Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  122 członków

Baltlab Klub
IGNORED

klub Baltlaba


broy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, slawekko napisał:

innych

Tak, głównie Audio gd, na Sabre i Wolfsonie. Każdy miał swoją sygnaturę i ciekawy dźwięk. 

Używam jak ty Allo DigiOne Sig. i tu radzę szukać przetwornika z jak najlepszym wejściem spdif (coaxial). 

W roli transportu cd robi u mnie Cyrus CD 8x,który potrafi zagrać równie dobrze ze swoich wyjść analogowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 3.10.2021 o 17:02, slawekko napisał:

Baltlab Epoca 3 zakupiona 🙂

Czy można prosić o podanie dac-a (cena do około 5000 zł), który lubi się z baltlabem?

Poszukiwania na chwilę obecną zakończone-epoca3 polubiła się z Denafrips Ares II 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie !! Melduje się na pokładzie fanów Baltka z nową Epoką III . !!!  Piecyk otrzymuje sygnał audio od CD C.E.C. Cd 5 , a będzie zasilał i trzymał w ryzach kolumny Harbeth P3ESR  SE . Mówie że będzie ..dopiero ponieważ jeszcze nie jest podłaczony kablami ,te dopiero nadejdą na dniach w ramach testu . Piękny ten piecyk jest 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w szacownym gronie posiadaczy tych zacnych klocków 🙂

Wpisuję się z muzykalną Epoką 3 🙃

Mam go w systemie do nocnych odsłuchów - cieszy ucho, szkoda tylko że góra mało dopracowana do średnicy, ale po zmianie tweetera na CAT 298 gra cudnie (jak na cenę) 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że przybyła garstka nowych użytkowników Baltlaba. Tylko się cieszyć 🙂

W dniu 28.10.2021 o 07:32, quatross napisał:

góra mało dopracowana do średnicy

To może być też efekt strojenia końcówek mocy (ustawienie biasu). Miałem taką wersję Epoca 3 ,gdzie góra była wszechobecna,aż za bardzo 😉 Po wizycie u producenta i nowym ustawieniu prądu spoczynkowego końcówek ,góra zagrała jak powinna.

Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę to ,czy wzmacniacz jest nowy i niewygrzany.Układają się elementy elektroniczne i zazwyczaj urządzenia grają szaro,jak z za kotary lub bardzo gęsto 🙂 Po wygrzaniu dźwięk się otwiera i nabiera blasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, baltfan napisał:

Widzę ,że przybyła garstka nowych użytkowników Baltlaba. Tylko się cieszyć 🙂

To może być też efekt strojenia końcówek mocy (ustawienie biasu). Miałem taką wersję Epoca 3 ,gdzie góra była wszechobecna,aż za bardzo 😉 Po wizycie u producenta i nowym ustawieniu prądu spoczynkowego końcówek ,góra zagrała jak powinna.

Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę to ,czy wzmacniacz jest nowy i niewygrzany.Układają się elementy elektroniczne i zazwyczaj urządzenia grają szaro,jak z za kotary lub bardzo gęsto 🙂 Po wygrzaniu dźwięk się otwiera i nabiera blasku.

Góra jest męcząca i trochę zapiaszczona. Zbytnio wyeksponowana. Jest już prawie tydzień wygrzewany...

Producent jest na drugim końcu polski. Nie wiem czy jak wyślę to ustawia że zagra?

Edytowane przez quatross
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, quatross napisał:

Jest w sieci adres producenta?

Jest strona i telefony.

Ja bym stawiał na regulację biasu końcówek (jego zmianę).

 

 

Epoca3 jest wrażliwa na jakość sygnału ,niestety.Z tańszym sprzętem może grać ładnie,ale ten wzmacniacz potrafi wyciągnąć niedostatki toru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.10.2021 o 16:45, baltfan napisał:

Jest strona i telefony.

Ja bym stawiał na regulację biasu końcówek (jego zmianę).

 

 

Epoca3 jest wrażliwa na jakość sygnału ,niestety.Z tańszym sprzętem może grać ładnie,ale ten wzmacniacz potrafi wyciągnąć niedostatki toru.

