Skocz do zawartości
IGNORED

ZAKUPY NA ALLEGRO-CZY TO MA SENS???


laa83

Rekomendowane odpowiedzi

gumis trzeba bylo zwrocic plytke :) a powod? jest potężny facet za handel takimi płytkami moze miec spore problemy

ja sie przyznam ze kiedys kupilem film na dvd niby oryginał ale szczerze przyznam ruski naprawde przylozyli sie do podrobienia :) cala plytka ok nadruk jak oryginał pudelko okladka oryginał :)

ale zdradziła ich błachostka jakis glupi rusek zapomniał na koncu filmów juz po napisach wymazać :)

stronke piracką na jakims ruskim portalu i pseudonim kolesia co te kopie robił heheh

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały mój obecny sprzęt to second hand kupiony na allegro. podobnie ok. 1/3 płyt. jak dotychczas - nigdy się nie naciąłem. przykładowe ceny: zestaw wzmak + cd ca azur 540 mk2 za 1100 zł z przesyłką, na prawie półrocznej gwarancji (stan sklepowy), mój obecny wzmacniacz cayin a-55t (zdalne sterowanie) + komplet niemal nowych kt-88 jj za 2200 zł. facet sam przywiózł sprzęt a po kilku dniach dołożył jeszcze komplet 6550 eh za 180zł. cayina ta-35, którego handlarz uparcie próbuje sprzedac w okolicach 3000 zł od roku chyba, ja z pierwszej ręki kupiłem za połowę tej kwoty. okazało się co prawda, że jedna z lamp jest zwalona, ale kontrahent zgodził się na pokrycie połowy kosztów zakupu pary (160 zł), mimo że, jak twierdził, przed wysyłką wszystko grało (i nawet mu wierzę). słuchawki beyerdynamic dt880 (2005) kupiłem za 620 zł. nowe, z pełną gwarancją. mój hicior zakupowy, to jednak cyfrówka canon a720is z ponad 3 mies. gwarancją, w idealnym stanie za 99 zł :).

na allegro przeprowadziłem ponad 300 transakcji, zdarzały się pewne nieporozumienia czasem, w tym raz z mojej winy. raz usiłowano mnie naciągnąć na kwotę 120 zł, ale ostatecznie nigdy nie byłem stratny.

oczywiście, jeśli ktoś liczy na zakup nowych hajendów za 10% ceny, to się zawiedzie. pewnie, że wkurzają marketingowe zabiegi, typu "aukcje od złotówki" sprzętu wartego konkretne pieniądze, w których podbija się ceny przy udziale "zaprzyjaźnionych" kont. zazwyczaj to strata czasu, bo i tak wiadomo, że sprzęt będzie "sprzedawany" aż do pożądanaego skutku. ale nie ma się co obrażać, allegro, to bazar i obowiązają tu te same reguły. posiadasz trochę wyczucia, nie masz zbyt wygórowanych oczekiwań, nie dajesz się naiwnie łapać na "superokazje" i, co bardzo ważne, jesteś cierpliwy - czasem masz szansę kupić coś porządnego naprawdę tanio. tylko, że naprawdę tanio, to dla mnie 50-70% wartości przedmiotu, a nie 5-7%, jak chcieliby chyba niektórzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisalem wczesniej juz kilka krotnie,ja nie kupie azura cabrydge audio za 70%ceny bo mam w gdzies takie klocki,po cabrydge wybiore sie do sklepu i kupie bez laski z pelna gwarancja-powtarzam raz jeszcze jestem kolekcjonerem,szukam sprzetu 25-30 letniego w nienagannym stanie,cena czest nie gra roli

POCZYTAJ O MOICH PRZYGODACH Z ALLEGRO WE WCZESNIEJSZYCH WPISACH

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> nie kupie azura cabrydge audio za 70%ceny bo mam w

>gdzies takie klocki,po cabrydge wybiore sie do sklepu i kupie bez laski z pelna gwarancja

 

primo - nie za 70% ceny sklepowej, a za 70% wartości rynkowej. jesli sprzęt jest używką, choćby i na gwarancji, to jego wartość rynkowa automatycznie spada. gdy kupowałem azury ich cena sklepowa wynosiła ok 1300zł za klocek. wartość rynkowa używek (po tyle mniej więcej chodziły takie na allegro) to było wówczas 850-900 zł + przesyłka za klocek. ja za zestaw zapłaciłem łącznie 1100 zł i dla mnie to była okazja, zwłaczsza że ten model cd-eka to świetny materiał do eksperymentów.

