Skocz do zawartości
IGNORED

ZAKUPY NA ALLEGRO-CZY TO MA SENS???


laa83

Rekomendowane odpowiedzi

cytat z aukcji cd pioneera"

 

"- Stable Platter mechanizm: w CD Pioneera płytę wkłada się na odwrót, laser czyta ją z góry nie z dołu. takie rozwiązanie w zamierzeniu konstruktorów miało symulować brzmienie analogowego gramofonu."

 

ciekawe, ciekawe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokonałem ciekawego odkrycia, nie wiem czy to może być dowód na moją niewinność, ale wlazłem we właściwości fotki z uszkodzonym sprzętem który rzekomo ja dostarczyłem i tu dala z marca 2009, transakcja której ja dokonałem była w lipcu 2009 więc facet zrobił szybciej fotki niż ja sprzedałem sprzęt... no chyba ze mu się data w cyfrówce przestawiła...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

doszedl do mnie kolejny technics se a5 z ebay-ten zakupiony u ruska:P,koles gwarantowal ze nie byl naprawiany,ale byl naprawiany,wizualnie jest w stanie idealnym,ale ma inne tranzystory mocy:(.Gra jak kupa,nie ma wysokich tonow i ma mula-kolejny wniosek:nie kupowac od polakow i roskow,nawet na ebay:P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde,gdybym tylko był w Polsce to bym to kupił gdyby cena była rozsądna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu, w poniedziałek przelałem kasę na konto gościa od którego kupiłem (wylicytowałem)pewien niedrogi odtwarzacz CD. Jest środa, sprzętu ani widu ani słychu, napisałem dwa maile kiedy można się spodziewać przesyłki - nic, wysłałem sms-a z tym pytaniem - też nic - zero kontaktu. Co polecacie w tej sytuacji?

Nie wiem, może człowiek jest za bardzo rzeczowy i konkretny, kiedy ja coś sprzedawałem i wpłynęła kasa na konto to wysyłka do kupującego była w miarę możliwości tego samego dnia albo następnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

jarex, 5 Sie 2009, 15:19

 

>W zeszłym tygodniu, w poniedziałek przelałem kasę na konto gościa od którego kupiłem

>(wylicytowałem)pewien niedrogi odtwarzacz CD. Jest środa, sprzętu ani widu ani słychu, napisałem dwa

>maile kiedy można się spodziewać przesyłki - nic, wysłałem sms-a z tym pytaniem - też nic - zero

>kontaktu. Co polecacie w tej sytuacji?

>Nie wiem, może człowiek jest za bardzo rzeczowy i konkretny, kiedy ja coś sprzedawałem i wpłynęła

>kasa na konto to wysyłka do kupującego była w miarę możliwości tego samego dnia albo następnego.

 

Masz podgląd, więc zobacz, kiedy ostatnio się logował. Może zrobił sobie po prostu wakacje...

Chociaż o takich rzeczach należy poinformować "kupującego".

Sprawdź też, czy ma jeszcze wystawione jakieś przedmioty.

I pozostaje wysłać kolejnego maila z informacją, że prosisz o kontakt, bo w przeciwnym wypadku podejmiesz odpowiedni kroki (zgłoszenie do Allegro, blokada konta /w takich sytuacjach akurat Allegro reaguje/ i policja /zgłoszenie wyłudzenia/). Spróbuj też do niego po prostu zadzwonić...

Ale pierwsze zobacz, co jest z jego logowaniem do Allegro. Bo czasem jest jakiś wypadek losowy, więc i na temat dalszego działania pisz w miarę taktownie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laa83, 25 Lip 2009, 23:56

 

>Prawda jest taka żeby kupić coś od handlarza na poziomie jakosciowym trzeba przeplacic dwa

>razy,sa na allegro jbl l200,sa to bardzo dobre kolumny,ale nie za 8kzl!!!

 

W tym akurat wypadku faktycznie nastąpiło "lekkie" przewartościowanie ale należy wsiąść pod uwagę że są to dość rzadkie kolumny a ich cena jest mocno zależna od ich stanu technicznego. To że w USA można je kupić za 25% ceny nie można brać wcale pod uwagę. Wysyłka takich kolumn przy dużej wadze była by bardzo droga. Zresztą rzadko kto chce się podjąć wysyłki gdyż jest to zbyt duża odpowiedzialność i mamy duże szanse na uszkodzenie towaru. Natomiast realne ceny trzeba brać z europejskich giełd, dodać do tego koszty wysyłki lub odbioru osobistego i wtedy wychodzi cena jaką możemy zapłacić za dany towar u nas w kraju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Masz podgląd, więc zobacz, kiedy ostatnio się logował. Może zrobił sobie po prostu wakacje...

