Skocz do zawartości
IGNORED

Czym się różni produkcja kabli dla mas..


jozefkania

Rekomendowane odpowiedzi

stary audiofil, 14 Mar 2010, 15:54

 

>23031970

>Mysle,ze twoj wpis z godz 11 min.37 byl bardzo nieprzemyslany-bo podlacz mcintosha drutem klotz,

>a potem kablem transparenta-powinienes uslyszec roznice-i to znaczna-to tyle.pozdr.

 

Wpis 23031970 z 11:37 jest OK, a Ty powinieneś go jeszcze raz przeczytać. W całości i powoli. A jak to nie pomoże, to powinieneś porównać jak gra rzeczony McIntosh połączony Klotzem, a jak gra np. NAD C320 polączony rzeczonym Transparentem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver

wedlug mnie jest tak,ze klotz mcintoshowi mniej zaszkodzi,niz nad-owi pomoze transparent.

A tak naprawde to zakochana para jest klotz i nad,natomiast mcintosh i transparent to juz stare

dobre malzenstwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. I o to właśnie chodziło "numerkowi" w omawianym wpisie. Wcale nie był nieprzemyślany, tylko trzeba czytać całość, a nie po łebkach ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver

Moje wpisy kablowe,sa takie,ze zawsze wybiegam myslami sporo przed-wiec ten tekst tlumaczacy w

postaci co by bylo gdydy-wedlug mnie to taka kawa na lawe.W moim odczuciu poszedlem kawalek dalej-

stad takie wpisy,a nie inne, a NAD-a nigdy nie mialem -bo te starsze byly brzydkie jak cholera,ale

dzwiekowo to wybitny budzet byl-,no i robione w Anglii,wiec wydlad flegmatyczny,dzwiek brytyjski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD wybitnym budżetem to był kiedyś, raczej dawno. Potem to już odcinanie kuponów. Rzeczonego C320 kupiłem kiedyś zwiedziony entuzjastycznymi recenzjami...do dziś uważam go za najgorszy wzmacniacz jaki mi się trafił ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd te brytyjskie sprzeta jak NAD (prawie anglik) czy Quad mają taką urodę jak Jaś Fasola ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze i tak jest to, że w końcu mozna porozmawiać o tym, że kable maja znaczenie...

A to, że dla jednego większe, a dla drugiego mniejsze to już rzecz wtórna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whitesnake, 14 Mar 2010, 01:00

 

>Rózni sie mniej wiecej tak jak produkcja opon dla bolidu F1 i samochodu osobowego. Obie są z gumy,

>obie okragłe, mają dokładnie to samo zadanie, a i tak diabeł tkwi w szczegółach.

>No i po założeniu tych z F1 do osobówki wcale nie pojedziesz szybciej, co niektórym bardzo trudno

>zrozumieć... :)

 

Czy mówienie komuś, że czegoś nie rozumie jest grzeczne ?

Tak się właśnie zachowujecie, audiofile, traktujecie ludzi rozsądnych z góry i głośno krzyczycie, że to Was biją :)

jeśli ktoś czegoś nie rozumie, to niestety Ty i jeszcze się do tego przyznajesz... jak się nie znasz na elektronice to słuchaj tych co się znają: kable nie grają. KROPKA.

A opon z bolidu nie założysz do osobówki, bo nie będą pasowały... ooops.

Taki właśnie jesteś "mądry".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórych to należałoby owymi kablami oćwiczyć. Może by się nauczyli dyskutować bez niepotrzebnej agresji...choć wątpię.

 

A kable nie grają, lecz wpływają na dźwięk. W pewnym stopniu. Dla jednych to istotne, dla innych pomijalne. A że ceny wielu kabli są absurdalne, to rzecz inna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie projektowane pod wplywem czegos,ale odeszlismy od tematu-wiec-czym sie rozni produkcja

kabli dla mas..-ano tym,ze jesli chodzi o transparenta w ktorej pracuje 30 osob to te tansze

kable sa lutowane normalnie w domach,garazach jako-praca chalupnicza.Tak jest do modelu reference.

Natomiast procz pozniejszego strojenia najwazniejsza rzecza jest...........lutowanie,bo ta czynnosc

wykonuje tam profesjonalnie i najlepiej ......pewna pani zatrudniona tam 15 lat.

Takim najlepszym [dla mnie]lutowniczym kabli w Polsce jest pewien Pan,ktory za np.zalozenie w

starych dobrych interkonektach kondo wtykow WBT bierze za robocizne 800 zlotych,a kable przez

niego zmodernizowane zyskuja na swych walorach sonicznych o klase lub wiecej-i to zadna tam bufonada,

bo kable zrobione[poprawione]przez tego Pana nie sa kablami dla mas,tylko dla prawdziwych audiofili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 14 Mar 2010, 16:58

 

>A kable nie grają, lecz wpływają na dźwięk. W pewnym stopniu.

 

Może jednak lepszy w tym "wpływaniu na dźwięk" jest zwykły korektor?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marox, 14 Mar 2010, 17:02

 

>Moja siedmioletnia corka różnice w brzmieniu kabli okresla takimi cechami jak mocniejsze bebny>albo tu lepiej slychac spiew pani.