 

secundo - temat wątku brzmiał: zakupy na allegro - czy to ma sens. ty opisałeś swoje przygody, ja swoje. moje są jak najbardzie pozytywne. nawiasem mówiąc niedawno kupowałem sprzęt dwudziestoparoletni, luxman m02 c02. za pół ceny, za którą czasem (nieczęsto) pojawia się na ebay'u. miał być w stanie nienagannym i był w stanie nienagannym+. po prostu jak nowy, aż trudno mi było uwierzyć. gra po prostu świetnie. pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko-te cabrydge dobrze graja twoim zdaniem,mialem kilka,naprawialem kilka i powiem ze cd moga byc,ale wzmacniacze sa kiepskie,biedą w środku zalatują i brzmieniowo są słabe,można powiedzieć ze są zimne,bez płuciowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laa83, 17 Lip 2009, 00:59

 

>jeedna opinia bo od nie dawna posiadam wlasne konto na ebay,wczesniej zakopow dokonywalem z konta

>znajomego:)

 

jaki masz nick ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kilku latach mogę porównać aukcje i sprzedających na allegro i ebay.uk. Rodzaj sprzętu jest podobny. Wiele tu starych używanych rzeczy oraz trochę nowego. Jednakże zauważyłem, że tutaj ludzie sprzedają gdyż chcą się pozbyć swojego sprzętu jak i też prowadzą normalne sklepy internetowe. Nie ma tu cwaniaków i oszustów. To znaczy pewnie są ale zależy co się chce kupić. Jednakże ktoś w miarę zorientowany może spokojnie prowadzić tu transakcje. Praktycznie wszystkie oparte są o bezpieczne zakupy przez Paypal. Nawet gdy sprzedający cię oszuka spokojnie można bez udziału policji odzyskać swoje pieniądze. Albo przez Paypal albo bezpośrednio z banku w związku z transakcją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kupisz cos na allegro i trafisz na cwaniaka,to sprawa sie cignie miesiacami zanim sie cos ruszy i najczesciej efektu nie ma,jeszcze jedno,allegro nie bierze zadnej odpowiedzialnosc za jakosc towary jaki mozna za jego pomoca kupic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laa83, 19 Lip 2009, 15:37

>Mam takie pytanko-te cabrydge dobrze graja twoim zdaniem

 

wzmacniacz ca azur 540a v.2, zwłaszcza jak za cenę 550 zł - całkiem przyzwoity, choć oczywiście bez rewelacji. używałem go do dźwięku z komputera. przede wszystkim wzmacniał sygnał z karty tv, bo nie mam i nie zamierzam mieć normalnego telewizora. do tego typu zastosowań - bardzo ok, chocby dlatego, że ma toto pilota. muzyki jednak nie słuchałem na nim zbyt długo. dźwięk był niezły przestrzennie, ale jednak przybrudzony i jak dla mnie za suchy, zwłaszcza w prezentacji starszych nagrań.

za to w cd-ku tkwi naprawdę duży potencjał. ma b. dobry dac wolfsona i po lampizacji (czyli tak naprawdę wyeliminowaniu całej "firmowej" sekcji analogowej) gra po prostu znakomicie. na tyle znakomicie, że rozkaładał na łopatki wszystkie sprzęty w przedziale cenowym do 5 tys. zł (i parę droższych) jakie słyszałem ja i moi znajomi (czasem pożyczali go na odłuchy, gdy szukali sprzętu dla siebie). mogę szczerze polecić ten odwarzacz wszystkim majsterkowiczom, a i bez modyfikacji gra naprawdę nieźle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak na razie na Allegro miałem dużo szczęścia.Ustrzeliłem Marantza PM-68 w stanie sklepowym, bez jednej ryski , środek nie ruszany,cena 650 pln.Trochę później zakupiłem za stówkę stary tuner tej samej firmy również sprawny, stan bez zastrzeżeń.Myślę że to kwestia szczęścia.Nadmienię jeszcze, że liczba komentarzy nie świadczyła o tym, by ktoś ze sprzedawców był handlarzem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUPILEM KOLEJNEGO TECHNICSA-SE A5,NA EBAY OD RUSKA,CIEKAWE JAK SIE TO SKONCZY:p,STAN OCZYWISCIE IDEALNY,TEN SAM RUSEK MA OD GROMA AUKCJI NA ALLEGRO,CIEKAWE TYLKO CZEMU NA ALLEGRO SPRZEDAJE STARE ROZPIERDZIELAJACE SIE SZROTY,A NA EBAY SPRZET W STANIE IDEALNYM?:p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu ma rozpracowany tzw target, he he

