilskie pierdziawki (pochwalisz się ? ;)

 

 

 

Pawel daj spokoj bo naprawde nie masz sie z czym porownywac. Zero dorobku i posmiewisko calego forum to caly Ty. Dobrze ze jeszcze od czasu do czasu zachowujesz kulture to i mozna z Toba grzecznie przez duze "T". Chwalisz sie ze masz za soba 25 lat sluchania muzyki a masz jak sam gdzies napisales lat 28. Ja mam za soba budowe konfiguracji i dziesiatki przewalonego sprzetu (podobnie jak wielu innych forumowiczow) sluchanego w warunkach domowych i swoim pomieszczeniu. Do salonow chodze rzadko jak cos mnie zainteresuje. Temu sluzy krakowska grupa odsluchowa ktora obecnie przeksztalcila sie w grono przyjaciol. Sluchamy wszystkiego co wyda nam sie ciekawe. Pomagamy sobie w tworzeniu domowych systemow. Co do mojej konfiguracji: nie sluchales nie wypowiadaj sie. Wychodzac z Twojego zalozenia gra tak samo jak wszystko inne. Zapraszalismy Cie do Krakowa nawet fundowalismy Ci przejazd i pobyt to samo zrobil Elberoth i nic. Wiec nie wypisuj razem z rbejem bzdur ze audiofile (co za debilne slowo) boja sie ABX. Ty sie go boisz jak diabel swieconej wody. Postaram sie namowic bartasaxx zeby wzial swoje stare miedziowane klocki i spotkal sie z Toba w Poznaniu ale na pewno tez stchorzysz.

 

PS.Podobne bzdury wypisujesz na forach o bliskiej mi tematyce foto. Tutaj jestem zawodowcem. Chcesz podyskutowac? Wiem wiem znowu nie ma o czym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

discomaniac71, 17 Sie 2009, 15:22

 

 

>Pawel daj spokoj bo naprawde nie masz sie z czym porownywac. Zero dorobku i posmiewisko calego forum

>to caly Ty. Dobrze ze jeszcze od czasu do czasu zachowujesz kulture to i mozna z Toba grzecznie

>przez duze "T". Chwalisz sie ze masz za soba 25 lat sluchania muzyki a masz jak sam gdzies napisales

>lat 28.

 

nigdzie tak nie napisałem

 

>Ja mam za soba budowe konfiguracji i dziesiatki przewalonego sprzetu (podobnie jak wielu

>innych forumowiczow) sluchanego w warunkach domowych i swoim pomieszczeniu. Do salonow chodze >rzadko

>jak cos mnie zainteresuje. Temu sluzy krakowska grupa odsluchowa ktora obecnie przeksztalcila sie w

>grono przyjaciol. Sluchamy wszystkiego co wyda nam sie ciekawe. Pomagamy sobie w tworzeniu domowych

>systemow. Co do mojej konfiguracji: nie sluchales nie wypowiadaj sie.

 

To ile, 5 lat ? ;)

A Twoje kolumny są "tworem" McGyvera ? Gratuluję ;) Możesz przybliżyć je trochę na forum ?

Że dwudrożne to widzę trafiłem ;) Nie trzeba ich słuchać, żeby wiedzieć, że to jest low-end... Fizyki chłopie nie oszukasz.

 

>Wychodzac z Twojego zalozenia

>gra tak samo jak wszystko inne. Zapraszalismy Cie do Krakowa nawet fundowalismy Ci przejazd i pobyt

>to samo zrobil Elberoth i nic. Wiec nie wypisuj razem z rbejem bzdur ze audiofile (co za debilne

>slowo) boja sie ABX. Ty sie go boisz jak diabel swieconej wody. Postaram sie namowic bartasaxx zeby

>wzial swoje stare miedziowane klocki i spotkal sie z Toba w Poznaniu ale na pewno tez stchorzysz.

 

Z chamami się nie spotykam.

 

>PS.Podobne bzdury wypisujesz na forach o bliskiej mi tematyce foto. Tutaj jestem zawodowcem. Chcesz

>podyskutowac? Wiem wiem znowu nie ma o czym.