Po ułożeniu się, gra świetnie ! W porównaniu z moim BRIGHT 5 widzę znaczny progres.

A czy nie szkodzi mu takie ostre grzanie się ?? (ile stopni celsiusza wytrzymują te komponenty w środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, quatross napisał:

ostre grzanie się

W Baltlabach to normalne gdyż tak są spolaryzowane stopnie końcowe mocy,że wydzielają sporo ciepła.

Elementy są odpowiednie,począwszy od dużych kondensatorów filtrujących po inne.

Trzeba jedynie pamiętać o zapewnieniu wzmacniaczowi odpowiedniej wentylacji.Ustawiać go osobno,nic na nim.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.10.2021 o 21:55, slawekko napisał:

@Mikael3 gratuluję zakupy 🙂 i daj znać jakie wrażenia po spięciu zestawu w całość.

 

A więc ..testowałem Albedo Flat One i Monolith Monocrystal . Na polu boju pozostał Monolith 🙂 . W przeciwieństwie doFlat One dawał w systemie jeszcze większy wgląd w nagranie , większy welwet i klarownośc ale bez utraty muzykalności i barwy instrumentów.Są emocje  ..cięzko oderwać się od słuchania nawet płyt które znam doskonale od lat 🙂 Radośc !!! i banan na twarzy ..he. Wielkie Brawa dla Pana Grzegorza za stworzenie tak dobrego srebrnego kabla który w moim systemie uwydatnia jego potencjał . Wkrótce zamierzam przetestowac Vibrapod pod Baltka i dam znać czy coś dobrego to dało 🙂 ..a Tymczasem wiecie jest końcówka duugiego weekendu a Ja z Jaskinii rzadko wychodzę obecnie gdyż Baltek tak gra ..że tylko siku i z powrotem .

W dniu 29.10.2021 o 15:50, baltfan napisał:

Widzę ,że przybyła garstka nowych użytkowników Baltlaba. Tylko się cieszyć 🙂

To może być też efekt strojenia końcówek mocy (ustawienie biasu). Miałem taką wersję Epoca 3 ,gdzie góra była wszechobecna,aż za bardzo 😉 Po wizycie u producenta i nowym ustawieniu prądu spoczynkowego końcówek ,góra zagrała jak powinna.

Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę to ,czy wzmacniacz jest nowy i niewygrzany.Układają się elementy elektroniczne i zazwyczaj urządzenia grają szaro,jak z za kotary lub bardzo gęsto 🙂 Po wygrzaniu dźwięk się otwiera i nabiera blasku.

Pełna zgoda ..u mnie pierwszy dzień grało szaro , buro ,zimno i do domu daleko ..z biegiem godzin i nie wyłączania Epoci z prądu ( do dzis nie wyłaczam go z sieci tylko na stand by jak mnie nie ma ) . Brzmienie nabrało blasku , wysokie dzwięczne i pełne bez oznak zapiaszczenia , bardzo wyrazne ale nie kłujące ..pozostałe składowe nabrały ciała i barwy .

Edytowane przez Mikael3
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stałem się właścicielem wzmacniacz Epoca2. Kupiłem go właściwie z przypadku i w bezpośrednim porównaniu zjadł mojego Nuprime Ida-8 na śniadanie. Oczywiście werdykt nie jest 100 do 0. Nuprime jest bardziej uniwersalny wg mnie i bas jest większy,ale Baltlab wygrał stereofonią i detalami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, aiki napisał:

wzmacniacz Epoca2

Gratuluję zakupu 😉

E 2 to kapitalny wzmacniacz .Jak to w audio zabawie jest,wymaga od pozostałych elementów toru bardzo wiele.

Nie wybacza kiedy źródło (cd,dac) jest słabe.Kolumny muszą być odpowiednio dobrane 😉

Jak dla mnie bas był rewelacyjny (z JmLab Ps 5.1) ,niesamowita siła ,uderzenie i szybkość.Najważniejszym punktem w graniu tego piecyka jest lokalizacja .Dźwięk żyje ,mówiąc po prostu 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.