 

Zabierz jej pilota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mcgyver

 

Nie widzę już innej możliwości aby przekonać niesłyszących o wpływie kabli na dzwięk.

Nigdy nie będzie takiej możliwości,jak nauczyć kogoś aby narysował twarz człowieka ołówkiem,ale aby nie była to karykatura?Jeśli nie umie to nie pomoże nikt i nic.

Nie wszyscy maja tak samo rozwiniętą percepcje odbioru dzwięku,jego różnic,a tym bardziej jeśli chodzi o bardzo drobne różnice.

 

Przykładowo,nie wiem co jest na końcu wszechświata,ale nie twierdzę że jest tam ściana i dalej nie ma już niczego,choć tak podpowiada rozum i logika.Nie potrafię tego zobaczyć,zatem nie mogę twierdzić że nie ma dalej już niczego,bo zwyczajnie tego nie widzę.

 

A na tutejszym forum ci którzy nie słyszą zmian po wpięciu kabli,które ktoś inny ewidentnie słyszy,oznajmiają iż kable nie zmieniają dzwięku wszem i wobec,oni tego nie słyszą,choć zmiany są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elkabelka, 14 Mar 2010, 17:02

 

Kable zmieniają dużo wiecej niz możesz osiągnąć samym korektorem...

 

Oprócz kwesti barwy, dobrze dobrane kable maja ogromne znaczenie dla przestrzeni nagrania, budowy sceny. Nie próbowałem korektorów w głównym systemie od jakiś 15 lat, ale wyobrazam sobie, że żeby cokolwiek nimi zmieniać i tak trzeba miec dobre okablowanie... tak przynajmniej mam w PianoCraft i tam sobie takie rozwiazanie chwalę, ale ten sprzet ma troche inne zastosowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak samo jak nie oczyscimy wody do picia w kranie filtrem, bo przecież przed nim sa kilometry miejskich wodociągów!

 

Sorry, ale już mnie pokonuje to wieczne cytowanie tych dwóch argumentów: teorii filtra w roli kabla sieciowego i teorii, że on nic nie daje, bo przed nim są całe kilometry zwykłej sieci...

 

Czyżby Ci, co to piszą, nie czytaja forum i nie wiedzą, że te argumenty setki razy już padały?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whitesnake, 14 Mar 2010, 17:19

 

>Oprócz kwesti barwy, dobrze dobrane kable maja ogromne znaczenie dla przestrzeni nagrania, budowy

>sceny.

 

Nigdy nie udało mi się tego potwierdzić. Po przepięciu kabli "na ślepo" nie byłem w stanie powiedzieć, czy "gra" tani, czy drogi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kabli i mcGyvera - to związek może być taki że kiedy w końcu posłucha swojego sprzętu po tjuningu to zechce się powiesić na kablu. błagam nie przeszkadzajcie mu wtedy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele argumentów przemawiajacych za tym, ze to nie prawa działać... pozostaje jednak pytanie: dlaczego działa?

 

Przecież wystarczy zmienić kabel, żeby sie o tym przekonać.

Nie trzeba robić doktoratu z fizyki. Choć pewnie trzeba go mieć, żeby to zrozumieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słabe mcGyver - ty piszes zo wiedzy a kim ty w ogóle jesteś - technikiem elektromonterem - bo jeśli inżynierem to znaczy że ten tytułjuż nic nie znaczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elkabelka, 14 Mar 2010, 17:26

 

To nie chodzi o to, czy gra tani czy drogi...

Chodzi o to, że jeden gra lepiej a drugi gorzej.

 

Spotkałem kable DIY, które w moim systemie zagrały rewelacyjnie.

Doświadczenie wskazuje, że kable nie musza być drogie żeby były dobre.

 

Znam także kilka pozycji (łacznie z sieciówkami), które u mnie wogole się nie sprawdzają i tego nie da się nie zauwazyć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iwanicki, 14 Mar 2010, 17:35

 

Zaczynasz jechac jak muls... (?)

Coś się tak przyczepił McGyvera.

 

>McGyver

 

Dla jednego kable graja dla innego wpływaja na brzmienie. Dla mnie to semantyka, lub inaczej mówiąc skrót myślowy... Ceny jak ceny, nie ma się co obrażać że coś jest drogie. Wkładki do gramofonu tez są drogie i jakoś nikt z tym nie dyskutuje. Choć od pewnego poziomu mowimy o takich niuansach brzmieniowych czy prezentacyjnych, że bez dobrych kabli to pieniądze wyrzucone w błoto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iwanicki, 14 Mar 2010, 17:32

 

 

pomlił Pan coś Panie Doktorze - to ja mamel pisałem, że lepsza wiedza od ruletki; ale co kto woli

matomiast wydaje mi się, że pomylił Pan również zakładki bo nawalanki uprawiał Pan dotychczas na bocznicy (?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elkabelka, 14 Mar 2010, 17:37

 

>Ja nie mam takich doświadczeń.

 

Dlatego chetnie dziele się z Tobą moimi :)

Wspólne eksperymenty zawsze mile widziane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby mcgyver nie miał nic chamskiego na sumieniu to miałby swięty spokój. Tyle - ale jak ktoś nie ma jaj i nie potrafi przeprosić - trudno. Jego wybór .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.