 

Zawodowy artysta ? ;) Czy zawodowy pstrykacz ślubny ? Że wykonujesz jakiś zawód, to nie przesądza, że jesteś w tym dobry. Nigdy nie pisałem na żadnym forum foto. Możesz przybliżyć bzdury, które rzekomo wypisuję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Pawel wybacz ale powiem pass bo nie ma o czym rozmawiac. Nie chce mi sie szukac linkow do dyskusji na forum foto ale kto bedzie chcial ten znajdzie. Tam tez byles posmiewiskiem podobnie jak i tutaj. Jesli juz pytasz o moj zawod to na koniec Ci odpowiem: stock reklama i wlasna agencja modelek (bank twarzy). To czy jestem dobry weryfikuja klienci i ilosc zlecen. Faktem jest ze dlugo pracowalem jako freelancer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm discomaniac... hmmm ja tez tak leciutko z twojej branży a bank Twarzy to brzmi niezle. Sa banki na pieniadze czyli dewizowe jest bank spermy czyli nasienia to i moze byc twarzy to na co on tam jest?

 

 

To sa żarty, trzymaj sie i rób swoje a zazdrosnikami co nic w zyciu nie osiagneli sie nie przejmuj, krytykuje sie łatwo a działa konstruktywnie trudno. Opiniotwórczosć bywa lekka szczególnie gdy lekkie sa umysły opiniotwórców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przez fotografie to szlag trafia, jestem beztalenciem dlatego bazuje na wiedzy i doswiadczeniu innych. Tymniemniej jest to kawał ciezkiego chleba, a wydaje sie z zewnatrz takie frywolnie lekkie.

Ja zajmuje sie reklama i grafiką i nawet jakoś mi sie czasem udaje coś fajnego sklecic, Jest to tak naprawde moje malle hobby moze kiedys załoze jakas agencje kto wie. Jak na razie mecze sie w przemysle audio a szczegolnie gdy wysłuchuje takich bzdur i imaginacji ktorych na podparcie tezy ich slusznosci przedstawia sie swoj mialki autorytet. Z takiego połaczenia powstaje kolos na glinianej nodze i do tego koslawej. wystarczy tracic i cały misterny plan w PIZDU. Ile razy sie powstrzymuje od komentarza. Mimo iz móglbym snuc na forum godzinami o impedancjach omach i sromach nie robie tego bo ma to mały sens, a od jakiegos czasu uznaje to forum za zbior dziwadel wliczajac to mnie samego. Bo ja tu jestem z próznosci zeby sie pośmiac, Zal mi ludzi ktorzy szukaja tu wiedzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

discomaniac71, 17 Sie 2009, 15:51

 

>Pawel wybacz ale powiem pass bo nie ma o czym rozmawiac. Nie chce mi sie szukac linkow do dyskusji

>na forum foto ale kto bedzie chcial ten znajdzie. Tam tez byles posmiewiskiem podobnie jak i tutaj.

>Jesli juz pytasz o moj zawod to na koniec Ci odpowiem: stock reklama i wlasna agencja modelek (bank

>twarzy). To czy jestem dobry weryfikuja klienci i ilosc zlecen. Faktem jest ze dlugo pracowalem jako

>freelancer.

 

Jak będę miał pytanie o krem na cellulitis dla modelek to będę wiedział gdzie pytać :)))) Sam rozumiesz, że Twoje doświadczenie w "banku twarzy modelek" jest mało przydatne w audio...

 

Następnym razem mnie głupio nie atakuj, to nie będziesz się musiał wycofywać rakiem z pola bitwy, z pąsem na twarzy :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis goraco, a w srodmiesciu smierdzaco i goraco

moze do kina ,jakas komedia na poprawe nastrojow? moze KAC Vegas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niema bata żeby Ci nordosty nie rozjaśniły dźwięku, do tej pory nie miałem jasniejszych kabli niz nordost dreamcaster. przy tym jest gładziutki i nie szarpie dźwięku. ale no coż z kolei odczujesz ubytek na wyzszym basie i jakby uszczuplenie dźwięku. cos za coś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.