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubię allegro: dobre płyty, czasem nawet bardzo tanio. dodatkowy bonus to sprzedanie kilku klocków i kabelków oraz zakup takowych. części rowerowe to już raj na ziemi. dobry portal. może mam szczęście, czy co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszustów jest mało - jak w życiu, ale każdy przypadek oszustwa jest dość nagłaśniany, a to "przykrywa" często te inne uczciwe przecież transakcje. Lubię Allegro, bo to "kopalnia" ciekawych potencjalnie rzeczy, które nie koniecznie trzeba kupować, ale można sobie przynajmniej popatrzeć. W domu przy komputerze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laa83, 23 Lip 2009, 20:37

 

Rusek sprzedaje bo Polacy kupują....nawet szrot. a potem ten szrot jest Vintage Hi-End. za 300 zlotych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laa83, 23 Lip 2009, 20:37

 

CIEKAWE TYLKO CZEMU NA ALLEGRO SPRZEDAJE STARE

>ROZPIERDZIELAJACE SIE SZROTY,A NA EBAY SPRZET W STANIE IDEALNYM?:p

 

Już pisałem, że GRUBO SIĘ MYLISZ!

Wszędzie, na całym świecie i na każdym targu oszukują co nieco:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze zakupy na allegro maja sens tylko z wyłaczeniem rzeczy ktorych sie na nim kupowac nie powinno a za takie uważam dobry sprzęt audio.

 

Rzeczy nowe zapakowane nie obsrane majtki i spalone wzmacniacze jak najbardziej, w koncu to portal komercyjny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i dla porównania:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I o to powód, dla którego kupowanie na allego nie ma sensu. A takich przykładów można by mnożyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze zeby kupic cos od handlarza na poziomie jakosciowym trzeba przeplacic dwa razy,sa na allegro jbl l200,sa to bardzo dobre kolumny,ale nie za 8kzl!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu kupiłem na allegro CD PIONEERA PD-93 w stanie idealnym jak nowe sprawne 100% nie grzebane jak z muzeum od faceta co miał kilka pozytywów na stałe mieszka w Szwecji od nastu lat -pisał po Polsku , ale fonetycznie więc jak prowadziłem z nim korespondencję to miałem wrażenie, że piszę z dzieckiem 7-9 letnim dodatkowo facet prócz wspomnianego Pioneera sprzedawał uszkodzone telefony komórkowe i za taką sprzedaż miał tylko i wyłącznie komentarze więc możecie sobie wyobrazić co sadziłem o nim jako o handlarzu na domiar tego zdjęcia cd-ka były robione telefonem komórkowym. Ale co tam działam spontanicznie co będzie to będzie

Męczyłem gościa miesiąc chciałem przesyłkę za pobraniem nie zgadzał się w końcu zproponowałem ,że kupię go i odbiorę osobiście , ale gdzieś w połowie drogi np w Świnouściu- gdzie tam uparty jak osioł tylko przelew wchodził w grę .