 

gamoń logował się wczoraj, wysłałem już do niego kilka maili, a dodzwonić się nie sposób, cóż będę musiał się zająć tym na poważnie...ehh

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vasco, 24 Lip 2009, 17:25

 

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>

>i dla porównania:

>

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>

>I o to powód, dla którego kupowanie na allego nie ma sensu. A takich przykładów można by mnożyć.

 

zastanowiłeś się ile byłoby taniej jakbyś to tego ze stanów doliczył przesyłkę o ile sprzedawca w ogóle by to wysłał???

do tego ryzyko transportu i uszkodzenia czegoś tak dużego..nie wyszłoby wiele taniej więc nie rozumiem tego przykładu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest ze wysylka byla by ryzykowna,ale zawsze mozna ubezpieczyc paczuszke,zreszta nie ma najmniejszego problemu kiedy ma sie kogos znajomego w stanach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdzislav nie mnie słonko dogrzało tylko ciebie odurzył palony kurz w tych starych rupciach

zreszta obiecywałes ze nie bedziesz brał udziału w tym handelku

cytacik z waszego watku w DIY

 

"Musze przyznać, że końcówka A3 wygląda bosko!!! Można sie zakochać w samym jej wyglądzie. Widziałem jej foty przed restauracją. Rdza ostro w środku buszowała. A teraz po naprawie i odnowieniu wygląda prawie jak nówka. Prawie, bo prace nad nim jeszcze nie dobiegły końca. Ale już teraz efekt jest znakomity.

 

O dźwięku nic nie napiszę. Bo moja opinia może spowodować wzrost ceny tego Technicsa na rynku wtórnym. A mam zamiar go kupić :) Wspomnę tylko, że moc ma tak dużą, że trudno ją w pełni wykorzystać. Przynajmniej na moich kolumnach i woim pomieszczeniu."

 

o taaak Zdzislav po piaskowaniu wzmaka dzwiek jest jak kryształ

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro to w większości przewała! :-O

 

Wkurza mnie kiedy normalny salon audio w Warszawie wystawia na aukcję co jakiś czas kolumny podstawkowe DALI IKON 2-niby w promocji :"towar z expozycji".Aukcja rusza od 1 zł.(kolumny w sklepie kosztuja spokojnie 2770 zeta) Ludzie się o nie biją i cena ciągle rośnie,ale nie zbliża się nigdy do ceny, która ten salon chce osiagnąć za te kolumny.Kiedy zbliża się koniec aukcji, salon ją zawsze kończy przed czasem,a ten co dał najwięcej może sobie na FUJARCE pograć! :-D

Robią IDIOTÓW sobie z ludzi! Podchodźcie trzeźwo i realnie do tego-Który sklep przy zdrowych zmysłach sprzeda klientowi kolumny które kosztują 2770 zł(jeśli dobrze pamiętam) za marne 500 czy 700 zeta wylicytowane na allegro? Zejdźcie ludzie na ziemię.Żaden sklep nie będzie nikomu takich prezentów robił. :-)Podobnie jak niektóre salony sporo zawyżają ceny nowych rzeczy na aukcjach.Jesli sie człowiek dobrze orientuje ile dana rzecz w sklepie kosztuje,to nie przepłaci.

Trzeba bardzo uważać zanim podejmie się jakąś decyzję o zakupie czegokolwiek.Tu większość handlarzyków próbuje kogoś przekręcić.Zdjęcia mogą mieć się nijak do rzeczywistości, a kiedy odbierzemy przesyłkę okazuje się że towar jest mocno zniszczony,zaś sprzedawca mówi, że wysłał go w stanie idealnym.Zdecydowanie jestem zwolennikiem sklepów bo przynajmniej mam gwarancję stałej ceny, widzę że towar jest nowy i bez uszkodzeń.A jesli dobrze trafimy to może i jakiś korzystny rabacik nam dadzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu na allegro był do sprzedania rzekomo nowy zestaw kolumn do kina domowego 5.0 francuskiej firmy TRIANGLE.To były kolumny z podstawowej oferty tej firmy (chyba ANTAL podłogowy,titus monitorki i jakiś centralny).Cena tego zestawu nie była wysoka w porównaniu ze sklepową.Zdjęcia stanu super.Tylko w dużym przybliżeniu zobaczyłem głośniki z zawieszeniem piankowym do złudzenia przypominające te,które w naszych Tonsilach można spotkać.-Po prostu wygladały tak samo!Kolumny miały folię na boczkach i wygladały jak nowe. :-)

Po prostu handlarzyk miał w dobrym stanie skrzynki,powkładał nasze tanie głośniki i walnął cenę jak za TRIANGLE, minus 20 procent, żeby bardziej nabywcę zachęcić. :-D Mają ludzie pomysły! Nie jestem znawcą,ale większość produktów tej firmy ma charakterystyczne głosniki,a szczególnie wysokotonowe tubki.Mam tylko nadzieję że nikt nie stał się ich szczęśliwym nabywcą!

