Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  122 członków

Baltlab Klub
IGNORED

klub Baltlaba


broy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
5 godzin temu, slawekko napisał:

gramofon z wbudowanym przedwzmacniaczem

Tak,może to być gramofon z pre gramofonowym lub oddzielny pre gramofonowy.

Z reguły gramofony z własnym pre są przeciętne.Polecam lekturę wątków o gramofonach .Osobiście porzuciłem jakiś czas temu czarne płyty :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 19.10.2023 o 20:40, quatross napisał:

Mogę odstąpić czarnego Epoca 3 za 3,8 k.PLN, ponieważ mam na oku :     https://www.olx.pl/d/oferta/baltlab-endo-2-czarny-CID99-IDWBMfK.html?reason=observed_ad

Hej,

z ciekawości chce zapytać, czemu nie kupiłeś, bo widzę, oferta dalej aktywna?

Sam się zastanawiam nad kupnem któregoś Endo ( Endo 1 to chyba niespotykany) lub Epoca3 do moich Pylonów Diamond 25.

 

Edytowane przez hass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, baltfan napisał:

A tymczasem pojawił się na znanym portalu sprzedażowym :

https://allegrolokalnie.pl/oferta/wzmacniacz-baltlab-endo-1

O, dziękuję. W opisie widzę tylko możliwość odbioru osobistego, a niestety mam do przejechania spory kawałek (serwis producenta mam za to na miejscu 🙂) Porozmawiam z nimi, zobaczymy co z tego wyniknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 28.12.2023 o 23:02, hass napisał:

Chwalę się, kupiłem go. Na żywo prezentuje się bardzo fajnie. Dzięki za znalezienie dla mnie tego egzemplarza@baltfan

IMG_8647.jpeg

O! Czarnulek ;]
Fajnie, że kolejna osoba ujawniła się z posiadanym Endo 1. Przejrzałem pobieżnie Twoje wpisy, podziel się kolego @hass wrażeniami z odsłuchów. Rozumie, że napędza wcześniej wspomniane Pylon Diamond 25?

Gdyby to nie był problem to napisz proszę co wchodzi w skład pozostałej części toru i czy masz porównanie do innego wzmacniacza w tej konfiguracji?

Kilka stron wcześniej podzieliłem się swoimi odczuciami z odsłuchów po zmianie i chętnie bym je skonfrontował, nawet tylko wirtualnie, z chociaż jednym użytkownikiem tego samego modelu. :)

 

Pytanie do właścicieli wszelakich modeli Baltlaba:

Czy jesteście może w stanie wskazać markę(-ki) kolumn podłogowych, które w Waszym odczuciu budują dobrą synergię z Baltlabami?


Zdaję sobie sprawę, że pytanie to nie ma odpowiedzi (a na pewno nie będzie ona jednoznaczna zważywszy na indywidualne preferencje), nie mniej może ktoś z szanownych kolegów dysponuje swoimi wnioskami co do doboru kolumn i cech jakimi powinny dysponować, aby te "przyjęły" się w systemie?

Przy dobrych wiatrach, w tym roku chciałbym dokonać podmiany budżetowych Studio 16Hz  Vector II na konstrukcję, która potencjalnie mogłaby wprowadzi nową jakość w posiadanym systemie. Pomieszczenie ~25m2, brzmienie możliwie "wypośrodkowane" (uniwersalne), gdyż nie zamykam się na konkretny gatunek, jedynie omijam muzykę nadawaną w popularnych rozgłośniach radiowych, mało też obcuję z muzyką klasyczną. Będę raczej celował w używane, budżet ~10k PLN.

Dziękuję za każdą wskazówkę! :)

Edytowane przez byokaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.01.2024 o 21:50, byokaty napisał:

O! Czarnulek ;]
Fajnie, że kolejna osoba ujawniła się z posiadanym Endo 1. Przejrzałem pobieżnie Twoje wpisy, podziel się kolego @hass wrażeniami z odsłuchów. Rozumie, że napędza wcześniej wspomniane Pylon Diamond 25?

Gdyby to nie był problem to napisz proszę co wchodzi w skład pozostałej części toru i czy masz porównanie do innego wzmacniacza w tej konfiguracji?

Kilka stron wcześniej podzieliłem się swoimi odczuciami z odsłuchów po zmianie i chętnie bym je skonfrontował, nawet tylko wirtualnie, z chociaż jednym użytkownikiem tego samego modelu. 🙂

 

Pytanie do właścicieli wszelakich modeli Baltlaba:

Czy jesteście może w stanie wskazać markę(-ki) kolumn podłogowych, które w Waszym odczuciu budują dobrą synergię z Baltlabami?


Zdaję sobie sprawę, że pytanie to nie ma odpowiedzi (a na pewno nie będzie ona jednoznaczna zważywszy na indywidualne preferencje), nie mniej może ktoś z szanownych kolegów dysponuje swoimi wnioskami co do doboru kolumn i cech jakimi powinny dysponować, aby te "przyjęły" się w systemie?

Przy dobrych wiatrach, w tym roku chciałbym dokonać podmiany budżetowych Studio 16Hz  Vector II na konstrukcję, która potencjalnie mogłaby wprowadzi nową jakość w posiadanym systemie. Pomieszczenie ~25m2, brzmienie możliwie "wypośrodkowane" (uniwersalne), gdyż nie zamykam się na konkretny gatunek, jedynie omijam muzykę nadawaną w popularnych rozgłośniach radiowych, mało też obcuję z muzyką klasyczną. Będę raczej celował w używane, budżet ~10k PLN.