OK ZARYZYKOWAŁEM miałem podany nr konta w Polsce dane jego siostry poprosiłem aby porobił foty sprzętu wraz z dokumentem tożsamości i z nickiem z allegro- co zrobił więc wpłaciłem kasę i miałem trzy tygodnie przerąbane chodziłem jak tygrys w klatce w oczekiwaniu z myśla ,że dałem się ponieść a tu nagle sprzęt przyszedł jak w opisie ideał stan rewelacja co lepsze jak bym chciał go teraz odsprzedać dostałbym dwa razy tyle od ręki ( czego oczywiście nie zrobię- never)a co najlepsze po 2 miesiącach facet dosłał mi oryginalnego pilota do niego ot tak chyba go gdzieś znalazł to go wysłał. Być może jest to jakieś kuriozum nie wiem generalnie już drugi raz był na allegro tak nie zaryzykował. Ale dosyć często kupuje na ebayu Niemcy , USA, GB, Austria i nigdy nie miałem jakiegokolwiek problemu zawsze sprzedawca okazywał się rzetelny. A na allegro jeżeli chodzi o inne rzeczy "nie audio" to miałem kilka tzw wtop i dałem sie porobić na szczęście na symboliczne kwoty ale jeżeli chodzi o audio to zakup Pioneera był moim jedynym noo chyba ,że ktoś robił dla mnie aukcję prywatną a to jak wiadomo jest zupełnie czymś innym.. A tak ogólnie to zalecałbym ostrożność w zakupach na allegro w szczególnosci gdy się popadnie w rutynę w zakupach sam serwis allegro jako instytucja czy jako taki twór nam w niczym nie pomoże ponieważ jest w połowie wirtualnym tworem serwisem i niczym innym, który dba i wyłącznie o swój interes a jak widać hasło "Polak potrafi" jest nadal aktualne pozdrawiam Bartek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem kiedys uszkodzonego telefunkena ha9,,,,, nie pamietam dokladnie jakiego,ale mial okolo 1kw poboru i dwa razy 150w na wyjsciu przy 8ohm,kiedy przyszla paczka okazalo sie ze sprzet jest w idealnym stanie wizualnym,zadnej nawet najmniejszej rysy,wlaczam i tak jak w opisie gluchy,ale cos mnie tchnelo i patrze z tylu ze posiada on wyjscia na korektor i koncowke.

Poprostu nie bylo zwor miedzy pre,a koncem mocy,dalem za niego 170zl,wsadzilem zwory i dzialal bez zarzotow-to jeden z nielicznych takich przypadkow jakie mnialem

Potem kupilem suba jbl jako uszkodzonego,uszkodzony byl,ale sprzedawca zapomnial napisac w aukcji ze nie ma w nim glosnika,na zdjeciach oczywiscie nie bylo tego widac,a w opisie stalo napisane ze brakuje w nim jedynie kilku srobek:d

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja dziś przeżyłem szok... dostałem negatywa i gość nawyzywał mnie od oszustów, podobno dostał porysowany sprzęt i nie działał mu szuflada od płyt... jestem w stanie pojąc, że podczas gdy towar był dostarczany to ktoś na poczcie go zniszczył, zdarza się, ale facet nie pisał, nie dzwonił o zwrot kosztów, dał bym mu tę kasę z powrotem aby se problemów nie robić, albo wymienił na któryś z pozostałych takich samych modeli...no ale to może być sprytny sposób na udupianie "konkurencji".

Szlak mnie trafia gdy ktoś tak robi... zastanawiam się ile by można wyciągnąć przy pomocy prawnika za zniesławienie przy użyciu mediów jakim jest internet? Taka pokazówka z ładnym zadośćuczynieniem to był by piękna lekcja dobrego zachowania, bo ludzie w internecie myślą że są nietykalni, bezkarni i mogą kogoś znieważać bez konsekwencji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny przypadek z kolumienkami Tannoya- facet dostał kolumny w pancernej obudowie,za 2 dni przysłał informację, że mu głośniki powylatywały! chciał mi przywalić negatywa, ale go postraszyłem odpowiednio-powołałem sie na - Konstytucja art.30 + 47, oraz paragraf 2 artykuł 212 KK- i poskutkowało!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mu wysłałem w fabrycznym opakowaniu wraz ze styropianowymi zabezpieczeniami w środku, pilot, kable i papiery od sprzętu były zamknięte w foliowej kopercie... o ile ktoś nie skakał po kartonie to nie miało prawa nic się z tym stać... tym bardziej że sam otrzymałem "zapas" tych TEAC`ów przy pomocy poczty (tyle że brytyjskiej) i każdy sprzęt był tylko sprawdzony czy gra, czy się włącza, zamyka, otwiera itp... nowe nie używane, a tu taka "niespodzianka" że wystawia Negatyw bez jakiejkolwiek próby rozwiązania tego problemu... być może chce mnie naciągnąć, a może faktycznie to co dostał nie było już tym samym co zostało wysłane do niego... tyle, że jak by mnie o tym poinformował to zawsze można by to wymienić i starać się o jakąś rekompensatę od poczty za zniszczenie zawartości paczki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.