Jump to content
broy

klub Baltlaba

Recommended Posts

18 godzin temu, slawek63 napisał:

CD (są krzywe)

To moim zdaniem norma.Pod koniec odtwarzania,płyta obraca się wolniej niż na początku i wszelkie nierówności są bardziej widoczne.To ,że laser ma kłopoty ze śledzeniem tych ścieżek może oznaczać wiele przyczyn.Na początek faktycznie,można wyczyścić prowadnice i nasmarować odpowiednim smarem.Jednocześnie warto by wyczyścić wszelkie trybiki i nanieść smar.

Jaki to odtwarzacz ? Czy przypadkiem nie służy jako transport do DAC ?

Wracając do tematu ,rozłączenie końcówek mocy w Epoca 2.Niestety,po tym zabiegu nie podłączysz gramofonu ,czy tunera.Preamp będzie odłączony od końcówek.

Nie zawracaj sobie głowy.Zresztą sam sobie odpowiedziałeś w kwestii podłączenia swojego dac xlr-ami.To będzie tylko krok w bok.Z tego Asusa cudów nie będzie raczej po xlr.

Creek evo CD głównie pracuje jako odtwarzacz , rzadko używam go jako transportu do mojego asusa ponieważ CD gra moim zdaniem lepiej. Jest tam napęd Philipsa ale taki bez logo firmy , dołączam zdjęcie. Po posmarowaniu prowadnicy lasera zwykłym smarem silikonowym od maszyny do szycia jest lepiej (ale nie idealnie) , szybciej przeskakuje miedzy pierwszym a ostatnim kawałkiem na płycie . 
Sugerujesz , że mogą być inne przyczyny takiego stanu rzeczy ?
Kupuję sporo płyt CD i to jest moje główne źródło muzyki więc nie chcę rezygnować z tego nośnika , asusa kupiłem z ciekawości po okazyjnej cenie  , może kupię do niego jakieś lepsze (myślę o budżetowych muses, może lme) wzmacniacze operacyjne , i wtedy może będzie to jakaś alternatywa dla Creeka.

Epoca puki co jest bazą w moim systemie i nie myślę się z nią rozstawać 😉

WP_20170119_10_26_03_Pro.jpg

17 godzin temu, slawek63 napisał:

jest lepiej (ale nie idealnie)

Z takim napędem (klon Philipsa) to idealnie nie będzie.Możliwe,że laserek już nie ma swojej emisji i stąd problemy ze śledzeniem ostatnich ścieżek.To,że płyty są krzywe,a są w większości,powinna zniwelować korekcja błędów.

Jak skacze teraz mniej,to lepiej nie kombinować za dużo,żeby coś nie pogorszyć.

Nie znam możliwości Asusa z lepszymi kośćmi,może warto wejść w Muses.Jak będzie lepiej ,wypróbować tor cyfrowy,zwłaszcza wejście usb i PC w roli transportu ,a najlepiej jakiegoś streamera.

Mnie zaciekawił trochę Baltlab 🙂 

- do jakiego systemu Baltlab jest najbardziej zbliżony? Primare tu dość często pada... Oczywiście Epoca 3 i Endo 2... tymi jestem zainteresowany.

- gdzie  w Warszawie można posłuchać?

- gdzie można kupić w dobrych cenach?

dzięki!

Witam

Na forum brakuje mi recenzji ENDO 2. Czy nikt nie używa tego wzmacniacza ? Jak go oceniacie. Czy mając EPOK-ę 3 warto myśleć o zamianie jej na ENDO 2 ?

Pozdrawiam

19 godzin temu, fugiel6 napisał:

Na forum brakuje mi recenzji ENDO 2

Jak masz możliwość,to bierz ENDO 2 do domu na odsłuch porównawczy i się przekonasz jakie są różnice.

Ja bym nie polegał na recenzjach .

Planuję testy natomiast zastanawiam się czy brak dyskusji i opinii świadczy o tym, że nikt go nie kupuje albo jest słabszy od swoich poprzedników i nie warto o nim pisać.

Pozdrawiam

15 godzin temu, fugiel6 napisał:

nikt go nie kupuje

Z racji ceny,Endo 2 nie jest już tak dostępny dla przeciętnego nabywcy.Wydaje mi się ,że użytkowników jest niewielu na tym forum.Spora ich część to posiadacze kultowej Epoca 1/2,reszta E3 ,jakiś mały promil Endo 2 o czym świadczą wpisy i zapytania.

Ceny używek (około 6,5 kzł ostatnia oferta jaką pamiętam) to też nie mało i konkurencja na rynku second hand jest w tym przedziale spora.

Jeżeli ktoś już nabył ten wzmacniacz i skonfigurował w swoim systemie,z pewnością obędzie się bez forumowych porad.Jest kilka recenzji w prasie branżowej,które sygnalizują ,że istnieje rodzimy produkt,który warto sprawdzić .

Używam Epokę 3 od kilku lat z Harbeth 5 i jestem z tej konfiguracji bardzo zadowolony ale jak zawsze po pewnym czasie przychodzi chwila kiedy potrzebujemy zmian i u mnie właśnie to następuje. Używek Endo 2 właściwie nie uświadczy się na rynku wtórnym, a jeśli byłaby to pewnie bym się nad taką opcją zastanawiał. No cóż będę próbował przetestować jakąś nówkę.

Pozdrawiam