Dziękuję za każdą wskazówkę! 🙂

Tak, gra razem z Pylon Diamond 25 i dodatkowo Bluesound Node N130 z zasilaniem liniowym od PD Creative. Jestem zadowolony z obecnej konfiguracji, ale planuje w najbliższej przyszłości dołożyć do tego porządnego DACa i spiąć z Baltlabem po XLR. Noda zostawie tylko jako transport. Rozważenie lepszego DAC (ten w Node to trochę taki entry level), poradził mi również sam Pan Ryszard u którego mój wzmak zaraz po zakupie przeszedł "przegląd producenta" z wymianą gałki głośności (wcześniejsza kręciła się trochę niesymetrycznie, po zmianie wszystko jest ok i nowa jest fajniejsza, nie taka "plastikowa") oraz ulepszeniem interkonektów wewnątrz. 

Z tego miejsca chciałbym pozdrowić Pana Ryszarda i podziękować za przemiłą rozmowę, cierpliwość dla moich pytań oraz zaopiekowanie się moim egzemplarzem. Niesamowita szkoda, że dalsza produkcja spod marki Baltlab jest wstrzymana. 

Co do samego grania Endo 1 to mogę go bezpośrednio porównać z NAD S300, którego miałem wcześniej. Endo na pewno bardziej muzykalny i nie taki męczący przy dłuższych odsłuchać jak NAD, tam było więcej analityczności na moich kolumnach. Na pewno też Baltlab lepiej sobie radzi z kontrolą basów niż poprzednik, tu było za dużo energii w dolnych rejestrach, Endo wprowadził więcej porządku. Scena i separacja jest na powiedziałbym podobnym, bardzo wysokim poziomie, oba wzmaki to wydajne konstrukcje Dual Mono.

 

Edytowane przez hass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hass dzięki za podzielenie się wrażeniami. Wszystko wskazuje na to, że mamy kilka zbieżnych przemyśleń odnośnie tego jak Endo 1 wpłynął na nasze odsłuchy. :)

Zmiana w moim zestawie z DAC Nostromo Wolf + zasilacz liniowy na S.M.S.L SU-9 bardzo ożywiła cały system. Pomimo tego, że nowy klocek ma wbudowany zasilacz, przeskok był znaczący w każdym aspekcie, więc również zachęcam do nabycia lepszego DACa.
Pole wyboru jest przeolbrzymie, co może być też przekleństwem w pewnym sensie. Nie mniej, obecnie w relatywnie niewielkich pieniądzach można znaleźć dobrze grające "pudełko", gdzie te ~10 lat temu nie było to tak proste (szczególnie w niższym segmencie).

Edytowane przez byokaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, byokaty napisał:

@hass dzięki za podzielenie się wrażeniami. Wszystko wskazuje na to, że mamy kilka zbieżnych przemyśleń odnośnie tego jak Endo 1 wpłynął na nasze odsłuchy. 🙂

Zmiana w moim zestawie z DAC Nostromo Wolf + zasilacz liniowy na S.M.S.L SU-9 bardzo ożywiła cały system. Pomimo tego, że nowy klocek ma wbudowany zasilacz, przeskok był znaczący w każdym aspekcie, więc również zachęcam do nabycia lepszego DACa.
Pole wyboru jest przeolbrzymie, co może być też przekleństwem w pewnym sensie. Nie mniej, obecnie w relatywnie niewielkich pieniądzach można znaleźć dobrze grające "pudełko", gdzie te ~10 lat temu nie było tak proste, szczególnie w niższym segmencie.

No wybór jest szeroki. Ja już mam swój typ - Gustard R26. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, hass napisał:

No wybór jest szeroki. Ja już mam swój typ - Gustard R26. 

Konkretny kombajn, podobno wart swoich możliwości. Sporo tematów pojawiło się w ostatnich latach, gdzie ludzie przesiadali się z DACów opartych o konwersję Delta/Sigma na rzecz R2R. Sam nie miałem okazji z takim sprzętem obcować. Zapewne coś w tym jest.
Jedyny problem jaki widzę w tych skrzynkach "wszystko-w-jednym" to czasem nadmiarowa ilość funkcjonalności. Dla przykładu, mój SU-9 posiada wbudowany konwerter USB z którego nie korzystam, ponieważ do konwersji sygnałów cyfrowych mam osobny DDC Singxer SU-1. W twoim przypadku, jeżeli zostaniesz z Nodem, będą to funkcje streamingowe.
Nie mniej, R26 jest interesującym sprzętem. W tym budżecie zapewne sam bym ten rozważał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
8 godzin temu, slawekko napisał:

w instrukcji oznaczone jako gniazdo wyjściowe magnetofonowe-@Prewwit sprawdzałeś taki połączenie?

Mój błąd. Tak jak napisałeś jest wyście 2xRCA ze stałym poziomem, za pochopnie pokierowałem opisem "OUT". Chyba zostaje sprzedać tego suba i kupić sprzęt z wejściem Hi-Level z zacisków głośnikowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, Mikael3 napisał:

Panowie , orientujecie się może czy Baltlab Epoca 3 ma pre amp gramofonowy w sobie i można bezpośrednio podłaczyc gramofon czy trzeba dokupic przedwzmacniacz gramofonowy i dopiero wtedy ? .Noszę sie  z zamiarem kupienia vinyl playera 🙂 i podpięcia pod E3

dokładnie to samo przerabiałem 2 miesiące temu 🙂 z moim E3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.