 

Sami widzicie,że nie należy kupować sprzętu na allegro!

 

Nawet ofert salonów audio nie warto brać pod uwagę.Najlepiej spisać adres i wybrać sie tam,bo na miejscu może okazać się coś zupełnie innego.-A zresztą kto dzisiaj kupuje sprzęt w ciemno?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Ty coś kupiłeś na Allegro i padłes na tym? pytam, bo obrzydzasz jak tylko możesz zakupy na Allegro!!człowieku, nie kazdy ma kasę,aby iść do salonu i wydac iles tam tysięcy na swoje marzenia!jest jeszcze tzw używka, którą można miec za kilkaset złociszy!ja sam kupiłem w ciągu roku taki sprzęt, że niejednemu to by szczęki opadły ,za ile kupowałem! tylko trzeba miec trochę cierpliwości i posiedzieć przed kompem trochę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam za sobą blisko 120 transakcji, w których brałem udział jako kupujący i nie pamiętam jakichkolwiek problemów.a przerobiłem trochę sprzętu również.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednym ze sposobow jest nie kupowanie staroci:P,ale jak sie zbiera stare klamoty to ciezko uniknac takich pomylek,jednak zauwazylem ze na naszym rynku duzo jest szrotow,kupic cos w dobrym stanie graniczy z cudem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laa83, 9 Sie 2009, 22:42

 

>jednym ze sposobow jest nie kupowanie staroci:P,ale jak sie zbiera stare klamoty to ciezko uniknac

>takich pomylek,jednak zauwazylem ze na naszym rynku duzo jest szrotow,kupic cos w dobrym stanie

>graniczy z cudem

 

Niestety aby zbierać starocie trzeba się bardzo dobrze na nich znać, kolejne niestety to nie wszystkie starocie są dobre, te dobre niestety są bardzo dorgie i niestety występują na allegro baaardzo rzadko a jak juz są to ich stan jest raczej dużo słabszy niz te które występuja na zagranicznych serwisach aukcyjnych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zakupów na allegro nie można porównać do zakupów na ebayu, bo wiele zależy od aktualnego kursu. W stanach nie ma co kupować, bo inne zasilanie i potem czasami jak coś sie zepsuje to trudno znaleźć części. A poza tym dochodzi przesyłka i cło, raz kupiłem i dołożyli mi cła do zakupu, więc zamiast 30% zaoszczędziłem może 10% sprzętu kupionego w Polsce lub na ebayu. Co do uczciwości to wszędzie znajdują się nieuczciwi sprzedawcy. Ja niedawno kupiłem sprzęt na allegro (tuner), wpłaciłem kasę na konto i już ponad miesiąc nie ma ze sprzedawcą kontaktu. Pozytywnych komentarzy miał ze 20 (100% pozytywów), czyli bez podejrzeń. Dobrze, że to było tylko 70 euro, ale zawsze pieniądze stracone. Najgorsze, że w Polsce ten sam pojawił sie parę dni później na allegro i poszedł za 250zł, czyli trochę taniej a nie licytowałem, bo liczyłem że dostanę.

A sprzęt trzeba dobrze obejrzeć (poprosić o więcej zdjęć) i poczytać o tym jak wygląda. Ale można kupić sprzęt zmasakrowany i w stanie idealnym. Jak to sprzęt audiofilski, to raczej jednak jest w dobrym stanie, bo każdy miłośnik audio dba o niego bardziej niż o kobietę.

Ale prawdą jest, że tak jak ktoś przede mną zauważył, że sprzęt w dobrym stanie kosztuje więcej niż inne klocki.

Wszystkim życzę tylko udanych transakcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pononie

Zakupilem kolejne egzemplarze technicsa,tym razem na allegro-zakupilem uszkodzonego su-v8 i sprawnego su-v8x,porownujac z cenami z ebay zaplacilem dobra cene,ciekawe jak sie to bedzie odnosic do jakosci:P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.